Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

To jesli wolisz tekst z uwzglednieniem kotow to pod takim chyba mozesz zbierac podpisy. Ja nie widzialam tu przedstawionych sprzeciwow co do tego, a najwyzej obrone wersji bez kotow.
Jedynym skutkiem beda dwie petycje pod ta sama nazwa, co lepiej byloby chyba uregulowac, ale chyba sie nie uda:/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uprzejmie przepraszam, że zawracam głowę, ale czy ktoś zwrócił uwagę na mój post? ;)

[quote name='Behemot']Słuchajcie, nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale.... chyba byłoby lepiej, gdyby petycja została wystosowana przez konkretne, formalne stowarzyszenie (Emir?), nie tylko przez użytkowników Dogomanii. Zostałaby wtedy o wiele poważniej potraktowana...[/quote]

Link to comment
Share on other sites

własnie staram się to uregulowac?? pytałam także czy moge zbierac podpisy pod tekstem z kotami.
Arko jestem poważnai to bardzo.
Dobrze wiesz jak potrzebne sa sterylki kotów i blokada pseudohodowli,dokładnie w takim samym stopniu potrzebne jak ma to miejsce w przypadku psów.
przynajmniej przypuszczam ze wiesz ,a jesli nie to zapraszam na miau.
I nie musisz mi pozwalac wybierac , ja własnie to robie , i staram sie do mojego wyboru nakłonic innych , bo taka jestem despotka :roll:. Twoje zdanie juz znam i przpyuszczam ze nawet nie starasz się go zmienic, przemyslec sytuacji.
I dziekuje Ci z całego serca ,ze sie opanowałas i nie piszesz wielkimi czerwonymi literkami ( chociaz musisz to robic już 10 raz)
Ozzy był także moim pacjentem i jestem całym sercem za ukaraniem jego oprawców , ale nie watpie w to ,ze powinna petycja , któej on jest "patronem" zawierac te drobne zmiany, jeśli ma być to zrobione z głową, bo ma ona chronić wszystkie zwierzaki przed okrucieństwem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Uprzejmie przepraszam, że zawracam głowę, ale czy ktoś zwrócił uwagę na mój post? ;)[/quote]

zwróciłam , ale to moje mrowisko wiec tu nie mieszaj :diabloti::lol:
myslę ,ze petycja jest juz nie do zmienienia w obojętnie której sprawie ...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']A mniejszosc narodowa?:cool1: fretki, kroliki, szynszyle, szczury, swinki morskie i wietnamskie? FORMICA badz naprawde powazna.
Jest wersja tez 'neutralna' ZWIERZETA DOMOWE, poprostu....
I powtorze dziesiaty raz-TAK-OZZY-TAK-wolny kraj, wolny wybor.[/quote]

acha i nie chodziło mi o wersje tylko z kotem bo chyba się nie zrozumiałyśmy chodziło mi o wesrje Czarok gdzie jest i pies i kot

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Hmmm.... a które mrowisko masz na myśli? ;)
Ogólną dyskusję nad petycją, czy swoją wymianę zdań z Arką?

Mam już zupełnie się zamknąć?[/quote]
oj chyba Cie uraziłam a nie tego chciałam.
Mrowiskiem nazwałam ogólna inicjatywe zmienienia czegokolwiek w petycji.
Jak widzisz wszelkie sugestie sa nie do przejscia , ale próbuj.
Moim zdaniem podpos " społecznośc Dogomanii " jest dobry chociaż dodałabym tem i Emira i coś w stylu miłosników zwierzat , bo w końcu pod petycja nie tylko Dogomaniacy sie bedą podpisywać zwłaszcza na listach podpisywanych na uczelniach czy ulicach.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Formico, odpowiadam na pw na dziesiatki listow. Usilujac lagodzic emocje, a nie podsycac je. Na litosc, zgodz sie wreszcie, ze do zmiany prawa potrzebne jest spoleczne przyzwolenie wiekszosci ludzi, nie tylko milosnikow zwierzat!!!!!
A tekst petycji, im krotszy, tym czytelniejszy.
Co do tego, kto powinien wystapic jako autor - ja na przyklad nie mam zadnych zastrzezen, ze nie wystapuje z nazwiska wsrod autorow, choc jej pierwszy tekst jest mojego autorstwa. Wazne jest przeslanie, wazny jest szum medialny, wazna jest szansa na uksztaltowanie sie lobby milosnikow zwierzat. A nie to, kto ulozy petycje.

Gdyby w spolecznej swiadomosci nie funkcjonowal mit straszliwego wilka pozerajacego Czerwonego Kapturka, latwiej byloby o ustawy chroniace wilka.

Mamy w spolecznej swiadomosci glebokie przekonanie, ze kazde zwierze, jesli z naszego punktu widzenia nie przynosi nam korzysci natychmiastowej, mozna skazac na zaglade. Zadreczyc, zakatowac. Bezkarnie.

Czy zdaniem kogokolwiek jpetycja apelujaca ZWIERZE NIE JEST RZECZA jest niewlasciwa?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że część osób na forum już zapomniała od czego się wszystko zaczeło i czemu ma służyć obecny "szum" w mediach i akcja zbierania podpisów. [COLOR=red][B]Nazwa Forum - OZZY !!![/B]. [B]Proszę też przeczytać tekst ulotki !!!.[/B][/COLOR] W obecnym stadium, priorytetem jest [B]doprowadzenie do ukarania winnych śmierci Ozzy'ego, zmiany świadomości społeczeństwa[/B] co do traktowania zwierząt, a następnie doprowadzenie do [B]zmiany przepisów dotyczących karania osób dopuszczających się zbrodniom przeciwko wszystkim zwierzętom , oraz poprawy ich sytuacji w Polsce. [/B]

Wypadałoby też pozostawić "sztabowi" odrobinę swobody i decydujacy głos w niektórych kwestiach.

Link to comment
Share on other sites

gdzie ja napisałm ze patycja przy tekscie "ZWIERZE NIE JEST RZECZA " niewłasciwa? Nie bede wnikać , chciałam tylko aby drukowane petycje zawierały takze adnotacje dotyczące kotów tak jak to przedstawiła Czarok. Wczoraj jeszcze był czas aby to ogłosic. I nie wiem skąd ten cąły problem.
Ja wiem czemu ma służyc ta petycja , boje się tylko ze prze tą kację padnie akcja z inicjatywą , i nie z naszej strony tylko ze strony ludzi którzy beda mieli ja podpisac.
Koty w wielu miastach sa poprostu prze urzedników ignorowane, nie ma dla nich nawet boksów w schroniskach , bo zwierzeciem bezpańskim moze być tylko pies wg przepisów. Stad mój gorący apel był wczoraj dopoki było mozna cokolwiek zmiec aby to zrobic. I uswiadomic także politykom ,ze koty to także zwierze potrzebujące opieki. Myślałam ,ze jeszcze da sie naprawic to niedopatrzenie. I myslałam ,ze dogomaniacy także zwróca na to uwage. Ale dostałm tylko przyzwolenie na napisanie własnej petycji...
Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Wydaje mi sie, że zmiany są na tyle niewidoczne, że psiarzom można dawac do podpisu tekst petycji o treści zamieszczonej w Internecie, a kociarzom ten poprawiony. [/quote]
Wydaje mi się, że to nieporozumienie! :crazyeye: Jak wolontariusze będa zbierali podpisy na ulicy, to co? mają pytać potencjalnego podpisującego: "Pan jest miłośnikiem psów czy kotów?" i w zależności od odpowiedzi podsuwać właściwy tekst:roll: Chyba nie tędy droga...
A do prezydenta która wersja pójdzie? z kotami w treści, czy bez kotów??? (a może ja czegoś nie doczytałam:roll: )
A nie można zrobić tak, że skoro mamy już jakąś ilość zebranych podpisów to ok. ale teraz wydrukować wersję z kotami i ją właśnie upubliczniać?
Jeśli miłośnik psa nie zechce podpisać petycji w której mówi się również o kotach, to co z niego za miłośnik zwierząt:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Agacie chyba chodziło o to ze w internecie petycji nie da sie zmienić i musi tam pozostać , podpisuja ja praktycznie tylko dogomaniacy. A na ulicach wolontariusze powinni miec tekt petycji w której sa takze koty. Przeciez to nie jest inna zupełnie petycja tylko uzupełniona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Po rozmowie z Emir wprowadziłam zmiany - proponowane przez Formicę - w tekście petycji papierowej.
[B]Agato, skasuj proszę tekst tej petycji. Zamieszczamy w watku informacyjnym ten sam tekst , co w wersji elektronicznej. Koniec dyskusji. [COLOR=red]Najważniejsza i tak jest USTAWA.[/COLOR][/B]
[COLOR=black]Jak ktoś chce polemizować i podyskutować, proszę na watek dyskusje , dewagacje i domysły !!![/COLOR]
[B]Formica[/B] - przeczytaj proszę [B]mój post nr 392[/B]
[B]Agato - było się spieszyć z wersją elektroniczną??[/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Ja w jakims stopniu wiem, co zrobic, by ograniczyc pseudohodowle psow. Jak zwiekszyc odpowiedzialnosc za to co sie robi z psem i za to, co pies robi. Dlaczego psow jest za duzo - to wiem.

Nie wiem, czy kotow jest za duzo, bo:
- rozmnaza sie masowo pojedyncze domowe koteczki
- mnoza sie koty pozbawione konkretnego opiekuna
- ktos celowo rozmnaza koty nierasowe w masowych hodowlach, liczac na zyski.
Byloby jednak dobrze, aby srodowisko milosnikow kotow samo wskazalo projekty zmian, ktore - oprocz dotowanej sterylizacji - ogranicza nadmierny rozrod i wskaza na to srodki. I opracowane, skonsultowane propozycje zmian wyslali do Emira - o ile te propozycje wykraczaja poza punkty petycji.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie w kwestii formalej: do kiedy zbieramy podpisy pod petycją?

Chcę nagłośnić sprawę w lokalnych mediach i muszę znać konkrety. W Internecie petycja będzie "wisiała" miesiąc, czy w papierowej wersji też przez miesiąc będzie można się podpisać?

I jeszcze jedno: ile tych podpisów powinniśmy zebrać? minimum 100 000 ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']No to moze dowiemy sie wreszcie kto jest tym "sztabem"? Pseudonimami i nazwiskami?[/quote]
Proszę bardzo:
Krystyna S.(Prezes Fundacji Emir)
Medar (Jerzy K.) ( koordynator -wolontarisz Fundacji Emir)
Zuzia_M (Małgorzata S.)
Ania_W (Anna W.)
Krzyś_Krk + Ela & Krzyś (Krzysztof i Elżbieta Ł.)
Ulvhedinn (Magdalena Joanna Ł.)
Frotka (Dorota D.)(Inspektor TOZ Kraków -prawnik)
Czarok (Jolanta K.) ( "sekretarka" grupy koordynujacej)

Link to comment
Share on other sites

100 000 podpisów wymagane jest pod projektem zmian w ustawie by
obywatelska inicjatywa ustawodawcza miała moc prawną (czyli była ważna w swietle prawa i mozna z nia było wystąpic do prawodawcy)

Petycja nie ma "umocowań prawnych" - stąd tez w przepisach prawa nie ma określonej jakiejkolwiek ilości podpisów pod petycjami.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie wstrzymajamy się od jakichkolwiek działań prosze przynajmniej do czasu az sztab jednogłosnie podejmie decyzje co do kształtu działań??
Medar czytam Twoje posty z uwagą. Co nie zmienia faktu ze w sztabie przewodzącym brakuje chyba porozumienia. i stąd te nięscisłości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Ja w jakims stopniu wiem, co zrobic, by ograniczyc pseudohodowle psow. Jak zwiekszyc odpowiedzialnosc za to co sie robi z psem i za to, co pies robi. Dlaczego psow jest za duzo - to wiem.

Nie wiem, czy kotow jest za duzo, bo:
- rozmnaza sie masowo pojedyncze domowe koteczki
- mnoza sie koty pozbawione konkretnego opiekuna
- ktos celowo rozmnaza koty nierasowe w masowych hodowlach, liczac na zyski.
Byloby jednak dobrze, aby srodowisko milosnikow kotow samo wskazalo projekty zmian, ktore - oprocz dotowanej sterylizacji - ogranicza nadmierny rozrod i wskaza na to srodki. I opracowane, skonsultowane propozycje zmian wyslali do Emira - o ile te propozycje wykraczaja poza punkty petycji.

Zofia[/quote]
projekty zmian środowisko miłosników kotów wskaże gdy bedzie układana propozycja nowej ustawy. Mysle ,ze na razie zaznaczenie istnienia potrzeb zajęcia się sytuacja kotów jest na razie wystarczające w brzeminiu tej petycji.
Kotów jest zaduzo dokładnie z tych samych powodów z jakich jest za duzo psów + brak jakiejkolwiek opieki ( sterylizacyjnej )nad zwierzetami dzikozyjącymi , porzuconymi itp. Ludzie uwazaja ze kazdy kot na ulicy to dziki kot , a ponad połowa z nich jest wywalona przez człowieka z domu i sobie na ulicy nie radza. Na co gminy patrza przez palce bo przeciez to tylko kot i to ulicznik to napewno sobie poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...