Jump to content
Dogomania

odeszła cichutko w domu na rękach Pana-odpoczywa w swoim ogrodzie


wtatara

Recommended Posts

  • Replies 780
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='julkita']Arktyko ile będzie kosztowala sterylizacja u Twojej wetki, bo chcę Dudzię zgłosić na wątek sterylizacji i oni chcą zeby podac cene? ;)[/QUOTE]

Wpisz Dudzie jak najszybciej...oni zwroca jak zalapie sie w kolejce...

znalazlam Edit:Juz wiem...same zeby okolo 50-60zl, natomiast jesli chcialy byscie zeby razem ze sterylizacja to koszt okolo 150zl.Czyli zeby by nam wyszly 50zl a sterylka 100zl[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]

z zebami 150zl..ale ja bym nie robila razem za duzo jak na psa...co ciotki myslicie???

Link to comment
Share on other sites

a ile Dudzia ma lat... bo ja się boję że planowanie 3 (!) narkoz u psa w tym wieku to niezbyt dobry pomysł... - sterylka, zęby i jeszcze jej chcecie oczy operować... może jednak trzeba się zastanowić które z tych zabiegów są konieczne i niezbędne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']a ile Dudzia ma lat... bo ja się boję że planowanie 3 (!) narkoz u psa w tym wieku to niezbyt dobry pomysł... - sterylka, zęby i jeszcze jej chcecie oczy operować... może jednak trzeba się zastanowić które z tych zabiegów są konieczne i niezbędne...[/QUOTE]

Dudzia ma 10 lat...wszystkiego naraz bym nie robila...Arktyka co dr.Justyna na to??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coronaaj']Dudzia ma 10 lat...wszystkiego naraz bym nie robila...Arktyka co dr.Justyna na to??[/QUOTE]
na raz czy nie na raz to 3 poważne zabiegi, narkoza - ja bym się zastanowiła czy aby wszystko jest potrzebne... bo przecież jeśli chodzi o operację oczu to ona ma ten problem już od dłuższego czasu i sobie z tym radzi! Więc może gra nie jest warta świeczki - ryzyko przewyższa ewentualne korzyści. A co do sterylki - to jakby to był mój pies to bym się w jej przypadku niezdecydowała na sterylkę jeśli nie byłoby do tego poważnych powodów medycznych jak np. ropomacicze... Moim zdaniem obciążenie dla organizmu jest zbyt wielkie (przecież ona nie jest w dobrej kondycji...)

Link to comment
Share on other sites

Jesli zdecydujemy sie na strylke , to czyszczenie zebow przy jednej narkozie jest praktycznie zabiegiem pielegnacyjnym i nie stanowi zadnego ryzyka, natomiast jesli chodzi o operacje oczu....to doktorka;) mowi ze ze ona by z tym nie ryzykowala, wlasnie ze wzgledu na wiek suni..bo z ta operacja na oczy moze byc roznie...ona juz nie widzi od dluzszego czasu i sie przyzwyczaila , a operacja przeszczepu siatkowki u takiej staruszki nie daje dobrych rokowan, jest ryzykowna...ponadto jest to bardzo drogi zabieg....a jesli chodzi o zeby to jest to konieczne gdyz jesli nie zrobi porzadku z zabkami stany zapalne beda nawracac,mala bedzie miala nadal problemy z gryzieniem pokarmu noi od tych zebisk moze sie przyczlapac jakies chorubsko wewnetrzne... natomiast sterylka uchroni nasza mala nie tylko przed nieplanowana ciaza...
ale moze takze zaoszczedzic jej roznych nowotworowych zmian w przyszlosci...

Link to comment
Share on other sites

no jeśli chodzi o zęby, stan zapalny z tym związany oraz ból to oczywiście tak, a co do zbawiennego wpływu sterylki w tym wieku to mam już obiekcje (akurat wpływ sterylizacji na nowotwory jest duży i zauważalny jedynie gdy suka jest poddawana temu zabiegowi w bardzo wczesnym okresie, w wieku 10 lat to już nie ma większego znaczenia... jedyne czego można się obawiać w skutek niewysterylizowania to ropomacicza ale nie wiem czy warto ryzykować u tak starej suki bez wystąpienia wskazań medycznych (głębokość narkozy, ilość środka itd w wypadku czyszczenia zębów jest zdecydowanie mniejsza niż w wypadku sterylki)... ja bym nie ryzykowała jakby to był mój pies ale to moje zdanie - Wy zrobicie co uznacie za stosowne i lepsze dla niej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arktyka']Jesli zdecydujemy sie na strylke , to czyszczenie zebow przy jednej narkozie jest praktycznie zabiegiem pielegnacyjnym i nie stanowi zadnego ryzyka, natomiast jesli chodzi o operacje oczu....to doktorka;) mowi ze ze ona by z tym nie ryzykowala, wlasnie ze wzgledu na wiek suni..bo z ta operacja na oczy moze byc roznie...ona juz nie widzi od dluzszego czasu i sie przyzwyczaila , a operacja przeszczepu siatkowki u takiej staruszki nie daje dobrych rokowan, jest ryzykowna...ponadto jest to bardzo drogi zabieg....a jesli chodzi o zeby to jest to konieczne gdyz jesli nie zrobi porzadku z zabkami stany zapalne beda nawracac,mala bedzie miala nadal problemy z gryzieniem pokarmu noi od tych zebisk moze sie przyczlapac jakies chorubsko wewnetrzne... natomiast sterylka uchroni nasza mala nie tylko przed nieplanowana ciaza...
ale moze takze zaoszczedzic jej roznych nowotworowych zmian w przyszlosci...[/QUOTE]

Zerknęłam do sunieczki i... nie chcę udawać mądrzejszej niż jestem, lecz pozwolę się podzielić moimi doświadczeniami z ostatnich 5 dni

Moją prawie 9 letnią bernardynkę Zuzię już tylko godziny, jak nie minuty dzieliły od śmierci... w ciągu ledwie 3-4 godzin pies umierał mi na zakażenie organizmu wywołane ropomaciczem.
Dzień wcześniej jeszcze radosna ...bez najmniejszych objawów...rankiem jeszcze chetna do spacerku i złoszcząca sie na Kubełka od 10-tej zaczęła mi gasnąć w oczach! I tylko przypadek, że mąż był w domu, że mogliśmy na błysk jechać do weterynarza uratował jej życie.Boję się pomyśleć co byłoby gdybyśmy musieli wyjechać na kilka godzin! Dziś jeszcze drżę o jej stan- wątrobę, nerki...
Mam pełną świadomość, że wykonanie sterylki byłoby dla niej mniej niebezpieczne niż operacja pozornie taka sama, lecz w stanie ogólnego zakażenia organizmu!

Nie popełnijcie tego błędu jak ja... sterylka jest poważnym zabiegiem, lecz znacznie bezpieczniejszym niż ratowanie psa wtedy gdy już ma ropomacicze. Szczególnie wtedy gdy jest to starszy psiak... nie popełnijcie mojego błędu.

I nie jest to odosobniony przypadek... Piękna Helenka tylko intuicji Ulv zawdzięcza,że w porę miała zrobione USG, które wykazało ropomacicze zamknięte, a objawów nijakich nie było! Milusia jechała na sterylkę, a okazało się, że miała bardzo zaawansowane ropomacicze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wtatara']nie strasz mnie ja tak zwlekam ze sterylka Tabi[/QUOTE]
Bardzo Cię proszę...nie zwlekaj!

Nie życzę nikomu tego co przeżyłam w piątek... tego co przeżywam teraz... a Zuzia? Po raz pierwszy została sama w obcym miejscu... nie dość, że słabiutka, to jeszcze tak wystraszona... nie zwlekaj proszę!
Zuzia nie miała najmniejszych objawów... najmniejszych do chwili, gdy już mogło być za późno.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]objawów nijakich nie było[/QUOTE]
W badaniu krwi na pewno by coś wyszło ;) nie ma takiej opcji, zeby było ogólne zakażenie organizmu i badanie krwi by tego nie wykazało. Ja też znam parę przypadków (też nieodosobnionych), ze psy czy koty nie przeżyły narkozy...
No ale to dyskusja trochę jak "co jest lepsze - masło czy margaryna" i znajdziesz tyle samo "za" co i "przeciw". Ja tylko napisałam co ja bym zrobiła ale jeśli opiekun oraz wet uznają, ze lepsze jest co innego to będę dalej trzymać kciuki za powodzenie! Ale z tą operacją oczu (i kolejną narkozą) to jednak może dajcie już sobie spokój...

Link to comment
Share on other sites

cioteczki sorki , jesli zdecydujecie sie te zabieg sterylki i zebisk to juz i tak go predzej nie przeprowadzimy niz po 25.03 gdyz 16.03
jade z synem do kliniki na tydzien czasu na badania w belgii. Jesli wiec w miedzy czasie wyskoczy cos waznego kontakt jedynie telefoniczny 883 763 977.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arktyka']cioteczki sorki , jesli zdecydujecie sie te zabieg sterylki i zebisk to juz i tak go predzej nie przeprowadzimy niz po 25.03 gdyz 16.03
jade z synem do kliniki na tydzien czasu na badania w belgii. Jesli wiec w miedzy czasie wyskoczy cos waznego kontakt jedynie telefoniczny 883 763 977.[/QUOTE]


No decydujemy sie....jak najpredzej ...kiedy jedziesz z synkiem ...napisz priwa....ja dopiero wrocilam z LV...

[B]Kto psiakami sie bedzie zajmowac??? Chyba siostra Arktyki????[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...