Jump to content
Dogomania

Problemy z ogonkiem !!!


tomek1906

Recommended Posts

w rankingu dotyczącym inteligencji PUDELKI zajmowały 1 miejsce - możesz to potwierdzić ?Byłem zaskoczony bo obiegowe opinie zdecydowanie wskazują inne rasy...

Ano, widzisz jak się można zaskoczyć? J :baby: ak byłam mała, też miałam pudla i był bardzo mądry, na imię miał Atos.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś trafiłam na stronkę http://www.hauuward.pl/

gdzie jest ranking psów pod kątem inteligencji użytkowej i posłuszeństwa (po wejściu na stronkę trzeba kliknąć z lewej strony na punkt "charakterystyki ras"; po otwarciu strony pojawia się link do "Ranking psów pod kątem inteligencji użytkowej i posłuszeństwa")

Pudel jest na drugim miejscu za border colli :D

Nie wiem na ile ten ranking jest prawdziwy... ale można sobie zeknąć i zobaczyć na którym miejscu wylądowała nasza rasa :D

Link to comment
Share on other sites

Kasia, Hauuward to szkoła dla psów w Trójmieście.

Wszystko na ten temat znajdziesz na "szkoleniu w Gdańsku" :-?

To, że jest to szkoła dla psów to wiem; doczytałam na stronie.

Ale ponieważ padło pytanie o inteligencję pudli (tak często podważaną mitami, że niby pudel to głupi pies), przypomniała mi się ta stronka i podałam namiar.

Czy to źle?

Link to comment
Share on other sites

Żałuję, że tak późno znalazłam ten temat, bo ja tutaj jeszcze czegoś nie rozumiem: w jakim celu będzie przeprowadzony ten zabieg cięcia wiązadeł? Bo ja owszem, słyszałam o podobnym zabiegu (nie wiem, czy tym samym), ale cel był wyłącznie kosmetyczny (a dokładnie w tamtym przypadku to chodziło nieuczciwemu właścicielowi, żeby sztucznie przystosować psa do wystaw - wiem, że Tobie nie o to chodzi, boś pisał, że z wystaw rezygnujesz...). Ale może czegoś nie rozumiem? Czy jest jakiś medyczny powód na ten zabieg, czy też chodzi wyłącznie o wygląd?

No i jeszcze jedno sprostowanie, na trochę inny temat poruszany w tym wątku: nie jest prawdą, że cięte ogony, jak ktoś pisał, wykluczają zagraniczne wystawy. Wykluczają w zasadzie tylko Niemcy i kraje skandynawskie. Wszędzie indziej można wystawiać psa z ciętym ogonem - nie, żebym koniecznie polecała cięcie, a już na pewno nie tak podrośniętemu psu, bo w tym wieku jest to już zabieg chirurgiczny. Niemniej jednak warto rozumieć konsekwancje, a nie od razu że za granicą nie będzie można wystawiać :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o wyglad. Czy to zle? Gdybym miala wybor, miec psa z ogonem ktory mi sie nie podoba i w pewien sposob moje zachowanie wobec niego moze wplywac negatywnie a zrobic zabieg, po ktorym pies na pewno bedzie otoczony opieka i miloscia i jestem pewna ze bardzo szybko o sprawie zapomni to czemu nie? Nie widze w tym nic zlego.

Co do pudli, owszem jest to rasa wedlug jakis tam badan i wedlug jakis tam panow profesorow najmadrzejsza. Ja nie jestem tu obiektywna bo pudle dla mnie sa rasa nr.1 wiec moze nie bede sie wypowiadac :D W kazdym razie wszystkiego ucza sie w tempie blyskawicy, sa inteligentne do bólu, wesole, zrownowazone, szczere, oddane, nastawione na prace z czlowiekiem, lagodne, ale nie do przesady, fenomenalnie przystosowujace sie do wszytskiego, zmian otoczenia itp, pozatym piekne, efektowne, macie juz dosc?? :D

Link to comment
Share on other sites

Czyzbys mial cos przeciwko psom ktore potrafia sie czegos nauczyc?? Ze sie tak wtrace, bo pytanie chyba troche nie na miejscu. Nie nam to osadzac i nie ja umiescilam tam pudla ani inna rase, i nie dlatego mam psa tej rasy bo takie zrobili badania, tylko dlatego ze kocham ta rase za to jaka jest? Nie bede robic tu wywodow ktora rasa jest lepsza a ktora gorsza, bo jest to forum o psach a jak sadze kazdy kto ma psa, bez wzgledu jakiej rasy, czy tez nierasowego, uwaza ze to jego jest wlasnie najpiekniejszy i najmadrzejszy, wiec naprawde to twoje pytanie jest bardzo, ale to bardzo nie na miejscu :-?

Link to comment
Share on other sites

No to pewnie poczekamy jeszcze troche, biorac pod uwage ktora godzina.

Natomiast przeczytaj to co napisales? Jak to brzmi? Dla mnie jest to zarzut, "co swiadczy o inteliencji psa, bezmyslnosc itp?" Pytanie wczesniejsze bylo czy faktycznie pudel jest taki inteligentny a ty wyskoczyles ze co o tym swiadczy, nie chcac komentowac. Ja napisalam ze wg. jakis badan i jakis profesorow, nie napisalam wedlug czego, a oni nie wiadomo czym sie kierowali robiac te badania. Ogolnie takie badania sa bez sensu i chwalenie sie ze moj pies jest najmadrzejszy bo ktos tam zrobil jakies badania jest do d.. Kazda rasa powstala do czegos innego, dla arabow pies w typie molosa czy pudla bylby do niczego, dla nich naj byl chart, dla pasterza pies gonczy bylby do odstrzalu, dla czlowieka chcacego miec psa towarzysza, np. w dawnych czasach: wedrowni kupcy, handlarze, kuglarze pies o harakterze charta do niczego by im nie sluzyl. Dla rybaka terier, dla rzeznika barbet itp, itd. Ja szukalam psa wlasnie takiego jak pudel. Namolnego, lazacego za mna wszedzie, napraszajacego sie o glaskanie, kladacego sie pod drzwiami lazienki jak sikam, patrzacego mi w oczy z pytaniem co jeszcez moge dla ciebie zrobic? Uwielbiam to. I nie uwazam za nic zlego ze ktos moze uwielbiac psa ktory nie jest tak upierdliwy, nad ktorym trzeba popracowac....

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o wyglad. Czy to zle?
Wcale nie źle, pod jednym warunkiem: że po tym, jak ogonek jest już pięknie wyprostowany, właścicielowi nie wróci apetyt na wystawy. Przecież pisał, że "bardzo liczyliśmy na jego wystawowe "występy"". Więc chcę się tylko upewnić, że rozumiemy, że wystawianie (a szczególnie rozmnażanie) psa po takim zabiegu to oszustwo.

Jest jeszcze inna drobna sprawa, którą ja się nie specjalnie przejmuję, ale Ty, jak rozumiem, bardziej. Pisałaś, żeby nie kopiować, bo jest przecież "zakaz kopiowania". Z tego co rozumiem, ten zakaz nie dotyczy w szczególności kopiowania, ale wszelkich zabiegów weterynaryjnych, których cel jest wyłącznie kosmetyczny. Podcinanie ścięgien nożykiem jest z pewnością takim zabronionym przez ustawę zabiegiem.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie wczesniejsze bylo czy faktycznie pudel jest taki inteligentny a ty wyskoczyles ze co o tym swiadczy, nie chcac komentowac.

Goska, mysle ze zle odebralas post Rotti - rzucilas sie od razu do gardla.

Wydaje mi sie, ze Rotti pozostawila bez komentarza fakt, iz jej rasa jest na ostatniej pozycji.

Ja osobiscie, mam mieszane uczucia, odnosnie takich list. Uwazam, ze o niczym nie swiadcza.

A tak BTW, to "moja rasa" jest na pierwszym miejscu 8) 8)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie - podałam, ten ranking jako tzn. "fun". Można sobie zerknąć, pośmiać się, popatrzeć która rasa na którym miejscu ... a potem wrócić do rzeczywistość :) Nie wiadomo czym kierowały się osoby układające tę kolejność. Poza tym każdy z nas wie, że nie ma głupich psów. Jeden uczy się szybciej, drugi wolniej... a często wszystko zależy od właściciela. Poza tym gdyby wstawił w ten ranking kundelki, być może okazałoby się, że prześcigają niektóre pudle czy border colli (i nie jest to uderzenie w przedmówczynie, te rasy są na pierwszych dwóch miejscach, dlatego je napisałam). Mimo że nie znam Waszych psów, jestem pewna, że są super. Także potraktujcie to jako "fun" i nic więcej :)

ehhh... Temat topiku jest nieco inny, więc aby nie było że zaśmiecam dodam swoje zdanie na temat ogonka :)

Osobiście mam mieszane zdanie co do tego czy ciąć aby upiększyć. Jeśli dla wystaw - to czy można chirurgicznie upiększonego psa wystawiać? Czy nie jest to w jakimś stopniu nieuczciwe? Poza tym jeśli "poprawiony" pies będzie wygrywał, a potem przyjdzie chęć na posiadanie jego potomków, czyż nie przekaże się maluchom pewnej wady? O ile jest to wada...

Link to comment
Share on other sites

Osobiście mam mieszane zdanie co do tego czy ciąć aby upiększyć. Jeśli dla wystaw - to czy można chirurgicznie upiększonego psa wystawiać?
Nie. Jest to wbrew regulaminowi.
Czy nie jest to w jakimś stopniu nieuczciwe?
"W jakimś stopniu"??? Po prostu nieuczciwe oszustwo.
Poza tym jeśli "poprawiony" pies będzie wygrywał, a potem przyjdzie chęć na posiadanie jego potomków, czyż nie przekaże się maluchom pewnej wady? O ile jest to wada...
Jest wada i może się przekazać.

Dokładnie o tym pisałam powyżej. Jeżeli ktoś robi to tylko dla własnej satysfakcji, to nie moja sprawa. Ale jeżeli potem zdecyduje się, że teraz pies już jest piękny, więc dlaczego go nie wystawić raz czy drugi, to staje się to już moją sprawą (jako wystawcy). Więc przed tym ostrzegałam.

Tutaj właściciel pisal, że nie ma zamiaru po tym zabiegu wystawiać i jeżeli pozostanie przy tej decyzji, to nie ma sprawy. Ale warto przy okazji wyjaśnić, że chirurgiczne poprawianie jest wbrew regulaminowi wystawowemu i że wystawianie takiego poprawionego psa to oszustwo.

Link to comment
Share on other sites

To chyba teraz kolej na mnie :)

Wyjaśniam, co następuje :

Również moim zdaniem taka listę należy traktować z dużym przymrużeniem oka, bo to jest trochę tak jak z przykładowym czarnym podniebieniem :)

Jak słusznie zauważyła Gośka

nie wiadomo czym sie kierowali robiac te badania. Ogolnie takie badania sa bez sensu i chwalenie sie ze moj pies jest najmadrzejszy bo ktos tam zrobil jakies badania jest do d.. Kazda rasa powstala do czegos innego, dla arabow pies w typie molosa czy pudla bylby do niczego, dla nich naj byl chart, dla pasterza pies gonczy bylby do odstrzalu, dla czlowieka chcacego miec psa towarzysza, np. w dawnych czasach: wedrowni kupcy, handlarze, kuglarze pies o harakterze charta do niczego by im nie sluzyl. Dla rybaka terier, dla rzeznika barbet itp, itd

I jest to moim zdaniem bezsprzeczne.

Skoro tego z końa listy (czytaj afgana) można nauczyć obedience, to pewnie i ONa można nauczyć polować :)

I tu podeprę się komentarzem

Katerinas

Jeden uczy się szybciej, drugi wolniej... a często wszystko zależy od właściciela.

i Mami

Ja osobiscie, mam mieszane uczucia, odnosnie takich list. Uwazam, ze o niczym nie swiadcza.

Czyli zdania mamy podbone :)

Co należało udowodnić :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...