Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

[quote name='lothia']te 2000 zł to moim zdaniem głupi pomysł, bo teraz na Śląsku , gdzie jest bezrobocie chętnych może być sporo a nie koniecznie byli świadkami, kto im udowodni że są prawdziwi albo nie?[/quote]

Sory, ale nie strzymam. Na jakim Śląsku i jakie bezrobocie??? Poza tym wersję świadka też się bada, nie każdy może udawać, że widział...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jednak w głębi duszy, mam nadzieje, że Ozzy został uśpiony...tak poprostu....że nie cierpiał. W tym artykule wyraźnie czuć kłamstwo...
Adoptowała chorego psa jeszcze nie podpisujac umowy nastepnie go uśpiła .... jeśli naprawde uśpiła. Jeszcze dajac głupie tłumaczenie, ze wzieli by za gówniare...a zeby wiedziała, a żeby wiedziała. Ale i tak bym na Ani_w wytoczyła jej sprawe za zabicie jej psa....[/quote]

Sledze te watki i nic nie pisalam do tej pory ale chce w koncu wyrazic swoja opinie.

Moze uspila, ale czy miala do tego prawo? Ktos go znalazl na ulicy chorego zabiedzonego, ktos go zabral z ulicy, zaopiekowal sie nim, poddal leczeniu, nastepnie ktos dal mu zastepczy dom i szukal stalego domu, ktos wlozyl w to serce, pieniadze i uczucia, nie po to aby ktos inny, zaadoptowal i nagle stwierdzil, ze pies sie nadaje do uspienia... jezeli ona tak stwierdzila to powinna byla go po prostu oddac, a nie sama podejmowac decyzje odebrania zycia...jakie miala do tego prawo!? Widzialam zdjecia Ozzy w domu zastepczym i on wygladal tam szczesliwy, usmiechniety, na pewno nie wygladal na umierajacego psa!
Pies dochodzil do siebie, a niestety trafil do kogos kto nie mial serca i po prostu go uspil.....
Ten wypadek tez powinien byc nauczka dla tych ktorzy oddaja zwierzeta do adopcji - nie oddawac chorego psa, a dopiero po wyleczeniu, i bardzo dokladnie sprawdzac w jakie rece sie oddaje zwierze
P. Agnieszka moze sie tlumaczyc czym chce, moze nie zakatowala, a tylko uspila, ale nie mial prawa uspic psa o ktorego zycie walczylo tyle ludzi! To jest niemoralne i ci ktorzy oddali jej psa powinni ja skarzyc w sadzie cywilnym, jezeli kryminalne oskarrzenie zostanie oddalone. Nie zawsze licza sie pieniadze i prawo karne, sa takze ludzkie uczucia... takze, mam nadzieje ze krtos ja bedzie skarzyl przynajmniej w sadzie cywilnym o szkody moralne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vidge'][B]Moskva [/B]co masz na myśli,mówiąc,że przez wyniki sekcji "sprawa legnie"?
W ogóle czy nigdzie nie ma konkretnych informacji?One w ogóle zostaną upublicznionie przez kogoś kompetentnego i wiarygodnego?Tu się zrobi kolejny wątek typu "poplątanie z pomieszaniem".[/quote]

Mam na mysli to, ze każdy jedynie chce poznać nowe szczegóły, wyniki, sekcji, informacje itp. a moze troche cierpliwości by sie przydało. Moze skoro tych informacji nie ma to są ku temu powody.... Nikt o tym nie myśli, ze jesli cos zostanie poczopnie upublicznione to sprawa moze paść...

Tylko tyle mialam na myśli.

Link to comment
Share on other sites

Ujawnianie sekcji zwłok na publicznym forum moze bardzo zaszkodzić sprawie. AW jak widac, czytajac nasze posty wymyśla nowa linie obrony. Jeden artykuł z drugim jest sprzeczny....reportarz w TVL też ma mało współnego z tym co jest w artykułach. Również to co mówi AW mija sie z tym co pisał ten student weterynarii...
Wystarczy zwykła informacji czy sekcja potwierdza co wstepnie było powiedziane, ze Ozzy został zakatowany tępym narzędziem czy był inny powód krwawienia...

Link to comment
Share on other sites

Nie widze powodu dlaczego ktos mialby wykorzystac to co jest tu pisane. To jest forum publiczne i wypowiada sie publika, wiec chodzi tylko o opinie publiczna i nie ma co sie jej bac. Jezeli fora sa stworzone to mamy prawo na nich pisac swoje opinie, oczywiscie wykluczajac pogrozki itp. Wtedy to juz zaczyna byc traktowane inaczej. Ale, mamy prawo pisac co myslimy o pani A, jako "opiekunki" chorego psa = osoby ktora skazala go na smierc uzywajac wlasnej opinii i woli, bez jakiejkolwiek porady.. malo... miala porade weta, ktory chcial leczyc... po prostu odrzucila ja i uspila psa, ktory w zasadzie do niej nie nalezal... Dlatego jeszcze raz pisze ze jezeli to bylo tylko uspienie, to nie miala do tego prawa i powinna byc pociagnieta do odpowiedzialnosc cywilnej.. w koncu my ludzie musimy szanowac uczucia innych i kierowac sie ogolnie przyjetymi zasadami wspolzycia w spoleczenstwie a nie tylko robic to co nam sie spodoba.....
Niech ona sie tlumaczy jak chce...ja sie tylko pytam czy ona ma sumienie??? Czy bedzie w stanie isc przez zycie z takim obarczeniem sumienia? pewnie tak, bo jak tak postapila to chyba nadal uwaza ze slusznie postapila. To mloda osoba, ciekawe co zrobi jak kiedys bedzie miala dzieci i beda chore i plakaly itp. Tez uspi??? Mysle ze powinna zaczac sie powaznie leczyc u psychiatry - jak podolac zyciowym przeciwienstwom....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynka']niedosyt?? ja odnosze wrażenie że ktoś najwyraźniej jej broni :/
nie osądzam ale widac gazety juz wybraly a ona jest "biedna i zastraszona". no Qrcze rece mi opadaja. chyba przestane sie wypowiadac[/quote]

[quote name='Gazuś']Ja czytając artykuł odniosłam wrażenie, że nas mają za jakiś wariatów, a AgnieszkaW jest tak naprawdę dobrą, kochającą Ozziego biedną osobą.
Przyznam, ze miałam bardzo mieszane uczucia.[/quote]

[quote name='Atena']Jak napisał TVN "To tylko pies". A nas biora za bande oszołomów którzy nie znajac calej prawdy robią samosady:shake:[/quote]
A czego wyście się spodziewali? Po tym publicznym linczu, jaki odbył się na Dogomanii? Po wyzywaniu tej dziewczyny od najgorszych, po życzeniu jej śmierci, którą najlepiej byłoby zadać "tępym narzędziem"?
Włosy na głowie mi się podnosiły, jak to czytałam :roll: Co więcej, nikt tak naprawdę nie wie, co się stało, nie ma pewności, że to faktycznie osoba, którą tu zaocznie linczowano jest winna.

Dlatego mnie jakos wcale nie dziwi, że dziewczyna przyjęła taką linię obrony, a gazeta to kupiła. Raczej byłabym zaskoczona, gdyby tak się nie stało :roll:
Sami jesteście temu winni.

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili nadal nie wiemy co bylo przyczyna smierci psa, czy zakatowanie, czy uspienie. Jedno jest pewne, cokolwiek to bylo, ONA NIE MIALA PRAWA PODJAC TEJ DECYZJI i ludzie ktorzy wlozyli w ratowanie tego psa swoje sily, uczucia, pieniadze, czas...maja prawo zadac kary dla osoby ktora ich zawiodla. I powinni to zrobic oczywiscie zgodnie z prawem...czy karnym...czy cywilnym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']A czego wyście się spodziewali? Po tym publicznym linczu, jaki odbył się na Dogomanii? Po wyzywaniu tej dziewczyny od najgorszych, po życzeniu jej śmierci, którą najlepiej byłoby zadać "tępym narzędziem"?
Włosy na głowie mi się podnosiły, jak to czytałam :roll: Co więcej, nikt tak naprawdę nie wie, co się stało, nie ma pewności, że to faktycznie osoba, którą tu zaocznie linczowano jest winna.

Dlatego mnie jakos wcale nie dziwi, że dziewczyna przyjęła taką linię obrony, a gazeta to kupiła. Raczej byłabym zaskoczona, gdyby tak się nie stało :roll:
Sami jesteście temu winni.[/quote]

Hej, jak reporter wyjdzie na ulica z mikrofonem i kamera robic sonde i zapyta sie przypadkowych przechodniow o ich opinie w jakiejs sprawie...takie same beda opinie jakie tutaj byly napisane.. to jest tylko opinia publiki i tak dlugo jak ktos nie zrobi bezposredniej pogrozki wobec osoby, czyli wysle jej listy na jej adres, zadzwoni z pogrozkami itp. to jest nadal tylko opinia publiczna... i tak dlugo jak takie fora istnieja prawnie, ludzie moga pisac co chca, bo nie zwracaja sie bezposrednio do osoby p. A, a po prostu pisza co o tym mysla

Link to comment
Share on other sites

A ja zgadzam się z [B]Asher [/B]w 100% ! Czytałam niektóre Wasze wypowiedzi i włos mi się jeżył na głowie.Tak naprawdę to w całej tej sprawie niewiele jeszcze wiadomo na pewno.Dziewczyna nie powinna podejmować decyzji w sprawie psa sama, zgadzam się.Ale żeby zaraz grozić jej śmiercią? :mad: W czym w takim razie jesteście lepsi od niej, pytam się? Zamiast poczekać na oficjalne wyniki sekcji zwłok snujecie jakieś swoje teorie bo co? Bo coś się komuś wydaje? Jeśli rzeczywiście Ozzy umarł choć nie musiał to ktoś powinien za to odpowiedzieć ale tym powinny się zająć odpowiednie służby a nie forumowicze którzy chcą się wykrzyczeć.A SE jak wiekszość gazet tego pokroju goni tylko za tanią sensacją i tyle. Zazwyczaj to co tam jest napisane niewiele ma wspólnego z prawdą, niestety. Dlatego proszę jeszcze raz- poczekajmy na jakieś konkretne, sprawdzone informacje i potem się wypowiadajmy. Oskarżyć kogoś jest bardzo łatwo a ciekawa jestem kto z Was miałby odwagę przeprosić A. gdyby najcięższe stawiane przez Was zarzuty nie były prawdą....? Pewnie niewielu by się takich znalazło...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Czytuję to forum od dość dawna, teraz może więcej za sprawą OZZIEGO,ale czegoś tu nie rozumiem. Są zamykane kolejne wątki, utajniane itd... Myśle, że za dużo osób sie w to zaangażowało, żeby robić z tego tajemnicę. Może admin założyłby wątek z wiadomościami, które chętnie przeczytamy, ale bez możliwości wpisów. Wilk byłby systy i owca cała... I może nie byłoby kolejnych zamkniętych wątków !!!

Link to comment
Share on other sites

Grozby karalne wyglaszane pod czyims adresem nie musza byc wygloszone w obecnosci badz na rece zainteresowanego.
Wystarczy, ze zostana przedstawione w miejscu publicznym wobec swiadkow.
Co do opinii publicznej - nie ma pewnosci, ze taka bylaby reakcja. Dogomania skupia milosnikow psow. Swiat realny, wokol nas - nie tylko. Uspienie traktowane jest jako normalna kolej rzeczy, kiedy pies jest schorowany. Obojetnie, czy rokuje dobrze, czy zle. Czesto licza sie rowniez naklady finansowe.
Faktem jest, ze na forum odbyla sie nagonka i polowanie na czarownice. Obojetnie, jaka byla tego przyczyna.
Nie znajac do konca przyczyny smierci okrzyknieto ja brutalnym morderca, katem itp. wygrazajac pod jej adresem (i tu nie ma watpliwosci, ze chodzilo o kogokolwiek, adresat tychze przemowien jasno zostal okreslony) smiercia, zasypujac obelzywymi wyzwiskami i zyczac bardzo wyszukanej smierci.
Po takim bigosie forumowiecze dogomanii dla opinii publicznej pozostaja oszolomami pragnacymi linczu na "byc moze" niewinnej osobie.
Owa "uprzejma wymiane zdan" przeczytac moze kazdy, kto ma ochote.

Wbrew pozorom, opinia publiczna moze wiele. Po tych artykulach opinia publiczna moze kazdego psiarza, wolontariusza, czy czlowieka po prostu szanujacego psy uznac za nielada wariata, ktorego opinii czy zdania nie warto brac pod uwage.
Pozostaje jedynie pogratulowac wystawionego dogomaniakom swiadectwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta77']W czym w takim razie jesteście lepsi od niej, pytam się? [/quote]

No w czym? Ja akurat nie bralam w tym udzialu, ale w czym dogomaniacy sa lepsi od niej??? Trudno nie zauwazyc tego...... ktos uratowal psa, leczyl, pomogl, a ktos inny po prostu...zabil.....no coz trudno sie tego dopatrzec... Jednym jest trudno, innym latwo, zalezy od poziomu wrazliwosci ludzkiej............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elowa']Witam!
Czytuję to forum od dość dawna, teraz może więcej za sprawą OZZIEGO,ale czegoś tu nie rozumiem. Są zamykane kolejne wątki, utajniane itd... Myśle, że za dużo osób sie w to zaangażowało, żeby robić z tego tajemnicę. Może admin założyłby wątek z wiadomościami, które chętnie przeczytamy, ale bez możliwości wpisów. Wilk byłby systy i owca cała... I może nie byłoby kolejnych zamkniętych wątków !!![/QUOTE]
Prosze dokladnie przeczytac watek. Z gory dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Pisalam to samo, co Ty Marto77... pare dobrych dni temu :shake:

A wszystko przez malenka roznice pomiedzy slowami "wyniki sekcji" a "ogledziny wstepne" :diabloti: Tez sie dalam nabrac, ze sekcja juz byla, a kiedy sie zorientowalam bylo juz za pozno - burza sie rozpetala.

Akurat wierze w prawdziwosc wstepnych ogledzin, ale z powiadamianiem mediow nalezalo zaczekac do... byc moze dzis ;) Zreszta media same by sie znalazly.

Link to comment
Share on other sites

My do tego podchodzimy bardzo emocjonalnie, wiele osób po przeczytanie tekstu i oglądnieciu zdjęć sa w takim szoku, oblani łzami, że nie myslą co pisza, chcą jakos odreagowac wiec wyzywają. Grozenie śmiercia jest w tym wypadku typowe :]. Nie mówie, ze wlaściwe, ale człowiek pod wpływem emocji pisze wiele niepotrzebnych rzeczy których potem żałuje albo i nie. Ta sprawa została tak rozgłośniona i tak skierowana do ludzi, że AW to zrobila, bez żadnych przypuszczeń, oczekiwania na skecji... nie zauważyłam wzmianki w pierwszym ;poscie wątku o nagłosie sprawy...
Teraz gdy ważna jest sekcja, takie słowa byłyby nie na miejscu.
Ja potrafiłabym przeprosić, jednak nadal to znienawidzenie pozostałoby we mnie bo pozbawiła życia tego który żyć chciał...

Link to comment
Share on other sites

Nie wazne jakie sa wyniki sekcji i jak pies zginal....oczywiscie jezeli zostal zakatowany to jest inna sprawa..juz kryminalna...ale jednak pies stracil zycie bedac w rekach p. A. mlody, pies ktory potrzebowal troche leczenia, uratowany przez dobrych ludzi, mial juz nadzieje na dobre zycie, juz dochodzil do siebie, az stanela mu na drodze do lepszego zycia, p. A

Link to comment
Share on other sites

Ale do ludzi zostało skierowane to, ze pies został skatowany tepym narzedziem, zakopany prawdopodobnie żywcem.... Nie było mowy o domniemanej niewinnosci, o sekcji o nie wyjaśnieniu do końca sprawy...
Czytałam tematy o Ozzim na różnych forach.... oni dostali tylko takie informacje. Może za szybko sprawa zostala aż tak nagłośniona... moze trzebabyło poczekać do wyjaśnienia sprawy... Nie wiem, nie wiem. teraz juz za późno

Link to comment
Share on other sites

Widzisz [B]Milla [/B]piszesz o ludzkiej wrażliwości...A ja tylko próbowałam wczuć się w rolę kogoś, kto "być może" jest niewinny a przez wielu dogomaniaków został zaocznie skazany "na śmierć". I nie chciałam tu umniejszać roli tych forumowiczów którzy próbowali pomóc Ozziemu bo chwała im za to! Chyba się po prostu nie zrozumiałyśmy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...