Jump to content
Dogomania

alergia


rotek_

Recommended Posts

4-letnia suczka moich rodziców od jakiś 3 miesięcy ma alergię. Weterynarz oglądał ją, już nie raz dostawała zastrzyki odczulające. Od 3 miesięcy cała rodzina zastanawia się na co może być uczulona:roll:

Nie możemy ją cały czas faszerować zastrzykami. Alergen prawie na pewno jest w domu, tutaj drapie się najczęściej. Nasz wet powiedział, że alergie u shih tzu zdarzają się bardzo często. Szkoda mi jej, cały czas leży i drapie się, sierść na łapach już odbarwiła się na różowy kolor, ucho od drapania ma całe łyse.

Nigdy wcześniej to się nie zdarzało. Jedyna rzecz jaka pojawiła się w domu w momencie gdy pies zaczął się drapać to dywan-wynieśliśmy go do pokoju gdzie pies praktycznie nie przebywa. Karmy nie miała zmienianej, szampon miała raz zmieniony to powróciliśmy do starego, nie pojawił się żaden zwierz w domu, pcheł nie zobaczyliśmy.

Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć na co najczęściej bywają uczulone shih tzu lub na co mogłabym zwrócić uwagę, żeby wykluczyć alergen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Naprawdę trudno to stwierdzić. A może co jest najbliżej miejsca, gdzie się drapie? Mogła ją też na spacerze jakaś mrówka/mucha ugryźć, przeniosła zarazę i teraz alergię na ten niby jad/zarazę ma. Możliwe też, że skóra, która była przyzwyczajona do jednego szamponu nagle miała go zmienionego, a jeszcze nei zdążyła się przyzwyczaić do nowego a już zmieniliście znów na stary.

Link to comment
Share on other sites

już jedna z dogomaniczek podpowiedziała mi że pies mógł się czymś zarazić na spacerze...po badaniach wyszło że to świerzb
5 lutego dostała pierwszy zastrzyk....już od dłuższego czasu się nie drapie, ale leczenie przy tym schorzeniu trwa bardzo długo

Link to comment
Share on other sites

No i moj toffik ma problemy alergiczne!!!!!!! karma jest z kurczakiem ale od ponad roku ja zajada. Ostatnio lapki przestal grysc ale czasem sie jeszcze zdarza, ze wygryzie sobie kleb wlosow. no i od 3 miesiecy walcze z jego broda, caly czas sie po niej drapie!! vet dal jaki preparat do przemywania brody ale jak przestaje nim przemywac to drapie sie jak szalony!!!! nie wiem co robic to jest strasznie meczace i dla mnie i dla niego.

Link to comment
Share on other sites

nie pamiętam dokładnie nicku osoby, która mi podpowiedziała w jakim kierunku zrobić badania żeby ustalić przyczynę drapania.

Osoba ta hodowlą shih tzaków zajmuję się od jakiegoś czasu i nie zdarzyło się jej żeby u tej rasy alegrie były normą.


Podpowiedziała mi że pies mógł się zarazić czymś na spacerze i najlepiej jest zrobić posiew w kierunku na grzyba i gronkowca. Poszliśmy do tego samego weta, który stwierdził u mojego psa alergię i powiedziałam mu jakie badania ma zrobić. Psiak miał wtedy już zmiany na brzuchu(zaczerwieniona skóra). Wet wziął jeszcze zeskrobiny z brzucha i pod mikroskopem zobaczył jednego świerzbowca. Pies miał typowe objawy tej choroby-swędzenia na łapach i głowie, ale najłatwiej było postawić diagnozę na alergię i szprycować psa zastrzykami odczulającymi.

o dziwo zastrzyki działały na jakieś góra dwa dni.

Wczoraj zakończyłam u niego pierwszy etap zastrzyków na świerzba...teraz przez trzy miesiące co dwa tyg. dostaje zastrzyki. Leczenie jeszcze potrwa...ale już po pierwszych kilku zastrzykach(tych prawidłowych:)) było widać efekty-pies po dwóch miesiącach już kompletnie się nie drapie ale zastrzyki musi dostawać.

Roxy, wiem co teraz dzieje się w domu....sunia moich rodziców postawiła cały dom na nogi i nikt nie widział nawet jak jej pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...