Jump to content
Dogomania
agusiazet

Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!

Recommended Posts

15 godzin temu, Maciek777 napisał:

Dzięki bardzo za podpowiedź:) Aż się przypominają stare czasy gdzie trzeba było się bawić z tym przerzucaniem zdjęć, linkami itd:)

Edit: Niestety dogo nie przyjmuje tych linków:( Tzn tylko wyświetliłyby się w postaci linków, a nie zdjęć więc chyba jeszcze chwilę poczekam :/

No to już nie wiem, jak Ci pomóc. Hop! się udało. Wstawiła zdjęcie Dolarka

6 godzin temu, Lida napisał:

No to już nie wiem, jak Ci pomóc. Hop! się udało. Wstawiła zdjęcie Dolarka

Ja też nie rozumiem jak mogło nawet to nie działać:/ W każdym razie dogo już naprawione więc wrzucam bezpośrednio:)

Zdjęcia są okołoświąteczne więc nie obyło się bez świątecznego i publicznego poniżenia Baja na zdjęciu:P

20181226_110343.jpg

DSC_9196.JPG

DSC_9197.JPG

DSC_9202.JPG

DSC_9206.JPG

Dnia 21.02.2019 o 11:57, Tola napisał:

Ja dopiero teraz zagląda i podziwiam Bajutka, jak zwykle najprzystojniejszy!

Mamy szczeniaki z parwo i wszystko kręci się wokól ich ratowania:(

Pozdrawiam wszystkich cieplutko

A pewnie:P

I co ze szczeniakami?:(

Również pozdrawiamy!

Wczoraj Bajutek był u weta na badaniu krwi pod kątem sprawności wątroby. Przypomnę, że 12 stycznia, alat wynosił u niego 177 U/L. I to było po (chyba) 2 miesiącach podawania Heparegenu. Wtedy wet zalecił podawanie mu jeszcze przez 2-3 tygodnie. Czyli od odstawienia do wczorajszego badania minął mniej więcej miesiąc. Alat wczoraj wyniósł 216 U/L:( Wet mówił, że nie ma tragedii, mimo, że dobrze nie jest, bo na prawdę można by się zmartwić gdyby miał powyżej 300 U/L. Czyli teraz Heparegen i karmę typową na wątrobę lub sensitive. Mówił, że nie ma większej różnicy między nimi (i jest to trochę chwyt marketingowy) i nie mogę się nie zgodzić bo porównując karmę wątrobową już nawet ze średniej klasy karmą dla seniora, praktycznie nie znajdziemy różnicy w wartościach analitycznych. Nie chodzi o oszczędzanie na Baju bo gdyby o to chodziło to byłaby marna oszczędność bo za raz bym więcej na leki wydał niż zaoszczędziłem na karmie. Z resztą cenowo i tak są zbliżone bo Baj Tofika nie dostaje:P

Dnia 14.03.2019 o 18:57, Gusiaczek napisał:

Serdeczności dla Bajutka i Pani Wątroby z życzeniami pełnej stabilizacji :)

Edit: ma się rozumieć, że reszta Stada (z Przywódcą na czele) pozdrowione serdecznie  :)

Dziękujemy i również pozdrawiamy:) Długo Cię nie widziałem:)

Dnia 5.03.2019 o 15:47, Maciek777 napisał:

A pewnie:P

I co ze szczeniakami?:(

Również pozdrawiamy!

Wczoraj Bajutek był u weta na badaniu krwi pod kątem sprawności wątroby. Przypomnę, że 12 stycznia, alat wynosił u niego 177 U/L. I to było po (chyba) 2 miesiącach podawania Heparegenu. Wtedy wet zalecił podawanie mu jeszcze przez 2-3 tygodnie. Czyli od odstawienia do wczorajszego badania minął mniej więcej miesiąc. Alat wczoraj wyniósł 216 U/L:( Wet mówił, że nie ma tragedii, mimo, że dobrze nie jest, bo na prawdę można by się zmartwić gdyby miał powyżej 300 U/L. Czyli teraz Heparegen i karmę typową na wątrobę lub sensitive. Mówił, że nie ma większej różnicy między nimi (i jest to trochę chwyt marketingowy) i nie mogę się nie zgodzić bo porównując karmę wątrobową już nawet ze średniej klasy karmą dla seniora, praktycznie nie znajdziemy różnicy w wartościach analitycznych. Nie chodzi o oszczędzanie na Baju bo gdyby o to chodziło to byłaby marna oszczędność bo za raz bym więcej na leki wydał niż zaoszczędziłem na karmie. Z resztą cenowo i tak są zbliżone bo Baj Tofika nie dostaje:P

Maciek, jeśli chodzi o wątrobę, to u mojej 7-letniej suni też był tak wysoki ALAT. Ona miała ponad 300 U/l Nic nie pomagało - żadna karma wątrobowa, heparegen i inne specyfiki. Tak bujaliśmy się przez rok. Teraz lekarz wpadł na pomysł, żeby dawać Lilce Zentonil. Po 6 tyg. brania jest znacząca poprawa. ALAT ma teraz na poziomie 170U/l  Może i Bajutkowi by pomógł?

3 minuty temu, Lida napisał:

Maciek, jeśli chodzi o wątrobę, to u mojej 7-letniej suni też był tak wysoki ALAT. Ona miała ponad 300 U/l Nic nie pomagało - żadna karma wątrobowa, heparegen i inne specyfiki. Tak bujaliśmy się przez rok. Teraz lekarz wpadł na pomysł, żeby dawać Lilce Zentonil. Po 6 tyg. brania jest znacząca poprawa. ALAT ma teraz na poziomie 170U/l  Może i Bajutkowi by pomógł?

Też potwierdzam. Zentonil jest ok. Podawałam Dyziowi (miał cuschinga).

A czy Baj miał usg robiony? Sprawdzane były przewody żółciowe?

Dziękuję za polecenie Zentonilu. Nawet nie wiedziałem o jego istnieniu, a co dopiero, że jest taki skuteczny. Na razie mam Heparegen jeszcze na 3 miesiące i zobaczymy jak pomoże. I nie, Baj nie miał robionego USG. Wspomnę o tym wetowi.

Moja Tolka miała bardzo wysoki Alat, ale  u niej sprawdził się heparegen,  specjalistyczna karma no i dieta. 

Trzymam kciuki za Bajutka i za polepszenie wyników, pozdrawiam wszystkich cieplutko.