Jump to content
Dogomania

Pies hodowlany


rybkad

Recommended Posts

Jak zalatwic w zwiazku,zeby pies byl hodowlany?Dzwonie tam i juz stracilam cierpliwosc 0X :evilbat: .3 oceny juz mamy,czy wystarczy isc z kartami ocen i z rodowodem?Czy musze przyprowadzic psa na jakis przeglad?No i czy nie przeszkadza ze jedna ocene dostalismy poza konkurencja,jak spoznilismy sie na wystawe?Ufff to chyba wszystko co bym chciala wiedziec :lol:

Link to comment
Share on other sites

z tego co pamietam to ocena poza konkurencja sie nie liczy... a oceny musisz miec od roznych sedziow w tym jedna ocene z wystawy miedzynarodowej badz klubowej w przypadku psa musza to byc oceny doskonale.... suka musi miec minimum bardzo dobra

kiedys byly przeglady hodowlane i na takim przegladzie pies lub suka otrzymywaly licencje hodowlane oczywiscie te ktore mialy zaliczone wystawy

w tej chwili przegladow hodowlanych nie ma... wystarczy przyniesc do kierownika sekcji karty ocen z wystaw i rodowod psa i jesli wiek psa i wystawy beda sie liczyly do uzyskania licencji to kierownik powinien wbic ci o rodowodu psa gustowna pieczatke .. i to chyba wszystko.... mam nadzieje ze nic nie pokrecilam

pozdro

Link to comment
Share on other sites

To juz wszystko wiem,ale do zwiazku i tak nie chce mi sie teraz isc.Jak bedzie taka potrzeba to pojdziemy a na razie bez stempelka piesio tez jest szczesliwy.Tylko mnie wkurza,ze mam psa i suke i dla wszystkich sasiadow jest oczywiste ze ja jest parka to musza byc szczeniaki i sa nawet chetni oczywiscie chca bez rodowodu zeby bylo taniej.A jak slysza ze zaplacilam 2 tys za psa to sie w glowe pukaja :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

witam

czasami pise sie do osoby odpowiedzialnej za sprawy hodowlane w oddziale i mozesz sybciej kryc psa chodzi o tak zwane krycie warunkowe, tak jest np jezeli suka jeszcze nie zrobila ipo a musi ale jest po wystawach i pt i ma cieczke a wlasciciel chce kryc tez pisze o warunkowe.

Link to comment
Share on other sites

Nie wystarczy, że właściciel "chce" :P
Powinien uzasadnić "dlaczego" chce kryć wcześniej.
Przynajmniej tak powinno być, a jeśli dzieje się inaczej to nie dziwmy się, że postronni obserwatorzy mówią potem o przekrętach i kolesiostwie w ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...