Jump to content
Dogomania

Reakcja...


mieczyk

Recommended Posts

Witam :wink: Mam takie pytanie jak reagowali wasi sasiedzi gdy sprawiliscie sobie malego moloska, jak z malej kruszyny w niedlugim czasie wyrosl spory cielak i jak zachowuja sie ludzi gdy spotkaja np mastiffa czy caniaka na spacerze powiedziawszy oko w oko tzn bez smyczy czy moze puszczacie psy tylko tam gdzie nie ma ludzi? Ciekawi mnie to gdyz narazie moja dzidzia wielka sensacje wzbudza a zapytawszy o rase rozmowca zwykle tylko patrzy sie na nia i mowi ladny piesek taki bialy :wink: nie orientuja sie co to za rasa no moze jeden na 20. Z racji slodkiego wygladu wszyscy jak moga to ja zaczepiaja i mam nadzieje ze nie dojdzie do momentu kiedy nagle sie jej wszyscy zaczna bac... Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nasi sąsiedzi są zachwyceni!!!!! niewiele przecież takich cielaków mają pośrodku blokowiska... :wink:

śmieszy nas natomiast fakt, że zjawisko nabierania masy (tkanki mięśniowej) komentują tekstami w stylu: O!!! Jaki się z niego zrobił grubasek!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

nasi sąsiedzi są zachwyceni!!!!! niewiele przecież takich cielaków mają pośrodku blokowiska... :wink:

śmieszy nas natomiast fakt, że zjawisko nabierania masy (tkanki mięśniowej) komentują tekstami w stylu: O!!! Jaki się z niego zrobił grubasek!!!! :lol:

Mnie to nie śmieszy :eviltong: :megagrin:

A tak poważnie póki BossTone (pies kanaryjski, teraz 14 miesięcy i 60 kg) był mały wiele osób zaczepiało, pytało co to za rasa, zachwycało się nim, próbowało głaskać, itp. A teraz, podchodzą jedynie Ci, którzy nas znają, lub naprawdę są fascynatami psów. Reszta zwykle obchodzi nas szerokim łukiem albo już z daleka krzyczy, ze się boi dużych psów :roll: .

No nie uszcześliwiam ich na siłę :D

Jak tam mały argentyńczyk?!

Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

a zyje zyje sobie ta mala diablica energii to ma az za duzo dzisiaj udowodnilo ze nie tylko jeden ale 2 haszczaki jej nie straszne i dzielnie dawala rade choc czasami wygladala jakby sobie na nia polowaly (chyba uzyla swojego uroku bo za chwile pies a bawila sie z polroczna suczka i psem zaczal odpuscil jej i zaczela sie pogon za 2 suka :wink: ). Jeszcze nie mialem jej okazji dyszacej zobaczyc wyglada jakby w ogole sie nie meczyla teraz cos twardo spi wiec moze po czasie ja dopadlo. Niedawno okazala sie ze lubi wode...bardzo lubi wode i chyba kaczuszki, okazalo sie takze ze obroza; czerwona obroza puscila farbe i teraz nad podgardlu ma prege jakbym ja mordowal, dusil i nie wiem co jeszcze :evilbat: przynajmniej przy najblizszym meczu naszej reprezentacji zrobi furore :wink:. O tym ze ma wiele wdzieku nie musze chyba pisac na jej wdzieki polasil sie min 11 letni doberman ( dziadek przy niej odmlodnial :lol: ) i dzisiaj weimar, ktory byl zrozpaczony ze mala obgryzala krzaczek a nie przejela sie jego pieszczotami :wink: nie wiem co z niej wyrosnie juz serca lamie a nawet 4 miesiecy nie skonczyla :D

Link to comment
Share on other sites

Mieczyku z doswiadczenia wiem ze ludzie pozytywnie reaguja na merdajacego ogonem wieczenie smiejacego sie psa.......Poza tym mozesz jej zawiazac czerwona bandamke na szyi (ja tak robie,poza tym Cerry ma czerwona,skorzana obroze z cwiekami ) i Malenstwo wywoluje tylko pozytywne uczucia......No dobrze zdarza sie ze dzieci mowia ze to chomik na sterydach (ogoniasty,szczudlowaty i wogule do chomika nie podobny :evilbat: ).......

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieje ze z moim maluchem bedzie tak samo jak narazie 3 osoby powiedzialy mi co to za rasa a dzisiaj pytano sie czy to labrador nie? a to moze dalmatynczyk hmm to co to za rasa? dog argentynski a to ten pies morderca no i moja zabojczyni skoczyla wtedy z jezorem na wierzchu i zaczela zalizywac(pani akurat byla sympatyczna i powiedziala to w formie zartu :) ) tak w ogole to ja ja chyba socjalizuje az za dobrze :wink: wszyscy napotkani ludzi sa cacy a o piesiach juz nie wspominajac

Link to comment
Share on other sites

ja absolutnie nie mam nic przeciwko ( żeby nie było że chcialem psa morderce a ona jest załagodna :evilbat: ) tylko czy jak za chociażby 3 mięsiace jak bedzie ważyla ponad 20 kilo to przypadkowy spacerowicz który do tej pory się nią zachwycał jak by to był cud natury ( faktycznie jest :wink: ) nagle cofnie się przerażony i wsiądzie na mnie że takie psy to tylko w kagańcu albo w kojcu najlepiej...dlatego ciekawi mnie kwestia reakcji ludzi na wasze cielaczki :D bo nawet jak moja gadzina bawi się z innymi szczeniakami to właściciele widzać np dobermana przytrzymują odruchowo swoje pociechy a jak ja potem wytłumacze właścicielowi nowo poznanego np husky że ona się chce tylko bawić bo ma kolegów tej rasy?... może za bardzo się "nakręcam" :wink: a tak na marginesie to mogłem moją mamuśke do wilczarzy przekonać moglibyśmy zawody jeździeckie organizowac :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mieczyku wiesz mi na slowo ze wilczarze sa za duze do jezdziectwa 8)

Apropo wielkosci....Cerry teraz wazy ponad 50 kilo(podejrzewam ze nawet wiecej i to sporo) ale ludzie na to nie zwazaja kiedy widza ze jest przyjacielski (pomijam fakt ze znajomego w ferworze przywitania przewrocil i stratowal :lol: )to nie reaguje strachem....Zauwazylam ze duzo mniej sie boja Cerrego niz np.latajacego malego szczura.....Wtedy tez zawsze sie do nas dolanczaja...Ciekawe czemu ? :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Tylko weźcie pod uwagę, że te psy kiedyś dorosną i powitanie już nie będzie takie miłe jak ze szczeniakiem, chociaż dużym. Wtedy dopiero się zacznie! Proszę wziąć tego psa!!!

Ja uważam, że lepiej zapobiegać, niz leczyć. Rottiemu nie pozwalałam się witać i Borysowi też nie pozwalam. Nie mam zamiaru potem z psem walczyć albo płacić za ubrudzone ciuchy. A wyobrażcie sobie takiego ucieszonego 50 kg (lub więcej) psa, który chce się przywitać z jakąś osobą i akurat przypadkiem ulica jest nieodśnieżona...

Zostawiam to Wam do przemyślenia.

Link to comment
Share on other sites

doskonale to rozumiem na ulicy nie ma takiej możliwości nie pozwalam jej na nikogo skakać, trochę trudniej to od niej wyegzekwować jak lata luzem a na malcie szczególnie w niedziele się troche ludzi kręci no i mała ma wtedy pole do popisu reakcja ludzi też mi daje do myślenia jeszcze nikomu to nie przeszkadzało a ja wiem że to się już niedlugo zmieni i pewnie trzeba będzie szukać bardziej ustronnych miejsc do wybiegania :-? albo jak stanie sie starsza nabierze do obcych rezerwy... a właśnie Rotti mam takie pytanko jaki jest przedział wiekowy psów biegających na Cytadelii? teraz chyba jest jeszcze za mała chociaż daje już sobie rade i z tymi dużymi i tymi małymi :wink:

Link to comment
Share on other sites

mieczyk

Dajesz sobie radę na ulicy, OK, ale nie możesz sobie nie dać rady jak będzie ślisko.

Na cytadeli nie ma żadnej granicy wieku. Przychodzą i szczeniaczki, takie np. 3 miesięczne i psy dorosłe. Każdy wiek jest dobry :)

A skąd wiesz, że bywam na cytadeli ? :o :lol:

Link to comment
Share on other sites

Rotti o co Ty mnie podejrzewasz ? :roll:

Skoro wlazl nie dzwoniac to niech ponosi konsekwencje......Normalnie to jest przywitanko i na gwizd odwoluje ale skoro niezapowiedziany wszedl to ma pecha.....Nie chce ani nie oczekuje od CErrego strozowania bo ogolnie to rzadko sie zdarza aby byl na podworzu sam ale jesli tak zareagowal to nie widze problemu.....

Link to comment
Share on other sites

Rotti masz rację nie mogę sobie nie dać rady :wink: nie wiem skąd takie przypuszczenie ale ja jej za to nie chwale a dzikie piruety z radości to ona tylko jak biega luzem wykonuje . Narazie cieszy się "beztroskim" :wink: dzieciństwem ale jak tylko spróbuje czy to w windzie czy gdziekolwiek zbytnio sie spoufalac to jest fe, nie wolno i skutkuje w windzie juz siedzi a nie stara się obwąchać wszystko i wszystkich a co do tego lodu to wydaje mi się, że jeszcze troche wody w Warcie upłynie zanim mnie bo śliskim chodniku pociągnie obawiam się, że to się może nigdy nie zdarzyć chociaż kto wie :lol: a jak myślisz skąd wiem, że spacerujesz na Cytadeli? :wink: chyba już całe forum przeczytałem no może na PPonia nie mam siły więc może już niedlugo się tam pojawie spotkania sa co niedziele o 13 tak? Pozdrawiam :P

Link to comment
Share on other sites

Cary

Ja Cię o nic nie podejrzewam :) Wyjaśniam tylko jakie mogą być konsekwencje braku opanowania psa. Skor Ty panujesz, to jest przecież OK :)

mieczyk

Aaaaa, to wszystko wyjaśnia :) Na PPPPonia, to faktycznie trzeba mieć trochę czasu. Ktos powiedział, że to jest dłuższe od trylogii ;)

Na cytadeli oczywiście się pokaż. O 13 zbierają się ludzie, ale stoją w miejscu, co moim piechom nie bardzo odpowiada, dlatego ja bywam później i raczej się poruszam :)

A co do jazdy na butach, to życzę, żebys tego nie przeżyła. Dla mnie to było niezłe zaskoczenie. A wiesz, bywa np. tak (czego nienawidzę), że ludzie z daleka zaczepiają psa, a ten oczywiście radośnie próbuje do nich podbiec. Efekt wiadomy ;) Tylko ja wkurzona jestem :evil:

Link to comment
Share on other sites

no ja tez u siebie jestem ciekaw co z tego bedzie..wszyscy z usmiechem witaja mojego Księciunia :) ale poczekamy 3 miesiace i mysle ze to sie radykalnie zmieni ... szkoda no ale coz ... a co do dogow argentynskich, pamietasz mieczyk tego z uszami co wkleilem? kiedys siedzielsimy z nim w takim parku...Gigant spal na chodniku, a baba przechodzila obok z wozkiem i z tesktem ze takie psy powinny byc w kagancach..w sumie miala racje :)

Link to comment
Share on other sites

pamietam, no coz ja tez dzisiaj sie dowiedzialem ze dogi argentynskie sa bardzo agresywne jak dorosna wczesniej pani ktora to stwierdzila pytala sie czy to aby nie labrador :wink: ja mam na celu obalenie tego mitu nie chce miec miana wlasciciela postrachu osiedla cos chyba dzisiaj moja mala ma za duzo energii i jakos jej sie dziwnie spac nie chce gorzej ze mna Pozdrawiam a jak tam maly ambullek sie zachowuje w czasie zabaw z innymi psami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...