Jump to content
Dogomania

MAPA POMOCY DOGO -lecznice wet wojewodztwami -CENNE UWAGI PRZY NIEKTORYCH!


pixie

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Klinika "Centrum"
ul. Bełzy 36
Bydgoszcz

polecam stamtąd dr [B]SEBASTIANA SŁODKIEGO[/B]
bardzo dobry lekarz, wędrowałam przez dwa lata (!) ze swoim psem po większości bydgoskich lekarzy i dopiero on fachowo się nami zajął i problem z głowy.słyszałam same pozytywne opinie na jego temat od wielu, wielu ludzi, wiec z czystym sumieniem polecam.

Link to comment
Share on other sites

Woj. Dolnośląskie - Oława

Przychodnia weterynaryjna "Czeneka"

Wiesława Adamska
lekarz weterynarii
tel. 0 880 242 409

Beata Kos
lekarz weterynarii
tel. 0 602 180 163

Zakres usług:
- szczepienia zwierząt
- paszporty dla zwierząt
- behawioryzm
(terapia zachowania zwierząt towarzyszących)
- profilaktyka i leczenie chorób gryzoni
- zabiegi chirurgiczne
- ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego
- usg
- strzyżenie
- karmy weterynaryjne dla psów i kotów
- preparaty dla gołębi

NAGŁE WYPADKI: tel. 0 880 242 409
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 19.00
sobota 10.00 - 15.00

OŁAWA
ul. 1 MAJA 41A, telefon 071 313 54 04

Moja Bestia (szkot) oraz owczarkowa sunia mojej przyjaciółki (Aila) są pod stałą opieką obu pań wetek i mogę z czystym sumieniem polecić tą przychodnię. Obie sunie miały w tej przychodni sterylki (fachowo przeprowadzone, praktycznie nie widać śladu), Bestia miała też ściągany kamień nazębny. Zwierzaki, które mają tam zabiegi wymagające narkozy, przyprowadzane są rano, a potem po zabiegu każde spokojnie się wybudza i dopiero pod wieczór jest wydawane właścicielowi. Przy okazji zabiegów panie przycinają pazurki, czyszczą uszka i gruczoły, jeśli tylko jest taka potrzeba oraz rodzaj zabiegu na to pozwala. Obie mają wielkie serce dla zwierząt, wszystko dokładnie tłumaczą właścicielom. Dodatkowo pani Wiesława Adamska ma niesamowite oko do interpretacji zdjęć rtg. Kilka miesięcy temu moja Bestia miała robione prześwietlenie paszczy we Wrocławiu na dawnej Akademii Rolniczej. Mimo, że wynik prześwietlenia był negatywny (co podpisał sam prof. Siembieda), to pani Wiesława znalazła ślad po ropieniu przy korzeniu trzonowca.

W dodatku dzisiaj, choć to niedziela i posylwestrowy weekend, pani Adamska przyjęła w trybie nagłego wypadku kaszląca i plująca śliną Ailę, która, jak się okazało jest mocno przeziębiona.

Naprawdę, szczerze polecam tą naszą oławską przychodnię :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena']Klinika "Centrum"
ul. Bełzy 36
Bydgoszcz

polecam stamtąd dr [B]SEBASTIANA SŁODKIEGO[/B]
bardzo dobry lekarz, wędrowałam przez dwa lata (!) ze swoim psem po większości bydgoskich lekarzy i dopiero on fachowo się nami zajął i problem z głowy.słyszałam same pozytywne opinie na jego temat od wielu, wielu ludzi, wiec z czystym sumieniem polecam.[/QUOTE]

zapomniałam dodać, że klinika jest CAŁODOBOWA

Link to comment
Share on other sites

to ja ukatualnie cosik
[B]WOJ, SLĄSKIE[/B]
[B]ZABRZE[/B]
KLINIKA WETERYNARYJNA MAŁGORZATA I PIOTR MŁYNARSCY
UL. KOCHANOWSKIEGO 16 ZABRZE TEL. 032 271 11 33 CAŁODOBOWO
Młynarscy mają przychodnie na wolnosci ( polecane przez czasteczka i vita) a od kilku miesiecy tą oto włanie całodobowa klinike
8-20 - godziny przyjęć, 20-8 dyzur nocny
cyfrowe RTG, USG, endoskopia, morfologia, pełna biochemia, chirurgia miękka i kostna, szpital .... i długo by wymieniac, GORĄCO POLECAM :)

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie, bo dr Uznańska z białobrzeskiej już tam nie przyjmuje, bo się wyprowadziła ze stolycy, ale podobno ma jakieś dyżury. strasznie mi zależy na operowaniu suni pod jej obecnośc, bo ona mi ostatnio moją niunię reanimowała jak miała zejście w czasie narkozy. a teraz chciałam drugą ciachac... mam do dr Uznańskiej ogromne zaufanie i strasznie mi szkoda, że jej nie ma :( czy ktoś coś wie o tych dyżurach?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[QUOTE]1."Canis" Lecznica dla Zwierząt
ul. Lubelska 40,
tel. 084 638 02 84[/QUOTE]

Lecznica w woj. lubelskim, Zamość - aktualizacja

Lecznica leży obecnie przy ulicy Sitaniec 76A. Jest dyżur całodobowy, na telefon. Przy lecznicy jest sklep z produktami zoologicznymi i weterynaryjnymi. Posiadają salkę pooperacyjną i operacyjną, przetrzymują zwierzęta na leczeniu w dzień, np. pod kroplówkami. Polecam - opiekują się moją prywatną kotką, kotką z chorobą układu moczowego, którą wyadoptowałam do nowego domu, uratowali od śmierci przez parwo Nanę z dogo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Woj. Lubelskie-Świdnik
1.Dubaj Krzysztof Lecznica dla Zwierząt
ul. Orzeszkowej 11 a,
tel. 081 468 25 91
Odradzam. Pan, gdy przyszłam pytać o kastracje odradzał mi mówiąc, że to okaleczanie psa. Ogólnie słysze o nim dużo złych rzeczy.

5.Zadrzyńska Iwona Gabinet Weterynaryjny
ul. Kosynierów 22,
tel. 081 751 77 06
Polecam. Bardzo miła pani, widać, że robi, to co lubi, ma często różne koty na DT, mojego kota uratowała (był w stanie krytycznym) i wzięła pieniądze tylko za leki, bo to podrzutek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam.
Woj.małopolskie
Gabinet weterynaryjny "hyrax" lek.wet.Grażyna Duda
ul.Drukarska 9 Kraków
Tel: 608 383 672
[url]www.hyrax.pl[/url]
Zakres usług: usg,ekg, profilaktyka,badanie krwi, badanie moczu, chirurgia miękka,rehabilitacja itp.
Bardzo dobra lekarka, ratowała jak mogła moją sunie ale niestety...

Przychodnia weterynaryjna "oaza" Lek.wet.Lidia Lewandowska-Specjalista Chorób Zwierząt Futerkowych, lek.wet. Joanna Szklarska- Piotrowska
ul.Zamoyskiego 86 Kraków
Tel: 012-296-31-33
[url]www.lecznica-oaza.strefa.pl[/url]
Zakres usług : usg,rtg,ekg, interna,chirurgia, badania laboratoryjne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CrazyMulan']Czy w Lublinie jest jakiś wet który przeprowadzi zabieg sterylizacji ze zniżką jeżeli mam sunię z adopcji????[/QUOTE]
Co prawda nie jestem z Lublina ale podpowiem CO MOŻNA ZAŁATWIĆ.Tez mam adoptowana sunię.Zgłosiłam się do TOZ w Bytomiu-tu mieszkamy.Sunia- starsza pani 8,9 latek i po każdej cieczce c.urojona i mlekotok.Szefowa naszego TOZ skierowała nas do wybranej przez nią lecznicy na darmowy zabieg.Ja akurat jestem na rencie ale ona o to nie pytała.Ucieszyła się,że następna bieda ma domek.Może ta droga w innych miastach też zda egzamin:)Lecznicę na szczęście znałam z racji innych moich futerek.Zabieg OK.Sunieczka w dobrej formie.Chwała takim TOZ-om i ich szefowym:))))))))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

a ja polecę przychodnie na którą zamieniliśmy dotychczasową "starą" lecznicę .

Przychodnia dla Zwierząt
VET-MEDICA
ul.Graniczna 5a
35-326 Rzeszów

[url]www.vet-medica.pl[/url] -świetną maja stronę

...profesjonalne podejście do każdego mojego zwierzaka ( trochę ich mam ) , generalnie pełen zakres usług ( RTG, USG , Laboratorium ) i przede wszystkim 24 H pogotowie z karetką dla zwierząt.
Wszystko w miłej atmosferze, i z bardzo NOWOCZESNYM podejściem do tematu ( młodzi doświadczeni lekarze którym się chce! ) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

województwo śląskie

Najpierw lecznicę, którą polecam, gdyż leczę tam moje zwierzęta i tymczasy

dr n. wet. Marek Gajda, lek. wet. Piotr Hoin, lek.wet. Mirosława Szamborska,ul. Wolności 121 D, 42-674 Zbrosławice. Tel. 32 233 70 22 oraz całodobowo 603 805 818. Lecznica wyposażona bardzo dobrze RTG, USG, laboratorium. Ja dojeżdżam z Tarnowskich Gór.


[url]http://www.weterynaria.zbroslawice.com.pl/napisz-do-nas/przychodnia-weterynaryjna-s.c..html[/url]



Lecznice, których nie polecam.


Tarnowskie Góry, ul.Pomorska 21 Machoj M., Pusz M. S.C. Lecznica weterynaryjna. Pominę, że potrafią za szczepienie p/wściekliźnie skasować za dużego psa 50 zł, "leczyli" mi tam psa. Technik nie widział konieczności zrobienia psu morfologii (gabinet nie ma wyposażenia), bo uważał, ze wie co psu jest. Sukę trzeba było uśpić, leczenie nie skutkowało i zajechało jej nerki.


Nie polecam Pawłowice ul.Miarki 3, lek.wet. Z. Budzik Wg jego relacji wykonał suczce w typie yorka (1,4 kg) cięcie cesarskie boczne, suka dopuszczona na pierwszą cieczkę przez poprzednich właścicieli, nie odrobaczona, bez szczepienia p/wściekliźnie, płód podobno martwy. Wystawił zaświadczenie, że pies w stanie dobrym, w dniu odbioru psa od poprzedniej właścicielki, podobno w owym dniu zdejmował też szwy. Suka z obustronnym stanem zapalnym uszu. Miejsce po cięciu spuchnięte, w niektórych miejscach ropa. Sunia wyjąca z bólu. Dostała leki p/bólowe i antybiotyki w mojej klinice.
Brak karty informacyjnej przebiegu leczenia i wpisów w książeczce, poprzedni właściciel stwierdził, że pies u nich leków nie dostawał. W rozmowie weterynarz na pytanie o leki jakie pies dostał powiedział mi cytuję "A co to panią obchodzi jak leczenie jest zakończone...", dopiero później, jak usłyszał, że pies jedzie do kliniki wymyślił lincospetin i amoxycyklinę doustnie ( lincospetin podaje się co dziennie - więc poprzedni właściciele musieliby tam jeździć, a z tabletkami u suki były problemy). Powiedział, że ze 3 dni i będzie spokój. Żadnej troski o zdrowie pacjenta i co z nim się stanie, żadnych p/bólowych. Nie chciał podać mi daty cesarki. Pies nie miał wyjętych wszystkich szwów. Ja wyjęłam dwa. Jeden miał wyjęty w głębokiej narkozie, bo sukę zszyto "na okrętkę" i weci nie mogli ryzykować. Przetrwałe mleczne pominę, zapach psa też (stan zapalny uszu). Suka jest cały czas leczona, miała wykonane też USG i inne badania.
Tu jest link, widać, że ze zszyciem zwierzaków miewają problemy [URL]http://forum.wirtualnezory.pl/viewtopic.php?p=8446[/URL]
_________________

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]INOWROCŁAW (kujawsko - pomorskie)[/B]

PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA
lek. wet.[B] Cezary Kujawski [/B]
specjalista chorób psów i kotów

lek.wet. [B]Tomasz Mrukot[/B]

al. Niepodległości 134
88-100 INOWROCŁAW

tel. (052) 358 90 01
kom. 602 369 868
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Zakres usług:
- szczepienia zwierząt
- profilaktyka i leczenie chorób gryzoni
- zabiegi chirurgiczne (chirurgia miękka)
- ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego
- karmy weterynaryjne dla psów i kotów

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8.30 - 13.00 i 15.00 - 18.00

Lekarze ci to świetni specjaliści, bezdomne zwierzaki mają tam specjalne rabaty. POLECAM!!!

[IMG]http://www.gratisanimaties.com/plaatjes/hond2.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="5"][b]MAŁOPOLSKA[/b][/SIZE]

[b]NIEPOLECAM[/b]

[i][b]Zakopane[/b]
Wasylkowski Maciej Lekarz Weterynarii
ul. Do Tadziaków 1 /2
tel. 018 201 20 34[/i]

Jeżeli komuś zależy na życiu zwierzaka, radzę unikać tego miejsca jak ognia - co więcej, raczej proponowałabym usunąć go z listy. Każdy przejmujący się zdrowiem psa właściciel w Zakopanem powie to samo, a oto kilka z jego wybryków:
* usunął psu zęby bez narkozy,
* na pytanie co zrobić z kamieniem nazębnym i brzydkim zapachem opiekunom psów mówi: "miętówki niech mu pani kupi w sklepie",
* kotu, który miał 3 miesiące, podał leki w postaci zastrzyku, gdzie producent zastrzega, że są one przeznaczone dla kotów powyżej roku. Kot w miejscu zastrzyku dostał rozległej martwicy,
* psa chorego na nerki, leczył na wątrobę. Nie pobrał nic do badań, ani krwi, ani moczu - leczył go tak jak mu się wydawało. Pies zmarł,
* 5 lat temu mojego szczeniaka zaczął leczyć na nerki. Jak się okazało pies miał wadę serca i leki podawane przez pana W bardzo pogorszyły jego stan. Mimo interwencji Krakowskich specjalistów piesek nie przeżył.
Pan nie radzi sobie nawet z przycięciem pazurów, kiedy byłam u niego z adopcyjnym pieskiem, podopieczny wyszedł z zakrwawionymi łapami. Wielokrotnie składano na niego zażalenia, niestety wciąż pracuje w zawodzie dzięki przyjaciołom na wysokich stołkach :(
O drugim podanym na liście wecie słyszałam podobne opinie, jednak nie będę się rozpisywać ponieważ nie wiem nic z własnego doświadczenia.


[b]POLECAM[/b]

[i][b]Zakopane[/b]
Klinika TATRAVET
ul. Stanisława Staszica 5B
tel. +48 18 542 77 04, +48 669 897 438[/i]

Jeżeli kto w owej mieścinie musi iść do weterynarza to tylko i wyłącznie tam. Właścicielem jest Grzegorz Rzucidło, z tego co mi wiadomo, pracując w Krakowie miał dobre opinie.
* Operował mojego psa dwukrotnie i obie operacje były udane,
* Przeprowadziłam u niego 2 udane sterylizacje i kastracje adopcyjnych zwierząt,
* Klinika dobrze wyposażona, nie podoba mi się tylko, że zwykle proponują klientowi droższe leki, mimo iż można użyć tańszych odpowiedników.
Niestety nie przyjeżdżają do nagłych przypadków, ale wiem że przynajmniej do pracującego tam Łukasza Rauk można dzwonić nawet w późnych godzinach i udzieli porady telefonicznej :)


[i][b]Nowy Targ[/b]
Ścirka-Płowecka Bożena
ul. Kasprowicza 63,
tel. 018 266 33 90 [/i]

Nie mam jak na razie powodu, żeby nie polecać zwłaszcza Panią doktor - wykastrowałam u niej psa, ceny mają naprawdę niewysokie, po rozmowie z nią mam wrażenie, że kobieta zna się na rzeczy i ma duże serce do zwierząt.
Nie jestem przekonana co do pana pracującego w recepcji, nie osłuchał nawet psa, tylko szybko stwierdził jaki syrop mu podać. :/

edit. Zmieniłam nieco zdanie co do pana, naprawdę muszę mu przyznać, że po kolejnych wizytach starał się dużo zrobić, żeby dowiedzieć się co z psiakiem :)

Link to comment
Share on other sites

Do małopolskiego - Kraków można dopisać:

[B]Gabinet weterynaryjny AmbuVet
Całodobowe pogotowie dla zwierząt
Lek. wet. Aleksandra Andruchowicz[/B]

Krowoderskich Zuchów 26
31-272 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek - piątek 9:00 - 12:00 15:00 - 20:00
sobota 10:00 - 13:00
niedziela 10:00 - 12:00

Telefon czynny całą dobę: 507155142
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[URL="http://www.wet-krakow.pl"]www.wet-krakow.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B][URL]http://www.vetoborniki.pl/viewpage.php?page_id=8[/URL]
chcialam zapytac czy ktos cos wie na temat tego gabinetu?[/B]

[URL="http://www.vetoborniki.pl/viewpage.php?page_id=8"][IMG]http://external.ak.fbcdn.net/safe_image.php?d=5b4a1546a5e87c37d49ad4563a21eb68&w=90&h=90&url=http%3A%2F%2Fwww.vetoborniki.pl%2Fphotos%2Fdsc00504.jpg[/IMG][/URL][B][URL="http://www.vetoborniki.pl/viewpage.php?page_id=8"]GUT-FARMER - Oborniki Śląskie / Weterynarz / Weterynaria / Lekarz Weterynarii / - Dane kontaktowe[/URL][/B]
[URL="http://www.vetoborniki.pl/"]www.vetoborniki.pl[/URL]Gabinet Weterynaryjny - Oborniki Śląskie, Pomoc Weterynaryjna 24h. Usługi ubezpieczeniowe, pogrzebowe oraz Hotel dla Pupila.

Link to comment
Share on other sites

sprawa jest wazna, gdyz chodzi o opieke nad zwierzetami, ktore kochamy, nie chcemy zeby trafily do weterynarzy , ktorzy kiedys mieli do czynienia z prawem:((((

dlatego na takich wlasnie portalach pytamy o opinie, co w dzisiejszym swiecie jest zrozumiale, ludzie chca wiedziec , informacja jest teraz rzecza powszechna
sama jestem w stowarzyszeniu, ktore prowadzi przytulisko i chetnie udzielam wszelkich informacji

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

proszę o aktualizację w Wołominie woj.mazowieckie.

Nie istnieje już przychodnia Promyk.
Proszę o dodanie lecznic:

[B]Przychodnia Weterynaryjna Centrum A. Gromół, M. Waszkiewicz[/B]
Powstańców 15 05-200 Wołomin
tel. 22 787 33 66

[B]Przychodnia Weterynaryjna
MIŚ Edyta Korda[/B]

ul. 1-go Maja 22
Wołomin

tel. 1 [B](22) 353-44-84[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...