Jump to content
Dogomania

Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!


agusiazet

Recommended Posts

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie obecne i w przeszłości. Do mnie chyba nadal nie dotarło to co się stało. To pewnie lepiej, że dociera powoli.

Alfred smutny i mało je. Jak zostaje sam to wyje, ale tak już robił nawet gdy zabieralem Bajutka do weta i zostawał sam na 2-3 godziny. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Współczuję bardzo.
Miał u Ciebie najlepsze życie, długie i pełne tego, co dla psa najważniejsze.
Nie odchodził sam, w lęku i bólu. Ciężko podjąć taką decyzję, ale jesteśmy im to winni. Nie muszą cierpieć.
Trzymaj się. Musi upłynąć trochę czasu. Boli tak samo, ale uczymy się z tym żyć. Pozdrawiam mocno.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.07.2022 o 16:50, jotpeg napisał:

Współczuję bardzo.
Miał u Ciebie najlepsze życie, długie i pełne tego, co dla psa najważniejsze.
Nie odchodził sam, w lęku i bólu. Ciężko podjąć taką decyzję, ale jesteśmy im to winni. Nie muszą cierpieć.
Trzymaj się. Musi upłynąć trochę czasu. Boli tak samo, ale uczymy się z tym żyć. Pozdrawiam mocno.

Bardzo dziękuję za to. 

Zawsze jest to jakieś pocieszenie. Najgorsze są przemyślenia czy na tę decyzję nie jest za wcześnie lub za późno.

Również pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.06.2022 o 21:11, Maciek777 napisał:

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie obecne i w przeszłości. Do mnie chyba nadal nie dotarło to co się stało. To pewnie lepiej, że dociera powoli.

Alfred smutny i mało je. Jak zostaje sam to wyje, ale tak już robił nawet gdy zabieralem Bajutka do weta i zostawał sam na 2-3 godziny. 

Wiem, że to trudne..... ale nie pozwól mu na samotność ❤️

 Baja[*]  NIKT nie zastąpi, ale jakiś biedak w potrzebie gdzieś czeka, a "Testament odchodzącego psa" znasz.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.07.2022 o 09:56, mari23 napisał:

Wiem, że to trudne..... ale nie pozwól mu na samotność ❤️

 Baja[*]  NIKT nie zastąpi, ale jakiś biedak w potrzebie gdzieś czeka, a "Testament odchodzącego psa" znasz.....

Czytasz w moich myślach. 

Tydzień temu byłem poznać się z tą dwójką:

https://www.olx.pl/d/oferta/kora-i-szarus-osierocony-dwupak-lagodnych-i-przyjaznych-psiakow-CID103-IDNN9wW.html

Wszystko idealnie, super psy 🙂 W tę sobotę miałem zapoznać je z Alfredem i tak też zrobiłem. Z Korą polubiły się bez problemu, ale Kilka razy, na spacerze, Szaruś próbował capnąć Alfreda. Różnica w wielkości oraz fakt, że Alfred nie ma zębów, nie dawała mu w ewentualnym starciu żadnych szans. Dlatego szybko Alfred został poznany z drugim dwupakiem, o którym myślałem 🙂 

https://www.olx.pl/d/oferta/tinka-i-danusia-dwupak-lagodny-bardzo-grzeczny-i-zzyty-ze-soba-CID103-IDK8HBi.html

Tu cała trójka od razu się polubiła, a raczej one nie reagowały na Alfreda, a on na nie. Bo one dwie są bardzo zżyte ze sobą i wiecznie przyklejone do siebie  🙂 To nie są schroniskowe imiona więc zostały, ale ze względu na zbieżność imion za płotem u sąsiadów, wolałem aby zostały lekko zmienione 🙂 Tinka to teraz Inka, a Danusia to Dianusia  🙂 Od pierwszego dnia czuły się jak u siebie, spały w budach, zachowują czystość w kojcu itd. Boją się trochę burzy, ale jest to raczej niepokój, a nie panika, jak w przypadku Bajutka, który jednak od poprzedniego roku z burzy sobie już niewiele robił 🙂 Jakaś zaleta starości 🙂 I nie pytajcie ile one mają lat bo tego nikt nie wie 🙂 Są odrobaczone, zaszczepione, zaczipowane i wysterylizowane. Dianusia ma usunięte guzy z grzbietu, ale jak widać wymaga jeszcze takiego minimalnego odchudzania 😉 Obie niedawno miały robione badania krwi i są OK.

P.S.: Wracam do życia, również tego dogowego, więc w najbliższych dniach zajrzę na Wasze wątki gdzie zaglądałem wcześniej i jakoś nadrobię te zaległości, a wiem, że mam ich sporo.

 

Trochę zdjęć już z nowego domu:

IMG_20220709_1737086576.jpg

IMG_20220709_17111745436.jpg

IMG_20220709_17115145436.jpg

IMG_20220711_0757286567.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie wiedziałam o Bajutku, nie wiedziałam😢😢😢 Rzadko teraz jestem na forum,  zaglądam tu tylko z telefonu, za moment uciekam....Nigdy nie  przypuszczałam, że to tak  nagle się stanie, jeszcze niedawno przecież były piękne zdjęcia ....Maćku - współczuję, przytulam mocno😢 Jest mi bardzo , bardzo smutno, żal, Baj był dla mnie zawsze bardzo ważny😢. Ostatnio tylko on    łączył mnie z tą starą dogomanią z czasów Zulci... 😢 Żegnaj Bajutku😢 Na zawsze zostaniesz w moim sercu i pamięci, zawsze będę widzieć jak przemierzasz z Maćkiem i pozostałymi zwierzakami  leśne ścieżki♥️😢 Dziękuję Ci za piękne życie Baja♥️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2022 o 15:41, Maciek777 napisał:

Czytasz w moich myślach. 

Tydzień temu byłem poznać się z tą dwójką:

https://www.olx.pl/d/oferta/kora-i-szarus-osierocony-dwupak-lagodnych-i-przyjaznych-psiakow-CID103-IDNN9wW.html

Wszystko idealnie, super psy 🙂 W tę sobotę miałem zapoznać je z Alfredem i tak też zrobiłem. Z Korą polubiły się bez problemu, ale Kilka razy, na spacerze, Szaruś próbował capnąć Alfreda. Różnica w wielkości oraz fakt, że Alfred nie ma zębów, nie dawała mu w ewentualnym starciu żadnych szans. Dlatego szybko Alfred został poznany z drugim dwupakiem, o którym myślałem 🙂 

https://www.olx.pl/d/oferta/tinka-i-danusia-dwupak-lagodny-bardzo-grzeczny-i-zzyty-ze-soba-CID103-IDK8HBi.html

Tu cała trójka od razu się polubiła, a raczej one nie reagowały na Alfreda, a on na nie. Bo one dwie są bardzo zżyte ze sobą i wiecznie przyklejone do siebie  🙂 To nie są schroniskowe imiona więc zostały, ale ze względu na zbieżność imion za płotem u sąsiadów, wolałem aby zostały lekko zmienione 🙂 Tinka to teraz Inka, a Danusia to Dianusia  🙂 Od pierwszego dnia czuły się jak u siebie, spały w budach, zachowują czystość w kojcu itd. Boją się trochę burzy, ale jest to raczej niepokój, a nie panika, jak w przypadku Bajutka, który jednak od poprzedniego roku z burzy sobie już niewiele robił 🙂 Jakaś zaleta starości 🙂 I nie pytajcie ile one mają lat bo tego nikt nie wie 🙂 Są odrobaczone, zaszczepione, zaczipowane i wysterylizowane. Dianusia ma usunięte guzy z grzbietu, ale jak widać wymaga jeszcze takiego minimalnego odchudzania 😉 Obie niedawno miały robione badania krwi i są OK.

P.S.: Wracam do życia, również tego dogowego, więc w najbliższych dniach zajrzę na Wasze wątki gdzie zaglądałem wcześniej i jakoś nadrobię te zaległości, a wiem, że mam ich sporo.

 

Trochę zdjęć już z nowego domu:

IMG_20220709_1737086576.jpg

IMG_20220709_17111745436.jpg

IMG_20220709_17115145436.jpg

IMG_20220711_0757286567.jpg

Gratuluję, będę zaglądać,  Bajutek z góry na pewno też wspiera zwierzyniec. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2022 o 15:41, Maciek777 napisał:

Czytasz w moich myślach. 

Tydzień temu byłem poznać się z tą dwójką:

https://www.olx.pl/d/oferta/kora-i-szarus-osierocony-dwupak-lagodnych-i-przyjaznych-psiakow-CID103-IDNN9wW.html

Wszystko idealnie, super psy 🙂 W tę sobotę miałem zapoznać je z Alfredem i tak też zrobiłem. Z Korą polubiły się bez problemu, ale Kilka razy, na spacerze, Szaruś próbował capnąć Alfreda. Różnica w wielkości oraz fakt, że Alfred nie ma zębów, nie dawała mu w ewentualnym starciu żadnych szans. Dlatego szybko Alfred został poznany z drugim dwupakiem, o którym myślałem 🙂 

https://www.olx.pl/d/oferta/tinka-i-danusia-dwupak-lagodny-bardzo-grzeczny-i-zzyty-ze-soba-CID103-IDK8HBi.html

Tu cała trójka od razu się polubiła, a raczej one nie reagowały na Alfreda, a on na nie. Bo one dwie są bardzo zżyte ze sobą i wiecznie przyklejone do siebie  🙂 To nie są schroniskowe imiona więc zostały, ale ze względu na zbieżność imion za płotem u sąsiadów, wolałem aby zostały lekko zmienione 🙂 Tinka to teraz Inka, a Danusia to Dianusia  🙂 Od pierwszego dnia czuły się jak u siebie, spały w budach, zachowują czystość w kojcu itd. Boją się trochę burzy, ale jest to raczej niepokój, a nie panika, jak w przypadku Bajutka, który jednak od poprzedniego roku z burzy sobie już niewiele robił 🙂 Jakaś zaleta starości 🙂 I nie pytajcie ile one mają lat bo tego nikt nie wie 🙂 Są odrobaczone, zaszczepione, zaczipowane i wysterylizowane. Dianusia ma usunięte guzy z grzbietu, ale jak widać wymaga jeszcze takiego minimalnego odchudzania 😉 Obie niedawno miały robione badania krwi i są OK.

P.S.: Wracam do życia, również tego dogowego, więc w najbliższych dniach zajrzę na Wasze wątki gdzie zaglądałem wcześniej i jakoś nadrobię te zaległości, a wiem, że mam ich sporo.

 

Trochę zdjęć już z nowego domu:

IMG_20220709_1737086576.jpg

IMG_20220709_17111745436.jpg

IMG_20220709_17115145436.jpg

IMG_20220711_0757286567.jpg

 

Dnia 11.07.2022 o 15:42, Maciek777 napisał:

IMG_20220709_1713385465.jpg

IMG_20220709_17114843634.jpg

IMG_20220709_17305943646.jpg

IMG_20220711_08271323532.jpg

               Krátká zpráva uživatelky vera_vila - Modrý koník       Krátká zpráva uživatelky vera_vila - Modrý koník

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2022 o 18:40, Tola napisał:

Gratuluję, będę zaglądać,  Bajutek z góry na pewno też wspiera zwierzyniec. 

Też myślę, że Bajutek cieszy się widząc ten przesłodki "zestaw" ❤️❤️ no i Alfred został szefem haremu 😉

Link to comment
Share on other sites

Dopiero dowiedziałam się o śmierci Bajutka, bo i mnie coraz mniej na forum. Maćku, bardzo mi przykro. Niestety, sama doświadczyłam tego jak boli podejmowanie tej ostatecznej, trudnej decyzji 😞 

Masz ogromne serce, że przygarnąłeś dwupak - szczęściarze z nich. Wszystkiego dobrego!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2022 o 18:35, Tola napisał:

Przepraszam, nie wiedziałam o Bajutku, nie wiedziałam😢😢😢 Rzadko teraz jestem na forum,  zaglądam tu tylko z telefonu, za moment uciekam....Nigdy nie  przypuszczałam, że to tak  nagle się stanie, jeszcze niedawno przecież były piękne zdjęcia ....Maćku - współczuję, przytulam mocno😢 Jest mi bardzo , bardzo smutno, żal, Baj był dla mnie zawsze bardzo ważny😢. Ostatnio tylko on    łączył mnie z tą starą dogomanią z czasów Zulci... 😢 Żegnaj Bajutku😢 Na zawsze zostaniesz w moim sercu i pamięci, zawsze będę widzieć jak przemierzasz z Maćkiem i pozostałymi zwierzakami  leśne ścieżki♥️😢 Dziękuję Ci za piękne życie Baja♥️

Nie masz za co przepraszać. Ja również rzadko już tu niestety bywam. Jak chyba większość z nas tu obecnych. 

Dziękuję i ja Tobie również współczuję z tego powodu. Wiem, że on nie był Ci obojętny i też to przeżywasz. 

I ja dziękuję za spory udział w tym, że Bajutek ostatecznie mógł zamieszkać u mnie. 

Dnia 11.07.2022 o 18:40, Tola napisał:

Gratuluję, będę zaglądać,  Bajutek z góry na pewno też wspiera zwierzyniec. 

Zapraszam jak najbardziej.

Też uważam, że wspiera i pilnuje tu porządku jak on to zawsze robił. Na początku to nawet biegać przy nim nie było wolno bo od razu uspokajał takiego osobnika, bez względu na to czy był to pies czy człowiek 🙂 

Dnia 12.07.2022 o 08:18, mari23 napisał:

Też myślę, że Bajutek cieszy się widząc ten przesłodki "zestaw" ❤️❤️ no i Alfred został szefem haremu 😉

Wielka szkoda, że się spóźniłem z suniami o tydzień, ale z drugiej strony, w planie była tylko jedna więc padło by na inną.

Alfred powinien się cieszyć 🙂 Jednak on średnio zadowolony ze swojej roli. Nie ma z nimi takiego kontaktu jak z Bajem. To byli przyjaciele przez lata, a z nimi to raczej traktują się dość obojętnie. Może z czasem się to zmieni. Oby 🙂 

Dnia 12.07.2022 o 14:06, Tyśka) napisał:

Dopiero dowiedziałam się o śmierci Bajutka, bo i mnie coraz mniej na forum. Maćku, bardzo mi przykro. Niestety, sama doświadczyłam tego jak boli podejmowanie tej ostatecznej, trudnej decyzji 😞 

Masz ogromne serce, że przygarnąłeś dwupak - szczęściarze z nich. Wszystkiego dobrego!

Dziękuję za wyrazy współczucia. Jak się domyślam, w ostatnim czasie musiałaś podjąć tę decyzję?

I bardzo dziękuję ponownie. 

 

Tak tylko krótko napiszę o nowościach. Byłem dzisiaj z Inką i Dianką u weta bo żle się dogadałem w schronisku. tylko Dianka miała badanie krwi i to bardzo okrojone. Teraz obie miały normalne i wszystko jest OK 🙂 Tylko Inka ma małe problem, np drżenie tylnych łap, ale zobaczymy czy uda się temu zaradzić Notropilem. Prawdopodobnie jest to po prostu starość, ale wachlarz badań i leków jest jeszcze dość duży. I były zważone. 21 i 41 kg. Myślałem, że Dianka jednak będzie miała więcej oceniając po problemie z włożeniem jej do bagażnika 😛 To Bajutkowi waga zawsze wahała się w okolicach 30 kg, a był wyższy i dłuższy. Ale jednak węższy 😉 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.07.2022 o 22:42, Maciek777 napisał:

Alfred powinien się cieszyć 🙂 Jednak on średnio zadowolony ze swojej roli. Nie ma z nimi takiego kontaktu jak z Bajem. To byli przyjaciele przez lata, a z nimi to raczej traktują się dość obojętnie. Może z czasem się to zmieni. Oby 🙂 

z czasem zmieni się na pewno, na razie Alfred tęskni za przyjacielem, co mu tam "jakieś baby"..... nie zastąpią przyjaciela.....przynajmniej na razie 😉

Sunie rozczulające, taki (niestety) najmniej adopcyjny "sort" w schroniskach, tym większe dobro w tej podwójnej adopcji zawarte ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 19.07.2022 o 08:25, mari23 napisał:

z czasem zmieni się na pewno, na razie Alfred tęskni za przyjacielem, co mu tam "jakieś baby"..... nie zastąpią przyjaciela.....przynajmniej na razie 😉

Sunie rozczulające, taki (niestety) najmniej adopcyjny "sort" w schroniskach, tym większe dobro w tej podwójnej adopcji zawarte ❤️ 

Masz rację 🙂 Jednak oby to nastąpiło jak najszybciej bo on sobie zaczyna Baja zastępować mną i chodzi za mną krok w krok. Nie chcę by miał lęk separacyjny 😕 

To prawda, że tego typu psy raczej nie mają co liczyć na adopcję, ale z drugiej strony, inne, takie "ładniejsze" też potrafią długo siedzieć bez żadnego zainteresowania nimi 😞 

Dnia 6.08.2022 o 18:52, Nadziejka napisał:

Pozdrawiam pozdrawiam Macku ja z prosbenka ku Tobie, przepraszam

seramarias nasza dogomaniowa znalazla krolisia , szuka domku ,

moze moglbys cos podpowiedziec serce

Bardzo się cieszę, że sobie o mnie przypomniałaś w tej sprawie 🙂 

Muszę szczerze powiedzieć, że nie wiem jeszcze bo trzeci nie zaszkodzi, ale w rodzinie mam pewnego królika, który był trochę pochopnie wzięty. Tzn jest to złe słowo bo został uratowany bo też znaleziony na ulicy, ale trochę czasu dla niego brakuje więc rozważamy czy nie lepiej byłoby mu u mnie, z moimi królikami 🙂 Lada dzień będę wiedział. A tak żeby polecić jakąś organizację zajmującą się królikami to nie mam nigdzie znajomości ani jakiegoś wglądu, która jest lepsza, a która gorsza więc tu niczego nie doradzę 😕 

Również pozdrawiam! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 7.08.2022 o 15:51, Maciek777 napisał:

Masz rację 🙂 Jednak oby to nastąpiło jak najszybciej bo on sobie zaczyna Baja zastępować mną i chodzi za mną krok w krok. Nie chcę by miał lęk separacyjny 😕 

To prawda, że tego typu psy raczej nie mają co liczyć na adopcję, ale z drugiej strony, inne, takie "ładniejsze" też potrafią długo siedzieć bez żadnego zainteresowania nimi 😞 

IMG_20220711_0757286567.jpg

sama słodycz ❤️  rozczulające ❤️❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 1.09.2022 o 20:10, terra napisał:

Bajutku ['] ;(

Maćku, tak bardzo mi przykro, przytulam.

A życie toczy się dalej...

Dziękuję bardzo. Dobrze znowu Cię widzieć. Myślałem, że już tu nie zajrzysz. 

Dnia 22.09.2022 o 10:14, mari23 napisał:

tak....życie toczy się dalej....

I tylko czasem smutno, że nie ma nowych cudnych Bajowych fotek na wątku, a piękne by były w jesiennym lesie...

Bardzo się opuściłem z tymi zdjęciami. Muszę się brać za nie. Tyle, że niestety Bajowych oczywiście już nie będzie...  Jednak przeszukałem telefon i mam niepublikowany filmik i kilka fotek. Filmik stary bo jeszcze nawet Panda na nim jest 🙂 Po przesłaniu na YouTuba, jakość bardzo się popsuła. Chyba nigdy tego nie zrozumiem dlaczego tak się dzieje.

 

A tu kilka fotek. Z tym, że muszę Wam kogoś na nich przedstawić. To jest Aaro 🙂 Pies mojej siostrzenicy. Przygarnęła go, porzuconego w lesie, jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Miał zostać na miesiąc więc nawet Wam go nie pokazywałem. Sprawy się pokomplikowały i on nadal u mnie jest. Tzn mieszka w pomieszczeniu gospodarczym. Innym niż Baj i Alfred zimą więc z niczym to nie kolidowało.

1664136194342dsdfds.jpg

1664136194391fdfgfg.jpg

1664136194435ffdhfg.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...