Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

[quote name='kacha_wawa']Przeczytałam ten projekt ustawy co ma wejść i powiem szczerze, ze nic z tego nie rozumiem...
Zbyt prawniczy język, poza tym nie mogłam nigdzie znaleźć informacji o zaostrzeniu kar dla zwyrodnialców...[/quote]

:-o jaki projekt-gdzie jest ten projekt?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ARKA']Moze ja cos nie rozumiem ale....

Jak juz pisalam sa dwie sprawy:
[LIST]
[*]sprawa Ozziego-petycja do min. Ziobro i Prezydenta RP
[*]nowelizacja ustawy[/LIST]I powiem tak-róbta co chceta-ale dwoch piecznie nie da sie naraz i sie to wszystko rozmyje jak bedzie sie zbierac podpisy miesiacami.
Punkt-nowelizacja ustawy, sorry kacha-to nie jest-hop-siup i juz...

Sprawa Ozziego jest sprawa 'gorąca' i jesli tego nie zaltwi sie-petycji-na goraco, juz, krotki czas zbierania podpisow, to zapomnijcie...[/quote]

Arko, sprawa Ozziego zostanie wykorzystana przy petycji...
Chodzi nam o zaostrzenie przepisów dotyczących karania osób znęcających się nad zwierzętami, a także o poprawę życia innych zwierząt i nie doprowadzenie do podobnych sytuacji...
Być może przydałyby się dwie petycje, związana z Ozzim, domagająca się zwiększenia kar i uznania, że to wysoka szkodliwość społeczna czynu oraz druga petycja, która ma na celu chronienie zwierząt...
Myślę nad tym jakby konstruktywnie połączyć ważne kwestie dotyczące zwierząt...
Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale myślę, że w końcu powinniśmy zmienić przynajmniej kilka punktów w naszym prawie i w ustawach...
Napisałam priva do Frotki, która jest prawnikiem, czy mogłaby coś zaradzić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Przeczytałam ten projekt ustawy co ma wejść i powiem szczerze, ze nic z tego nie rozumiem...
Zbyt prawniczy język, poza tym nie mogłam nigdzie znaleźć informacji o zaostrzeniu kar dla zwyrodnialców...[/quote]

kacha-powiem wprost-brutalnie. Nie bierz sie za cos, czego nie rozumiesz.
Przelecialam to pobieznie i chyba te zmiany sa JUZ wprowadzone-sa to zmiany zwiazane z dostosowaniem naszych przepisow do przepisow UE i TYLE!!

To nie jest ZADEN nieczytelny jezyk, jest bardzo JASNY jezyk!

Bierze sie obecna tresc ustawy i nanosi na[B] nią te zmiany-[/B]o ile [B]juz sa zatwierdzone, przez sejm.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Arko, sprawa Ozziego zostanie wykorzystana przy petycji...
Chodzi nam o zaostrzenie przepisów dotyczących karania osób znęcających się nad zwierzętami, a także o poprawę życia innych zwierząt i nie doprowadzenie do podobnych sytuacji...
Być może przydałyby się dwie petycje, związana z Ozzim, domagająca się zwiększenia kar i uznania, że to wysoka szkodliwość społeczna czynu oraz druga petycja, która ma na celu chronienie zwierząt...
Myślę nad tym jakby konstruktywnie połączyć ważne kwestie dotyczące zwierząt...
Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale myślę, że w końcu powinniśmy zmienić przynajmniej kilka punktów w naszym prawie i w ustawach...
Napisałam priva do Frotki, która jest prawnikiem, czy mogłaby coś zaradzić...[/quote]

[SIZE=3][COLOR=red]SPRAWA OZZIEGO jest DZIS!!! PRAWO NIE DZIALA WSTECZ!![/COLOR][/SIZE]

Sprawa nowelizacji ustawy,jest sprawa przyszlosciwą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']kacha-powiem wprost-brutalnie. Nie bierz sie za cos, czego nie rozumiesz.
Przelecialam to pobieznie i chyba te zmiany sa JUZ wprowadzone-sa to zmiany zwiazane z dostosowaniem naszych przepisow do przepisow UE i TYLE!!

To nie jest ZADEN nieczytelny jezyk, jest bardzo JASNY jezyk!

Bierze sie obecna tresc ustawy i nanosi na[B] nią te zmiany-[/B]o ile [B]juz sa zatwierdzone, przez sejm.[/B][/quote]

Arko, nie będę się z Tobą kłócić, nie tędy droga...
Nie jestem prawnikiem, nie muszę koniecznie znać prawniczego języka, dlatego liczę na czyjąś pomoc...
A za co mam się brać, za co nie wiem sama najlepiej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA'][SIZE=3][COLOR=red]SPRAWA OZZIEGO jest DZIS!!! PRAWO NIE DZIALA WSTECZ!![/COLOR][/SIZE]

Sprawa nowelizacji ustawy,jest sprawa przyszlosciwą.[/quote]

Arko, zdaję sobie z tego sprawę...
W tej chwili sprawa Ozziego jest priorytetem...
Sprawa nowelizacji ustawy też jest istotna, może dzięki takowej nowelizacji uda się ocalić chociaż jedno psie życie...
Nie ma czegoś takiego jak sprawa przyszłościowa, dużo się mówi, mało się robi...
I uważam, że nowelizacja ustawy też jest potrzebna na cito...
Mało mamy bied na dogomanii???? Chyba to już o czymś świadczy????
Chyba najwyższa pora to zmienić????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Punkt-nowelizacja ustawy, sorry kacha-to nie jest-hop-siup i juz...
[/QUOTE]
nikt nie mówi, że to jest hop-siup, ale może jest to nawet ważniejsze od petycji w sprawie Ozziego? z tego co mówi Kasia wynika, że jeden polityk zobowiązał się osobiście zająć sprawą Ozziego. a co możemy zrobić my oprócz gderania na fo?
jeżeli są osoby znające się na prawie to możemy przynajmniej spróbować...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Arko, zdaję sobie z tego sprawę...
W tej chwili sprawa Ozziego jest priorytetem...
[B]Sprawa nowelizacji ustawy też jest istotna, może dzięki takowej nowelizacji uda się ocalić chociaż jedno psie życie...[/B]
Nie ma czegoś takiego jak sprawa przyszłościowa, dużo się mówi, mało się robi...
I uważam, że nowelizacja ustawy też jest potrzebna na cito...
Mało mamy bied na dogomanii???? Chyba to już o czymś świadczy????
Chyba najwyższa pora to zmienić????[/quote]

kacha-moze wiec najpierw jedno-OZZY-a potem drugie-i mysle, ze powinien byc-OSOBY WATEK-zmiany do ustawy!
Sprawa o zmianach ustawowych-to nie jest hop-siup-i juz a sprawa OZZIEGO- petycji-JEST NA CITO!

A tak dla przykladu-to nie jest, jak pisalam zaden jezyk prawniczy-trzeba umiec sie poslugiwac-zmianami do ustawy-podaje przyklad-ztego linku co podany.

[COLOR=blue][I]Poropozycja zmian:[/I][/COLOR]
[COLOR=blue][I]1) art.6 w ust 2 po punkcie 1 dodaje sie 1a w brzmieniu:[/I][/COLOR]
[COLOR=blue][B]1a)piętnowanie zwierząt poprzez wypalanie lub wymaraznie znakow[/B][/COLOR]


i...

obecna tresc i naniesiona zmiana:

Art. 6.
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, nie stanowiące
dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzęciu,

[COLOR=blue][B]1a)piętnowanie zwierząt poprzez wypalanie lub wymaraznie znakow[/B][/COLOR]

2) doświadczenia na zwierzętach powodujące cierpienie, przeprowadzone
z naruszeniem przepisów ustawy,
3) umyślne używanie do pracy lub w celach sportowych albo rozrywkowych zwierząt chorych, w tym rannych lub kulawych, albo zmuszanie ich do czynności mogących spowodować ból,
4) bicie zwierząt przedmiotami twardymi i ostrymi lub zaopatrzonymi
w urządzenia obliczone na sprawianie specjalnego bólu, bicie po głowie, dolnej części brzucha, dolnych częściach kończyn,
5) przeciążanie zwierząt pociągowych i jucznych ładunkami w oczywisty sposób nie odpowiadającymi ich sile i kondycji lub stanowi dróg lub zmuszanie takich zwierząt do zbyt szybkiego biegu,
6) transport zwierząt, w tym zwierząt hodowlanych, rzeźnych
i przewożonych na targowiska, przenoszenie lub przepędzanie zwierząt
w sposób powodujący ich zbędne cierpienie i stres,
7) używanie uprzęży, pet, stelaży, więzów lub innych urządzeń zmuszających zwierzę do przebywania w nienaturalnej pozycji, powodujących zbędny ból, uszkodzenia ciała albo śmierć,
8) dokonywanie na zwierzętach zabiegów i operacji chirurgicznych przez osoby nie posiadające wymaganych uprawnień bądź niezgodnie z zasadami sztuki lekarsko-weterynaryjnej, bez zachowania koniecznej ostrożności i oględności oraz w sposób sprawiający ból, któremu można było zapobiec,
9) złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt,
10) utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji,
11) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje,
12) stosowanie okrutnych metod w chowie lub hodowli zwierząt,
13) przeprowadzanie na zwierzętach testów środków higienicznych i kosmetycznych powodujących cierpienie, jeżeli znane są odpowiednie metody alternatywne,
14) trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu,
15) organizowanie walk zwierząt.


I co tu jest niezrozumialego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']kacha-moze wiec najpierw jedno-OZZY-a potem drugie-i mysle, ze powinien byc- i jest!!!
Sprawa o zmianach ustawowych-to nie jest hop-siup-i juz a sprawa OZZIEGO- petycji-JEST NA CITO!

[/quote]

Wiecie co, chyba zgadzam się z Arką. Najpierw Ozzy - żeby działania były kompleksowe. Równolegle z Ozzim - ustawa ogólna. Ale Ozzy na pierwszym planie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']Wiecie co, chyba zgadzam się z Arką. Najpierw Ozzy - żeby działania były kompleksowe. Równolegle z Ozzim - ustawa ogólna. Ale Ozzy na pierwszym planie.[/quote]

Elu, właśnie mi o to chodzi ;)
Ozzy na pierwszym planie, Jego sprawa, sprawa Jego śmierci...
Ale przy okazji ustawa ogólna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mari']nikt nie mówi, że to jest hop-siup, ale może jest to nawet ważniejsze od petycji w sprawie Ozziego? z tego co mówi Kasia wynika, że jeden polityk zobowiązał się osobiście zająć sprawą Ozziego. a co możemy zrobić my oprócz gderania na fo?
jeżeli są osoby znające się na prawie to możemy przynajmniej spróbować...[/quote]

Ja 'wymiekam', wiecej tu nie wchodze-w ten watek. Moge ci dac dwoch politykow i co z tego wynika??NIC.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Century Gothic] [/FONT]
[FONT=Century Gothic] [/FONT]
[FONT=Century Gothic]Ja ze swojej strony jestem chętny do podjęcia działań w Lubinie jeśli są osoby, które także chcą podjąć się zbierania podpisów i nagłaśnianiu akcji o Gozzim proszę o kontakt ze mną pod numerem GG 908245 Najlepiej zaplanować spotkanie i w cztery oczy ustalić metody działania podzielić się dzielnicami gdzie kto będzie rozwieszał plakaty gdzie będzie zbierał podpisy myślę, że udami się również zainteresować sprawą naszych miejskich polityków aby pomogli w tym aby sprawa była kontynuowana. Jestem do dyspozycji i czekam na kontakt i informacje od najbardziej poinformowanych ludzi co dalej.[/FONT]
[FONT=Century Gothic] [/FONT]
[FONT=Century Gothic]Dotrzyjcie do znanych osób one dadzą sprawie rangę większą niż 1000 ulotek może ktoś zgodzi się na wykorzystanie wizerunku w tej sprawie. [/FONT]
[FONT=Century Gothic][/FONT]
[FONT=Century Gothic][/FONT]
[FONT=Century Gothic]Poza tym sprawa petycji ma taknaprawde zwrocicuwage poslow senatorow mediow radnych i politykow na toile osob poruszyla smierc Ozziego i zeby cos zrobili aby do takich smierci nie dochodzilo i zeby osoby ktore to zrobily ponosily zasluzona kare ( wyroki bez zawiasow )Zabicie bezzasadne i okrutne zwierzecia nie jest czynem o niskiej szkodliwosci spolecznej czynu !!!!![/FONT]

[FONT=Century Gothic]Podam przyklad liczbowy [/FONT]
[FONT=Century Gothic]Liczba miast w Polsce ( tu strzelam ) 100 tysiecy [/FONT]
[FONT=Century Gothic]W kazdym miescie 100 pospisow [/FONT]
[FONT=Century Gothic]wynik to daje 10000000 podpisow [/FONT]
[FONT=Century Gothic][/FONT]
[FONT=Century Gothic]Nie znam polityka ktory sie przed czyms takim wymiga i nie podchwyci tematu> Dlatego najwazniejsze jest dobre tego zaplanowanie [/FONT]
[FONT=Century Gothic]Zebrac podpisy mozna w tydzien kilka dni zbierania i wyslanie podjeden adres I przed wyborami to zrobic aby sprawa byla nosna.[/FONT]
[FONT=Century Gothic][/FONT]
[FONT=Century Gothic]Bartek[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Ja 'wymiekam', wiecej tu nie wchodze-w ten watek. Moge ci dac dwoch politykow i co z tego wynika??NIC.[/quote]

Arko, Ozzy jest priorytetem i napiszemy petycję pod Jego kątem...
Niemniej jednak inne zmiany też są ważne...
Możemy zrobić tak, że najpierw petycja pod kątem Ozziego, a potem druga petycja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Elu, właśnie mi o to chodzi ;)
Ozzy na pierwszym planie, Jego sprawa, sprawa Jego śmierci...
Ale przy okazji ustawa ogólna...[/quote]

A nie może to być w jednej petycji? Sprawa Ozzy'ego jako przyczynek do naświetlenia ogólnego obrazu maltretowanych zwierząt i postulowania zaostrzonych kar?
Dwie petycje... obawiam się, że to się rozejdzie po kościach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa'][B]Arko, Ozzy jest priorytetem i napiszemy petycję pod Jego kątem...[/B]
Niemniej jednak inne zmiany też są ważne...
Możemy zrobić tak, że najpierw petycja pod kątem Ozziego, a potem druga petycja...[/quote]

;)Caly czas usiluje to powiedziec. I uwazam, ze Pani Zofia powinna prowadzic, drugi, osobny watek, odnosnie zmian do ustawy,petycji, o ile pani Zofia sie zgodzi.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']A nie może to być w jednej petycji? Sprawa Ozzy'ego jako przyczynek do naświetlenia ogólnego obrazu maltretowanych zwierząt i postulowania zaostrzonych kar?
Dwie petycje... obawiam się, że to się rozejdzie po kościach...[/quote]

Wiesz tak sobie myślę, że najpierw naświetlmy sprawę Ozziego, napiszmy petycję o zaostrzenie kar opartą o Jego sprawę...
A później idąć za ciosem petycję o zmianach w ustawie...
Tu trzeba nałożyć nacisk ogromny na nasze Państwo, trzeba być upierdliwym do bólu...
Najpierw petycja w sprawie Ozziego,a później petycja w sprawie zmian w ustawie...
I nie możemy pozwolić na to, żeby sprawa rozeszła się po kościach, bo to mijałoby się z celem...
A uwierzcie mi, że potrafię być upierdliwa :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie nie wszystko na raz. Jeżeli w petycji zamiescie 10 punktów i jakiemuś człowiekowi jeden z nich się nie spodoba, to wówczas nie podpisze całej petycji. Jestem jak najbardziej za nowelizacją ustawy, ale po pierwsze musi to napisać doświadczony prawnik, po drugie nowelizacja powinna być akceptowana przez wszystkie środowiska związane ze zwierzętami, dlatego powinny się odbyć konsultacje z różnymi środowiskami. Jeżeli zmiany bedą dotyczyć tylko psów - protestować będą hodowcy innych zwierząt. Trzeba w petycji umieścić tylko kilka najistotniejszych punktów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']
Najpierw petycja w sprawie Ozziego,a później petycja w sprawie zmian w ustawie...
[/quote]

Hmm... tu chyba i tak potrzebna nam będzie pomoc któregoś z parlamentarzystów - oni najlepiej się znają na ustawach ;) Niech nam doradzi, którą wersję zastosować: jedną zbiorową ustawę, czy dwie. Popytam... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...