Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

[quote name='Formica']Co nie zmienia faktu ze w sztabie przewodzącym brakuje chyba porozumienia. i stąd te nięscisłości.[/quote]

Fakt, zrobił się młyn, za co przepraszamy. Ale wierzcie nam, nie próżnujemy. Czasem kontakt jest trochę utrudniony, bo część z nas jest na urlopach, część ma również dużo swoich prywatnych i zawodowych obowiązków itd. Staramy się wszystko ogarnąć i mam nadzieję, że dziś wreszcie się to uda.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie o to chodzi zeby przejmowac wasze obowiązki , bo robicie swietna roboe , ale moze wyznaczcie jedna osobe z sztabu z która całe środowisko dogo bedzie sie kontatowac a na bierząco pomiedzy soba bedziecie ustalac co i jak i ta konkretna osoba powie nam co ustlailiscie. niech ktos zostanie "koordynatorem do spraw forumowych" reprezentantem sztabu. Bo w ten sposób ktos sie dogaduje z emir , ktos z toba jeszcze ktos z kims innym i pojawiaja się trzy rózne info na temat jednej rzeczy bo nie dogadaliście się.
Ja chetnie poczekam zebyście ustalili co i jak i przekazali i mysle ze reszta dogomaniaków tez , a teraz się okrutne zamieszanie robi

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

To znaczy od jakich dzialan sie powstrzymac????

Pod Wadowicami zakatowano drągami 14-miesiecznego doga uwiazanego do drzewa - pies mial byc przekazany pod opieke!!!!!
Mamy nie krzyczec, ze zwierze nie jest rzecza???
Nie budzic opinii, sumienia???

Wystepuje tu pod wlasnym imieniem i nazwiskiem i prosze aby sztab akcji zechcial rozwazyc moja kandydature do wspolpracy nad ostatecznym ksztaltem inicjatywy obywatelskiej.

Zofia Mrzewińska

Link to comment
Share on other sites

Moje malutkie "trzy grosze" :
zostawcie taka wersję petycji , jaka była juz opracowana i upubliczniona. W świetle prawa, nawet jedno słowo dodane w dokumencie powoduje , ze jest to nowy dokument. Dlatego jeśli podpisywane będa petycje rózniące sie w treści choćby jednym słowem , to w świetle prawa , będą to dwie rózne petycje , dwa rózne dokumenty ( i co , obydwie bedziemy składać do adresatów, bo podanie pod jedną "sumy podpisów" zebranych pod dwoma wersjami byłoby zafałszowaniem prawdy ). Jeśli chce sie być wierygodnym i poważnie traktowanym - należy działać zgodnie z przepisami prawa (nieznajomoc takowych przepisów nie jest dla nas usprawiedliwieniem) I wybaczcie , ze sie wtrącam, w kompetencje "góry" , ale nie mozna czegoś przeoczyć, bo przez drobiazg można zaprzepaścić szansę na "dużą sprawę"

Link to comment
Share on other sites

ale wy lubicie przerysowywac , przecież nie optuje za tym zeby całą akcję powstrzymac lub wogóle jej nie robic. Optuje za tym aby dac sztabowi czas aby ustalił konkretnie króta petycja jest do druku , ile czasu mamy na zbieranie podpisów itp. Krzyczec zawsze mamy ze zwierze nie jest rzecza. Nawet jak skończy się akcja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']
Wystepuje tu pod wlasnym imieniem i nazwiskiem i prosze aby sztab akcji zechcial rozwazyc moja kandydature do wspolpracy nad ostatecznym ksztaltem inicjatywy obywatelskiej.

Zofia Mrzewińska[/quote]

Pani Zofia już została zaproszona do współpracy nad ostatecznym kształtem ustawy [ Inicjatywa Obywatelska]( informacja na priv), co potwierdzam oficjalnie na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faro']Moje malutkie "trzy grosze" :
zostawcie taka wersję petycji , jaka była juz opracowana i upubliczniona. W świetle prawa, nawet jedno słowo dodane w dokumencie powoduje , ze jest to nowy dokument..... [/quote]

Dlatego właśnie mój post nr 392 i ostateczna wersja petycji taka jak elektroniczna.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie drukujemy wersje pierwsza i ostaeczna , zamieszczona na petycjach i pod nią zbieramy podpisy .
Mimo wszystko prosze sztab aby wyznczył jedną osobe do kontaków z forumowiczami , wtdy nie bedzie wszyscy zasypywani tylko jedna lub dwie wyznaczone osoby.I chyba sprawniej bedzie przebiegał potok informacji pomiedzy wami w sztabie i pomiedzy forum a sztabem

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Prosze zatem, aby powiadomic prawnikow pracujacych nad projektem ustawy, ze zglosze sie do nich w porozumieniu z Wami, nie "z powietrza", prosze tez o potwierdzenie na priv namiarow na ludzi, z ktorymi w Krakowie mam rozmawiac oraz takze o informacje, jakie konkretnie zadanie zostalo postawione do rozwiazania prawnikom.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faro']Gdy jest juz jasność sytuacji co do "obowiązującej" wersji petycji to wskazane jest usunięcie z wszystkich miejsc gdzie sie pojawiła tej "drugiej" wersji, by ktoś pomyłkowo jej nie wykorzystał do zbierania podpisów.[/quote]

Jak tylko Myszka się pojawi, informacje będą podane na wątku "Dalsze losy sprawy Ozzy'ego. Informacje".
Osoba do przekazywania oficjalnych informacji na forum zostanie podana wieczorem po naradzie całego sztabu.

Link to comment
Share on other sites

W porządku , ale i tak uważam, ze ta "druga" wersja powinna zniknąć całkowicie - ludzie są tylko ludźmi i czasami moga coś przeoczyć,nie doczytać, żle zinterpretować ....
Nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek niedopatrzenie ze strony inicjatorów całości .

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam dwa błędy interpunkcyjne ;) na samym początku. Poprawki zaznaczam na czerwono.

Ozzy, bezdomny golden retriever[COLOR=Red],[/COLOR] został znaleziony w Lubaniu. Psa przygarnęła dziewczyna z portalu Dogomania.pl. Weterynarz badający Ozzy’ego [COLOR=Red][tu nie powinno być przecinka][/COLOR] stwierdził....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Xiara']A ja mam pytanie: gdzie później odsyłać te petycje?[/quote]

[SIZE=3][U]Ważna Informacja[/U] [/SIZE]
[SIZE=3]karty z zebranymi podpisami wysyłać należy listami poleconymi pod adresem:[/SIZE]
[SIZE=3]Fundacja EMIR , Oddzial ul.Słoneczna 4, 96-321 Żabia Wola;[/SIZE]
pokwitowania nadania listów proszę zachować;
EMIR

Link to comment
Share on other sites

Czy mozliwe jest wpisanie jeszcze malych poprawek dotyczacych kotow - na forum miau zwrocono uwage na niewymienienie zasad czipowania takze u hodowlanych kotow, mowa jest tylko o psach, w perwszej wersji nie bylo tez mowy o dofinansowaniu sterylizacji kotow - wynmienione sa tylko psy.

Link to comment
Share on other sites

A ja się ciągle boję że skupiając się nad inicjatywą obywatelską itd. porywamy się chwilowo na zbyt głębokie wody :(( To będzie trwać i trwać. Pomysł chlubny i jak najbardziej godzien kontynuowania, ale niestety wszystko trwać pewnie będzie tyle, że akurat Ozziemu w ten sposób nie pomożemy.

Może jednak dwie petycje? Ad hoc - stricte dotycząca Ozziego, a potem bedzie wiele czasu na dopracowanie inicjatywy obywatelskiej. Ech, sama już nie wiem, ale martwi mnie obecny kształt wydarzeń.

Link to comment
Share on other sites

Skoro tekst petycji został juz upubliczniony (a został na str.internetowej gdzie zbierane są podpisy) - to zbyt późno juz na jakiekolwiek zmiany.
Dwie petycje nie maja sensu, bo w takiej sutuacji obydwie "trafia do szuflady".
Jakimś rozwiązaniem , które mi sie nasuwa to dołaczenie do petycji listu do min. Ziobro z prośbą o "nadzór" nad przebiegiem działań prokuratury i sądu w/s Ozzego tak, by sprawa została dokładnie zbadana i nie okreslona jako "mała szkodliwość społeczna" a winni przykładnie ukarani.
(myslałam, ze własnie taki cel bedzie miała powstająca petycja)

Link to comment
Share on other sites

Faro, ja też tak właśnie myślałam :( jak przekazywałam pracę nad nią innym osobom (ja naprawdę potrzebowałam urlopu! żeby zachować zdrowie psychiczne).

Może ten list do Ziobry to dobry pomysł? Ja właśnie myślalam o czymś krótkim, co będzie mieć postać petycji albo czegokolwiek innego i dotyczyć będzie TYLKO OZZIEGO. Żeby nie bagatelizowali sprawy, żeby wymiar sprawiedliwości stanął na wysokości zadania itd. itd. Tak na szybko. Sprawa Ozziego jest GŁOŚNA i MEDIALNA, mamy szansę coś ugrać jeszcze przed wyborami samorządowymi. Z petycją o zmianę w przepisach będzie trudniej...

Ja chcę zmian w przepisach, naprawdę, ale teraz martwi mnie to że cała nasza energia pójdzie na to, a sprawa Ozziego stanie w miejscu. Niestety wiem dobrze jak powstają np. zmiany do ustaw podatkowych - pomimo tego że teoretycznie wszystkim zależy na tym żeby to był szybki proces. I jakie kwiatki są potem w przepisach :(

Link to comment
Share on other sites

Niestety same petycje czesto laduja sobie w szufladach.
Moim zdaniem to co mozemy powaznie ugrac, to przez pryzmat sprawy ozzy'ego zaproponowac zmiany. Nie liczylabym, ze sad niezawisly, dzieki petycji wyda jakies specjalne orzeczenie w tej sprawie :shake:.

(mam nadzieje, ze nie zamotalam strasznie swojej mysli).

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie wierzę, że wpłyniemy na sąd, ale jeśli jakiś polityk (wysoko) zainteresuje się sprawą (co z uwagi na jej medialność, fakt, że jest zrozumiała dla ogółu społeczeństwa i okres przedwyborczy może nie być takie trudne) to może przynajmniej sprawa będzie rozpatrywana z większym zaangażowaniem? Może prokuratura się postara zebrać jakieś dowody a nie czekać aż dostanie wszystko od nas? Może patrzę na to idealistycznie, ale nie chcę nie spróbować i z góry przekreślać również tej drogi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...