Jump to content
Dogomania

padaczka


KRYSKA_Z

Recommended Posts

[quote name='KRYSKA_Z']Witam!
Poczytałam trochę w internecie, jest również o diecie.
Pozdrawiam[/QUOTE]

To ja eż zaraz sobie poczytam, bo nie słyszałam o tym. Jeśli chodzi o dietę, to wiem na pewno, że nie można podawać czekolady (ale to u psów normalne) i winogron, bo mogą nasilać ataki.

Wyobraźcie sobie, że dwa dni temu zdarzył nam się bardzo dziwny atak. W nocy ok.4 Oskar wybudzil się i dwa razy "chrząknął" tak jak czasami pies zadławia się powierzem i chrząka. Zszedł z łóżka, przewrócił się, ale był cały czas przytomny (chyba), chrząknął jeszcze kilka razy,bardzo ciężko, jakby się dusił. Potem na leżąco zaczął sikać, bezwiednie, jak przy ataku. Nie było żadnych drgawek, po kilku minutach wstał i był zupełnie świadomy. Nie wyglądał na zdezorientowanego, jak to się dzieje po zwykłym ataku. Zastanawiam się co to mogło być...myślę o sercu, bo Oskar też ma z nim problemy...20.09 jesteśmy umówieni do kardiologa.
Spotkaliście się z czymś takim?

Pozdr
konisia.

Link to comment
Share on other sites

A! I jeszcze chciałam napisać o tym uspokajaniu. Też tak robię. Z reguły Oski jak przeczuwa atak to sam się budzi i wtedy przychodzi do mnie szukając pocieszenia (wyraźnie się wtedy boi). Więc głaszczę go, całuję, uspokajam, ale sama też staram się być spokojna. Podobno ważne jest, żebym nie pokazywać naszego zdenerwowania, bo pies bardzo dobrze to wyczuwa i sam się zaczyna bardziej stesować. Uważam, że to pomaga i też wierzę w to, że czasami pozwala "odegnać" atak.

Link to comment
Share on other sites

Witaj konisia!
U mojego psa wnocy z 7 na 8 września też był dziwny przypadek - nie słyszałam ataku, nie było też śladów ataku (siki, ślina) ale póżniej było zachowanie jak po ataku. Jest mało prawdopodobne aby były jakieś drgawki bo na pewno bym je usłyszała - pies śpi we wiklinowym koszu i słyszę każdy jego ruch. Nic niezwykłego nie poprzedziło tego zdarzenia. Teraz jest ok. pod koniec tygodnia muszę zaliczyć wizytę u weta więc z nim o tym pogadam.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...