Jump to content
Dogomania

Hodowla QUENTIKA


seikeit

Recommended Posts

Arwilla, nie mam juz siły komentować Twoich banialuków....mam w życiu osobistym wystarczająco wiele satysfakcji, aby szukać kolejnych przyjaznych doznań, tu na forum.....jak dla mnie konwersacja pisana z Tobą na argumenty, wygląda tak, że ja o śniegu, a Ty że słońce już zaszło....

Wysłane zostało zażalenie, skarga lub donos (jak kto woli) do ZK w Warszawie.....podpisany imieniem i nazwiskiem, zawierający dokładny opis wizyty.......natomiast, zapraszam do odwiedzin u tej Pani......osobiście.....wszystkich zainteresowanych.....

Tak na marginesie dodam, że dostałem tu z dogo adresy hodowców.......rewelacja.....mamy do wyboru 5 hodowli a w przyszłym tygodniu ustalimy kolejność wizyt.....w sobotę będzie na sto procent psiaczek w domu.....

pozdrawiam i podaje mój numer tel 609268182 (dla tych dociekliwych, tak na wszelki wypadek)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dorotan']Jaki problem globalny? Przecież w ZK sa też dobre hodowle. Wystarczą 2 góra 3 głośne akcje i problem rozwiąże się sam, bo hodowcy zwyczajnie będą się bać utraty swoich zwierząt hodowlanych. Za duże straty. Zakup nowych psów do hodowli i zrobienie im uprawnień kosztuje trochę.
W tych weterynarzy w rodzinie seiketa też nie wierzę bo facet pisze takie bzdury, że szok.
Warunki w hodowli warto byłoby jednak sprawdzić.[/QUOTE]

Weterynaria w Jaraczewie k/Jarocina lekarz weterynarii Pawlak Andrzej (mój kuzyn, który przejął pałeczkę po swoim tacie ponad 30 lat w zawodzie) zapraszam do sprawdzania heheheheh maja strone i można zadzwonić....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Caruso']W tym kuriozalnym ogłoszeniu ( o treści niezmiennej od 2lat) jest pewien passus, który z miejsca dyskwalifikuje dor gladiatora jako rzekomego "kynologa z 15 letnim stażem". Cavalier ma oczywiście [B]sierść z podszerstkiem, a nie ludzki włos[/B].
Ktoś kto da się nabrać i za 3 tys. i kupi szczeniaka "nieuczulającego" ,co zrobi w razie alergii dziecka?
Będzie się czuł zrobiony na szaro czy nie? To kłamstwo z włosem jest też bardzo charakterystyczne w ogłoszeniach pseudo.[/QUOTE]

Ale ten dor gladiator ma obecnie do sprzedania nie tylko cavaliery ale jeszcze labradory i rotki. Przecież odchowanie 3 liczniejszych miotów na raz to niezły zapiernicz, no chyba że się szczeniaki odchowuje w komórce w brudzie i smrodzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='seikeit']Weterynaria w Jaraczewie k/Jarocina lekarz weterynarii Pawlak Andrzej (mój kuzyn, który przejął pałeczkę po swoim tacie ponad 30 lat w zawodzie) zapraszam do sprawdzania heheheheh maja strone i można zadzwonić....[/QUOTE]

No i wcześniej nie poinformowali cię o tak ważnych sprawach?
Nie śmiej się głupio bo my zwyczajnie już nie wiemy czy Ty piszesz prawdę czy nie. Opisałes tragiczne wręcz warunki panujące w hodowli, ja byłam skłonna Tobie uwierzyć, ale jak napisałeś, że następnego szczeniaka kupisz na podstawie oświadczenia od hodowcy to mi się śmiać chciało bo tu musiał byś mieć w rodzinie również prawnika, który przeanalizowałby takowe oświadczenie, że zabezpiecza również i Ciebie, że będzie korzystne dla Was, bo hodowca jak będzie chciał to tak sformułuje oświadczenie, że będzie chronić tylko jego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catherine31']No to Ci wybaczam:p
Może Cię zadziwię ale ok. 12.00 wróciłam z moją yorczusią z joggingu, nie traktuję jej jako lalunię tylko jak żywego pieska, który potrzebuje dużo ruchu:p
znajoma ma yorka, który nie wskoczy nawet na fotel a moja Pusia jest bardzo wysportowana bo pancia dba żeby psiurka była wybiegana i wyspacerowana;)[/QUOTE]


Nie jestem zaskoczona:evil_lol: bo ja mam w domu 3 kilo suczki- hawańczyka i 30 kilo amstaffa, i wyprowadzam je razem, czesto na wielkokilometrowe spacery i mała jest taka zahartowana że zimą nawet nie potrzebuje ubrania;)

Link to comment
Share on other sites

seikeit, bardzo się cieszę że zgłosiłeś sprawę. mam nadzieję że nie opisałeś tam sytuacji wycierania szczeniaka szmatą....ale opisałeś mniej więcej liczbę psów tam trzymanych. wtedy zk sprawdzi ile hodowla QUENTIKA ma zarejestrowanych psów, może zrobią jakąś kontrolę.

raczej organizacje prozwierzęce nic w tej sprawie nie zrobią, nie widzę bowiem żadnych wskazań do oskarżenia hodowcy o znęcanie się nad zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']Nie jestem zaskoczona:evil_lol: bo ja mam w domu 3 kilo suczki- hawańczyka i 30 kilo amstaffa, i wyprowadzam je razem, czesto na wielkokilometrowe spacery i mała jest taka zahartowana że zimą nawet nie potrzebuje ubrania;)[/QUOTE]
To bardzo ładnie:p popieram sport:p ale moja Pusia biega w futerku:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']seikeit, bardzo się cieszę że zgłosiłeś sprawę. mam nadzieję że nie opisałeś tam sytuacji wycierania szczeniaka szmatą....ale opisałeś mniej więcej liczbę psów tam trzymanych. wtedy zk sprawdzi ile hodowla QUENTIKA ma zarejestrowanych psów, może zrobią jakąś kontrolę.

raczej organizacje prozwierzęce nic w tej sprawie nie zrobią, nie widzę bowiem żadnych wskazań do oskarżenia hodowcy o znęcanie się nad zwierzętami.[/QUOTE]
pa-ttti poczytaj sobie ten temat, długi ale warto. [url]http://www.dogomania.pl/threads/122835-Pozna%C5%84-KOSZMAR-W-PSEUDOHODOWLI-!!!-Pogotowie-i-Stra%C5%BC-d.Zwierz%C4%85t[/url]
Ta akcja była przeprowadzana kilka lat temu w rodowodowej hodowli psów. Gdzieś w necie jeszcze jest filmik, jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Jest co oglądać. Związek Kynologiczny nie zareagował ale organizacja prozwierzęca tak.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.pogotowiedlazwierzat.pl"]www.pogotowiedlazwierzat.pl[/URL] i numer telefonu 512100550 JEST TO ADRES INSTYTUCJI, KTÓRA SPRAWDZA WARUNKI HODOWLI ZWIERZĄT......GORĄCO POLECAM.....RZECZOWE PYTANIA.....KONKRETNE ODPOWIEDZI....SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA....

Zielona Góra....ta kobieta i jej psy zostaną poddane kontroli.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotan']pa-ttti poczytaj sobie ten temat, długi ale warto. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/122835-Pozna%C5%84-KOSZMAR-W-PSEUDOHODOWLI-!!!-Pogotowie-i-Stra%C5%BC-d.Zwierz%C4%85t[/URL]
Ta akcja była przeprowadzana kilka lat temu w rodowodowej hodowli psów. Gdzieś w necie jeszcze jest filmik, jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Jest co oglądać. Związek Kynologiczny nie zareagował ale organizacja prozwierzęca tak.[/QUOTE]

Najgorsze jest to,że niektóre zwierzaki były z rodowodem i nie pojmuję jakim cudem w takich warunkach...:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='seikeit'][URL="http://www.pogotowiedlazwierzat.pl"]www.pogotowiedlazwierzat.pl[/URL] i numer telefonu 512100550 JEST TO ADRES INSTYTUCJI, KTÓRA SPRAWDZA WARUNKI HODOWLI ZWIERZĄT......GORĄCO POLECAM.....RZECZOWE PYTANIA.....KONKRETNE ODPOWIEDZI....SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA....

Zielona Góra....ta kobieta i jej psy zostaną poddane kontroli.....[/QUOTE]


seikeit, a czy ty zostaniesz poinformowany o wyniku tej kontroli? i kiedy się ona odbędzie? napisz nam na forum jak poszła kontrola, jestem bardzo ciekawa, hodowla QUENTIKA od dawna wzbudzała moje podejrzenia.

Link to comment
Share on other sites

od dziś jak tylko zobaczę, że ktoś się zneca nad swoimi zwierzętami, lub trzyma je w złych warunkach, dzwonię do pogotowia dla zwierząt. wydaje mi się, że oni rzeczywiście sprawdzają te zgłoszenia. wcześniej nie wiedziałam nawet o tej organizacji!! byłam pewna że jest tylko toz, a toz niestety do dupy, i chyba tylko kasę chcą zarabiać a zwierzęta mają gdzieś. kiedyś zgłaszałam im, że moja sąsiadka(kilka domów dalej) wydłubała swojemu psy oko kijem od miotły, a poza tym psy są w skandalicznym stanie, ledwo chodzą, nic w miskach nie mają. ale widocznie to nie był wystarczający powód, żeby się sprawązainteresować, bo nigdy żadnej interwencji nie było....psy w końcu pozdychały...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']od dziś jak tylko zobaczę, że ktoś się zneca nad swoimi zwierzętami, lub trzyma je w złych warunkach, dzwonię do pogotowia dla zwierząt. wydaje mi się, że oni rzeczywiście sprawdzają te zgłoszenia. wcześniej nie wiedziałam nawet o tej organizacji!! byłam pewna że jest tylko toz, a toz niestety do dupy, i chyba tylko kasę chcą zarabiać a zwierzęta mają gdzieś. kiedyś zgłaszałam im, że moja sąsiadka(kilka domów dalej) wydłubała swojemu psy oko kijem od miotły, a poza tym psy są w skandalicznym stanie, ledwo chodzą, nic w miskach nie mają. ale widocznie to nie był wystarczający powód, żeby się sprawązainteresować, bo nigdy żadnej interwencji nie było....psy w końcu pozdychały...[/QUOTE]

Ja jak zgłaszałam suczkę na metrowym łańcuchu, chodzącą po posesji, która była pełnym odpadków gruzowiskiem, a wokół żadnej miski z wodą przyjęli zgłoszenie i po kilku dniach pojawiła się policja - myślę, że zadecydował fakt, że wysłałam dowody w postaci zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='seikeit'][URL="http://www.pogotowiedlazwierzat.pl"]www.pogotowiedlazwierzat.pl[/URL] i numer telefonu 512100550 JEST TO ADRES INSTYTUCJI, KTÓRA SPRAWDZA WARUNKI HODOWLI ZWIERZĄT......GORĄCO POLECAM.....RZECZOWE PYTANIA.....KONKRETNE ODPOWIEDZI....SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA....

Zielona Góra....ta kobieta i jej psy zostaną poddane kontroli.....[/QUOTE]
Nie pisz więcej nic na ten temat na forum, przynajmniej do przeprowadzenia kontroli, bo taka hodowczyni przeczyta, psy wywiezie z domu, chłupę uprzątnie, smród wywietrzy i nikt nic jej nie udowodni.

Link to comment
Share on other sites

ja najpierw dzwoniłam, potem napisałam list, i po jakimś tygodniu bez odzewu znów napisałam. nic. na przyszłość nie będę marnować czasu, który dla zaniedbanych zwierząt jest bardzo ważny. będę dzwonić do pogotowia, mam nadzieję że oni inaczej do sprawy podchodzą..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catherine31']Najgorsze jest to,że niektóre zwierzaki były z rodowodem i nie pojmuję jakim cudem w takich warunkach...:mad:[/QUOTE]

Tam większość była z rodowodem, tam się rodziły szczenięta, które dostawały metryki w ZK. To tylko świadczy o tym, że ZK nie interesują warunki jakie panują w hodowlach psów rasowych. Reproduktor tej hodowczyni był przez dłuższy czas ogłaszany w poznańskim katalogu wystawowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotan']Nie pisz więcej nic na ten temat na forum, przynajmniej do przeprowadzenia kontroli, bo taka hodowczyni przeczyta, psy wywiezie z domu, chłupę uprzątnie, smród wywietrzy i nikt nic jej nie udowodni.[/QUOTE]

taka kontrola jest całkowicie niezapowiedziana? w sumie zapowiedziana nie miałaby sensu, z drugiej strony hodowca nie ma obowiązku wpuszczać kogokolwiek na posesję, jeśli nie ma ten ktoś nakazu....chyba że się mylę/

Link to comment
Share on other sites

Na prośbę mojej przyjaciólki p. Moniki Bieńko hodowla Cormoni zamieszczam "jej post" ponieważ ona nie ma jka napisać (nie pamieta hasla do dogo)

"No proszę Panu się nie podobało ???!!! Hodowla ? czy Bożena ? Braki w uzębieniu czy zapach który towarzyszy przy większej ilości psów ?Po pierwsze owczarek Belgijski !! widać brak ogólnej wiedzy o rasach to stróż posesji informuje o tym ich Właścicielka po drugie Hodowla a co miała trzymać na łóżku na kolankach? bo tego też nie rozumiem !Kojce ...no Hodowcy powiedzcie Panu szanownemu jak trzyma się szczeniaki !!Czy to normalne że są odgradzane?! Krzyk ? może miała poprosić ? Hodowcy czy podniesienie głosu na psa jest zbrodnią? co robią Wasze pupile jak krzyczycie ?Hodowcy co robi szczeniak oglądany i dokładnie sprawdzany z anatomi na stole na wysokości 80cm? czy merda ogonem i się cieszy ? Tatułaż ...czytelny pojęcie względne tu możemy polemizować zdarza się że są wogóle nieczytelne to do Was Hodowcy może jeszcze farba była świeża??? A co jak szczeniak się ubrudzi i kupka wklei mu sie we włoski??? myjemy i wycieramy dupki??? A tak apropos Pan był w tej hodowli???z informacji od Pani Bożeny wiem były dwie Panie wiem bo rozmawiałyśmy na ten temat. Obniżka ceny to też normalne na kolana taniej na wystawy drożej .!A może pokaże Pan zdjęcia tej zastraszonej suczki?? Przecież Panie robiły takowe. Jestem w stałym kontakcie i niech sie Pan zastanowi czy warto obrażać w ten sposób Mam sunie z tej Hodowli są zdrowe i pocieszne i bez żadnego zobowiązania podpisanego przez Panią Bożene ani do głowy by mi nie przyszło żeby sobie w razie co wymienić swoje szczeście np.roku na inne!Tak jak zostało to zaproponowane przez Państwa .Hodowcy kto jest chętny na wypisanie zaświadczenia że suczka będzie zdrowa a jak nie to wymienimy?!"

Pozdrawiam
Monika Bieńko
hodowla Cormoni
[url]www.cormoni.republika.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

tzn hodowla cormoni pisze w sprawie hodowli quentika tak?

ja powiem tak....nie które sprawy, zachowania, porządek dnia panujace w hodowli, mogą przeciętnego człowieka razic. bo jak to, Kowalski trzyma psa w łóżeczku, ubiera go w ubranka, a tu się okazuje że hodowca trzyma psy w kojcu....i już jest powód do tego, żeby stwierdzić że są one źle traktowane. fakt wytarcia dupki szczeniaka szmatką- też nie zaliczyłabym tego do argumentów w sprawie złego traktowania. jakiś pies duży na dworzu-no cóż, może akurat rasa jest dostosowana do takich warunków, i pies spokojnie może być trzymany na dworzu. a że jest championem czy kimś tam-a czemu nie? może już poprostu skończył karierę hodowlaną. opuszczanie ceny- jeden hodowca to robi, drugi nie, to sprawa indywidualna. krzyczenie na psy-tego nie popieram, można je wychować w inny sposób, ale przyznam że przy dużej ilości psów krzyk czasem pomaga.

teraz sprawa ilości psów- jeśli rozmnażane są tylko te zarejestrowane w zk, to ok. gorzej jeśli zarejestrowanych jest kilka suk, a inne rodzą na ich konto....ale masz seikeit jakieś dowody na to?

Link to comment
Share on other sites

Teraz napisze parę słów od siebie.

hodowle prowadze niedlugo i do dzis korzystam z wiedzy doświadczonych hodowców m.in Pani z hodowli Quentika której wiedza jest naprawde ogromna i to dzięki jej wiedzy nie biegam z byle kaszelkiem do weterynarza tylko samam aplikuje leki psom( nie mówie tu o poważnych chorobach czy o sytuacji gdy nie jestem w stanie stwierdzić że to zwykłe przeziebienie) Nie mam tu zamiaru nikogo bronic ani oskarżać bo po pierwsze jakie sa tam warunki wiem tylko z opowieści osób które tam byly i faktem jest że jest tam sporo zwierząt to poprostu duża hodowla ale nigdy nie słyszałam aby zwierzęta były tam zaniedbane brudne glodne itp. Faktem jest że Pani Bożena nie jest wystawcą tylko zwykłym hodowcą. A że ma psów dużo widocznie może sobie pozwolić żeby sprzedawać psy za niską cene każdy ma takie prawo jednak nigdy nie słyszałam aby spod jej skrzydeł wyszły jakiekolwiek psy bez metryczki.

A teraz do seikeit

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem suczki to zapraszam do mnie [url]www.corcordium.republika.pl[/url] mam obecnie na sprzedaż jedną sliczną suczke jest tylko jedno ale ja stawiam ostre warunki przyszłym właścicielom moich pociech i nie wiem czy ty przyjąłbys takowe jeśli chcesz mogę podać ci na pw dane nabywców szczeniąt z mojej hodowli oraz wzróz umowy którą podpisuje przyszly właściciel i sam sprawdzisz czy jesteś w stanie i masz chęć zapewnić odpowiednie warunki moim dzieciom

Link to comment
Share on other sites

...hasło do dogo nie jest problemem ( można jeszcze drugie konto założyć )...nie podobał sie zapach nie z miotu jednego, czy drugiego....a z prywatnej fabryki, jaką ta pani sobie zafundowała....to nawet nie przypominało hodowli, gdzie ktoś ma psa i suczki......dorosłych psów z 20 i szczeniąt bez liku....klatki...pies nie miał metryczki ( a pani wiedziała, że będziemy tego kategorycznie oczekiwali), tatuaż niwidoczny, szczep[ienia i aplikowanie leków bezposrednio przez ta panią, psiak zestrachany i bojaźliwy, higiena psia zatrważająca....ta szmata od podłogi i wycieranie nia szczeniaka......dodam tylko, ze właśnie tak, jak szczenie we włosach ma odchody, to je sie myje....przynajmniej tak robi większośc hodowców....natomiast jezeli chodzi o gwarancje......praktykowana jest rekompensata w przypadku, kiedy pies posiada ukryte wady wrodzone (np. chore serce lub inny organ) co bezpośrednio przyczyniło by sie do zgonu psa.....hodowca zwraca pieniądze lub daje innego szczeniaka.....to nie mój wymysł, a fakt.....moge zamieścic tu adresy i telefony minimum 4 takich hodowli, które takie zasady wprowadziły....sunia która była celem wizyty, miała czerwoną dupkę i wyglądała na chorego psiaka, jednak, bardzo nam sie spodobała.....jesteśmy uczuleni po doświadczeniach z Maksem, aby zwracać uwagę na wszystkie rzeczy...teraz parę słów o cenie....uzgadnialiśmy wstępnie przez telefon kwotę w wysokości 1600...po przyjeździe wraz z rosnącym naszym zainteresowaniem sunią ( do momentu kwesti dokumentów itd.) wzrastała i cena....
tak dla wyjaśnienia .... [URL="http://www.havanagilla.eu"]www.havanagilla.eu[/URL] w tej hodowli zakupujemy sunie za 2000 zł (sunia wystawowa, z pełnymi dokumentami, z gwarancją itd)... mam nadzieję, że temat został wyczerpany w stu procentach.....

jeszcze jedno....bardzo prosze nie powoływac sie na hodowców....żadna z hodowli, która odwiedziliśmy przez ostatnie 2 tygodnie, nie miała tak urągających warunków jak i łamiących zasady, jakimi hodowca powinien sie kierować....dokładnie to co widzieliśmy, to opisaliśmy i to zgłosiliśmy....jeśli ktoś zarzuca mi kłamstwo w tym temacie....proszę do mnie przyjechac i powiedziec mi to osobiście 609268182 podam adres dla zainteresowan6ych i czekam na rewizyte...

Link to comment
Share on other sites

seikeit, 1600zł to była za sunię bez metryczki???

trudno cokolwiek powiedzieć. są 2 osoby opisujące hodowlę, i 2 zupełnie inne opinie....Jak pisała, w hodowlach czasem ludzie są zaskoczeni np faktem,że psy są na spanie zamykane w kojcu. ale co do smrodu, to niestety, ale trzeba być fleją żeby tego nie ogarnąć. powiem szczerze że u mnie w domu jest sporo psów, a jednak mycie podłóg raz dziennie, stosowanie podkładów na które psy sikają jak ewentualnie im się zachce między wyjściami na dwór(a wychodzą 4-5 razy dziennie), zmiana i pranie kocyków raz w tygodniu, cotygodniowe czesanie psów, comiesięczne kąpanie itp., to wszystko pozwala zachować względną (bo nigdy nie idealną) czystość. trzeba tylko chcieć i czuć taką potrzebę!

także ja nie będę hodowli quentika oceniać, bo nie byłam, nie widziałam, a opinie są sprzeczne.

seikeit napisz proszę jak będzie coś wiadomo o interwencji, bo ciekawa jestem po czyjej stronie stoi racja:)

Link to comment
Share on other sites

seikeit, 1600zł to była za sunię bez metryczki???

trudno cokolwiek powiedzieć. są 2 osoby opisujące hodowlę, i 2 zupełnie inne opinie....Jak pisała, w hodowlach czasem ludzie są zaskoczeni np faktem,że psy są na spanie zamykane w kojcu. ale co do smrodu, to niestety, ale trzeba być fleją żeby tego nie ogarnąć. powiem szczerze że u mnie w domu jest sporo psów, a jednak mycie podłóg raz dziennie, stosowanie podkładów na które psy sikają jak ewentualnie im się zachce między wyjściami na dwór(a wychodzą 4-5 razy dziennie), zmiana i pranie kocyków raz w tygodniu, cotygodniowe czesanie psów, comiesięczne kąpanie itp., to wszystko pozwala zachować względną (bo nigdy nie idealną) czystość. trzeba tylko chcieć i czuć taką potrzebę!

także ja nie będę hodowli quentika oceniać, bo nie byłam, nie widziałam, a opinie są sprzeczne.

seikeit napisz proszę jak będzie coś wiadomo o interwencji, bo ciekawa jestem po czyjej stronie stoi racja[IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

...nie wystawca ??????? ta pani ma wiele pucharów na stoliku.....chciała nam pokazać, jak to jest na wystawach....proponowała nawet zabranie nas na taka wystawę.......nie twierdze, że ta pani jest złym człowiekiem, twierdzę jednak, ze wrażenie pozostałe po wizycie pozostanie na długo w naszej pamięci....fabryka szczeniąt uważam, jak najbardziej do tego pasuje.....szczepienie szczeniaków samemu w ZK jest zabronione, wymagane metryczki i wyraźne tatuaże TEGO NIE BYŁO I TO JEST FAKT......

a co do kontroli, to tak, zostaniemy poinformowani, jednak jak tak patrze na te wpisy, to uważam, że już cynki poszły....ale nic to.....jetem cierpliwy, a mój dobry znajomy też bardzo chce psiaka tej rasy.....nie napisze kiedy, ale będzie tam na sto procent.....

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ... prościej założyć nowe konto ...
Szkoda słów już dwa różne zdania bywa ....
Dobry pomysł niech się Pan wybierze bo nie było Pana tam !!
Sprzeczne informacje ?!Poczekamy zobaczymy
Życzę zdrowej pociechy w końcu rasowej
Opadły mi ręce bo problem w pucharach -Chwała że tyle pucharów przy okazji robienia samych uprawnień
Na tym kończę pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...