Jump to content
Dogomania

Starszy człowiek w szpitalu, w stodole głodne suki ze szczeniakami i ciężarne dzikusy


Biafra

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam się w 100% , że najlepszy na świecie jest pokarm matki.
Nie ma co do tego wątpliowści.
Ale są sytuacje wyjątkowe...

Tak jak pisałam jedna suczka jest w kondycji głodowej :shake:
Głodowała w ciąży i przez 4 tygodnie odkarmiania maluszków.
Dlatego lekarz zalecił odciążenie matki. Nie ma takiej karmy, która ją odbuduje w trzy dni. Organizm potrzebuje tygodni, żeby się zregenerować.

Druga sprawa-jak przywiozłam bandę maluszki miały między 3-4 tygodnie... i już są prawie tydzień u mnie , czyli zaraz będą miały 4-5 tygodni
Zanim przyjdzie jakalokwiek karma minie kolejny tydzień...
Jak pisałam wcześniej nie mam doświadczenia ze szczeniakami, ale wydaje mi się , że one powinny kiedyś zacząć same jeść ;)
A najlepiej żeby przechodziły stopniowo, czyli nowy pokarm przepijały mlekiem matki

Link to comment
Share on other sites

A co z tymi podrostkami co zwiały przy pierwszej akcji? Wiadomo coś?
Przerażajace to wszystko - sama mieszkam niedaleko od Krakowa ale moja wieś chyba nie jest aż tak zabita dechami. Psy na łańcuchach owszem bo wszak to na wsi "tradycja", ale jak w tamtym roku umarł daleki sąsiad to jego dwoma kundelkami się zaopiekowali najbliżsi sąsiedzi. Mają porządny duży wybieg /kundelki, nie sąsiedzi/ obite styropianem budy i codziennie żarcie w miskach. A tu taki klops - ta banda musiała dłuuugo głodować sądząc po wyglądzie. Że też takich ludzi piorun jakiś nie trafi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Zgadzam się w 100% , że najlepszy na świecie jest pokarm matki.
Nie ma co do tego wątpliowści.
Ale są sytuacje wyjątkowe...

Tak jak pisałam jedna suczka jest w kondycji głodowej :shake:
Głodowała w ciąży i przez 4 tygodnie odkarmiania maluszków.
Dlatego lekarz zalecił odciążenie matki. Nie ma takiej karmy, która ją odbuduje w trzy dni. Organizm potrzebuje tygodni, żeby się zregenerować.

Druga sprawa-jak przywiozłam bandę maluszki miały między 3-4 tygodnie... i już są prawie tydzień u mnie , czyli zaraz będą miały 4-5 tygodni
Zanim przyjdzie jakalokwiek karma minie kolejny tydzień...
Jak pisałam wcześniej nie mam doświadczenia ze szczeniakami, ale wydaje mi się , że one powinny kiedyś zacząć same jeść ;)
A najlepiej żeby przechodziły stopniowo, czyli nowy pokarm przepijały mlekiem matki[/QUOTE]

4-5 tygodniowe szczeniaczki mogą jeść naprawdę wiele rzeczy. Ja już od 3 tygodnia życia moich maluchów gotowałam kurczaka(indyka) i miksowałam z ryżem i marchewką. Dawałam też surową mieloną wołowinę, indyka, namoczoną w letniej wodzie suchą karmę dla szczeniąt (ja dawałam eucanube), serek biały(wiejski, zwykły).
Na pewno na początku będą bardziej brudne niż najedzone ale szybko nauczą sie o co biega i mleczko mamusi będzie tylko na deserek ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']co to za cisza?

na razie mam 10zl, ale dorobie bazarek i bedzie dla maluchow cosik na karme. wysle, jak uzbieram wiecej[/QUOTE]

dziekujemy :)

cisza bo Iza ma pełne ręce roboty, tak przy psiakach jak i przy koniach
a ja mam jakies kiepskie dni i najchętniej to poł godz po obudzeniu poszłabym znów spac :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

podrzuce watek linkiem do bazaku ogloszeniowego, z ktorego dochod pojdzie tutaj dla tych pieskow. bedzie 30zl w sumie. chyba,ze mi sily i czas pozwola i cykne wiecej pakietow ogloszeniowych.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/202470-ogloszenia-30szt-za-5zl-na-psiaki-Biafry-4-pakiety-do-wyczerpania-zapasow?p=16328633#post16328633[/url]


prosze tez na pm nr konta, na jakie potem mam przelew zrobic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']ale maluchy musza cos jesc i ich matki.
mam dopiero 10zl, jak pisalam. poczekam kilka dni,az te 20zl sie dozbiera i wysle razem, czy wolicie na szybko?[/QUOTE]

myslę, ze razem, zwłaszcza ze jakaś karma doszła dla szczeniaków
ale to musi dokładnie Iza potwierdzić
bo rozmawiałyśmy dzisiaj na szybko i o tysiacach rzeczy i mogę coś poprzekręcać a nie chciałabym nikogo wprowadzać w błąd

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...