Jump to content
Dogomania

Allegro a sprzedaż psów z metryką?


LadyS

Recommended Posts

[quote name='pa-ttti']Ja swoje maluchy ogłaszam na allegro i nie widzę w tym nic złego. Robię to już od ładnych paru lat, i jeszcze NIGDY nie zdarzyło mi się żeby ktoś kliknął "kup teraz" bez wcześniejszego kontaktu ze mną.
zazwyczaj po prostu dzwonią i rozmawiamy, czy umawiamy się na wizytę, a ja po zadatkowaniu psa zdejmuję ogłoszenie.
to jest dla mnie forma ogłoszenia, zastrzegam w opisie że kupienie psa bez kontaktu ze mną będzie anulowane. pewnie to niezgodne z regulaminem, ale cóż, nikt nie klika więc działa:)
muszę mieć koniecznie kontakt bezpośredni z osobą która kupuje ode mnie psa, mam jako hodowca bezwzględne prawo wyboru przyszłego właściciela.[/QUOTE]
A co byś zrobiła, gdyby ktoś jednak wcisnął to "kup teraz" bez uzgodnienia z tobą i na drodze prawnej domagał się szczeniaka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']A co byś zrobiła, gdyby ktoś jednak wcisnął to "kup teraz" bez uzgodnienia z tobą i na drodze prawnej domagał się szczeniaka?[/QUOTE]

Otóż to. Ja też ogłaszam psy na allegro, ale na licytacji - zdarzyło się raz, że ktoś mojej koleżance kliknąć kup teraz na psa,a potem miała nieprzyjemności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Otóż to. Ja też ogłaszam psy na allegro, ale na licytacji - zdarzyło się raz, że ktoś mojej koleżance kliknąć kup teraz na psa,a potem miała nieprzyjemności.[/QUOTE]
A jaka jest różnica gdy pies jest na licytacji? Przecież też ten co wylicytuje najwyżej ma prawo odebrać psa....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']A jaka jest różnica gdy pies jest na licytacji? Przecież też ten co wylicytuje najwyżej ma prawo odebrać psa....[/QUOTE]

Taka, że jak ktoś kliknie "kup teraz", to już po ptakach. Natomiast jak ktoś będzie licytował, to można licytację odwołać, o ile jest o tym adnotacja w aukcji - że licytacje bez wcześniejszego kontaktu będą odwoływane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Taka, że jak ktoś kliknie "kup teraz", to już po ptakach. Natomiast jak ktoś będzie licytował, to można licytację odwołać, o ile jest o tym adnotacja w aukcji - że licytacje bez wcześniejszego kontaktu będą odwoływane.[/QUOTE]
A jest to zgodne z regulaminem allegro? Bo ja myślałam, że żadnych aukcji nie wolno odwoływać jeśli już ktoś licytuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']A jest to zgodne z regulaminem allegro? Bo ja myślałam, że żadnych aukcji nie wolno odwoływać jeśli już ktoś licytuje.[/QUOTE]

Oczywiście, że jest zgodne - gdyby nie było zgodne, to nie byłoby funkcji odwołania licytacji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Oczywiście, że jest zgodne - gdyby nie było zgodne, to nie byłoby funkcji odwołania licytacji...[/QUOTE]
No tak, faktycznie mozna odwołać, jeśli licytujący nie budzi zaufania. Ale zdażały się przypadki, ze licytujacy składaja skargę do allegro i zostaje ona uznawana. W każdym razie chyba wystawianie psów na allegro jednak jest dość ryzykowne, ale jeśli chodzi o reklamę to bardzo skuteczne. Gdyby zmienić trochę przepisy wystawiania zwierząt byłoby ok.

Link to comment
Share on other sites

mi osobiście NIGDY nie zdarzyło się żeby ktos kupił psa bez wczesniejszego kontaktu.
poza tym, zaznaczam w aukcji że kontakt jest konieczny przed kliknięciem kup teraz.
tak naprawdę to nigdy nikt nie kliknął kup teraz:)
dzwonią, pytają, przyjeżdzają, rozmawiają, kupują- ale nie klikają kup teraz. Allegro dla normalnych ludzi jest tylko formą ogłoszenia, a nie giełdą na której kupuje się psy.
Jest to tak wielki i znaczący portal, jeden z największych w Polsce chyba, i nie widzę nic złego w tym aby hodowca korzystał z możliwości ogłoszenia na nim swoich szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Nawet na dogo był przypadek wylicytowania za niską cenę CAŁEGO MIOTU... po prostu sprzedający źle się wyraził w ogłoszeniu, sprawa trafiła do sądu, rozwiązanie pewnie znacie :eviltong:

Ja osobiście w przypadku zwierząt nigdy nie kliknęłabym "kup teraz", przecież to nie ciuchy czy kosmetyki ;/
Fajnie jakby allegro wprowadziło dla żywych zwierząt formę aukcji jako ogólne ogłoszenie, bez możliwości kup teraz czy licytacji. Ale takie coś nigdy się nie zdarzy, a szkoda, bo zwierzęta to nie towar, który można wystawiać na sprzedaż.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...