Jump to content
Dogomania

krwawienie z przewodu pokarmowego?


outsi

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu wprowadzam dietę BARF i przez ostatnie dni mój pies jadł surowe kurczaki (głównie korpusy).
Dzisiaj od rana je trawę i wymiotuje. Miał problem ze zrobieniem kupy, więc myślałam, że to zatwardzenie po kościach, ale teraz w koncu zrobił rzadką smolistą :placz: . Przeczytałam, że to świadczy o krwawieniu z układu pokarmowego :placz: .
Mój mąż jest z nim w tej chwili u weta, ja zostałam w domu z drugim psem i strasznie się martwię.
Mąż dzwonił przed chwilą, że oprócz kału niby wszystko ok, nie ma gorączki, brzuch miękki, więc mają zrobić RTG, żeby sprawdzic, co się dzieje w środku.

Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Czy mogę mieć nadzieję, że pomimo krwawienia wszystko moze się dobrze skończyć???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję!

Jest w tej chwili po kontraście - i kontrast zatrzymał się w żołądku, nie przesuwa się dalej :shake: ... Wet mówi, że to albo skurcz po urazie (dostał w związku z tym leki rozkurczowe), albo coś się zatkało i wtedy to już większy problem :-( .
Za godzinę następne badanie...

Link to comment
Share on other sites

Strasznie się boję otwierania, bo mój chłopczyk ma problemy kardiologiczne :-( ...
Nie chciałabym decydować się na narkozę bez pełnej diagnostyki kardiologicznej... Juz miał jedną operację, było wtedy dużo stresu i miałam nadzieję, że nie będzie musiał mieć więcej...
Chcę miec nadzieję, że operacja nie będzie konieczna...

Link to comment
Share on other sites

mój pies miał krwawienie z przewodu pokarmowego i był w bardzo ciężkim stanie,ale wyszedł z tego chyba dzięki transfuzji krwi.

Ale być może ,że u Twojego jest niedrożność lub skręt żołądka i w takiej sytuacji nie ma czasu na diagnostykę kardiologiczną tylko trzeba maksymalnie szybko operować.
Trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='outsi']Właśnie dostałam wiadomość: jest jakiś zator mechaniczny między żołądkiem i dwunastnicą :placz: . Jutro rano będzie operacja.
Trzymajcie kciuki, proszę!!![/quote][I]kurcze niech podają jakieś kroplówki .....bo napewno go boli :shake:trzymam kciuki :kciuki:[/I]

Link to comment
Share on other sites

Wet powiedział, żeby zabrać go na noc do domu, bo po kontraście nie można robić od razu operacji.
Chłopczyk jest ogólnie w dobrej kondycji "na zewnątrz", w tej chwili nie daje sygnałów, ze coś go boli.
Czy to nocne czekanie może zaszkodzić?

Link to comment
Share on other sites

[B]outsi[/B] trzymam kciuki - oby wszystko poszlo gladko. Jak wet Was wyslal do domu, to chyba wiedzial co robi, tymbardziej ze Twoj pies wydaje sie ok "na zewnatrz". Pewnie i tak bedzie Ci dzis trudno zasnac i bedziesz "sprawdzac" psa co jakis czas, wiec w razie czego zauwazysz ze cos sie dzieje. Na wszelki wpadek przygotowalabym sobie numer tel.do jakiejs calodobowej lecznicy(jesli ta Twoja nie jest). Dobrze, ze wiecie na czym stoicie - trzymam kciuki mocno za jutro!

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy już w domu. Dziś rano było kontrolne RTG i okazało się, że zator odrobinę puścił, ale jeszcze nie tak jak powinien. Wet chciał operować, ale stwierdził, że warto tę decyzję najpierw skonsultować i pojechał specjalnie do innej kliniki, żeby przedyskutować RTG z tamtejszymi specjalistami (chwała mu za to!).
Po powrocie oznajmił, że jednak wstrzymujemy się na razie z operacją, tylko przez kilka dni nawadniamy organizm kroplówkami, podajemy antybiotyk i środki rozkurczowe. Dzięki temu jest nadzieja, że organizm poradzi sobie bez interwencji chirurgicznej.
Oby tak było...
Trzymajcie kciuki, proszę !!!


A oto Bohater tej historii (żebyście wiedzieli, komu kibicujecie ;) ):

[IMG]http://img154.imageshack.us/img154/9039/jaimojapieczkadv6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Niedrożność jest mechaniczna - skutek przestawiania się na dietę BARF (nigdy więcej :angryy: ). Chłopczyk zjadł widocznie zbyt łapczywie i nie pogryzł wystarczająco dokładnie. W efekcie kawałek kostki spowodował zator :-( ...
Ale w tej chwili niedrożność nie jest całkowita, ciało obce trochę się przesunęło i pewnie dlatego zadecydowano o odroczeniu operacji (lub rezygnacji, jeśli sytuacja się unormuje).

A chłopczyk zewnętrznie nie wygląda na chorego: ma dużo energii.
Po kroplówce sporo siusia, a kupka była dziś rano (niestety krwista :-( ).
Wet twierdzi jednak, że po odpowiednich lekach uraz wewnętrzny się zagoi.

JustynaJK, czy sugerujesz, że wet robi coś niezgodnie ze sztuką, rezygnując w tej chwili z operacji? Czy powinnam się niepokoić i konsultować sprawę z innymi wetami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='outsi']Niedrożność jest mechaniczna - skutek przestawiania się na dietę BARF (nigdy więcej :angryy: ). Chłopczyk zjadł widocznie zbyt łapczywie i nie pogryzł wystarczająco dokładnie. W efekcie kawałek kostki spowodował zator :-( ...
Ale w tej chwili niedrożność nie jest całkowita, ciało obce trochę się przesunęło i pewnie dlatego zadecydowano o odroczeniu operacji (lub rezygnacji, jeśli sytuacja się unormuje).

A chłopczyk zewnętrznie nie wygląda na chorego: ma dużo energii.
Po kroplówce sporo siusia, a kupka była dziś rano (niestety krwista :-( ).
Wet twierdzi jednak, że po odpowiednich lekach uraz wewnętrzny się zagoi.

JustynaJK, czy sugerujesz, że wet robi coś niezgodnie ze sztuką, rezygnując w tej chwili z operacji? Czy powinnam się niepokoić i konsultować sprawę z innymi wetami?[/quote]

nic nie sugeruję,nie jestem wetem tylko lekarzem medycyny i u ludzi niedrożność mechaniczna jest citowym powodem otwarcia jamy brzusznej,ale może u psów jest nieco inaczej.

krwiste stolce mogą jeszcze być nawet kilka dni-pasaż jelitowy

jeżeli są stolce to dobrze,tzn ,że nie całkowicie jest zatkany przewód pokarmowy

jestem świeżo po krwawienu z przewodu pokarmowego u mojego onka (kwiecień) oraz po skręcie śłedziony,który zakończył się operacyjnie(grudzień) więc może jestem też przewrażłiwiona

mam nadzieję,że dobrze się skończy,ale jeżeli będziecie mieli propozycję operacji to nie wahajcie się ani chwili,to może uratować życie psa.
Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...