Jump to content
Dogomania

Kolt z reklamacji. ŚLICZNOTKA POMORSKA MA DOM :)


brazowa1

Recommended Posts

Witam , pogoda dzisiaj taka nieciekawa, więc napiszę co u moich miśków:)
Ano , wszystko u nich w porządku, tyle tylko ze mają nowego towarzysza, kocurka, który pojawił się u nas na wiosnę . Na początku Gucio i Tosia go goniły , ale tak powoli , powoli , z nieznaczną moją pomocą , kocurek Frycek ustawił sobie całe towarzystwo i teraz leżą wszystkie razem , z tym że Frycek najbliżej pieca , odgrodzony pól metrową bramką ,( bramka była zamontowana już na samym początku jak psiaki , szczególnie Tosia do nas przybyła , żeby nie wyniosły mi całej kotłowni na podwórko) na wszelki wypadek gdyby psiaki chciały się zabawić jego kosztem :) co jest w zasadzie mało prawdopodobne bo już poczuły jego pazurki na nosach i czują respekt.Zresztą on również , szczególnie do Gucia , bo Tosia to ucieka z piskiem gdy on tylko machnie łapką , nawet bez wysuniętych pazurków. Gucio kłapie mordką "w powietrzu" a kocurek macha łapa w powietrzu.A Majeczka jak zwykle ma wszystko gdzieś , jej to chyba by nawet stado kotów nie przeszkadzało , byleby mogła się dorwać do kociego żarełka.
No i Gucio i Tosia już wiedzą ze duża piłka jest Majki i nie wolno im jej ruszać , nie muszę ich zamykać aby Majka mogła się pobawić , zresztą Gucia interesuje tylko jego piłeczka byleby mu ją w nieskończoność rzucać a Tosia łapie cokolwiek , jabłko , orzecha , jej pogryzioną piłkę albo po prostu kawał patyka i obskakuje Gucia , co powoduje że nieraz dostanie po uszach od niego , ale chyba za słabo bo zaraz dalej mu psoci.
To na razie tyle, pozdrawiam $Rossa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja zaglądam często na stronę sopockiego schronu i patrzę co tam za cudeńka macie :) no i śledzę twoje wątki i cieszę się ogromnie gdy jakiś psiak znajduje domek.
Ostatnio zmartwiłam się, bo przez przypadek zauważyłam że Majeczka ma straszny kamień na ząbkach ( z tyłu szczęki) w ogóle te jej ząbki są bardzo zniszczone , ale jakoś sobie radzi , no i teraz zastanawiam się co zrobić , czy iść z nią do veta , czy zostawić jak jest .Nie zauważyłam aby z tego powodu jakoś cierpiała a usuwanie wiążę się z narkozą której troszkę się obawiam , bo ona ma już swoje latka i o ile uwielbia mizianko to już jakiekolwiek zabiegi przy niej np czesanie to już jest "droga przez mękę " Ona się strasznie stresuje i wyrywa tak ze bez narkozy by się nie obyło.
pozdr

Link to comment
Share on other sites

Rossa, z zębami to jest tak, że trzeba bacznie obserwować, czy nie ma ropy na oku ani gorączki, z dnia na dzien robi sie przetoka - puchnie pyszczek, dochodzi do zakażenia, gnije dziąsło a weterynarz jesli nieprofesjonalny to skomentuje "nooo...coś gnije ale to nic..." a to gnicie to sepsa ( jeśli bardzo śmierdzi z dziąseł ). I to nie jest nic, ale zagrożenie życia. Sam kamien tez jest niebezpieczny bo pies zjada bakterie i maja one wpływ na wątrobę czy serce.
Jesli pies ma jakiekolwiek oznaki złego samopoczucia, stan podgorączkowy to trzeba do weta na czyszczenie i nie dac sobie wmówic innej choroby. Na temat zębów to mogłabym mówić i o braku profesjonalizmu wśród weterynarzy. Można zastosowac premedykację aby obejrzec zęby to nie narkoza ale wet tez mówił że to ryzyko.

Link to comment
Share on other sites

Asperges, dzięki, jak do tej pory wszystko z psiakiem w porządku, w necie już trochę poczytałam ... no ale nadal mam dylemat, bo to już rzeczywiście staruszka ale w dobrej kondycji:)Nie znam dokładnie wieku , prawie trzy lata u mnie a gdy ją zabierałam to pyszczek już był siwiutki a ząbki słabe. Zadzwonię do veta , umówię się i podjadę żeby zobaczyła co i jak i co o tym sądzi .
pozdr

Link to comment
Share on other sites

Lepiej zrobic zęby. Od zabagnionych zębów moga nawet paść nerki. Czyszczenie mocno zakamnienionych zębów odbywa się tylko i zawsze pod narkozą i jest robione przez weta. Są szarlatani oferujący np .w gabinetach fryzjerskich dla psów czyszczenie bez narkozy ultradzwiękami,ale to przypudrowanie problemu i więcej z takiego fryzjerskiego leczenia zębów problemów niż pożytku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...