Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jaanna019']słaby translator ale można sobie potłumaczyć co nieco
[url]http://translate.google.pl/#de|pl|[/url][/QUOTE]

Wyczytałam tyle, że pan Marek chory podobno i dlatego do Polski musiał wrócić. Biedaczek..... Bedzie zarabiał na leczenie sprzedając pieski z Korabiewic...

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.radiovictoria.pl/materialy_reporterskie/3581[/URL] no niech ja padne, kto tam tak ladnie opowiada o tych "pieskach, ktore jednym zabkiem sobie jedzonko podjadaja".... piekny reportazyk sponsorowany, juz zamiatamy pod dywan sprawe przytuliska - no fakt, przeciez do lipca maja stamtad zniknac... zalosne :(/Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Żenujące... A puenta, że gdyby w schronie było źle, nikt by zwierząt nie podrzucał tylko podkreśla kompletną ignorancję autorki i brak podstawowej wiedzy w temacie bezdomności (Weronika Lipka).

Nie będzie łatwo skoro na kierownika wzięli faceta, który ma mocno wpływowych znajomych (za FB wnioskuję). Znajdą się zaraz reporterzy, osoby medialne, które w ciemno poprą kolegę. Póki co to reportaż w niszowych mediach... pytanie co dalej, bo media mogą tu pomóc, jak i zaszkodzić istocie sprawy tych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Po obejrzeniu reportażu- mam takie same odczucia!
[quote name='jaanna019']Od wczoraj nie mogę przestać myśleć o kotach. Tam musi być tragedia skoro nie chcą pokazać a sam temat budzi takie emocje u kierownika. Jeśli osoba, która nie ma doświadczenia w opiece nad zwierzętami tak silnie reaguje na słowo "kociarnia" to wyobraźcie sobie co tam się dzieje. Z tego co pamiętam to przyczepę/kociarnię M. dostała od forum miau. Czy darczyńcy nie mogą sprawdzić w jaki sposób jest ten dar wykorzystywany? Czy darowizna jest wykorzystywana zgodnie z celem?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Ktoś tu pytał o co mam żal do Bielawskiego..Ja podałam to jako przykład - gdyby można było kupić życie tych psów czy tych nieszczęśliwych 20 koni to mogę i na kolana paść i czołem bić i po rękach całować!Do koni 1 starszy człowiek..Jasno trzeba zdawać sobie sprawę,że nic nie ma znaczenia to czy tamto..Do lipca przyszłego roku mają te zwierzęta zniknąć,bo ziemia sprzedana...Dobrze poinformowani twierdzą,że tam ma być park rozrywki,inni,że SPA..Słyszę,że zaczyna się niemiecka część akcji...
I czuję się bezsilna..Zapraszam wszystkich aktywnych uczestników na analogiczny wątek Korabiewic na forum miau - w wątku odzywał się przedstawiciel Korabiewic..Czekamy na niego..Chcemy rozmawiać.
Do usłyszenia-wracam na miau.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Ktoś tu pytał o co mam żal do Bielawskiego..Ja podałam to jako przykład - gdyby można było kupić życie tych psów czy tych nieszczęśliwych 20 koni to mogę i na kolana paść i czołem bić i po rękach całować!Do koni 1 starszy człowiek..Jasno trzeba zdawać sobie sprawę,że nic nie ma znaczenia to czy tamto..Do lipca przyszłego roku mają te zwierzęta zniknąć,bo ziemia sprzedana...Dobrze poinformowani twierdzą,że tam ma być park rozrywki,inni,że SPA..Słyszę,że zaczyna się niemiecka część akcji...
I czuję się bezsilna..Zapraszam wszystkich aktywnych uczestników na analogiczny wątek Korabiewic na forum miau - w wątku odzywał się przedstawiciel Korabiewic..Czekamy na niego..Chcemy rozmawiać.
Do usłyszenia-wracam na miau.
Elżbieta[/QUOTE]
Podaj link do miau prosze poczytam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Ratunku! ARKA się na miau uaktywniła :shake: [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=136581&start=0[/url][/QUOTE]

Zosiu, olej - ile mozna z wielbicielka zbieraczek dyskutowac? O czym? Jak ARKA tak uwielbia kazda zbieraczke po kolei, to czemu im nie pomagala? Pani BW dorobila sie prawie 800 psow i kotow w koszmarnym stanie, p.Szwarc ponad 500 psow i kotow i innych w rownie malo ekscytujacych warunkach.... gdzie wtedy byla pomocna ARKA? U p.Krzetowskiej jakos rowniez luksusow nie pamietam, a tutaj ARKA takze miala pole do popisu ... Trzeba bylo cos zrobic dla zwierzat, a nie tylko czekac na mozliwosc klepania w klawiature i madrzenia sie przed publicznoscia. Teoretycznie to wszystko zawsze fajnie wyglada... /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Zosiu, olej - ile mozna z wielbicielka zbieraczek dyskutowac? O czym? Jak ARKA tak uwielbia kazda zbieraczke po kolei, to czemu im nie pomagala? Pani BW dorobila sie prawie 800 psow i kotow w koszmarnym stanie, p.Szwarc ponad 500 psow i kotow i innych w rownie malo ekscytujacych warunkach.... gdzie wtedy byla pomocna ARKA? U p.Krzetowskiej jakos rowniez luksusow nie pamietam, a tutaj ARKA takze miala pole do popisu ... Trzeba bylo cos zrobic dla zwierzat, a nie tylko czekac na mozliwosc klepania w klawiature i madrzenia sie przed publicznoscia. Teoretycznie to wszystko zawsze fajnie wyglada... /Agnieszka[/QUOTE]
Oj tam, oj tam - psy w Ostatniej Szansie były przecież "tylko brudne" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']A co ona ma do roboty, poza dyskusjami? to juz nie hobby, ale zajęcie główne.[/QUOTE]

Zalosnie sie czyta wypowiedzi ARKI na Miau - zwlaszcza jak snuje opowiesci o tym jak 10 lat temu przedzierala sie z wojskiem (???) z TONA karmy do Korabiewic... kurcze, tone karmy, to Marek S. w zeszlym roku odbieral od nas za jednym razem dosc niewielkim samochodem typu van i histerii nikt z tego powodu nie robil - moze czas zaczac ;)... nic to, kto pomaga w Korabiewicach to pomaga, bez szumu i fanfar, a kto lubi sobie pogadac, ten klepie w klawisze :) /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Zalosnie sie czyta wypowiedzi ARKI na Miau - zwlaszcza jak snuje opowiesci o tym jak 10 lat temu przedzierala sie z wojskiem (???) z TONA karmy do Korabiewic... kurcze, tone karmy, to Marek S. w zeszlym roku odbieral od nas za jednym razem dosc niewielkim samochodem typu van i histerii nikt z tego powodu nie robil - moze czas zaczac ;)... nic to, kto pomaga w Korabiewicach to pomaga, bez szumu i fanfar, a kto lubi sobie pogadac, ten klepie w klawisze :) /Agnieszka[/QUOTE]
A Tomasz Matkowski napisał, że wszyscy jesteśmy pierdzialce... Kto to jest w ogóle? Poza tym, że pisał w necie o Jandzie z niczym mi się nie kojarzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']A Tomasz Matkowski napisał, że wszyscy jesteśmy [B]pierdzialce...[/B] Kto to jest w ogóle? Poza tym, że pisał w necie o Jandzie z niczym mi się nie kojarzy...[/QUOTE]

:megagrin::megagrin::megagrin: to kolejne nowe słowo jeszcze nie słyszałam do tej pory.
Z jednej strony człowiekowi chce się tarzać ze śmiechu jak się czyta posty Pana Tomasza M. i Anieli R. z drugiej :shake::shake: :shake: bo zwierzęta w Korabiewicach ... gorzej ,że te dwie osoby bardziej szkodzą jak pomagają. Ewa

Link to comment
Share on other sites

Niedługo powstanie park rozrywki pod Mszczonowem (kilka kilometrów od Korabiewic) więc już teraz zaczyna się... wojna.
W interesie ludzi, ale kosztem zwierząt. Kilkanaście hektarów gruntu to niezła gratka...

Polecam ciekawe artykuły:

[url]http://www.eglos.hostit.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=933:trwa-boj-o-schronisko&catid=104:yrardow[/url]

[url]http://www.zyrpoint.pl/content/blogcategory/9/20/[/url]

[url]http://www.zyrpoint.pl/content/view/1223/27/[/url]

[url]http://www.zyrpoint.pl/content/view/1215/2/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Pani Krawczykiewicz znowu tworzy.... nie chce sie juz nawet komentowac, na miejscu Fundacji Viva i Pogotowia dla Zwierzat wytoczylabym Pani proces o znieslawienie, bo to plucie jadem robi sie coraz bardziej obrzydliwe - to przeciez Pani nie przeszkadzaly wychudzone psy w Korabiewicach, jakos Pani zapomniala? Nie szkodzi, nagralo sie :)/Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Pani Krawczykiewicz znowu tworzy.... nie chce sie juz nawet komentowac, na miejscu Fundacji Viva i Pogotowia dla Zwierzat wytoczylabym Pani proces o znieslawienie, /Agnieszka[/QUOTE]

To niech wytoczą.:lol: Dziwne, że do tej pory tego jeszcze nie zrobili. Mnie dziwi też to, że umowa dzierżawy (aż na... 30 lat) była scedowana na dwie osoby prywatne, a nie stowarzyszenie, czy fundację. Ciekaw jestem na kogo? [I]Ostatniaszansa[/I] - może dasz odpowiedź, co to za osoby i co (kogo) reprezentują?
To co by było, gdyby te osoby zmarły, a ich spadkobiercy chcieli skorzystać np z zasiedzenia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkad']To niech wytoczą.:lol: Dziwne, że do tej pory tego jeszcze nie zrobili. Mnie dziwi też to, że umowa dzierżawy (aż na... 30 lat) była scedowana na dwie osoby prywatne, a nie stowarzyszenie, czy fundację. Ciekaw jestem na kogo? [I]Ostatniaszansa[/I] - może dasz odpowiedź, co to za osoby i co (kogo) reprezentują?
To co by było, gdyby te osoby zmarły, a ich spadkobiercy chcieli skorzystać np z zasiedzenia :evil_lol:[/QUOTE]

to nieprawda, żadnej takiej umowy nie było, Viva jako Fundacja miała dzierżawić

Link to comment
Share on other sites

Arkad wygląda na to,że chodzisz po bazarach i podsluchujesz co jedna przekupka drugiej do ucha plecie? Czy domysły snujesz ? W zapisie takiej dzierżawy czy to użyczenia można zamieścić bezwględny warunek ; tylko na potrzeby schroniska dla zwierząt , każda inna działalnośc na terenie jest zakazana pod rygorem natychmiastowego wypowiedzenia. Viva miałaby hotel dla milośników quadów wybudować ? Czy Disneyland ? Troszkę zmarwiła mnie darowizna firmy MARS, czy faktycznie uwierzyli plw ? Z drugiej strony odmówić tym biednym zwierzętom jedzenia . Ukarać je ? Za kogo ? Za co ? Ewa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...