Jump to content
Dogomania

Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!


agusiazet

Recommended Posts

Byliśmy znowu w klinice iii... jak pech to pech:/ Mijaliśmy się z tym wetem samochodami tylko sobie pomyślałem, że niby jego samochód, ale to niemożliwe bo jesteśmy umówieni. Na miejscu się okazało, że musiał pilnie wyjechać:/ Przyjął nas inny wet, ale w zasadzie niczego nie uzgodniliśmy odnośnie zabiegu, a zapisał tylko inne krople (bo tamte już się kończą)na to zapalenie spojówki, ale jak dla mnie to oko już wygląda normalnie lub prawie normalnie. Dodał jeszcze preparat na wzmocnienie organizmu. Obiecał zniżkę na zabieg za to jeżdżenie:) Powiedział, że mam zadzwonić jutro, czyli dzisiaj, to będzie już ten wet-chirurg, o którego nam cały czas chodzi. Tak więc dzisiaj zadzwoniłem i on powiedział, że w zasadzie tyle lat co Baj ma (14) to owczarki ogólnie żyją więc to dość ryzykowny wiek na zabieg. Mówił, że jeśli będzie mu się to powoli powiększało to on by to zostawił, ale jeśli szybko no to trzeba będzie działać. Tele porada mnie nie satysfakcjonuje w takiej sprawie i umówiłem się z nim, że do końca roku na pewno się pojawię z Bajem by osobiście go obejrzał, a przez ten czas będę obserwował czy po wyleczeniu tego zapalenia jeszcze będzie łzawił czy coś gorszego. I przede wszystkim muszę jakoś mu to zmierzyć by móc porównać. Ciężko będzie zmierzyć dosłownie więc chyba tylko pozostanie robić zdjęcia dla porównania. Tak więc Bajutek wymigał się od zabiegu, ale zobaczymy czy na krótko czy już na zawsze. Ja kompletnie nie mam zdania na ten temat:/ Jest ryzyko przez narkozę, ale i ryzyko powiększania się tego, a np za rok to już zabieg odpada na pewno. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2020 o 09:26, Olena84 napisał:

Z drugiej strony mógłby naciągnąć na wydatek jakim jest zabieg ale może przez wiek jest ryzyko i należy faktycznie zabiegu nie robić?

Na szczęście on mnie nigdy na nic nie naciągnął. Zawsze tylko przedstawia pewne możliwości, nawet krytykując je jednocześnie.

Dnia 16.10.2020 o 20:59, terra napisał:

Oby się nie powiększało, bo jednak narkoza to narkoza.

Trzymajcie się.

Wtedy byłaby ciężka decyzja:( Na razie już nie mruży oka, ale jednak sierść pod nim jest mokra. Łzy mu nie spływają po policzku. Tylko pod okiem, na całej długości, na max 1 cm w dół ma mokre . Drugie oko normalne. Nie wiem czy to minie czy co. Krople skończyły się tydzień temu. Z drugiej strony od tygodnia dość mocno wieje więc może od tego.

Dzięki, też się trzymajcie:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja podczyjuje wątek, ale teraz napisze, że  można wkleić zdjęcia. Generalnie prosto. Jak są zapisane np. w Paincie na pulpicie to wystarczy kursorem "zlapać" zdjęcie  i przeciągnąć je bezpośrednio do otwartego postu. Tylko musi być odpowiedni zmniejszone.

Albo otworzyć zdjęcie - kliknąć kopiuj i wkleić na wątek. Może są też inne sposoby :).

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, jankamałpa napisał:

Ja podczyjuje wątek, ale teraz napisze, że  można wkleić zdjęcia. Generalnie prosto. Jak są zapisane np. w Paincie na pulpicie to wystarczy kursorem "zlapać" zdjęcie  i przeciągnąć je bezpośrednio do otwartego postu. Tylko musi być odpowiedni zmniejszone.

Albo otworzyć zdjęcie - kliknąć kopiuj i wkleić na wątek. Może są też inne sposoby :).

Miło wiedzieć, że jest nas tu więcej niż się wydaje:)

Dzięki za podpowiedź bo używałem "wybierz plik" do wstawiania zdjęć, a nigdy nie przeciągałem ich. Miałem nadzieję, że się uda, ale jednak nie ma żadnej poprawy. Widzę, że co jakiś czas ktoś ma z tym problem i niestety nie zauważyłem by ktoś zgłosił, że problem minął:/ Chyba pozostaje wrzucić zdjęcia poprzez jakiś zewnętrzny serwer, a ja tego nie lubię bo zdjęcia znikają po paru miesiącach.

46 minut temu, Tola napisał:

Czekamy;)

Muszę jeszcze prosić o trochę cierpliwości:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2020 o 21:25, mari23 napisał:

moje fotki trafiają na dogo dzięki pomocy dobrej cioci, bo i ja mam z tym problem

Tej cioci niestety tutaj nie ma:P Przez co muszę sobie radzić sam czyli prosić Was tutaj o pomoc:D

11 godzin temu, Tyśka) napisał:

Jak zdjęcia są małe to wchodzą przez opcję "wybierz pliki". Spróbuj je "odchudzić" przed dodaniem tutaj :) 

Wielkie dzięki bo miałaś rację! Wielkość była zmniejszona, ale były dziwnie "ciężkie" bo ponad 1 MB każde jedno zdjęcie. Co ciekawe, zmniejszając przez zwykły zmniejszacz w Windowsie, zapisując jako nowy plik uzyskuje się właśnie odchudzoną wersję bo zmieniając rozmiar oryginału są właśnie zbyt "ciężkie".

 

A teraz Bajutek:) Tak wyglądają jego oczy. Prawe ma chore. Lewe wstawiam dla porównania. Dopiero w domu się zorientowałem, że w sumie mało na tych zdjęciach widać bo mokra sierść pod okiem położyła się wzdłuż niego, do tyłu. Jak skieruje się w dół to już wygląda gorzej. I też sporo zależy od pogody, a w niedzielę akurat było ciepło i przyjemnie. Jednak jest ono nieco przymróżone co będzie widać na kolejnych zdjęciach.  Tak czy inaczej - jeśli chodzi o łzawienie i mrużenie to wizualnie tragedii nie ma, ale jakoś dobrze też nie jest.

DSC_98717878.JPG

DSC_98744324.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2020 o 21:27, Maciek777 napisał:

(...) Wreszcie udało się zrobić sesję w lasku brzozowym. (...) nie wykorzystaliśmy w pełni potencjału tego miejsca. (...) Chciałbym tam wrócić złotą polską jesienią:) (...)

No to wróciliśmy, ale potencjału dalej nie wykorzystaliśmy bo zdjęcia tego nie oddają:) Może jak będzie szaro buro i ponuro z gęstą mgłą to wtedy :P Fotki z niedzieli:

DSC_9863.JPG

DSC_9867.JPG

DSC_9897.JPG

DSC_9923.JPG

DSC_9887345.JPG

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, mari23 napisał:

Fotki przepiękne! Ci, którzy wola florę, niż faunę mogliby na niektórych psów nie zauważyć, taki piękny pejzaż :)

Dla mnie najpiękniejszy obraz i raj na Ziemi to właśnie spacery z psami w lesie :) Zawsze mnie widok uśmiechnietych psów na łonie natury baaardzo koi :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4 godziny temu, Tola napisał:

Piękne zwierzaki w pięknym miejscu, a ja jeszcze kocham jesień, więc tym bardziej nie mogę się napatrzeć:).

No i Bajutek taki uśmiechnięty:)

Ten jego uśmiech raz owczarkowy, raz taki terierkowy :)

A jesień chyba definitywnie się żegna, mroźno już nocami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...