Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

Proszę o pomoc osób, które pomogłyby mi napisać petycję dotyczącą bestialskiego traktowania zwierząt, zaostrzenia kar dla ich oprawców i poprawienia bytu zwierząt....
Śmierć Ozziego nie może pójść na marne, musimy wykorzystać szum medialny wokół Jego sprawy, aby w końcu skończyć z żałosnymi przepisami naszego prawa...
W tej chwili priorytetem jest zorganizowanie dobrego prawnika, który pomógłby takową petycję napisać (mam nadzieję, że zaraz Frotka się tutaj pojawi ;) ).
Dzisiaj w pracy postaram się zebrać wszystkie nasze postulaty w jedną spójną całość, ale cały czas czekam na nowe pomysły...
Zastanawiamy się także nad zorganizowaniem marszu milczenia, w sprawie ludzi takich już było sporo, w sprawie zwierząt jest cisza:shake:

Proszę O Moda o podwieszenie wątku i przeklejenie informacji dotyczących petycji oraz marszu z wątku dotyczącego artykułów prasowych....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Marsz jest potrzebny ale tu trzeba mieć poparcie mediów i poczekać aż zacznie się rok szkolny, wtedy bedzie łatwiej. Proponuję wciągnać organizacje typu Gaja, Pegasus, Komitet Pomocy dla Zwierząt. W marszu mogłyby wziąść udział psy, te stare, okaleczone, a teraz odzyskane. Ważne żeby śmierć psa, któremu pękło serce nie poszła na marne. Naszą modlitwą za niego niech będzie dążenie do zmiany przepisów prawnych w tym kraju na co czekaja zwierzęta. Jest okazja przed wyborami
samorządowymi.

Link to comment
Share on other sites

Mam pewien pomysl Jak powstanie petycja to bedzie trzeba zbierac podpisy proponuje aby w kazdym miescie zglosila sie jedna osoba ktorabedzie w danym miescie koordynowac wszystkie sprawy zwiazane z ozzym itp. Stworzy sie liste mailingowa osob zainteresowanych i bedzie szybszawymiana informacjiniz poprzez forum. Ewentualnie na stronie ozziego dodatkowy dzial

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wrona']Marsz jest potrzebny ale tu trzeba mieć poparcie mediów i poczekać aż zacznie się rok szkolny, wtedy bedzie łatwiej. Proponuję wciągnać organizacje typu Gaja, Pegasus, Komitet Pomocy dla Zwierząt. W marszu mogłyby wziąść udział psy, te stare, okaleczone, a teraz odzyskane. Ważne żeby śmierć psa, któremu pękło serce nie poszła na marne. Naszą modlitwą za niego niech będzie dążenie do zmiany przepisów prawnych w tym kraju na co czekaja zwierzęta. Jest okazja przed wyborami
samorządowymi.[/quote]

I właśnie dlatego tuż przed wyborami chcemy zorganizować taką akcję...
Trochę pracy będzie przed nami, ale już za dużo osób mówiło tylko o zmianie prawa, czas w końcu rozpocząć działanie...
Dziękuję za odzew, każda pomoc jest niezbędna...
Odezwała się do mnie osoba, która napisze nam petycję, trzeba tylko zebrać nasze postulaty w całość...
Ja zaraz wychodzę do pracy, jeśli będę miała chwilę i szefa nie będzie zacznę wszystko porządkować...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2102079#post2102079"]http://www.dogomania.pl/forum/showth...79#post2102079[/URL]

Wszystkie pmysły w tej sprawie opisujcie na tym poscie. Jesli chodzi o akcje to proponuje jednak poczekac z dzialaniami do moementu zgloszenia do prokuratury wtedy nalezy zrobic to zdecydowanie i na duza skale. Prosze aby osoby ktore chca sie podjac dzialan na danym regionie okreslily sie i wtedy zawsze bedzie w danym miescie grupa ludzi koordynjacych dzialania bedzie latwiej nad tym zapanowac niech to wyglada profesjonalnie. Moze to fundacja skoordynuje i wtedy napewno nie obejdzie sie bez ech. Pamietajcie ze trzeba plakaty przygotowac banery i niech beda spojne trescia niech przekaz bedzie czytelny i jasny. Jak zaczniemy robic to wszystko na swoja reke to sie rozmyje. Ja w Lubinie moge pomoc i osoby ktore sa zainteresowane prosze o kontakt na gg 908245 jak bedzie sygnal zeby dzialac wtedy zaczniemy dzialac i juz.

Bartek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartwood']Mam pewien pomysl Jak powstanie petycja to bedzie trzeba zbierac podpisy proponuje aby w kazdym miescie zglosila sie jedna osoba ktorabedzie w danym miescie koordynowac wszystkie sprawy zwiazane z ozzym itp. Stworzy sie liste mailingowa osob zainteresowanych i bedzie szybszawymiana informacjiniz poprzez forum. Ewentualnie na stronie ozziego dodatkowy dzial[/quote]

Bartek, myślę, że ten pomysł z jedną osobą z każdego miasta jest super :)
Ale w tej chwili to już chodzi o koordynację nie tyle sprawy związanej z Ozzim co sprawy związanej ze zmianą naszego prawa...
Sprawę Ozziego podamy jako bulwersujący przykład...
Takich bulwersujących przykładów niestety jest zbyt wiele, tylko mało osób o tym mówi...
Jednem z głównych postulatów (który podrzuciła mi jedna z Dogomaniaczek) jest ewidentny nakaz rejestracji i chipowania psów, tak, żeby od razu po nitce do kłębka docierać do właścicieli...
Drugi postulat, zakaz sprzedaży zwierząt w miejscach publicznych, zakaz sprzedaży zwierząt nierasowych, a także kontrola nad hodowlami...

Link to comment
Share on other sites

Przylaczam sie do akcji.Mieszkam ok.40km od Lubina.Jak pracuje to mam kontakt z duza liczba ludzi,wiec mysle,ze udaloby sie zebrac troche podpisow pod petycja.
Mozna tez ulozyc list @ i droga elektroniczna wysylac go ze swoim podpisem.
Jestem chyba cienka w redagowaniu takich pism,ale chetnie pomoge w rozpowszechnianiu.

Link to comment
Share on other sites

Postulat z obowiazkowym Chipowaniem psow jak najbardziej. Dodatkowo obowiazek sporzadzania umow nawet w przypadku psow nierasowych komu sprzedajemy psa. Kolejny postulat to obowiazek utrzymywania zwierzecia przez rok nawet po oddaniu do schroniska ( chip ulatwi odnalezienie wlscicieli nawet porzuconych psow) Stworzenie centralnej bazy pisow i ich wlascicieli, Obowiazek zglaszania na policje pobitych zwierzat przynoszonych do wetow itp.
Poza tym nalezy zajrzec w prawo brytyjskie amerykanskie wzroujmy sie na tych lepszych systemach. Zna ktos dobrze angielski niech przetlumaczy ustawe o ochronie zwierzat z kraju gdzie prawo jest prawie doskonale,

Bartek

Link to comment
Share on other sites

Czytam od dawna a sprawą interesuję się mocno, tym bardziej że sama dzwoniłam w sprawie Ozzy'ego. Jestem z Gdyni, jeśli będę mogła - pomogę, kontakt z ZHP, kolega startuje w wyborach, w Warszawie może coś się uda załatwić (osoby publiczne, ministerstwo)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że warto by wydrukować plakaty, które każdy mógłby postarać się powiesić u swoich wetów - w końcu tam bywa bardzo dużo psiarzy.
Po drugie - praktycznie co tydzień są wystawy. Można by pogadać z organizatorami i powiesić także plakaty, a przy okazji zbierać też podpisy. W końcu tam zbeirają się praktycznie sami psiarze i to w duuuużej ilości.
Ja mogę pomóc - też mam w planie na wrzesień parę wystaw.

Link to comment
Share on other sites

W którymś z początkowych watków Ozzego pomoc w napisaniu petycji zaoferowała pani Zofia Mrzewińska .
Jak mi wiadomo - jest z Krakowa więc byłby pewnie też mozliwy bezpośredni kontakt z Krzysztofem, Frotką. Myśle, ze w tej sprawie powinni sie wypowiedzieć również Oni (ważne , by wszystkie działania przemyśleć i własciwie skoordynować).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']Cavisia ja tez myslalam o zbieraniu podpisow na wystawach-chetnie pomoge[/quote]
To najprościej - tam przyjeżdżają tłumy wystawców, tłumy zwiedzających. Każdy ma też dużo znajomych na wystawie, więc tam też powinnyśmy zbierać

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]STRAŻ DLA ZWIERZAT W ŁODZI[/COLOR] równiez bardzo chętnie przyłączy się do ogólnopolskiej akcji. Co proponuję:
- jednolite plakaty i hasła
- wyznaczenie tej samej daty i godziny marszu
- wyznaczenie podobnego miejsca np. przed Urzędem Miasta
- wyznaczenie jednej osoby z każdego miasta do powiadomienia mediów i organizacji

Musimy działać szybko,wykorzystując fakt, iz temat jest głosny i "ciepły"

Osoby chętne z Łodzi mogą zgłosić się do mie na pw.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli będę w stanie jakoś wam pomóc, piszcie do mnie PW. Jestem z Elbląga, i nie skończyłam 18 lat, aczkolwiek można uważać mnie za osobę która bardzo dużo od siebie wymaga ( ambitność ). Bardzo poruszyła mnie sprawa Ozziego, więc jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek sposoby, abym JA mogła wam pomóc, to proszę dajcie mi znać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Proszę O Moda o podwieszenie wątku i przeklejenie informacji dotyczących petycji oraz marszu z wątku dotyczącego artykułów prasowych....[/QUOTE]

Na razie nie ma potrzeby podwieszac - sami sprawiacie, ze watek jest wciaz u gory ;)
Dolaczenie postow z poprzedniego watku wprowadzi niestety duze zamieszanie w tym watku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszka.xww']Na razie nie ma potrzeby podwieszac - sami sprawiacie, ze watek jest wciaz u gory ;)
Dolaczenie postow z poprzedniego watku wprowadzi niestety duze zamieszanie w tym watku.[/quote]

ok, przeżyjemy ;)
jestem teraz w pracy, mam wolną chwilkę, więc sobie poprzeglądam wątki.
A co do petycji to właśnie Pani Zofia się zaoferowała, że ją napisze...

Link to comment
Share on other sites

Kasia, mam propozycję, zajmij się koordynacją działań w sprawie petycji. Co Ty na to? Koordynowalabys dzialania i kontaktowala sie z nami w imieniu wszystkich zaangazowanych. Mimo szczerych checi nie damy rady odpowiadac na wszystkie maile...


Potrzebujemy jeszcze jednej osoby do plakatów / ulotek itd. czyli informacji pozamedialnych. Z doswiadczenia wiem ze jedna osoba to za malo... Oddzielny watek tez moglby pomoc zapanowac nad chaosem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']Kasia, mam propozycję, zajmij się koordynacją działań w sprawie petycji. Co Ty na to? Koordynowalabys dzialania i kontaktowala sie z nami w imieniu wszystkich zaangazowanych. Mimo szczerych checi nie damy rady odpowiadac na wszystkie maile...


Potrzebujemy jeszcze jednej osoby do plakatów / ulotek itd. czyli informacji pozamedialnych. Z doswiadczenia wiem ze jedna osoba to za malo... Oddzielny watek tez moglby pomoc zapanowac nad chaosem :)[/quote]

Elu, jak najbardziej będę koordynowała sprawę petycji ;)
Mam już osobę, która zajmie się koordynacją w Olsztynie...
Z wcześniejszych postów na tym wątku wynika, ze są też chętne osoby do koordynowania działań w swoich miastach ...
Elu wyślij mi proszę na priva numer do siebie....
Podaję jeszcze swojego maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Jeśli ktoś może coś pomóc to proszę o przesyłanie mi konkretnych pomysłów...
Co do plakatów i ulotek to chętnie porozwieszam je i porozdaję w Wawie, jak jakieś macie to wyślij mi Elu na maila...
Myślę, że jeszcze kilka osób z Wawy chętnie by pomogło...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Elu, jak najbardziej będę koordynowała sprawę petycji ;)
Mam już osobę, która zajmie się koordynacją w Olsztynie...
Z wcześniejszych postów na tym wątku wynika, ze są też chętne osoby do koordynowania działań w swoich miastach ...
Elu wyślij mi proszę na priva numer do siebie....
Podaję jeszcze swojego maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Jeśli ktoś może coś pomóc to proszę o przesyłanie mi konkretnych pomysłów...
Co do plakatów i ulotek to chętnie porozwieszam je i porozdaję w Wawie, jak jakieś macie to wyślij mi Elu na maila...
Myślę, że jeszcze kilka osób z Wawy chętnie by pomogło...[/quote]

Rozwieszanie rozwieszaniem ale najpierw trzeba je stworzyc - tak zeby mialy zgodna tresc i przekaz, dopracowac grafike, a potem zalatwiac lokalnie druk i kanaly dystrybucji. Praca nielatwa, dlatego sugeruje jeszcze jednego koordynatora. Petycja to tez nie tylko stworzenie jej ale gromadzenie podpisow, dopilnowanie ze wszedzie trafi :)

Zaraz wysle Ci numer tel.

Link to comment
Share on other sites

jestem z warszawy i chętnie się przyłączę. jeśli mogę jakoś pomóc - piszcie.

moim zdaniem głównymi postulatami powinny być:
- chipowanie wszystkich psów
- sterylka wszystkich nierodowodowych
- zakaz handlu psami nierasowymi
- obligatoryjna (nie fakultatywna!) sankcja karna za niestosowanie się do powyższych (np grzywna)
- lista 'ras uznanych za agresywne' powinna zostać zmodyfikowana pod kątem ras na które powinny być testy psychiczne dla potencjalnych właścicieli
- zwiększenie górnej (i dolnej) granicy sankcji za znęcanie się nad zwierzętami (większa grzywna, więcej lat do odsiadki)

zakres szeroki, ale jeśli sprawa będzie głośna i uda nam się pchnąć machinę prawną to warto upiec kilka pieczeni na jednym ogniu i powalczyć o usystematyzowanie wszystkich zagadnień związanych ze zwierzętami (z psami w szczególności).

Link to comment
Share on other sites

Domyślam się, że jest tu kilka osób bedących w organizacjach pozarządowych dla zwierząt, albo mających kontakt z takimi organizacjami.
Rzecz w tym, że do soboty te organizacje mogą podpisać protest ograniczający ich dotowanie poprzez firmy. Rząd szykuje ustawę znoszącą odpis od dochodu darowizn firm (nie osób prywatnych) na rzecz organizacji pozarzadowych (stowarzyszeń, fundacji).
Link do podpisania protestu jest tutaj:
[URL="http://www.ksiegowosc.ngo.pl/strona/220705.html"]http://www.ksiegowosc.ngo.pl/strona/220705.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...