Jump to content
Dogomania

Pierwsza wystawa CO, JAK, GDZIE ?


Lolita& 08,06,2009

Recommended Posts

[quote name='arayam']My też, z moim goldenkiem, planujemy debiut w Lesznie. Może warto by go trochę obyć dzikusa ale chyba nie zdążymy... Czyli można tak sobie wejść z psem mimo, ze się go nie wystawia? Zupełnie zielona jestem w tych zasadach...[/QUOTE]

Wszystko zależy od wystawy. Niby nie wolno wprowadzać niezgłoszonych psów, ale na niektóre wystawy wpuszczają z aktualnym szczepieniem na wściekliznę.
Np.na wystawę w Opolu nie wejdziesz z niezgłoszonym psem, tam tego bardzo przestrzegają.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam! mam pytanie o której trzeba być na wystawie z psem? bo na zgłoszeniu potwierdzającym przyjęcie psa pisze ,że od ósmej przyjmuja psy. czyli muszę być o ósmej?
a drugie pytanie jest takie w jaki sposób mogę sie dowiedzieć ile psów będzie wystawianych w mojej rasie chodzi mi o konkurencję:)
dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ty masz jamniczkę standardową krótkowłosą? Witam w klubie, też mam, championkę, ale już nie wystawianą. Też stawiałam swoje pierwsze kroki w NDM (zresztą będę na tej wystawie, tylko z dobermanem ;) )

Na stronie masz coś takiego jak plan sędziowania: [URL]http://www.zkwp-legionowo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=185&Itemid=114[/URL] jamniki idą w ndz. więc szukasz sobie jamników w tym spisie i masz:

[B]11:00 Jamnik krótkowłosy standardowy KS
PSY
Klasa posrednia 1 803 - 803
Klasa championów 1 804 - 804
SUKI
Klasa młodzieży 1 805 - 805
Klasa posrednia 3 806 - 808
Klasa otwarta 1 809 - 809[/B]

Czyli sędziowanie tej rasy zaczyna się o 11:00. Prawdopodobnie się opóźni ;) ale jak będziesz o 10:30 to będzie okej. Widzę, że nie masz konkurencji (suka w młodzieży to twoja?) więc powinieneś mieć łatwiej na pierwszy raz ;) Widzę też, że stawki niestety tak samo mało liczne jak wtedy kiedy ja wystawiałam jakieś 2-3 lata temu :sad:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dziękuję za wiele cennych uwag i objaśnień :) też jestem tu nowa i przymierzam się do wystawiania pieska, chciałabym pojechać na pierwszą wystawę 29 maja więc taki temat jest dla mnie idealny. Jeśli komuś coś wpadłoby jeszcze do głowy odnośnie pierwszych wystaw, wskazówek, to bardzo proszę o rady ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgataP']dziękuję za wiele cennych uwag i objaśnień :) też jestem tu nowa i przymierzam się do wystawiania pieska, chciałabym pojechać na pierwszą wystawę 29 maja więc taki temat jest dla mnie idealny. Jeśli komuś coś wpadłoby jeszcze do głowy odnośnie pierwszych wystaw, wskazówek, to bardzo proszę o rady ;)[/QUOTE]
zawsze zachowuj się tak jakbyś wiedziała, że wiesz co robisz :D Ja na swojej pierwszej wystawie strasznie się zamiotałam i myślałam tylko "omg co ja mam robić! Stolik teraz? Postawa?". Na szczęście to było w szczeniakach

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich! Ja również zamierzam pierwszy raz wystawić swoją sunię 22.05 w Bytomiu chciałabym w związku z tym zapytać: w spisie wystawców w swoim adresie zauważyłam błędny nr mieszkania, czy w związku z tym mogą być jakieś problemy? w planie sędziowania moja rasa jest umieszczona jako pierwsza, czy to oznacza, że wystawiamy się jako pierwsze tzn. mamy stawić się o 10? gdzie mam się udać przed wejściem na ring tzn. zaraz po przyjeździe do Bytomia? czy oprócz potwierdzenia zapłaty za wystawę muszę coś jeszcze z dokumentów ze sobą wziąć ( nie otrzymałam żadnego potwierdzenia pisemnego ze związku w Bytomiu, że pies jest przyjęty na wystawę, ale telefonicznie potwierdziłam zgłoszenie )? aha i mam jeszcze jedno pytanie jeżeli ktoś się orientuje o cenę parkingu, gdzieś w okolicach wystawy? Z góry bardzo dziękuję za informacje, przymknijcie trochę oczy na mój brak wiedzy w tych sprawach, bo robię to pierwszy raz, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

A czy wpisałaś dobry nr mieszkania w formularzu? Jeżeli tak to nie sądze by były jakieś problemy ;)
Tak, będziecie pierwsi o 10.
Jak wejdziesz na teren wystawy idziesz do ringu i czekasz na swoją kolej.
Chyba o ile pamiętam to oprócz dowodu wpłaty to kopie metryki/rodowodu- niech tu się ktoś wypowie
Potwierdzenie i numerek przychodzą zazwyczaj pare dni przed wystawą

Moja wiedza jest oparta na 2 wystawach więc przepraszam z góry jakby coś było źle:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pettit84']Tak w formularzu podałam dobry adres, a w spisie jest inny nr mieszkania, czy to znaczy, że potwierdzenie i nr mogą przyjść na inny adres? Bardzo dziękuję za wszelkie info !![/QUOTE]
Może pani przy wklepywaniu wszystkich numerów się pomyliła ;)

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie,w sumie nie odnośnie pierwszej wystawy, ale pytanie zdane w odpowiednim temacie pozostało bez odpowiedzi, a tutaj zagląda więcej osób ;) czy według sędziów siwe włosy u psa są jakimś elementem dyskwalifikującym? Bo moja 7-miesięczna seterzyca ma na karku już sporo siwych i nie wiem co mam o tym myśleć :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...