Jump to content
Dogomania

Karma Chicken Soup


tobb

Recommended Posts

My kończymy pierwsze 8 kg ChS junior. W porównaniu z RC-rewelacja, kupy nietoksyczne, mniejsze, a sierść i skóra w bardzo dobrym stanie, świeci się jak gwiazda. Mam zamiar do roku karmić małą ChS, a potem może TOTW. Kusi składem, różnorodością, pożyjemy zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja rozumiem jeśli kupuję karmę dla psa dorosłego, że ona może nie mieć dużych krokietów bo ogólnie ma sobie z nią poradzić każdy dorosły pies czyli i taki który wazy 5 kg i taki który waży 40kg...dlatego preferujemy karmy dla psów dużych ras z nadzieją na większe krokiety.
Puriny nie próbowaliśmy, ale żadna z proponowanych karm tej firmy nie zachwyca mnie składem. Belcando hmm nie podawałam ale na mój węch karma jest jałowa, w miarę sucha i bez szczególnego zapachu, zresztą jakość belcando znacznie spadła odkąd produkują ją w europie. Już trochę karm przerobiliśmy i mniej więcej wiem jakiej karmy pies nie ruszy ;-)
Powiem szczerze, że na początku dawaliśmy royala chyba ze 4 worki 18 kg zjadł i zawsze zjadał ze smakiem, skakał jak mu sie michę niosło i ogólnie był zachwycony, potem zaczęły się problemy skórne i był royal dla atopowców, podejrzenie uczulenia na kurczaka itp. cuda. A ja myślę, że to nie na kurczaka - bo jak wcina surowego to nic mu nie jets, tylko na jakość tego hm "mięsa" w karmach. Teraz staramy się podawać karmy holistyczne.
Przerabialiśmy już hilsa, acanę, orjiena - po tych dwóch ostatnich z pies było prawie że tragicznie, wyglądał jak własny cień...AFN, Trovet, ten 2 spisał się na prawdę super, pies zaczął wyglądać cudnie!! i nawet chętnie jadł, ale dziwne było to że z każdym workiem karma była inna, mimo że ta sama. Potem był happy dog, jakoś biedak zmęczył te 12 kg i ogólnie nie chciał jej jeść, kupy były obrzydliwe, ale ogólny stan psa - co aż dziwne był bardzo dobry sierśc błyszcząca miękka...teraz jesteśmy na tym CHS i zobaczymy jak będzie...następne w kolejce są bento kronen i TOTW, ale jeszcze nie wiem w jakiej kolejności.

Link to comment
Share on other sites

Moj pies je CHS juz po roku (Dla szczeniat duzych ras) i efekty sa raczej w porzadku,tzn jak do tej pory to jedyna karma,ktora nie powoduje u niego rewolucji zoladkowych
Siers ma sliczna, blyszczaca, kupki niewielkie, zero gazow
Natomiast jest strasznie chudy i karme je tak srednio chetnie :roll:
Probowalismy juz Nutry holistycznej i Royala (nawet dla alergikow),ale tylko po CHS pies sie nie drapie i nie ma biegunki

Link to comment
Share on other sites

Bardzo podoba mi się skład ChC i zamówiłam kilka razy, ale niestety musiałam zrezygnować. Dorosła charcica... zwracała całe kulki karmy po jedzeniu. Nigdy wcześniej tak nie reagowała, być może kulki miały zły kształt, za małe do pogryzienia, za duże do łykania? nie wiem, w każdym razie za każdym razem, jeśli karmy nie namaczałam, tak się działo. Po niczym innym (inna karma, surowe, gotowane) tak nie robi. Młoda natomiast ma niestety bardzo brzydkie kupy po tej karmie, ale to akurat o niczym nie świadczy, bo ona po każdej suchej karmie tak ma. Teraz po raz kolejny moje małe psy dojadają worek i nic im nie jest, jedzą chętnie, nie wymiotują, dobrze ją trawią, wszystko jak najbardziej ok.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jeśli chodzi o Brit w porównaniu z CHS to niebo a ziemia, oczywiście na korzyść tej 2. Ale tutaj za główny argument użyłabym przede wszystkim porównania składu karm. CHS, ma bardzo bogaty i imponujący skład.
Ogólnie jestem z karmy zadowolona, jak dla mnie pachnie pieczonym kurakiem troszku. Gdyby była tłustsza pewnie pies wcinałby jak oszalały, a jest inaczej. Tak czy inaczej karmimy go nią od ok tygodnia i już widać poprawę sierści jest mięciutka i błyszczy się jeszcze bardziej niż się błyszczała - ale akurat mój pies tam ma szybko reaguje na zmiany karmy, witaminy itp.
Generalnie jeśli masz takie możliwości finansowe to polecamy:)

Link to comment
Share on other sites

no właśnie skład ChS jak najbardziej mi odpowiada.. poza tym porównując z brit care to brit wcale tak dobrze nie wypada i pod względem składu jak i ceny. czytałam też że wiele psów miało po nim rewolucje żołądkowe, ale zainteresowałam się z racji tego że na zwykłym bricie młoda mi całkiem ładnie wyrosła.
Po prostu chciałam poznac opinie na temat karmy i zobaczyc jak inne psiska na nią reagują.
Może nie należy do najtanszych ale jak na ten skład to cena wcale nie jest taka zła, tym bardziej że moja młoda to średniak tak koło 15kg więc nie zbiednieję od tego. ;)

Link to comment
Share on other sites

ChS ma bogaty skład w związku z tym też większe prawdopodobieństwo, że któryś z nich nie będzie pasował psu.
I choć bardzo się na tę karmę napaliłem, to mojemu psu nie podeszła. Robiliśmy 2 próby. Jedna z karmą dla szczeniaków i drugą, gdy już był dorosły, z wersją adult.
Za każdym razem efektem były gazy i rzadki kał.
Teraz jesteśmy dla przykładu na TOTW tego samego producenta i jest b. dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Mój miał takie toksyczne po acanie i orijenie....masakra...pies się załatwiał a ja o mało nie wymiotowałam od smrodu, w efekcie 10kg karmy (5acany i 5 orijena trafiło do schroniska), mam nadzieję że tam jakimś psom spasowały.

W sumie ciężko mi stwierdzić jaki zapach mają kupy po CHS, bo mam katar:shake: pies robi 2x dziennie, czasem dziwi mnie że tak małą kupę zrobił, ale raczej są normalnych wielkości, nie są jakieś gigantyczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michau']ChS ma bogaty skład w związku z tym też większe prawdopodobieństwo, że któryś z nich nie będzie pasował psu.
I choć bardzo się na tę karmę napaliłem, to mojemu psu nie podeszła. Robiliśmy 2 próby. Jedna z karmą dla szczeniaków i drugą, gdy już był dorosły, z wersją adult.
Za każdym razem efektem były gazy i rzadki kał.
Teraz jesteśmy dla przykładu na TOTW tego samego producenta i jest b. dobrze.[/QUOTE]
A ja się boję na razie kupować TOTW, bo ma czerwone mięso, które jest bardziej alergenne od białego. POczekam jeszcze pare miesięcy, aż psica skończy rok i zamówię, niby jest to też karma przeznaczona dla szczeniaków, ale ja nie jestem jakoś przekonana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nuleczka']A ja się boję na razie kupować TOTW, bo ma czerwone mięso, które jest bardziej alergenne od białego. [/QUOTE]

czy bardziej alergenne to nie wiem.
Zależy też którą wersję TOTW weźmiesz, bo są trzy, a tylko w jednym jest trochę dziczyzny i bizona.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jesteśmy po 8 kg worku karmy. Co mogę powiedzieć, w pierwszym momencie sierść wyraźnie zmiękła, było okej. Natomiast przy końcu worka końcówki kup zaczęły być luźniejsze i ogólnie bardziej śmierdzące, sierść wyraźnie zmatowiała. Pies nie jadł chętnie karmy, ale chętniej niż np. happy dog. Karma sucha i zdecydowanie za małe granulki jak na karmę przeznaczoną dla ras dużych.
Drugi 8kg worek, właśnie sprzedałam, będę poszukiwać czegoś co bardziej odpowiada mojemu osobnikowi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...