Jump to content
Dogomania

Szczeniak Chińskiego grzywacza power puff


choocolate

Recommended Posts

Witam !
Jestem nowa na forum, więc proszę o cierpliwość na forum, gdyż nie wiem co mogę a czego nie za bardzo, aby nie włożyć kija w mrowisko.
Mieliśmy przygarnąć pieska ze schroniska, ale szukamy czegoś bardziej ambitnego. Marzą nam się wystawy psów, a ze schroniskowym to raczej nie do pogadania w tej sprawie. No tylko, że nie jestem strasznie zamożna i po prostu w połączeniu z wydatkami mojej rodziny ni jak nie stać nas na pieska za 1500zł. Pewnie pomyślicie, że to brednie każdy jak będzie chciał to uzbiera potrzebną sumkę, a jak pewnie nie ma na psa to i karmę tańszą i na wszystkim bęzie oszczędzał. Niee. Ja na karmę i inne sprawy zawsze znajduję pieniądze No tylko po prostu mam rodzinę ja nie pracuję stale, tylko dorywczo i jednorazowy wydatek 1500zł to dla mnie baaaaaaardzo dużo.
A więc z związku z tym szukamy suczki (dopiero na WAKACJE ), Chińskiego grzywacza Power puff za cenę ok.500zł. Tyle jestem w stanie zaoferować.
Tylko proszę bez domysłów, mogę zapewnić wspaniały dom pieskowi no tylko z tą pracą cienko, a jeszcze coś wyskoczy to wogle będę spłukana. Tu i teraz wam przyżekam, że jestem w stanie ostatnie pieniądze na pieska wydać. Nie pójdę do kosmetyczki tylko na fryzjera dla pieska wyłożę pieniążki.
Proszę zrozumieć, że nie każdego stać na pieska za tyle pieniądzy, ale mimo tego stworzy mu wspaniały dom.;)

Link to comment
Share on other sites

z twoich poprzednich postów byłam przekonana, że chcesz zakładac dom tymczasowy...

skoro nie masz pieniedzy na psa wystawowego, nie będzie tez miała pieniedzy na wystawy. nie wiem ile to kosztuje teraz, ale 11 lat temu płaciłam około 100 zł wpisowego plus dojazdy.
poza tym, za 500 zł nie dostaniesz raczej psa klasy wystawowej. nie wiem tez, czy posiadanie psa ze schroniska to brak ambicji:)
a 1500 zł uzbierasz w 15 miesiecy, jesli będziesz odkładała po 100zł.

Link to comment
Share on other sites

A ja w sumie rozumiem, że trudno jest pieniądze odłożyć :) Tez mam zawsze z tym problem.

Grzywek, szczególnie pp i to wystawowy nie jest wbrew pozorom specjalnie tani w utrzymaniu. Na kosmetyki wydaje się nieraz mnóstwo pieniędzy, do tego dochodzi jeszcze sprawa karmy, która też musi być najwyższej klasy, czasem potrzebne są też witaminy, a to też spory koszt.
Same wystawy kosztują nie mało, tak jak mówi paniMysza, krajowe wystawy w tym momencie to koszt 80-90 zł, międzynarodowe ok 120 zł.To jest koszt samego wpisowego, do tego dochodzą dojazdy, a z naszego regionu, nie oszukujmy się, ale jest wszędzie daleko ;)

A ja mam raczej inne pytanie, czy znacie rasę ? Grzywki to nie zawsze są słodkimi bezproblemowymi pieseczkami... nie bez powodu pojawiają się w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

Myślałam nad domem tymczasowym, ale inni użytkownicy pisali, że to bardzo trudne. A ja to raczej nie umiem resocjalizacji przeprowadzić.
Dlatego szukamy suczki, no i tu znów problem z kasą, bo pies z pseuohodowli nie wchodzi w rachube. No i szukamy chińskiego grzywacza power puff. Mieliśmy kiedyś do czynienia z tą rasą. Naprawde wspaniałe pieski z lekkim charakerem, ale co nam jak najbardziej pasuje. Wiem ile kosztuje jego utrzymanie i to nie jest problem.
Suńka nie ma być perełką wystawową, tylko pojedziemy na kilka wystaw do uzyskania praw hodowlanych. Ale nie bedzie suką do hodowli tylko kochanym pieskiem, jeżeli znajdziemy reproduktora, o wątpie, ale być może urodzi miot. Bo wiemy jakie to trudne wychować szczeniaczki.
Prosze o zrozumienie, że wole pieniądze przeznazyć na wystawy, jedzonko itp. niż wydać wszystie na kupno psa.;)

Link to comment
Share on other sites

Iza. Wielkie dzieki podsunełaś mnie do świetnego pomysłu. Podzwonie, wyśle e-maile i innymi źródłami jak coś sie skontaktuje. A być może nie wiesz kto planuje miot, tak do odebrania w wakacje ? Bo zaglądałam na strony, ale cicho, albo nie napisane, albo nie planują. Jakiś feralny rok.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzieki Iza. Dzieki tobie narazie pisałam z hodowcami, ale załapałam z niektórymi dory kontakt. Strasznie sie ciesze, bo dogadałam sie z jednym(narazie tajemnica). Wiele hodowców chetnie udziela odpowiedzi. Musze przyznać, że niektórzy są niezmiernie mili i odpowiadali na moje niezbyt wyszukane pytania.
Jeszcze raz. Wielkie dzieki Iza.;);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...