Jump to content
Dogomania

Jamala Ekibondo i Kipanga Ekibondo, czyli Figa i Bono :)


foxiu

Recommended Posts

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to nie była żadna promocja, więc będziemy kupować w ramach "zużywania się" - poprzednią (też trixie) załatwiła jak nas nie było, ściągnęła z półki i pogryzła ten plastikowy klips. Niby się zapina i nie dałem rady go zerwać ciągnąc z całej siły, ale jednak jest pęknięty i trochę strach. Tym bardzie że... Asiaczku sama wiesz :(

btw. jakieś wieści?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='foxiu']to nie była żadna promocja, więc będziemy kupować w ramach "zużywania się" - poprzednią (też trixie) załatwiła jak nas nie było, ściągnęła z półki i pogryzła ten plastikowy klips. Niby się zapina i nie dałem rady go zerwać ciągnąc z całej siły, ale jednak jest pęknięty i trochę strach. Tym bardzie że... Asiaczku sama wiesz :(
btw. jakieś wieści?[/QUOTE]
Cisza...

Pzdr.
[INDENT][URL="http://img850.imageshack.us/img850/8594/wazirbanner.png"][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/8594/wazirbanner.png[/IMG][/URL]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Jak szkodniki mocno ciągną, to poczekaj z szelkami aż kościec się ustabilizuje żeby im łokcie nie poszły na boki.[/QUOTE]
Ojoj nie wiedziałam ,ze takie kuku może sie im zrobić :shake: A ja się o ich szyje martwie bo jak pare razy wywiną się 4 łapami do gory to szyje potem aż czarwone sa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Ojoj nie wiedziałam ,ze takie kuku może sie im zrobić :shake: A ja się o ich szyje martwie bo jak pare razy wywiną się 4 łapami do gory to szyje potem aż czarwone sa[/QUOTE]
Ja jestem na to uczulona, bo wcześniej miałam jamnika i to był najczęstszy błąd właścicieli. Jamniki mają dużo siły i ciągnąc na szelkach odstawiają łokcie (normalny, prawidłowo rozwinięty jamnik ma proste łapy, a nie krzywe). Osobiście polecam dla basenji obroże jak dla chartów, czyli szerokie od strony gardła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Ja jestem na to uczulona, bo wcześniej miałam jamnika i to był najczęstszy błąd właścicieli. Jamniki mają dużo siły i ciągnąc na szelkach odstawiają łokcie (normalny, prawidłowo rozwinięty jamnik ma proste łapy, a nie krzywe). Osobiście polecam dla basenji obroże jak dla chartów, czyli szerokie od strony gardła.[/QUOTE]
Głównie z Manią mam ten problem ona jest nawiedzona jak cos zobaczy i uprze się iść w tamtym kierunku. Dosłownie wiesza sie i harcze. Ma to miejsce najczęściej jak jest na krótkiej smyczy i musi postac chwilę na przejsciu dla pieszych.Może chodzi o to ,ze nie ma cierpliwosci ustac -z tym ,że w lesie stoi. Sama nie wiem. Maniuś reaguje na głos - jak wrzasnę to przestaje ciągnąć i nawet podbiega do mnie sprawdzić co mnie ugryzło ,że burcze .Na Mani nic nie robi wrażenia- klapki na oczy i basta

Link to comment
Share on other sites

Może trzeba z Mańką poćwiczyc chodzenie na smyczy, ale BEZ towarzystwa...? Wiem, wiem, pewnie niewykonalne, ale może jakoś się uda... Bo przecież wiadomo, że 2 psy na spacerze (a szczególnie baski) nakręcają się w sposób niemożebny! Ja to widzę choćby na przykładzie Romki. Jak idzie sama - cud-miód! A gdy z Wazirkiem, Serkiem, Erką czy z którymkolwiek z basków - zaczyna zachowywać się tak, jak i one. A to pociągnie, a to zaczyna biec itp...
Małpeczka:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ostatnio mnie trochę natchnęło do pichcenia w kuchni. Dokładniej nagrody/ciastka serowe i wątróbkowe. Oto rezultaty:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_5099WthioKA/Tc_xvRfH1yI/AAAAAAAAAaU/Y7j27tH7hW8/IMG_2824.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_5099WthioKA/Tc_xv4XUG-I/AAAAAAAAAaY/j0dO_nbh8Dg/IMG_2828.jpg[/IMG]

Ostatecznie wyszło mi tego jak dla kilku psów, więc część jestem zmuszona zamrozić. Figa jest zachwycona, widać że smakują jej bardziej niż kupne :) Więcej można zobaczyć tutaj --> [URL="http://www.dogomania.pl/threads/47771-Przepisy-na-psie-ciasteczka-%29?p=16880954#post16880954"]http://www.dogomania.pl/threads/47771-Przepisy-na-psie-ciasteczka-%29?p=16880954#post16880954[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buszki']Figa widać doglądała pieczenia :).[/QUOTE]
oj tak tak w szczególności jak pańcia dała spróbować co tak pachnie ;) kolejnych blach już pilnowała :razz:

[QUOTE]Aż mi tu zapachnialo tymi ciasteczkami :smile: Chyba sama cosik wyprobuję :evil_lol:[/QUOTE] Nie wiem czy zapachniało, bo wątrobowe to akurat śmierdzą!!! Choć moje akurat wymagały tylko 1h wietrzenia mieszkania, więc nie jest aż tak tragicznie ;)

[QUOTE]Aaaaa z chodzeniem na smyczy juz jest lepiej. Teraz tylko ciagnie jak niedaleko sa inne psy [/QUOTE]
Dokładnie u nas to samo, jak coś ciekawego w okolicy to różnie to bywa, dlatego też wzięłam się za ciacha - moją tajną broń. Może w końcu nauczymy co się bardziej opłaca :evil_lol:
Już pochowałam do lodówki i zamrażarki zapasy jak na wojnę, ale nasze srebro dalej chodzi i ewidentnie nudzi o ciacho :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buszki']No pewnie,jeszcze tym swoim serdelkom ciasteczek napiecz :eviltong:.[/QUOTE]
Buuuuu juz sie konsekwentnie biore za nie. Dzis dostały mniej jesc na sniadango i był 2 godz joging po lesie. Wrocilam 10 min temu i juz w lozku są dwie zwiniete padniete kuleczki- był wycisk :evil_lol: A do tego musze sie pochwalic ,ze szkodniki biegaly ze mna bez smyczy :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Buuuuu juz sie konsekwentnie biore za nie. Dzis dostały mniej jesc na sniadango i był 2 godz joging po lesie. Wrocilam 10 min temu i juz w lozku są dwie zwiniete padniete kuleczki- był wycisk :evil_lol: A do tego musze sie pochwalic ,ze szkodniki biegaly ze mna bez smyczy :multi:[/QUOTE]


Brawa dla szkodników.Oby tak im zostało,bo Szepsi też się kiedyś pilnowała.A teraz,jak zobaczy sarenkę,to pooooszłaaaa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buszki']Brawa dla szkodników.Oby tak im zostało,bo Szepsi też się kiedyś pilnowała.A teraz,jak zobaczy sarenkę,to pooooszłaaaa...[/QUOTE]
W tym lasku sa tylko wiewiorki i rowerzysci :)Czasem ktos z psem idzie ale jest tyle sciezek ,ze idzie szybko wymanewrowac diabelki,zeby nie widzialy. I na razie ladnie sie pilnuja i reaguja na gwizd- na imiona troche gorzej tz Manius tak a Mania nie. Ona jest trudniejsza -odbiega dalej i bardziej na boki lata ale ogolnie to ładnie sie pilnuja nawet jak odbiegna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Buuuuu juz sie konsekwentnie biore za nie. Dzis dostały mniej jesc na sniadango i był 2 godz joging po lesie. Wrocilam 10 min temu i juz w lozku są dwie zwiniete padniete kuleczki- był wycisk :evil_lol: A do tego musze sie pochwalic ,ze szkodniki biegaly ze mna bez smyczy :multi:[/QUOTE]
Super! I jaki spokój w domu:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...