Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam serdecznie
na dogo jestem od niedawna (zalogowalam sie szukajac wlascicielki znalezionej suni:) od dawna za to jestem na forum molosy.
zglaszam swoja pomoc przy jakimkolwiek projektowaniu ulotek, plakatow i tym podobnych rzeczy. jestem grafikiem i moge zarowno zaprojektowac jak i przygotowac do druku (ew taki druk sprobowac zalatwic jak bedzie potrzeba).
pozdrawiam wszystkich
i chyle czola w stosunku do osob ktore postanowily za wszelka cene doprowadzic do zakonczenia sprawy Ozzego zgodnie z prawem i naglosnienia jej na cala polske. moze ta smutna historia otworzy ludziom oczy na to co codziennie dzieje sie w tym kraju.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oliwia2005'][COLOR=red]STRAŻ DLA ZWIERZAT W ŁODZI[/COLOR] równiez bardzo chętnie przyłączy się do ogólnopolskiej akcji. Co proponuję:
- jednolite plakaty i hasła
- wyznaczenie tej samej daty i godziny marszu
- wyznaczenie podobnego miejsca np. przed Urzędem Miasta
- wyznaczenie jednej osoby z każdego miasta do powiadomienia mediów i organizacji

Musimy działać szybko,wykorzystując fakt, iz temat jest głosny i "ciepły"

Osoby chętne z Łodzi mogą zgłosić się do mie na pw.[/quote]
We wrześniu jest wystawa w Łodzi, będzie można ją wykozystać do podpisywania petycji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Imbir1']We wrześniu jest wystawa w Łodzi, będzie można ją wykozystać do podpisywania petycji[/QUOTE]
takie eventy są dobre do rozpowszechnienia naszej idei
9 i 10 września są zawody i wystawa w Zbrosławicach, może ktoś z tamtych rejonów mógłby wtedy tam podjechać i zebrać podpisy?

Link to comment
Share on other sites

Wklejam to co napisałam w tym drugim temacie :)
[quote name='Asior']ja tak jak już wczesniej pisałam, mogę pomóc w kwestii drukowania ulotek, czy dostępu do drukarni (ta koleżanka naprawde niewiele weźmie kasy a i dopilnuje wszystkiego), ale nie jestem w stanie SAMA sie tego podjąć...zaczyna się szkoła a mój syn ma ADHD więc będe musiała mu trochę czasu poświęcać na nauke z nim, no i teraz biorę od gościa freciochy które ktoś wyrzucił na smietnik (matka z małymi) i też mi trochę czasu to pochłonie (niewiem czy sa oswojone). Dlatego jesli znalazł by się drugi koordynator to ja zgłaszam się na zastępce :)
Działam w stowarzyszeniu hodowców fretek i jako stowarzyszenie mamy też moze większe mozliwości niż jakiś "szary ludź", więc jak by co to jestem do usług :p

tylko czy mnie zechcecie :( jestem tu nowa trafiłam do Was z forum fretkowego w związku z Ozzym, ale mam bardzo dużo zapału dla tego pomysłu :)[/QUOTE]

oprócz tego mam bardzo kochanego weta- on napewno też pomoze...do tego w listopadzie będzie wystawa fretkowa w Krakowie (wraz z wystawą kocią) Będzie napewno duzo ludzi......
Jak by co to zgłaszam swoją kandydaturę :)

acha no i najważniejsze...myśle że ludzie z fretkoforum też się włączą :)

Link to comment
Share on other sites

zobaczcie co podrzuciła mi Mari:
[URL="http://www.bip.minrol.gov.pl/strona/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=1112&TabOrgID=1128&LangId=0&AnnouncementId=5796&ModulePositionId=1527"]http://www.bip.minrol.gov.pl/strona/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=1112&TabOrgID=1128&LangId=0&AnnouncementId=5796&ModulePositionId=1527[/URL]
projekt ustawy o zaostrzeeniu kar dla zwyrodnialców...
Poza tym mam zapewnienie, że jeden z polityków PiS-u nam pomoże :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, ze sie zgłaszają osoby z różnych miast. Jak juz napisałam na tamtym wątku([URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29918&page=17"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29918&page=17[/URL] ) najlepiej jak ustalimy jeden wzór ulotek i wydrukujemy je w jednym miejscu a następnie roześlemy do dogomaniaków w większych miastach a oni przekażą następnym dogomaniakom, którzy rozniosą te ulotki/plakaty do lecznic wet i sklepów zoologicznych, na uczelnie, do szkół, moze do jakis firm(?).
Ale zanim ulotki i plakaty to najpierw zajmimy sie petycją. To powinno być obecnie celem.

Jak coś, moge pomóc... :roll: i posiadam(z racji studiów) znajomosci w paru miejscach poza mym miastem: Piotrków Trybunalski, Bystrzyca Kłodzka, Warszawa...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odzew, Wasza pomoc napewno będzie niezbędna, jak już będzie petycja damy Wam znać i z każdą osobą się skontaktuję...
W tej chwili zastanawiamy się jakie postulaty należy wpisać do petycji...
Napewno jest dużo spraw do zmiany, ale musimy wybrać to co jest w tej chwili najważniejsze:
- napewno zaostrzenie kar dla zwyrodnialców i apel o kary więzienia, a nie wyroki w zawieszeniu, zapis w ustawie, że morderstwo lub katowanie psa to wysoka szkodliwość społeczna czynu (przytoczona zostanie sprawa Ozziego)
-wprowadzanie obowiązkowej sterylizacji suk w schroniskach i zakaz wydawania do adopcji suk niewysterylizowanych
-zakaz sprzedaży psów poza miejscem wyhodowania (to cytat Pani Zosi)
-zakaz sprzedaży ulicznej jakichkolwiek zwierząt
-wprowadzenie chipów i centralnej rejestracji psów
-edukacja w szkołach, chociażby jedna godzina miesięcznie
To jest podstawa, może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, ale musi on być realny do wykonania...

Link to comment
Share on other sites

petycja petycją, ale może forumowi prawnicy (są tu chyba psiarze z prawniczym wykształceniem?) mogi by spróbować sklecić projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt czy też o obowiązkowym chipowaniu. jeśli znalazłyby się takie osoby to proszę o kontakt (sama nie dam rady, zresztą nie mam jeszcze pełnego wykształcenia w tym zakresie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mari']

moim zdaniem głównymi postulatami powinny być:
- chipowanie wszystkich psów
- sterylka wszystkich nierodowodowych
- zakaz handlu psami nierasowymi
- obligatoryjna (nie fakultatywna!) sankcja karna za niestosowanie się do powyższych (np grzywna)
- lista 'ras uznanych za agresywne' powinna zostać zmodyfikowana pod kątem ras na które powinny być testy psychiczne dla potencjalnych właścicieli
- zwiększenie górnej (i dolnej) granicy sankcji za znęcanie się nad zwierzętami (większa grzywna, więcej lat do odsiadki)[/quote]

No i może jeszcze zakaz handlu psami rasowymi w supermarketach i sklepach zoologicznych a jedynie na terenie hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Przeczytałam ten projekt ustawy co ma wejść i powiem szczerze, ze nic z tego nie rozumiem...
Zbyt prawniczy język, poza tym nie mogłam nigdzie znaleźć informacji o zaostrzeniu kar dla zwyrodnialców...[/QUOTE]
to chyba nie jest ten projekt, o którym rozmawiałyśmy przez tel - zapytaj tamtej babeczki na privie.
ten przejżałam tylko pobieżnie i nic rewolucyjnego w nim nie ma :shake:
stąd moja propozycjakilka postów wyżej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Dziękuję wszystkim za odzew, Wasza pomoc napewno będzie niezbędna, jak już będzie petycja damy Wam znać i z każdą osobą się skontaktuję...
W tej chwili zastanawiamy się jakie postulaty należy wpisać do petycji...
Napewno jest dużo spraw do zmiany, ale musimy wybrać to co jest w tej chwili najważniejsze:
- napewno zaostrzenie kar dla zwyrodnialców i apel o kary więzienia, a nie wyroki w zawieszeniu, zapis w ustawie, że morderstwo lub katowanie psa to wysoka szkodliwość społeczna czynu (przytoczona zostanie sprawa Ozziego)
-wprowadzanie obowiązkowej sterylizacji suk w schroniskach i zakaz wydawania do adopcji suk niewysterylizowanych
-zakaz sprzedaży psów poza miejscem wyhodowania (to cytat Pani Zosi)
-zakaz sprzedaży ulicznej jakichkolwiek zwierząt
-wprowadzenie chipów i centralnej rejestracji psów
-edukacja w szkołach, chociażby jedna godzina miesięcznie
To jest podstawa, może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, ale musi on być realny do wykonania...[/quote]

Moze ja cos nie rozumiem ale....

Jak juz pisalam sa dwie sprawy:
[LIST]
[*]sprawa Ozziego-petycja do min. Ziobro i Prezydenta RP
[*]nowelizacja ustawy[/LIST]I powiem tak-róbta co chceta-ale dwoch piecznie nie da sie naraz i sie to wszystko rozmyje jak bedzie sie zbierac podpisy miesiacami.
Punkt-nowelizacja ustawy, sorry kacha-to nie jest-hop-siup i juz...

Sprawa Ozziego jest sprawa 'gorąca' i jesli tego nie zaltwi sie-petycji-na goraco, juz, krotki czas zbierania podpisow, to zapomnijcie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...