Jump to content
Dogomania

10 lat służył w Policji, złamał nogę i wyleciał na pysk :-(


Biafra

Recommended Posts

[quote name='GoskaM']Kasa poszła :)[/QUOTE]
dziękujemy :)

[quote name='Igiełka']bardzo to smutne, ogromnie cieszy fakt że koń już bezpieczny[/QUOTE]
nas tez to ogromnie cieszy :)

[quote name='morisowa']Jaki on piękny!

policja zamiast przykład dawać, sama tak traktuje zwierzęta :/[/QUOTE]
ech i tak jest dobrzem, oddali go za darmo
co prawda pewnie dzieki medialnej inerwencji GW ale się udało :)

[quote name='emhokr']hmm..tak sobie myślę...może nie bardzo trzeba tą nogę ruszac? moje Brązowe słonko ma odprysk kości pod stawem skokowym... nie boli, nie kuleje. Dostał leki jak tylko to odkryliśmy, odstał kilka miesięcy, tylko padok... i w porządku...dziś popyla w 3 chodach pod siodłem. ma 23 lata, więc operacja - która nei byłaby specjalnie trudna - nei wchodzi w grę. zwłaszcza, że Dziadziuś chodzi normalnie. na tym odłamku kości pojawiła się spora ilośc mazi stawowej, kontroluje to lekarz, ale nic się nie dzieje.
[/quote]
z tego co pisała Iza - odłamek nie bedzie ruszany

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='GoskaM']Kasa poszła :)[/QUOTE]

melduję, że doszła. Dziękuję :loveu:

[quote name='ancyk1']hey mój dziadek mał kiedyś konie i chyba coś zostało z wyposażenia jak pojadę to porobię zdjęcia z tego co zostało i powiecie czy się przyda czy nie. A ten koń jest przepiękny, a 10 lat jak na konia to nie jest aż tak dużo[/QUOTE]

na pewno coś się przyda.
10 lat na konia to faktycznie nie dużo, tylko Artel poszedł do pracy nie jako noworodek ;)
Zanm zaczął służyć musiał trochę urosnąć i sporo się nauczyć.
Teraz wg zębów ma około 18 lat plus minus .


Artel musi dostawać suplementy z kwasem hialuronowym.
Może ktoś ma przyjaciół w Anglii :oops:
Tam ten sam preparat kosztuje prawie połowę taniej , w Polsce 250 zł na miesiąc.
Zapłacę za przesyłkę i wszystkie koszty.

Link to comment
Share on other sites

a nie ma jakiegoś leku ludzkiego z tym kwasem hiaulo... i coś tam dalej, który można mu również podawać
a może kremami loreala go smarować bo doczytałam że takowy kwas mają ;).

Przypominiało mi się że mam ciocię w Wali, która pracuje w szpitalu. Podajcie nazwę to się podpytam. Tylko poproszę od razu po angielsku bo ja nie znam dobrze tego języka a ona nie zna dobrze polskiego. Najlepiej jakiś tekst; który do maila można wkleić z zapytaniem o lek. to zaraz wyślę do niej :razz:

Link to comment
Share on other sites

dopiero dzis odkryłem ta strone tu nie ma co komentowac juz Dostojewski pisał ze k......stwo to charakter a nie zawod panom z policji decydujacym o losie konia zyczmy takiego samego konca słuzby i takiego potraktowania jak oni potraktowali konika:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']
Artel musi dostawać suplementy z kwasem hialuronowym.
[/QUOTE]
ale suplement jakiś specjalny z kwasem czy żywy kwas, czyli zastrzyki? 3 zastrzyki co pół roku... oczywiście drogo..jedna ampulka 250 zł... ale podawany do miejsca uszkodzonego lub dożylnie - dobrze działa...

Link to comment
Share on other sites

To sa takie preparaty w plynie. Ja wiem, ze dla koni to bardzo dobry jest preparat( dla ludzi i psow zreszta tez, sama go biore i swojej suni daje) nazywa sie MSM. U nas nie jest taki drogi, szczegolnie jak sie kupi go wiecej, jest w postaci proszku, ale te preparaty co Iza mi podala tez maja w sobie MSM.
Napisze do Izy pw. ile tego ma byc i ile powinno kosztowac.

Link to comment
Share on other sites

u Artela był kowal, podkucie specjalną podkową - 307,50 zł
Artel ma podotrochleozę
"Proces chorobowy ma charakter zapalno-zwyrodnieniowy i obejmuje trzeszczkę kopytową, przyczep dalszy ścięgna mięśnia zginacza głębokiego palca oraz kaletkę maziową. Podotrochleoza może być przyczyną poważnej kulawizny, która prowadzi do wyłączenia konia z normalnego użytkowania."

tymczasem zachęcam do reklamowania allegro cegiełkowego Artela - jeszcze tylko 2 dni: [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1461084216[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']:oops::oops::oops::oops:
założyłam, że jesteście z Izą w kontakcie w tym temacie :oops::oops::oops:[/QUOTE]

To napisze do niej pw. Ostatnio tez jestem zajeta, bo moj tz. wyjechal i mam firme, psa i koty na glowie. Oczywiscie mniej niz Iza jak chodzi o zwierzyne. Odezwe sie do Niej w niedziele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']To napisze do niej pw. Ostatnio tez jestem zajeta, bo moj tz. wyjechal i mam firme, psa i koty na glowie. Oczywiscie mniej niz Iza jak chodzi o zwierzyne. Odezwe sie do Niej w niedziele.[/QUOTE]

ooo!
tak będzie najlepiej

bo ja se na tych preparatach nie znam i tak pośrednicząc pewnie coś przekręcę :oops:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi szkoda tego konia.. teraz dopiero zobaczyłam że ma wątek na dogo.
Znałam go osobiście, jeździłam w tej stajni do niedawna.
Wspaniały koń z temperamentem, i tak skończył :(
Szczęście w nieszczęściu że trafił na dobrych ludzi, którzy nie będą wymagać od niego tylko pracy.
Napiszcie jak sie ten preparat nazywa, mam znajoma w Anglii, może się przyda i kupi tak jak ktos pisał?
W Niemczech może tez jest taniej? ja się nie orientuje ale mogę mieć tam dostęp.

Link to comment
Share on other sites

zanim pojawi się Iza, chcialam was zaprosić na kilka bazarków na FZNJR:
1. słodkości : [URL="http://www.dogomania.pl/threads/202992-Słodkości-krwawica-Gremlina-i-chałwy-ze-wschodu-do-9.03.-dla-FZNJZ-)"]chałwy ze wschodu ![/URL]
2. Mega [URL="http://www.dogomania.pl/threads/203009-MEGA!-Psie-akcesoria-dla-ludzi-rózne-i-kosmetyki-i-inne-do-09.03."]Bazarek z psimi i ludzkimi akcesoriami[/URL]
mamy na min m.i.
* szelki
* kaganiec
* zabawki dla psów
* gryzaki/smakołyki
* kosmetyki dla ludzi
* lokówkę
* biustonosze
* majtki
* gry
* perfumy
* pilniki
* lutereczko
* szmatki muślinowe [B](hit internetu)[/B]
i wiele wiele innych rzeczy
i jeszcze na bazarek z aniołami i kotami zapraszam - przepiękne obrazy:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/202687-Anioły-i-koty-piękne-obrazy-dla-FZNJR-5.03."]Anioły i koty - klik[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dzieci w Londynie. Narazie jestem staram sie ustalic ile potrzeba ktorego preparatu, zeby jak corka bedzie dzwonila, to zeby miala wszystkie dane i wiedziala o co chodzi.
Potem jest kwestia jak to dostarczyc itp. To tez Agnieszka sie spyta ile by kosztowala przesylka itp. Wiem, ze syn sie wybiera do Polski chyba w czerwcu, ale to jeszcze nie na 100 %.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']Ja mam dzieci w Londynie. Narazie jestem staram sie ustalic ile potrzeba ktorego preparatu, zeby jak corka bedzie dzwonila, to zeby miala wszystkie dane i wiedziala o co chodzi.
Potem jest kwestia jak to dostarczyc itp. To tez Agnieszka sie spyta ile by kosztowala przesylka itp. Wiem, ze syn sie wybiera do Polski chyba w czerwcu, ale to jeszcze nie na 100 %.[/QUOTE]

ja wiem, ze nawet z wysyłką z Anglii jest taniej niż kupowac w Polsce to samo
tylko kwestia zeby sie wstrzelic w paczkę np 20 kilowa czy jakoś tak, tzn zeby nie kupić 11 kg gdzie przedział wysyłki jest taki sam cenowo od 10-20 kg
wiem, ze producent (nie wiem jak inne firmy) dystrybuuje tylko na terenie Anglii
ale nic sobie za to nie dam obciąc
Iza ma to wszystko w głowie kto i dlaczego nie wysyła

Izaaaaaa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...