Jump to content
Dogomania

Usuwanie zapachu moczu


Gonitwa

Recommended Posts

Witajcie.
Zwracam się z prośbą do właścicieli szczeniąt lub hodowców. A mianowicie - czym myć podłogę przy załatwiającym się wszędzie szczeniaku?
Vena nie wychodzi jeszcze na dwór, ma około 3 miesięcy - nie była jeszcze szczepiona przez grzybicę. Nie potrafię jej nauczyć załatwiać sie w jedno miejsce i leje gdzie popadnie.
Przeszkadza mi strasznie zapach mojego mieszkania, mocno czuć moczem. Czym mogę szorować podłogę by przestało czuć mocz? Może jakiś preparat? Słyszałam o wodzie z octem- pomaga?

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się, że ocet to dopiero zasmrodzi dom..
Ja myję zwykłym płynem do podłóg, czasem rozcieńczonym domestosem, można też kupić środki takie jak do sprzątania w szpitalach ale są drogie.
Trzeba jak najszybciej wycierać, ale jeśli masz panele, to mocz przesiąknie pod nie i niczym tego nie umyjesz :(

Link to comment
Share on other sites

w sklepie netowym Germapolu jest preparat neutralizujący zapach moczu.
jak nie to woda z octem-- najbardziej naturalne i nie uczuli Was a czasem przy sikającym psie zużywa się tonę chemii
domestosu nie popieram- nie wiem czemu ale psy na zapach domestosu jeszcze bardziej sikają...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vitopar, Biostal Fris, Urine off - wytrzeć mocz papierem do sucha, popsikać którymś z preparatów i zostawić na kilka/kilkanaście minut. Zmyć normalnym płynem do mycia.
U mnie Iryś (kot) namiętnie sika poza kuwetę - niestety panele już wchłonęły/napuchły od moczu.
Efekt porównywalny, cenowo koncentraty najbardziej się opłacają.
Mi zapachowo najbardziej odpowiada Biostal Fris z Germapolu.

Też szukam czegoś czym można by myć całą podłogę - bo jednak na łapkach ślady moczu są noszone na cały pokój.

edit - a do neutralizacji i nadania nowego zapachu obsikanej kanapie (czy dywanowi) to polecam jeszcze Febreze textilerfrischer niebieski - do neutralizacji zapachu zwierząt - za ok 17zł na allegro, sprowadzany z Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']W sensie, do czyszczenia - usuwania zapachów czy kolorów? Do zapachów - jak najbardziej.[/QUOTE]
do zapachów. Jeden koniec chodnika jest ulubionym miejscem sikania naszej małej. Mam nadzieję, że jak go wyczyszczę czymś neutralizującym zapachy to przestanie się jej kojarzyć z ubikacją ;)

Dzięki za pomysły :)

Link to comment
Share on other sites

Do prania zasikanych tkanin, czyszczenia zasikanych dywanów,takze ścierania podłogi- zwykła pasta "Komfort" do prania...cięzko trafic, czasem bywa w sklepach "Społem",czasem w wiejskich sklepikach. Pasta jest w pudełku.Niweluje zapach moczu,swietnie pierze i czyści. Do zmywania podłogi wystarczy tyci kawałeczek pasty rozcienczyc w wodzie. Pudełko pasty kosztuje ok.3,50zł. Sprawdzone -piorę w tym wszystkie psie spania,kocyki,pluszaki szczeniaków, zmywam obsikana podłege itp.

Jakis czas temu w Lidlu była pianka do WC "W5" - miała bardzo miły zapach i równiez super niwelowała wszelkie zapachy sików-równiez z obsikiwanych regularnie i namietnie filarków na tarasie i co tam po psiej sik-drodze sie trafiło. Niestey owej pianki juz dawno nie widac w sprzedazy ..buuu...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam mam pytanie bardzo zblizone do tematu a mionowicie co myslicie o tym zeby na czas nauki czystosci pieska na panelach polozyc zwykly gumolit??? :) Taki pomysł mi przyszedł do głowy nie wiem czy dobry ale zapytać zawsze można. Nie musiałabym sie martwic ze mocz wsiaknie w panele...

Link to comment
Share on other sites

Pomysł jak dla mnie dobry, ja na czas nauki usunęłam np. wszystkie dywany, chodniki itp. Musisz jednak liczyć się z kosztami i z faktem, że ten gumolit będzie ozdobą całej podłogi przez najbliższe kilka miesięcy, nie wiem, czy jest to warte zachodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']W sumie może lepiej, jeżeli na czas twojej nieobecności zainwestujesz w płotek i wyłożysz tylko kawałek pokoju? Ewentualnie kupisz klatkę? Kiedy jesteś w domu mocz tak szybko nie wsiąknie, jeżeli od razu posprzątasz.[/QUOTE]

Znajomi wyłożyli gumoleum na parkiet w pokoju 2 na 3m, odchowując dobermana(wielkość psa jest też ważna). Niestety to był zły pomyśł, kiedy byli w domu to ok,zaraz zmywali ale pod ich nieobecność jak mocz dłużej pozostawał na podłodze zaczął podchodzić pod gumoleum choć był od ściany do ściany , ale bez listew przyściennych.Widocznie byl lekki spad. Zauwazyli to kiedy postanowili już usunąć gumoleum. Parkiet był cały czarny , również na środku. Zawilgocony, zaparzony od mycia i moczu . Myślę, że mniej by ucierpiał gdyby były tylko podkłady .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

na początek witam wszystkich dogomaniaków!!! nie mogłem znaleźć odpowiedzi, moze źle szukałem, więc dołączam do tematu, a właściwie inaczej podejde do problemu " "usuwanie zapachu moczu" Mam od 3 tyg 3 miesiezczną goldenkę i ... Zapach jej moczu jest nie do wytrzymania-cuchnie! nie jestem przewrażliwiony na zapachy- od zawsze w moim rodzinnym domu były psiaki, ale takiego smrodu nie było nigdy. Jestem zmuszony ustalić przyczynę, aby nie dopuścić lub ograniczyć śmierdzący i kłopotliwy skutek. Hodowca zalecił eukanubę, szczenię niby zdrowe, a jednak jest coś nie tak-wyczytałem że mocz zdrowego psa nie śmierdzi tak intensywnie. Na szczęscie sunia nie narobiła wiele razy , bardzo jej pilnuję i często wyprowadzam -mamy domek. Ale jak już nasikała, to przede wszystkim kilkakrotna zmiana wody+ płyn do mycia podłóg ;) i pranie tą wodą i szorowanie -do skutku.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo intensywny zapach na mocz zagęszczony, ma to miejsce gdy ogranicza się wodę do picia, bo ma się w domu po prostu lejka(czytaj szczeniaka). To istotny błąd, szczególnie przy karmieniu suchą karmą. Każda karma dla szczeniąt jest wysoko białkowa stąd intensywny zapach , a czy akurat eukanuba ? podam Ci link do pod forum żywienie [URL="http://www.dogomania.pl/forums/33-%C5%BBywienie"]http://www.dogomania.pl/forums/33-%C5%BBywienie [/URL]
tam poczytaj i porównaj jakie są sposoby żywienia, ale pamiętaj,że każdą nową karmę trzeba wprowadzać stopniowo , tak by po tygodniu dojść do pełnej dawki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='marta23t']w sklepie netowym Germapolu jest preparat neutralizujący zapach moczu.
jak nie to woda z octem-- najbardziej naturalne i nie uczuli Was a czasem przy sikającym psie zużywa się tonę chemii
domestosu nie popieram- nie wiem czemu ale psy na zapach domestosu jeszcze bardziej sikają...[/QUOTE]

Zarejestrowałam się żeby powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Otóż domestos (chlor) rozkłada się do amoniaku - i chociaż my nie czujemy moczu to pies jak najbardziej dostaje komunikat że to jest miejsce do sikania ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='caranta']Zarejestrowałam się żeby powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Otóż domestos (chlor) rozkłada się do amoniaku - i chociaż my nie czujemy moczu to pies jak najbardziej dostaje komunikat że to jest miejsce do sikania ;)[/QUOTE]



O kurcze to już wiem czemu pomimo szorowania podłogi i mebli i tak mój pies obsikuje te miejsca... :angryy:

Ponawiam pytanie, ponieważ ratlerek mojej siostry w odwiedzinach obsikał 12 drewnianych krzeseł w jadalni i stół (nogi). Mój pies (york) oczywiście poprawił po nim. Czyściłam domestosami, vanishem, psikałam pomieszczenie brissem który ma neutralizować zapachy ale niestety wchodząc do domu czuć niemiły zapach.... :shake::shake::shake:

Wydaje mi się,że panele przesiąkły moczem psów i szukam dobrej rady jak sobie z tym poradzić.

Czy umycie podłogi ww pastą "TOBY" i użycie "VITAPORU" pomoże w końcu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia&Lola']O kurcze to już wiem czemu pomimo szorowania podłogi i mebli i tak mój pies obsikuje te miejsca... :angryy:

Ponawiam pytanie, ponieważ ratlerek mojej siostry w odwiedzinach obsikał 12 drewnianych krzeseł w jadalni i stół (nogi). Mój pies (york) oczywiście poprawił po nim. Czyściłam domestosami, vanishem, psikałam pomieszczenie brissem który ma neutralizować zapachy ale niestety wchodząc do domu czuć niemiły zapach.... :shake::shake::shake:

Wydaje mi się,że panele przesiąkły moczem psów i szukam dobrej rady jak sobie z tym poradzić.

Czy umycie podłogi ww pastą "TOBY" i użycie "VITAPORU" pomoże w końcu?[/QUOTE]

Dostępne w Polsce preparaty są w 100% nieskuteczne, spróbuj porządnie umyć wodą z domestosem - jeśli możesz potem możesz pryskać wodą z octem lub też myć wodą z octem. Trochę to pomaga. Najlepiej takiemu psu zostawić jakieś jedno miejsce gdzie będzie znaczył. A Ty bedziesz mieć mozliwość sprzątania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...