Jump to content
Dogomania

onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


ayshe

Recommended Posts

tak.ja mam.jak zwykle:roll: .na moich bento sie nie sprawdizlo ale nei moglam narzekac...po prostu moje ciule sa przyzwyczajone do wysokobialkowej karmy ...taka tez bento dostawaly ale powiedzialy mi pfuj:mad: .karma ok ale nie zwala z nog.szczeniat nie trzymalam ani na nutro ani na bento.nutro jadly lepiej niz bento ale tez tak sobie:roll: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moje szczeniaki dostawały ppp (albo large breed, albo sensitive dla szczeniaków)oraz twarożek zgodnie z zaleceniami ayshe (twaróg, miód, wapno i dwa razy w tygodniu żółtko), frodo dodatkowo surowe mięso wołowe, lub gotowane kuraki, serca, czasem (rzadko) wątróbki, czasem też rybę (mięsko ogólnie 2 razy w tygodniu na smak zamiast jednego posiłku).

teraz przeszliśmy na bewi dog junior i frodo dostaje do tego mięsko (dwa razy w tygodniu, jak nie mam surowego wołowego to dostaje takie wygotowane różne, w sensie wołowina, kurak, trochę serca i wątroby, wszystko w naturalnej galarecie); dodatkowo algi, witaminy i wapno (z jogurtem).

nie ma żadnych problemów ze stawami (tfu, tfu), ma piękną sierść, bez alergii (raz miał po frontline), bez problemów żołądkowych (misio niestety ma problemy żołądkowe - zje kość - sraczka, zje mięso -sraczka...).

niestety waży 32 kg :-o(6 miesięcy i 1 tydzień), a cholera jest niejadkiem :cool1:. do tego ma za niski poziom wapna we krwi w stosunku do fosforu:shake:.

Link to comment
Share on other sites

z tego co wiem zle przyswajanie, nierownomierny i zbyt syzbki b. czesto wzrost co na zdrowie nie wychodzi, alergie... znam psiaka, ktory jadl jedna z w/w/ karm i rosl szybko.. i byl ogolnie duzy i szybko dojzraly fizycznie.. a moj starszy do tamtego o 2 meisiace jadl syfiata karme.. ale rosl powoli.. i powoli nabieral i nabiera dalej amsy.. a ma 27 meisiecy.. w wieku 2 lat dorownal tamtemu psotura.. jaka tamtem posiadal jzu od roku.. ale kondycyjnie i zdrowotnie moj pies jest w lepszej formie nzieli tamten..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']najprostrza odpowiedz:onek musi rosnac wolno a nie 8 meisiecy i juz buch wyglada jak dorosly.juz enostozy daja duzo do myslenia.ale przede wsyztkim za szybki wzrost na w/w karmach.[/quote]
dokładnie !
ja mam naoczny przykład dwa pieski z tego samego miotu ,jeden na Royal drugi na Happy dog .pierwszy olbrzym wyrosniety ,powolny
drugi szczypiorek ,sredni ,szybki i zwinny !

Link to comment
Share on other sites

i ja mam naoczny przykład psa który za szybko rósł .... mój paszczak... wyrośnięty i raczej trudno wykrzesać z niego prędkość, mistrzem zwinności też nie jest ... do tego enostozy które go nękają spedzają mi sen z powiek....karmiony długi czas Nutrą nugets, potem nieszczęsnym royalem, który go dodatkowo spustoszył (boszszsze gdzie ja rozum miałąm) teraz jest na Pro Planie....jednak jeżeli chodzi o tak dużą różnicę we wzrośie i budowie to zastanowiłabym się czy czynnik genetyczny nie wziął tu górę nad karmieniem, bądz co bądz karma ma wpływ na to jak szybko pies rośnie i rozwija ale końcowy wzrost ma zapisany w genach .... każdy szczeniak rozwija sie indywidualnie, najlepiej porównywać psy gdy zakończą fazę wzrostu

a tak na marginesie Baru Dorplant jest przeboski :loveu:

Link to comment
Share on other sites

ja porownywalam psy przez 2 lata.. obydwa samce.. moj cek i Bax mlodszy od mojego o 1.5 meisiaca.. tamten rosl szybko.. byl w pewnym momencie nawet gruby.. moj rosl powoli.. byl chudy.. moj zwinny i szybki a tamten z keipska kondycja i wolny.. w wieku roku tamten wygladal juz na psa 2-3 letniego a moj dalej na szczyla.. przy czym u tamtego psa wyszly problemy kondycyjne i ogolnie zdrowotne z tym zwiazane spore.. moj oeis tamtemu dorownal postura w wieku ok 25 meisiecy:) no i dalej ejst dosc szybki i zwinny:)

Link to comment
Share on other sites

z tego co pamietam ogolnie peis mial kiepska kondycje.. syzbko psozedl do gory i w mase/tluszczyk nawet.. ruchu mial o wiele mniej w porownaniu z moim psem.. a razcej inyn rodzaj ruchu.. taki slimaczy itp.. gdzie moj ganial z spami i za pilkami itp.. peis szybko sie meczyl.. mial cos z serduszkiem.. nie pamietam jzu co.. ale cos bylo..

Link to comment
Share on other sites

mój tez szybko poszedł do góry i tłuszczyku trochę ma, jak patrzeć na Baru Dorplant to ma go dużo ..... ale nie wygląda na zapasionego, on ma i taka budowę trochę po tatusiu .... czy się szybko męczy hmmmmm częssto kuleje na pewno ...

Link to comment
Share on other sites

Kanto tez zawsze ważył więcej , ale on wogóle jest duży , ojciec duży matka też... .... przez te kilawizny tez mu się ruszac za bardzo nie chce a ja wychodzę z siebie i dostanę niedługo wrzodów z tego zamartwiania się ...

Link to comment
Share on other sites

nutra musi byc suplemetowana.baardzo oczywiscie oszczednie.dajesz taka karme zeby pies wlasnie nie wystrzelil.ale wtedy bardoz ostrozna suplementacja.rc-nooo to napewno byl blad neistety.dla mnie enostoza jest nieznanym zjawiskiem.i u psow ktore prowadze od szczeniaka rowniez.troche mnie przeraza ilosc onkow z enostoza w tej chwili.
robilas mu badania na serducho?:cool1: .

Link to comment
Share on other sites

Kasia R Kanto jest za gruuuuby !!
mów co chcesz ale jest za gruby!!!:mad:
gdyby był starszy to jeszczeby obleciało ,
ale teraz powinien jeszcze byc szczypiorkiem !
Zauwaz ze on nie wydatkuje na ogrzewanie........
bo spi w łóziu z pancia :evil_lol: ,na ogrzewanie nie wydatkuje rusza sie mało wiec wszystko poszło gdzie ?........we wzrost i mase!!
najpierw go odchudz potem martw o serducho !!!

Link to comment
Share on other sites

zdrowy onek to chuuudy onek.do 2 lat powienin miec wifdoczne przestrzenie [zarysowane]miedzyzebrowe.wysztko w miesnie.potem moze byc zaznaczona tylko plaszczyzna zeber.inaczej-gruby i baaardzo duuuzo ryzykujacy wlasciciel.nie widzialam psa KasiR wiec pisze ogolnie.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...