Jump to content
Dogomania

Karma Chicken Soup


tobb

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Ja właśnie zamówiłam Chicken Soup Puppy dla mojego borderka... Po RC miał gazy :( po Acanie prawie wcale, ale Acany aktualnie nie ma (już nawet przelałam pieniądze, a tu mi dzwonią, że nie mają karmy - to po co wystawiają na Allegro?).

Zobaczymy, co z tego będzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Słuchajcie, chciałabym zacząć karmić moje psy CHS... Jednak na spróbowanie 9 kg to za dużo.
Czy ktoś mógłby nam odsprzedać nie więcej niż pół kilo CHS na spróbowanie dla małej i ok. kg adulta dla starszej?
Mała jeszcze aż taka wybredna nie jest, ale wolę nie ryzykować. Natomiast Diuna .. Kupiłam kiedyś Diamonda, nie dostawała nic innego. to co, że głoda- nie zje i już. Karmą pluła po całej kuchni :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Prawdopodobnie przejdę ze swoim psiakiem na ChS.
Wcześniej próbowałem z wersją dla szczeniaków i się niestety nie sprawdził, bo były częste gazy i kupy rzadkie.
W sumie mógłbym pozostać przy obecnej karmie - Diamond Naturals z jagnięciną, ale kusi mnie ta karma holistyczna. Wiele dobrego o niej słyszałem. Ciekawy jestem czy te podejście będzie udane...

A pytanie do tych, którzy już są na ChS: jak jest w praktyce, w waszym przypadku różnica między karmą holistyczą a standradową karmą super premium?

Link to comment
Share on other sites

tzn roznicy takowej nie ma u nas a jestesmy juz kilka miesiecy na niej i chyba zostaniemy tylko tyle ze zaczynajc karme byly kupy wodniste tak jakos do 4 dni ale to podobno normalne a teraz jest git !!! i nawet trawy nie zre !!!ladniej spi :) tzn nie wierzga nic mu sie nie sni :) wiem to bezsesowne ale to jedyne spostrzezenia a no i jeszcze super wpiernicza :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='birma74']Ja wracam do Diamonds Naturals ta karma super mojej suni służy ,od trzech tygodni mam CHS i choć sunia wcina chętnie to kupy są koszmarne ,ile zje tyle wydali:crazyeye:a że jest to berneńczyk to i kupka słusznych rozmiarów.[/QUOTE]

Mój psiak miał podobny problem. Do tego zła konsystencja odchodów uniemożliwiała sprzątanie ;)
Wiem, że to sprawa indywidualna, bo o ChS słyszałem same dobre opinie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mojego ON przestawilem z Acany na CHS wlasnie dla duzych ras. I jak narazie po tygodniu zeby nei zapeszyc jest naprawde dobrze. Na Acanie niby bylo dobrze, ale nie do konca... Kupy byly czeste i spore, sporadycznie luźne. Na CHS wszystko sie unormowalo, jada ze smakiem (zreszta Acane tez), ale zalatwia sie moze raz dziennie i to mala iloscia. Na inne efekty trzeba dluzej poczekac. Zastanawia mnie tylko dlaczego CHS nie zawieta tauryny (Acana zawiera) i jak to jest z konserwantami i chemia, bo firma produkujaca Acane zapewnia ze jest to karma bez dodatku konserwantow.

P.S. Dlaczego Chicken Soup nie ma swojego watku tam gdzie inne popularne karmy?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[QUOTE]albo może wiecie czy ChS wysyłaja próbki karm? [/QUOTE]

Przysyłają.
Ja dostałam zimą całe pudło próbek(za 30 zł)chciałam zdaje się tylko Nutrę ale oprócz niej było też sporo paczuszek CHS i jeszcze kilku karm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozwolę sobie odkopać troszkę temat jako iż jest troszkę starszy.
Czy ktoś stosował tę karmę przez dłuższy czas? Skład mi się bardzo podoba, chyba jedna z ciekawszych propozycji na naszym rynku? Zastanawia mnie również TOTW (ale to nie ten temat), skład mają podobny. Szczególnie interesuje mnie wielkość "kulek"/krokietów w karmie dla dorosłych psów ras dużych, zbytniej drobnicy psisko nie ruszy, bo mu z pyska wylatują...:roll:

Będę wdzięczna za wszelkie informacje ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, od pół roku karmię Chicken Soup moją foksterierkę. Karma ładnie pachnie, pies chętnie ją zjada, chociaż muszę ją trochę "zanęcaĆ",ale tak jest u nas z każdą suchą karmą. Ostatnio miałam 8 kg worek i prawie cały skarmiłam bez problemów z jedzeniem i trawieniam. Zamawiałam w e-karma - dostawa gratis, szybko i bezproblemowo. Granulki są w kształcie dysku o średnicy ok. 1 cm. Moja 10 kg foksia radzi sobie z tą wielkością bez problemów - podsumowując polecam !

Link to comment
Share on other sites

Karmę zamówiłam.
Pies je ją od 6dni. Z trawieniem większych problemów nie ma, ale z tym generalnie nigdy nie miał problemów.
W przypadku krokietów dla ras dużych, są hmm strasznie małe :shake:.
Wydawało mi się, że logiczne jest to, że jeśli pies jest duży to potrzebuje pochrupać, mój gryzie kulki a jak mu wypadają z pyszczka to szybko się zniechęca.
Fakt że zjada, ale bez zachwytu. Karma faktycznie pachnie ładnie.
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że skóra stałą się jakby bardziej różowa - w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle. Włos jakby miększy.
Ale na efekty trzeba poczekać nieco dłużej. Jak zje bez większego grymaszenia te 8kg, to otworzymy 2 worek, jak nie to odsprzedam.

Link to comment
Share on other sites

Moja Fuga też je suchą karmę bez większego entuzjazmu - często dopiero jak zgłodnieje, a próbowałam już różnych - raczej z "górnej półki" i nie stwierdziłam jak dotąd spektakularnych efektów. Może dlatego,że pies jest jeszcze młody - 2,5 roku, ale to że sierść jest bardziej miękka też zauważyłam. Duże krokiety ma Purina i Belcando, dla nas nawet "za duże". W przypadku Chickan Soup producent założył pewnie taką wielkość jako uniwersalną, ale faktycznie dużemu psu takie krokiety mogą wypadać z pyska - podobnie jest dla nas z Royalem Mini - niby odpowiedni bo do 10 kg, ale krokiet troszkę na foksowe zębiska za malutki. Pozdrawiamy:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...