Jump to content
Dogomania

Siberian Husky - czy sa tu czy ich nie ma? :)


Miśka

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Choć nie posiadam tej rasy bardzo lubie przyglądać się im.

Jak ktoś idzie chodnikiem to jestem zachwycony (ale nie wszystkimi).

To jest żadko występująca rasa w miejskich parkach. Pamiętam też czasy jak amstafy nie były tak okrzyczane to była taka sama reakcja ludzi jak szedłem po parku 8) :lol:

Husky są OK :BIG:

Link to comment
Share on other sites

Cześć Zemat

Miło że podobają się Tobie Haszczaki :D, napisz proszę jak Twoje psiaki reagują na nie, tj. czy się bawią, czy nie wybuchaja agresją.

Czemu pytam? Usłyszałem opinię że z powodu swoich pierwotnych korzeni i co za tym idzie z powodu swojego dążenia do ustalenia hierarchii w stadzie, wzbudzają w psach bojowych agresję.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

to nie jest tak z ta agresja... tzn nie chodzi o pierwotne korzenie. Husky maja zupelnie inny zapach niz pozostale psy. Co czesto dezorientuje inne rasy :) a jak juz psy widza trzy takie same husky (tak samo maszczone) w dodatku bez zapachu to glupieja :))

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info. Słyszałem również że jest to spowodowane tym że psy bojowe nie tolerują gestów dominacji (np. łapa na karku lub patrzenie w oczy).

Podkreślam że są to zasłyszane opinie, ponieważ nie mam i nigdy nie miałem psa bojowego.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mi się tam podoba EXPLORER BEAR Hydrargium i EAGLE RIVER Hydrargium. Widziałe ich w Krakowie i były świetne! Mają też fajny rodowód (o: Arlington Back To You; m: Karnovanda;'s Lisette). Sędzia też się nimi zachwycał. Podoba mi się też Explorer Starlight Express i Trade Mark, Arktogea Alpina, no i Snowy Grove's Blisfull Brownie!!!

Sam jeszcze nie mam haszczaka, ale mam zamówioną już suczkę i odbieram ją między 15, a 18 sierpnia!!! Jest to siostra Alpiny!!!

Napiszcie też imiona mł. zwyc. Świata

Pozdrawiam!!!

Kuba

Link to comment
Share on other sites

Metros, a Ty z jakiej hodowli bedziesz kupowala malucha? :)

U nas w domu dopiero pod koniec roku pojawi sie gromada maluchow, juz nie moge sie ich doczekac..... :) ciekawa jestem ile ich bedzie i jak umaszczone.... :)) imiona juz sa :))

Link to comment
Share on other sites

Sylwia to moja znajoma :)) fajnie ze jeden z maluchow (a moze wiecej) zostanie w rodzinie czyli "w internecie" :))))

a jesli chodzi o imiona to mam wiele. Podam te co teraz pamietam.

Haukenn A LITTLE BIT SAGITTA POLARIS - ta zamieszka u Joli :))

Haukenn AMERICAN BEAUTY (suczka)

Haukenn A FINE ROMANCE - piesek ktory jedzie do Rosji.

Haukenn AIN`T FOOLING NOBODY

Haukenn AMAZING GRACE

Haukenn AGAINST ALL ODDS

Haukenn ALL THE QUEEN`S HORSES

i jakies 20 innych na zapas...

Ja sie smieje, bo wszystko juz zaplanowane tylko tych najwazniejszych brakuje, czyli szczawikow :)

Link to comment
Share on other sites

co do "wybitnosci" miotu to zobaczymy :) Najwazniejsze by byly zdrowe, by Bajka tez byla zdrowa i zeby maluchy trafily w jak najlepsze rece. Zainteresowanie spore. Teraz mam pewne zamowienia na 5 szczeniat, sprawdzone, juz wiec narazie wiecej nie przyjmuje, bo watpie zeby Bajka urodzila wiecej.

Wlasnie sie dowiedzialam ze przyszly maz Bajki ma juz zrobione badania bioder i oczu. I Bardzo sie ciesze bo wyniki sa najlepsze z mozliwych. A w ten czwartek ide do Zwiazku po skierowanie dla Bajki na przeswietlenie. Oczy zbadamy pozniej.

Link to comment
Share on other sites

a co do tej maski to poszukam, moze cos znajde. Ale wiedz ze masz jak w banku ze ta maska sie zmieni :)))) Niesamowite sa te haszczaki. Moja Bajka jak miala 1 dzien miala wielki bialy placek na czole i "podbite" oczy, ale az tak bardzo bardzo. teraz ma waska strzalke a czarna siersc pod oczami zmienila sie w biala, do tego wyskoczyly jej piegi (czarne) na nosie. Bardzo mi sie podoba, choc w efekce ma straszny balagan :) i juz nie tylko na pyszczku ale i na kolnierzu (wogole niewiadomo co tam jest), na szyi (ma biala latke), za uchem (bialy punkcik) i na brzuchu... :))))))))). Taki typowy madziar, bo Wegry to dziwny kraj - jak bylam to widzialam krowy jedynie brazowo-biale :)

Link to comment
Share on other sites

Metros wlasnie sie dowiedzialam ze czarno biala suczka nie ma gwiazdki. Tylko przecinek. Czyli taka klasyczna maska, cos jak ma moja Bajka, tylko okulary bardziej zaznaczone i ta strzalka wezsza. Tak mi sie wydaje.

Niebawem beda zdjecia malych na Sylwi Stronie..

Dobra, ja lece robic ta moja strone bo jej nigdy nie skoncze. Na tym forum jest za fajnie - zbytnio wciaga. A ja mam modem.... juz sie boje rachunkow,.... brrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka urodziła się 18 - tego i jest jaśniutka. Ma maskę po ojcu. Tatą jest Mł. Ch. Pl. Ch.Pl. POOR LONESOME COWBOY of Baker Lake, a matką Ch. Pl. Arktogea PRIMA z Coyoacan. Dla mnie ma być podobno najładniejsza sunia. W sumie urodziły się 4 suczki i 3 pieski. Mam nadzieję, że sunia będzie się miała czym popisać na wystawach.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Miśka, naprawdę fajny miot Ci sięszykuje. Bardzo mi się podobają rodzice i w ogóle fajny rodowód. Życzę Ci udanych pieszczochów i jeszcze raz dziękuję za niezbędne informacje, które wcześniej mi przysłałaś e-mailem!!!

Link to comment
Share on other sites

To mój pierwszy husky i nie wiem czy uda się mi skompletować cały zaprzęg. Poszukam, może znajdę jakieś huskie w okolicy, a jak nie to spróbuję zachęcić mojego znajomego, żeby podpiął swoje owczarki niemieckie. Ale nie nastawiam się na żadne wyścigi. Jeśli nie to narazie podpiął bym ją do roweru (oczywiście jak urośnie).

Link to comment
Share on other sites

zapomniałem odpowiedzieć na Twoje wcześniejsze pytanie. Będę ją wystawiał, nie wiem czy załapię się na jakąś wystawę jeszcze w tym sezonie. Spróbuję zrobić suni mł. championa, ale nie chcę zapeszać. Jak nasze maluchy dorosną to pokażemy klasę na wystawach. 8) Mam nadzieję, że kiedyś tam (oby jak najszybciej) też będę miał kolejnego.

Jak pani Żaneta przyśle mi zdjęcia to Ci je pokażę. :D

A Ty planujesz pokazywać się na wystawach lub w zaprzęgu???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...