Jump to content
Dogomania

Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!


agusiazet

Recommended Posts

15 godzin temu, Maciek777 napisał:

Dzięki bardzo za podpowiedź:) Aż się przypominają stare czasy gdzie trzeba było się bawić z tym przerzucaniem zdjęć, linkami itd:)

Edit: Niestety dogo nie przyjmuje tych linków:( Tzn tylko wyświetliłyby się w postaci linków, a nie zdjęć więc chyba jeszcze chwilę poczekam :/

 

No to już nie wiem, jak Ci pomóc. Hop! się udało. Wstawiła zdjęcie Dolarka

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Lida napisał:

No to już nie wiem, jak Ci pomóc. Hop! się udało. Wstawiła zdjęcie Dolarka

Ja też nie rozumiem jak mogło nawet to nie działać:/ W każdym razie dogo już naprawione więc wrzucam bezpośrednio:)

Zdjęcia są okołoświąteczne więc nie obyło się bez świątecznego i publicznego poniżenia Baja na zdjęciu:P

20181226_110343.jpg

DSC_9196.JPG

DSC_9197.JPG

DSC_9202.JPG

DSC_9206.JPG

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 21.02.2019 o 11:57, Tola napisał:

Ja dopiero teraz zagląda i podziwiam Bajutka, jak zwykle najprzystojniejszy!

Mamy szczeniaki z parwo i wszystko kręci się wokól ich ratowania:(

Pozdrawiam wszystkich cieplutko

A pewnie:P

I co ze szczeniakami?:(

Również pozdrawiamy!

 

Wczoraj Bajutek był u weta na badaniu krwi pod kątem sprawności wątroby. Przypomnę, że 12 stycznia, alat wynosił u niego 177 U/L. I to było po (chyba) 2 miesiącach podawania Heparegenu. Wtedy wet zalecił podawanie mu jeszcze przez 2-3 tygodnie. Czyli od odstawienia do wczorajszego badania minął mniej więcej miesiąc. Alat wczoraj wyniósł 216 U/L:( Wet mówił, że nie ma tragedii, mimo, że dobrze nie jest, bo na prawdę można by się zmartwić gdyby miał powyżej 300 U/L. Czyli teraz Heparegen i karmę typową na wątrobę lub sensitive. Mówił, że nie ma większej różnicy między nimi (i jest to trochę chwyt marketingowy) i nie mogę się nie zgodzić bo porównując karmę wątrobową już nawet ze średniej klasy karmą dla seniora, praktycznie nie znajdziemy różnicy w wartościach analitycznych. Nie chodzi o oszczędzanie na Baju bo gdyby o to chodziło to byłaby marna oszczędność bo za raz bym więcej na leki wydał niż zaoszczędziłem na karmie. Z resztą cenowo i tak są zbliżone bo Baj Tofika nie dostaje:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 14.03.2019 o 18:57, Gusiaczek napisał:

Serdeczności dla Bajutka i Pani Wątroby z życzeniami pełnej stabilizacji :)

Edit: ma się rozumieć, że reszta Stada (z Przywódcą na czele) pozdrowione serdecznie  :)

Dziękujemy i również pozdrawiamy:) Długo Cię nie widziałem:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.03.2019 o 15:47, Maciek777 napisał:

A pewnie:P

I co ze szczeniakami?:(

Również pozdrawiamy!

 

Wczoraj Bajutek był u weta na badaniu krwi pod kątem sprawności wątroby. Przypomnę, że 12 stycznia, alat wynosił u niego 177 U/L. I to było po (chyba) 2 miesiącach podawania Heparegenu. Wtedy wet zalecił podawanie mu jeszcze przez 2-3 tygodnie. Czyli od odstawienia do wczorajszego badania minął mniej więcej miesiąc. Alat wczoraj wyniósł 216 U/L:( Wet mówił, że nie ma tragedii, mimo, że dobrze nie jest, bo na prawdę można by się zmartwić gdyby miał powyżej 300 U/L. Czyli teraz Heparegen i karmę typową na wątrobę lub sensitive. Mówił, że nie ma większej różnicy między nimi (i jest to trochę chwyt marketingowy) i nie mogę się nie zgodzić bo porównując karmę wątrobową już nawet ze średniej klasy karmą dla seniora, praktycznie nie znajdziemy różnicy w wartościach analitycznych. Nie chodzi o oszczędzanie na Baju bo gdyby o to chodziło to byłaby marna oszczędność bo za raz bym więcej na leki wydał niż zaoszczędziłem na karmie. Z resztą cenowo i tak są zbliżone bo Baj Tofika nie dostaje:P

Maciek, jeśli chodzi o wątrobę, to u mojej 7-letniej suni też był tak wysoki ALAT. Ona miała ponad 300 U/l Nic nie pomagało - żadna karma wątrobowa, heparegen i inne specyfiki. Tak bujaliśmy się przez rok. Teraz lekarz wpadł na pomysł, żeby dawać Lilce Zentonil. Po 6 tyg. brania jest znacząca poprawa. ALAT ma teraz na poziomie 170U/l  Może i Bajutkowi by pomógł?

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Lida napisał:

Maciek, jeśli chodzi o wątrobę, to u mojej 7-letniej suni też był tak wysoki ALAT. Ona miała ponad 300 U/l Nic nie pomagało - żadna karma wątrobowa, heparegen i inne specyfiki. Tak bujaliśmy się przez rok. Teraz lekarz wpadł na pomysł, żeby dawać Lilce Zentonil. Po 6 tyg. brania jest znacząca poprawa. ALAT ma teraz na poziomie 170U/l  Może i Bajutkowi by pomógł?

Też potwierdzam. Zentonil jest ok. Podawałam Dyziowi (miał cuschinga).

A czy Baj miał usg robiony? Sprawdzane były przewody żółciowe?

Link to comment
Share on other sites

Kolejne dzięki za opinie w sprawie leków:) Miejmy nadzieję, że Heparegen znowu pomoże, a Zentonil zostanie na czarną godzinę, za sto lat, gdyby Heparegen przestał działać na Baja.

Dnia 19.03.2019 o 19:43, Tola napisał:

Z 9 zabranych szczeniaków straciliśmy trzy  :(

Bez Was odeszłaby cała dziewiątka więc to i tak wielki sukces.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam takie nietypowe pytanie. Znacie się trochę na łączeniu królików, najlepiej hodowlanych? Niedługo Inaba przeprowadzi się WRESZCIE do większego...hmm no właśnie  - to chyba woliera, terrarium czy już nie wiem co, ale mniejsza o to. Chcę jej od pierwszego dnia adoptować lub przygarnąć kogoś do towarzystwa, ale nie wiem na ile to bezpieczne i jakiego królika do niej dobrać bo ona jest dość dominująca i terytorialna, przynajmniej w stosunku do ludzi. Gdy była "nastolatką" to spotykając się z Rogerem na spacerach, czuła przed nim duży respekt. O ile w przypadku adopcji z króliczych fundacji mógłbym liczyć na ich wsparcie tak w przypadku adopcji z jakiejś psiej fundacji, moglibyśmy wspólnie nic nie wiedzieć:) Podobnie jak i przy okazji przygarnięcia gdyby znalazł się ktoś kto chciałby uratować życie choć jednemu ze swoich królików:/ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z ogromną przyjemnością obejrzałam film;  bardzo zgrana paczka z tych Twoich Maćku  zwierzaków, widać ze bardzo lubią te wspólne wyjścia:)

Miło było zobaczyć Bajutka, pokazałam też film TZ -owi, powspominaliśmy wspólna podróż z  Bajem do hoteliku...

Wydaje się,  ze to było tak niedawno...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...