Jump to content
Dogomania

padaczka


KRYSKA_Z

Recommended Posts

bylam dzisiaj z psem u tego samego weterynarza,u ktorego bylismy za1razem,i powiedzial,ze jesli do srody jej nie przejdzie bedzietrzeba ja uspic...po czym poszlismy do innego weterynarza,i okazlalo sie,ze nie ma padaczki,tylko problem z blednikiem(tym w uchu)i stad to wszystko...i powiedzial,ze bardzo dobrze,ze odstawilam mimo wszystko tabletki(zaobserowalam skutki uboczne),chociaz nie powinnam tak robic...ale teraz przepisal na wrazie co Luminal...wiec chyba moge byc spokojniejsza.powiedzial,ze pies powinien wyjsc ztego maksymalnie do3tygodni:)jednak czasami naprawde warto pojsc do drugiego weterynarza,zwlaszcza w wypadku kiedy chca usypiac psy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mery903']tylko po ataku pozostala jej leciutko przekrzywiona mordka i czasami jak jest na nierownej powierzchni to traci rownowage,czy tez jak wskakuje na lozko,ale to tez pewnie ma na to wplyw jej wiek.[/quote]

a co na to wet? bo to raczej nie jest normalnie i nie wolno wszystkiego "zwalac" na wiek:roll:

Link to comment
Share on other sites

moja Alma od 1kwietnia nie miala ani jednego ataku:)juz nawet smiga cwaniara:)tylko po ataku pozostala jej leciutko przekrzywiona mordka i czasami jak jest na nierownej powierzchni to traci rownowage,czy tez jak wskakuje na lozko,ale to tez pewnie ma na to wplyw jej wiek.czasami warto przejsc sie do innego weta...jak sobie pomysle,ze od prawie2tyg juz by jej nie bylo,gdybysmy nie zmienili lekarza to od razu pojawiaja mi sie lzy w oczach...

mam nadzieje,i zycze wam wszystkim z calego serca,aby waszym pieskom tez przeszlo,albo zeby mialy jak najrzadsze ataki,pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

mery, może to jednak nie jest padaczka? ta przekrzywiona mordka i zaburzenia równowagi wygladają raczej na objawy przebytego wylewu? Chyba z dwojga złego byłoby to lepsze niż padaczka, bo te problemy z czasem mogą same ustąpić. Natomiast w przypadku padaczki częstotliwość ataków jest bardzo różna. Kolejny może pojawić się np. po kilku miesiącach. I dopiero wtedy należałoby rozważać leczenie farmakologiczne p/padaczkowe. A na razie chyba pozostaje Ci spokojnie obserwować swoją sunię z nadzieją, że wszystko będzie dobrze. Obawiam się, że nawet gdybyś miała mozliwość przeprowadzenia dokładnych badań (a zdaje się że nie bardzo masz?) to pewnie i tak zdiagnozowanie czy padaczka czy coś innego byłoby bardzo trudne, jeżeli w ogóle niemożliwe. Ja mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

uspienie psa byloby ostatnia rzecza na jaka bym sie zgodzila...tak kocham swoje psy,ze sama chyba wolalabym umrzec niz je uspic,choc licze sie,ze za kilka lat(oby jak najpozniej)bedzie taka potrzeba,ale na szczescie jest juz wszystko w porzadku:)

tylko jedyne czego sie obawiam to to,ze Alma jest rasy sznaucer i na poniedzialek nastepny jestem umowiona na strzyzenie,bo naprawde tego potrzebuje,i nie wiem czy powiedziec weterynarzowi(temu samemu,co powiedzial,ze psa bedzie trzeba uspic,bo niestety inni weci nie strzyza psow...)zeby dal jej zastrzyk na uspokojenie,czy tez nie...

Link to comment
Share on other sites

Wow, wet strzyże psy? Mam nadzieję, że nie robi tego chociaż w gabinecie lekarskim...?
Zdecydowanie jestem przeciwna usypianiu psa do zabiegu fryzjerskiego, może poszukaj jakiegoś salonu, gdzie strzygą "pozytywnie" - bez poskramiaczy, ale używają sygnałów uspokajających, tzw. CS'ów? Może i trzeba będzie kawałek pojechać (nie wiem skąd jesteś), ale myślę, że warto bo oszczędzisz psu stresu i nie dasz zarobić niedokształconemu wetowi (sądząc po tym jak postąpił z Twoim chorym psem, fryzjerem będzie nie lepszym).

Link to comment
Share on other sites

strzyze,i to dosc ladnie.jest u mnie dwoch weterynarzy,ktorzy strzyga psy,ale drugi scina je tak,ze wogole nie wygladaja jak sznaucerki.a ostatnio bylam u tamtego z moja druga psinka i dostala zastrzyk na uspokojenie,nie uspienie,bo strasznie boi sie mezczyzn i nie mozliwe by bylo by ja ostrzygl.dlatego tez zastanawiam sie czy dla Almy(tego chorego pieska)nie bedzie lepiej jesli tez dostanie zastrzyk uspokajajacy,bo od kad pamietam tez troszke sie bala tego wszystkiego...co robic??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich "padaczkowiczów" , właśnie jesteśmy po kolejnym w ciągu 16 godz. ataku padaczki mojego psiaka. Odpoczywa po podaniu 2 mikrowlewek po 2.5ml Diazepamu. Walczymy od grudnia 2006r. ,ataki na ogół 1x w miesiącu ale czasami 2-3 dziennie. Dostaje również 1/3 tabl. 100mg luminalu dziennie. dawki ustalone po badaniach ALE wydaje mi się że to leczenie nie jest trafione. Czytałam kryska o Twoich zmaganiach i efektach , proszę oceń powyższe. Jesteś praktykiem , oczywiście błagam o nazwę ziółek. Może ktoś mógłby mi polecić dobrego weta w w-wie , który zajmuje się padaczką. Odwdzięczę się genialnymi chirurgami twadymi , miękkimi ,okulistą . Acha mój piesek to 8-letni , 40 kg. labek z atopią ,szmerami ,po operacji dysplazji i innymi choróbskami ale radzimy sobie ze wszystkim oprócz padaczki . POMOCY!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IVA G7']Witam wszystkich "padaczkowiczów" , właśnie jesteśmy po kolejnym w ciągu 16 godz. ataku padaczki mojego psiaka. Odpoczywa po podaniu 2 mikrowlewek po 2.5ml Diazepamu. Walczymy od grudnia 2006r. ,ataki na ogół 1x w miesiącu ale czasami 2-3 dziennie. Dostaje również 1/3 tabl. 100mg luminalu dziennie. dawki ustalone po badaniach ALE wydaje mi się że to leczenie nie jest trafione. Czytałam kryska o Twoich zmaganiach i efektach , proszę oceń powyższe. Jesteś praktykiem , oczywiście błagam o nazwę ziółek. Może ktoś mógłby mi polecić dobrego weta w w-wie , który zajmuje się padaczką. Odwdzięczę się genialnymi chirurgami twadymi , miękkimi ,okulistą . Acha mój piesek to 8-letni , 40 kg. labek z atopią ,szmerami ,po operacji dysplazji i innymi choróbskami ale radzimy sobie ze wszystkim oprócz padaczki . POMOCY![/quote]

ja z padaczka chodzilam do weta...na ul. Kulczyńskiego na Ursynowie. Nazwiska Ci nie powiem, bylo to 6 lat temu. Jest to mala lecznica, poczatkowo nie zrobila na mnie dobrego wrazenia, ale pierwszy atak byl w nocy, drugi takze a przy trzecim tez nocnym wyladowalismy u weta - wlasnie tam, bo tam jest 24h a to nabjlizej mojego domu. I bylam mile zaskoczona leczeniem psa u nich. Bardzo dobrze sobie poradzili. Dobrali dobre leki (chyba dobre, bo ciezko tu mowic czy byly skuteczne czy nie) - wbrew pozorom inne niz czesto stosowany Luminal. Bardzo dokladnie kontrolowali dawke lekow, "kazali" kontrole watroby przez badanie krwi co pol roku - no ogolnie nie moglam nic im zarzucic.
Potem trafilam do juz strszej pani dr Biel na SGGW. Z innym problemem, ale przy okazji i padaczka. Kontynuowala leczenie rowniez z dobrym skutkiem - czy to jest TEN lekarz nie wiem. Wiem jedno, ze teraz mam innego lekarza wet zaufanego w 99% - na Tarchominie, tym blizszym przyjmuje. Jest fantastyczna i poki co trafia z diagnoza w 100%. Jak chceszkontakt to napisz na pw

Link to comment
Share on other sites

Witaj IVA G7!
Dlugo juz leczysz psa na padaczke i troche jestem zdziwiona, ze wet nie zwieksza dawki Luminalu. Przy wadze psa 40 kg to jest bardzo niewielka dawka leku i skoro sa ataki nalezaloby dawke zwiekszyc. Taka droga szlo leczenie mojego psa. Przy wadze 42 kg zaczynalam od dawki 2 razy 75 mg ( dawka ustalona na Weterynarii we Wroclawiu) i doszlam do 125 mg dwa razy na dobe + luzka slolowa sol. erlemajeri. Dawalam tez ziolka.
Piszesz o innych chorobach Twojego psiaka, a moze ktoras z nich przyczynia sie do atakow. Mysle, ze wet calosciowo powinien potraktowac psiaka. Reszta na pw.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak , 01.05 FRONTLINE ,ale zawsze tę samą dawkę . Chorób mojego pieszczocha jest tyle , że zanudziłabym wszystkich. Oczy operowane -są już ok. , uszy od lat -Oridermyl /przestali produkować a Panolog nie działa/, dysplazja : 6 śrób i 3 płytki , drugiego biodra nie można oper. było odnerwiane,potworne zmiany zwyronieniowe stawów -Tramadol, MINESULIN, Rimadyl , atopowe zap. skóry w b. mocnej formie więc Keflex," rozgryzanie" łap -Cinnarizinum,Vagothyl, Lorinden E, również serce kiepskie. Po ostatniej narkozie /miesiąc temu/ nie mógł się wybudzić. Zawsze jest przy nim anestezjolog nawet pry rtg. Doszedł do siebie po 2 dniach. To tylko część chorób i leków. Nie trfiłam na lekarza który ogarnąłby to wszysko.Znam masę wet. ale każdy świetny w swojej specjalizacji , a przy padaczce rozkładają ręce. Dostaję też obłędu z karmami . Jest na Hill"s PD r/d bo musi schudnąć ale muszę mieszać z karmą leczniczą na stawy i antyalergiczną OBŁĘD ! Nie ma co mówić o prawidłowo zbilansowanym żywieniu a chłopak kocha jeść. Dziewczyny dzięki za info. skorzystam ze wszystkiego bo mój świat bez niego przestałby istnieć. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KRYSKA_Z']Mam pytanie do IVA G7 - czy ostatnio pies byl szczepiony lub dostal cos przeciw kleszczom?[/QUOTE]

a widzisz związek zakraplania przeciw kleszczom z atakami? To chyba nie ma reguły?

Pieg był zakraplany też 1 maja, atak miał dziś, petit mal, godzina 7:00 - mam nagranie kamerką ale już z ostatnich chwil ataku. Poprzedni atak był 7 marca. Zakraplaliśmy też Frontlinem. Czy są jakieś badanie potwierdzające wpływ preparatów spot on na psa z epilepsją? Bo jeśli nie, to to mogą być tylko nasze przypuszczenia, niekoniecznie zgodne z rzeczywistością, a zabezpieczać przeciw tym pasożytom jakoś nasze psy trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Wiatmy :) Jesteśmy nowi na tym forum ,ale od razu natknęłam się na temat padaczki. My z tą chorobą żyjemy już półtorej roku. Ataki mieliśmy dwa jeden słaby a drugi takie ,że lekarz ledwo odratował psa. Pies dostaje Luminal 100 mg 2 razy dziennie i tylko czasem mu pyszczek się trzęsie. Ma 2 lata i padaczka była nabhta prawdopodobnie po upadku z łóżka.
Karmi jest agresywny i ma obniżoną kondycje. Każdy dzien jest dla nas szczęśliwy ,gdy psiak czuje się dobrze :)
Pozdrawiamy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keciulinka']Wiatmy :) Jesteśmy nowi na tym forum ,ale od razu natknęłam się na temat padaczki. My z tą chorobą żyjemy już półtorej roku. Ataki mieliśmy dwa jeden słaby a drugi takie ,że lekarz ledwo odratował psa. Pies dostaje Luminal 100 mg 2 razy dziennie i tylko czasem mu pyszczek się trzęsie. Ma 2 lata i padaczka była nabhta prawdopodobnie po upadku z łóżka.
Karmi jest agresywny i ma obniżoną kondycje. Każdy dzien jest dla nas szczęśliwy ,gdy psiak czuje się dobrze :)
Pozdrawiamy ;)[/quote]
Witam!
Keciulinka
Napisz prosze cos wiecej o swoim psie i jego padaczce.

W nawiazaniu do poprzedniego posta - u mojego psa wszekie szczepienia, odrobaczanie a takze krople przeciw kleszczom maja zwiazek z atakami. W ubieglym roku po kropelkach pies niedomagal przez 6 tygodni.
Przepraszam, ale ostatnio mam problem z odpisywaniem na posty, chyba mam cos zle ustawione w komputerze.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

hmmm my zakraplamy obydwa psy w tym pudelka z padaczka firprexem co miesiac i nie zauwazylam zeby mial on wplyw na ataki

juz od roku mamy najgorszy okres padaczkowanaia bo ataki potrafi miec codziennie , ma 12 lat i kazdy wet uwaza ze powinnismy go uspac , oczywiscie nie zrobie tego daje mu luminal 3 razy dziennie i po ataku dalej sobie lata i biega jakby nigdy nic ;)

zauwazylam natomiast ze ataki ma zawsze po wiekszym wysilku fizycznym , po dluzszym spacerze lub tez jak za dlugo biega za pilka , odrazu nawet w drodze do domu bierze go i ma atak
staram sie mu ograniczac ten wysilek ale on ma adhd i razem z drugim naszym psiakiem szaleja prawie caly dzien.

dodam ze pierwszy atak mial w wieku 9 miesiecy , pozniej nastepny w wieku 1,5 roku i znowuz co kilka meisiecy . od kilku lat bylo juz raz w miesiacu a teraz jest codziennie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IVA G7']Tak , 01.05 FRONTLINE ,ale zawsze tę samą dawkę . Chorób mojego pieszczocha jest tyle , że zanudziłabym wszystkich. Oczy operowane -są już ok. , uszy od lat -Oridermyl /przestali produkować a Panolog nie działa/, dysplazja : 6 śrób i 3 płytki , drugiego biodra nie można oper. było odnerwiane,potworne zmiany zwyronieniowe stawów -Tramadol, MINESULIN, Rimadyl , atopowe zap. skóry w b. mocnej formie więc Keflex," rozgryzanie" łap -Cinnarizinum,Vagothyl, Lorinden E, również serce kiepskie. Po ostatniej narkozie /miesiąc temu/ nie mógł się wybudzić. Zawsze jest przy nim anestezjolog nawet pry rtg. Doszedł do siebie po 2 dniach. To tylko część chorób i leków. Nie trfiłam na lekarza który ogarnąłby to wszysko.Znam masę wet. ale każdy świetny w swojej specjalizacji , a przy padaczce rozkładają ręce. Dostaję też obłędu z karmami . Jest na Hill"s PD r/d bo musi schudnąć ale muszę mieszać z karmą leczniczą na stawy i antyalergiczną OBŁĘD ! Nie ma co mówić o prawidłowo zbilansowanym żywieniu a chłopak kocha jeść. Dziewczyny dzięki za info. skorzystam ze wszystkiego bo mój świat bez niego przestałby istnieć. :lol:[/quote]

Dr. Lenarcik z SGGW w Wawie. Przyjmuje także na Podleśnej.

Z ciekawości zapytam. Czy Twój pies to buldog angielski bądź francuski?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Dr. Lenarcik z SGGW w Wawie. Przyjmuje także na Podleśnej.

Z ciekawości zapytam. Czy Twój pies to buldog angielski bądź francuski?[/quote]
Przepraszam za przerwę . Dzięki za info. Poczytałam o tej lecznicy ' wygląda' świetnie. W czerwcu wracam do W-wy więc znowu zrobię kompleksowe bad. i może uda się ustabilizować to leczenie . Mam jeszcze Yorka / 8 - letnią sunię , z adopcji/ ,u której też zdiagnozowano padaczkę ale moim zdaniem błędnie , z moich obserwacji to silna nerwica , efekt traumatycznych przejść /5-właścicieli w ciągu 6-lat, mocno oklaleczona fizycznie i psychicznie , od 2-lat nie schodzi mi z rąk , a nawet krótkie rozstanie wywołuje atak /. Może uda się też ją przbadać dokładniej . Nie , nie buldożek ,mam labradora ,też 8 -lat

Link to comment
Share on other sites

Napiszcie proszę(w miarę dokładnie)jak wygląda atak u Waszego psa(przed i po),jak się zachowujecie,co robicie,co podajecie...bedę wdzięczna,da mi to troche szerszy obraz niż ataki mojej suki :shake:
Pozdrawiam chorowitki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sasha']Napiszcie proszę(w miarę dokładnie)jak wygląda atak u Waszego psa(przed i po),jak się zachowujecie,co robicie,co podajecie...bedę wdzięczna,da mi to troche szerszy obraz niż ataki mojej suki :shake:
Pozdrawiam chorowitki...[/quote]

u nas przed atakiem pies jest nie spokojny , zaczepia mnie i przychodzi aby byc blisko , gdy atak zaczyna sie to pies najpierw sie trzesie pozniej sztywnieje , caly sztywnieje,wygina go , slini sie bardzo mocno , po ataku zawsze wymiotuje piana i jakby sluzem zoltym . ja jesli pies jest na ziemi to klade go na miekkie podloze tzn wersalke (zeby nie zrobil sobie krzywdy bo przy wyginaniu potrafi walnac glowa o cos ), gdy jest to na dworze to biore na rece i czekam az minie
podajemy 3 razy dziennie luminal
mam ten komfort ze pies jest maly ma 7kg i moge wziasc go na rece

u kazdego psa atak moze przebiegac inaczej ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój Rambuś (odpukac od stycznia bez ataku, wcześniej każdego tygodnia) przed atakiem jest smutny, zdarza sie zrobić siusiu w domu, czasem torsje. Sam atak to najpierw sztywność, potem drgawki, wyginanie ciałka, zasze też fizjologia nie trzyma. Masakra, rzuca niem jakby piłką. Najczęsciej przed atakiem chowa się i stamtąd go"wystrzeliwuje". Po ataku potrzebuje bardzo, bardzo ciepła, słów że sie kocha. Bo po każdym ataku czuje się i zachowuje jakby bardzo, bardzo narozrabiał. Jest zawstydzony. Oczywscie nigdy nie był za to karcony, wręcz przeciwnie. Wspaniale zachowała się Ruda podczas jedynego na szczęscie ataku jak ona jest. Po ataku (1 stycznie) przytuliła go, okrywała. W czasie ataku tez usiłowała, ale nie wyhodziło ze zrozumiałych względów.

Dostaje od stycznia 2 razy dziennie luminal + osłonowo hepatil z witaminą B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...