Jump to content
Dogomania

Karol Karol - stary wredniak, co mu się dużo wydaje :) staruszek z Dymin już u mnie.


mru

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

jezu, umowa! umowa jak i Karol ma się dobrze! leży na półce :-o (Karolek w posłanku...)

Karolek ogólnie fajnie, bo mniej kaszle i nie dusi się :) wszędzie się wpycha, wszystkiego domaga i tarza się jak się go zaczepia do zabawy ;) taki mały dzik...

nie wiem tylko, czy nie będzie trzeba oczka usunąć :( dostaliśmy masę kropelek od okulisty, nawilżamy a oczko suche cały czas :( tylko u Karolka o narkozie nie ma mowy cholera o takiej dożylnej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mru']jezu, umowa! umowa jak i Karol ma się dobrze! leży na półce :-o (Karolek w posłanku...)

[/QUOTE]


hihihi myślałam, ze to Karolek lezy na półce:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Mru - a nie znajdziesz miejsca u siebie na maliznę 10-letnią po śmierci pana?:cool3: tak tylko zapytowałam:diabloti:


[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/7976/1008532g.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

jak się okazuje i wiało i nie tylko

Karolek znów poczuł się gorzej. nie wiem jak to jest mieć małe dziecko, ale pewnie porównywalnie do tego jak się ma aktualnie chorego starego zwierzaka :( tyle, że dzieci tak łatwo nie umierają... a jeśli chodzi o psy to różnie bywa...

tak więc spać nie mogłam przez ostatnie 3 dni. Karolek gorzej się poczuł, ale nie że osłabł czy miał temperaturę. miał apetyt, tylko kaszel się wzmógł.

jak go braliśmy (tak kurde umowa!!!) to już kasłał. i to się jakby nasila. w kwietniu właśnie nasiliło się plus Karol chorował - dostał antybiotyki, z resztą pisałam. miał RTG. wyszły te dziwne przewężenia. Weci mieliróżne zdania. Jeden wet powiedział, ze to chyba nowotwór. Drugi jakoś się nie skłaniał ku temu.

Radiolog też nie, ale nic nie powiedział. W sumie zostawiono mnie z niczym. Śmiejemy się, że Karol od kwietnia żyje na krechę ;) że już wg wetów nie powinien, ale żyje - gryzie nas, kopie, szczeka na nas :D ma się dobrze

no ale jak zaczyna chorować...

niestety dla Karola każda podróż samochodem oznacza nerwy a co za tym idzie: kaszel i duszności. ale wczoraj zaryzykowaliśmy. pojechaliśmy do dr Bałucińskiej. Karolek dostał antybiotyk i ogólnie to pierwszy wet, który miał coś do zaproponowania.

w drodze powrotnej w końcu Karol się nawet uspokoił, położył przy mnie i zasnął... :)

za tydzień znów jedziemy, w końcu ktoś ma jakiś pomysł na Karolka, żeby mu pomóc. i nie zdziera bez sensu :) fajnie...

ah dr Bałucińska stwierdziła, ze zarówno ten obraz tchawicy (ona tam nie widzi nowotworu) jak i Karola prawa przednia wykrzywiona dziwnie nóżka wskazują na to, że przeszedł on jakiś uraz. Tchawica naprawdę wygląda przedziwnie! a nóżka jest wygięta od wewnątrz. może ktoś Karola skopał? :( to musiał być kiedyś niezły scyzoryk...

oczka ogólnie też leczymy, zęby powinno się usunąć, ale jak z taką tchawicą go zwiotczyć? nie bardzo można...

dobra, musiałam się wypisać. kto ma starego psa o którym nic za bardzo nie wie - wie o co cho :P

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

mam dla Was bardzo złą Wigilijna opowieść
słońce mojego zycia odeszło zeszłej nocy mi na rękach
do końca czuł sie bardzo bardzo dobrze
leczyliśmy oczy, przeziębienia, walczyliśmy z tym przewężeniem tchawicy, które tak uprzykrzało mu życie
dzięki wspaniałym lekarzom, doprowadziliśmy do tego, że Karolek nie miał już duszności
ostatnio był słabszy, ale w normie
miał trochę zbyt wysoki mocznik, nie chciał za bardzo jeść, brał leki
dziękuje znajomej, Iwonie, za troske o niego i pomoc przy wszystkich czynnościach typu pobieranie krwi w domu, żeby nie ciagać go po wetach bez sensu
niedawno byliśmy u dra Marcińskiego na USG i tak strasznie sie cieszyłam, że dr nic w środku mojego słoneczka nie znalazł
znalazł jedynie niewielkie stany zapalne, którymi się zajęliśmy
wszystko było dobrze, Karolek rozkręcał się z jedzeniem, boże...

zeszłej nocy dostał drgawek i ślinotoku
pojechaliśmy do weta na sygnale, natychmiast
pod koniec drogi Karolek przestał oddychać, ale jak wpadliśmy do weta to miał jeszcze puls
reanimacja, bardzo długa z resztą, nic nie dała

Karol był zawsze taki silny, dzielny
wiecznie przez ta tchawicę kasłał, ale zupełnie sie tym nie przejmował
do końca zachował swój charakter, zaciętego charakternego scyzoryka z Kielc

weci go kochali, mimo że był wredny i gryzł po rękach przy badaniach

strasznie kochała go moja mama
i tutaj bardzo jej dziękuję za pomoc, za opiekę jaką go otoczyła

nie wiem, co powiedziec, nic nie widze, bo wyje
nie chce swiat, nie chce nic
Karolek zawsze będzie ze mną, nigdy nigdy nie przestanie boleć pustka po nim

przepraszam, że wieści takie złe

Link to comment
Share on other sites

Mru Karolek dostał od Ciebie wiele pięknych dni. Bardzo Ci dziękujemy:glaszcze:.
Biegaj Karolku za TM (*), odszedłeś w szczególnym dniu. Dołączyłeś do sporej gromady zwierzaków, które opuściły nas w tym miesiącu. Bardzo bolesny jest ten rok...

Link to comment
Share on other sites

została mi po Tobie kochanie kupka ziemi :( ta kupka nie kaszle, nie liże nas po twarzach, nie szczeka że chce jeść, nie śmierdzi jak tylko Ty śmierdziałeś, nie ma dziczego futerka na szyi, nie ma jednego ucha w górę a drugiego w bok, nie wierzga kiedy się ją niesie na dół po schodach i nie rozkłada się nam na rękach kiedy niesie się ją już na górę. leży nieruchomo w grudniowym słońcu i milczy nieznośnie.
co ja teraz zrobię bez Ciebie, Karolku...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Karolka, mojego kochanego scyzoryka, pokrył śnieg :(
leży tam sam, choć chodzę do niego, tak mi go żal.

nasz inny pies, Perzyk - zawsze strasznie się cieszył, kiedy ubierało sie Karolka w sweter przed spacerem
bawiło go to stokrotnie, zawsze, kiedy Karolka ubranego już brało się na ręce - Perzyk radośnie podbiegał i skakał jakby pomagając go podnosić
ostatnio znów tak zrobił, mimo że nie ma już Karolka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...