Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

malvaaa, my się zdzwonimy będzie prościej.

Już mówię dlaczego ostatnio było tak ciężko, pracownicy od kilku tyg nie dostają pieniędzy (dostają sukcesywnie jakieś zaległe kwoty, ale drobne) i nie pracują - brak środków finansowych. Jest tam p. Magda i jeszcze jedna Pani, ale to ponad ich siły. W dwie soboty z rzędu dzielnie towarzyszył nam jeszcze jeden pracownik, a w ostatnią sobotę nawet dwóch... Po prostu brakuje rąk do ogranięcia tego.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam część wątku i jedno mnie dziwi dlaczego osoby które "najeżdżają" na Panią Magdę, nie zajmą się działaniami skierowanymi do człowieka, który jakis czas temu przekonał tą Panią, by darowizną zapisała mu swoją ziemię 14ha, dlaczego nie poruszą tematu, że obiecał jej pomoc w opiece nad zwierzętami, że wszystko będzie super-zamiast pomocy otrzymała nagonkę, została "sama" , atakowana broniła się jak mogła-więc nie dziwcie się jej wypowiedziom w tv. Zamiast rozpropagować wolontariat, pomóc zbierać środki na karmę, ziemia na której są zwierzaki stała się niestety co dla niektórych najważniejsza. Pani Magda do wielu ludzi straciła zaufanie, myślę, że wielu z nas po tym czego doświadczyła, również by je straciło. Nie ma się co oszukiwać tu chodzi o spore pieniądze-dla niektórych zwierzęta nie są najważniejsze. Gdyby Pani Magda, nie działała szczerze, z serca, już dawno wszystko by wyprzedała i żyła jak królowa, ale ona woli pomagać w miarę swoich możliwości-tylko trzeba spróbować również ją zrozumieć, jest zżyta z ty miejscem i pomagać, a nie przejmować "władzę" nad terenem. Nie dziwcie się, że nie ma zaufania do ludzi którzy w nocy wykradają zwierzaki, którzy nasyłają tv-by później pod materiałem pokazywały się sprostowania typu"zdjęcia nie pochodzą z Korabiewic"-co z tego , ze się pokazały skoro materiał uzyskał już zamierzony oddźwięk. Gdyby ktoś chciał to mogę podesłać link nt. obecnej sytuacji w Korabiewicach.

Link to comment
Share on other sites

Za zwierzętami, dziękuję za linka, czy nie możesz wstawić go tutaj, publicznie?

Dla mnie to jest subiektywna relacja osoby wizytującej jednorazowo schronisko. Spostrzeżenia odnośnie poprawy makro warunków z wizyty ok, można ocenić je wybiórczo, ale empatią, lepszym ogrodzeniem czy wybiegiem jeszcze nikt zwierząt nie NAKARMIŁ. One są głodne... i brak tam mądrego zarządzania. Dziwne, że pracownik TOZu tak powierzchownie opisał sytuację.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomość do mnie dotarła rownież. Mam podobne odczucia:

[quote name='bric-a-brac']Za zwierzętami, dziękuję za linka, czy nie możesz wstawić go tutaj, publicznie?

Dla mnie to jest subiektywna relacja osoby wizytującej jednorazowo schronisko. Spostrzeżenia odnośnie poprawy makro warunków z wizyty ok, można ocenić je wybiórczo, ale empatią, lepszym ogrodzeniem czy wybiegiem jeszcze nikt zwierząt nie NAKARMIŁ. One są głodne... i brak tam mądrego zarządzania. Dziwne, że pracownik TOZu tak powierzchownie opisał sytuację.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Tak jak jest napisane, artykuł odnośnie kontroli również będzie-tam będzie więcej konkretów. Z tego co wiem to zwierzęta nie były głodne. Jak często jestes w Korabiewicach?I kiedy byłeś ostatnio? zwierzęta nie są głodne, są spokojne, pogodne (dla potwierdzenia byli również psi psychologowie), nastąpiły również zmiany w zasobach pracowniczych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Za zwierzętami, dziękuję za linka, czy nie możesz wstawić go tutaj, publicznie?

Dla mnie to jest subiektywna relacja osoby wizytującej jednorazowo schronisko. Spostrzeżenia odnośnie poprawy makro warunków z wizyty ok, można ocenić je wybiórczo, ale empatią, lepszym ogrodzeniem czy wybiegiem jeszcze nikt zwierząt nie NAKARMIŁ. One są głodne... i brak tam mądrego zarządzania. Dziwne, że [B][COLOR=red]pracownik TOZu tak powierzchownie opisał sytuację.[/COLOR][/B][/QUOTE]

To jest relacja pracownika TOZ? Dlatego ten link jest taki tajny?:cool3:
Jakoś do TOZ straciłam zaufanie po tym jakie opinie wydali po kontroli w schronisku słynnego Harłacza:angryy: Wg TOZ tam wszystko jest OK:mad:
Również to co się dzieje w Swarzędzu i Celestynowie woła o pomstę do nieba:angryy: A to schrony TOZ-u!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']Tak jak jest napisane, artykuł odnośnie kontroli również będzie-tam będzie więcej konkretów. Z tego co wiem to zwierzęta nie były głodne. Jak często jestes w Korabiewicach?I kiedy byłeś ostatnio? zwierzęta nie są głodne, są spokojne, pogodne (dla potwierdzenia byli również psi psychologowie), nastąpiły również zmiany w zasobach pracowniczych.[/QUOTE]

A jak często Ty tam jesteś lub osoby, których opinię reprezentujesz? [B]Z tego co wiem[/B], są głodne. I dlatego wolontariusze gimnastykują się, by zebrać kasę na karmę. "Zasoby pracownicze" się zmieniły? A może chodzi o wolontariuszy?...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']Tak jak jest napisane, artykuł odnośnie kontroli również będzie-tam będzie więcej konkretów. Z tego co wiem to zwierzęta nie były głodne. Jak często jestes w Korabiewicach?I kiedy byłeś ostatnio? zwierzęta nie są głodne, są spokojne, pogodne (dla potwierdzenia byli również psi psychologowie), nastąpiły również zmiany w zasobach pracowniczych.[/QUOTE]
jak bylo to stwierdzone,ze zwierzeta nie sa glodne?powiedzialy czy co?
poprosze o ten link bo los psow w Korabiewicach lezy mi na sercu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']A skąd wiesz,że są głodne? Gdyby zwierzęta były wygłodzone, zachowywały by się zupełnie inaczej. Pamiętajcie, że nie każdemu akurat w tej sytuacji zależy na zwierzętach, bo gdyby tak było ten Pan interesowałby się zwierzętami, dziwne jest, że niektórzy go popierają...Zmiany są w pracownikach.[/QUOTE]

Bzdury gadasz. I tyle. Ja już podziekuje za dalsza dyskusje, bo wnioskuje ze profil "ze zwierzętami" został założony celem rozpropagowania tego - pożal sie Boże - artykułu.

Łącze sie przez tel wiec nie dam rady wstawić tego linka tutaj. Jak sie do jutra nie pkawi to wstawie niech sobie ludki poczytaja "opinie pracownika TOZ"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='za zwierzętami']W tym wypadku osobiście znam osobę i mogę zaręczyć, że zależy jej zwierzętach i chce pomóc. Gdyby był tajny to nie zaproponowałabym , ze mogę go przesłać więc nie ma się co bulwersować :)[/QUOTE]
Ja osobiscie nie znam osob,ktore tam jezdza karmic psy i tez moge zareczyc ze nie klamia.
Ja tam bylam i widzialam i nie chodzi ni tylko o karme ale tez o szczepienia srodki na pchly,leczenie,kastracje.
Bo jezeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle.
Niedlugo okaze sie,ze to psie sanatorium.

Link to comment
Share on other sites

Profil jest założony po dzisiejszej "pożal się Boże akcji" , skoro tak interesujesz się Korabiewicami to napewno wiesz o czym mówię. Celowo nie umieściłam linka-żeby ktoś nie wyciągał takich pustych wniosków. Niech czytają i niech przeczytają również opinię komisji(gdy tylko się pojawi)-wszyscy jej członkowie mieli podobne zdanie. Dlaczego nie wypowiesz się na temat ludzi , którym ewidentnie zwierzęta na tym świetnym terenie nie pasują? Co do opinii, to tak jak już napisałam będzie odrębny artykuł.

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem o dzisiejszej "akcji" i wiem tez o tym ze psy są głodne. Puste wnioski? No a jakich sie spodziewalas po tym głębokim artykule?
[quote name='za zwierzętami']Profil jest założony po dzisiejszej "pożal się Boże akcji" , skoro tak interesujesz się Korabiewicami to napewno wiesz o czym mówię. Celowo nie umieściłam linka-żeby ktoś nie wyciągał takich pustych wniosków. Niech czytają i niech przeczytają również opinię komisji(gdy tylko się pojawi)-wszyscy jej członkowie mieli podobne zdanie. Dlaczego nie wypowiesz się na temat ludzi , którym ewidentnie zwierzęta na tym świetnym terenie nie pasują? Co do opinii, to tak jak już napisałam będzie odrębny artykuł.[/QUOTE]

Poza tym czym innym jest to ze brakuj pieniędzy, karmy i wszystkiego - co zapewne jest rownież wynikiem nagonki (zupełnie już inna kwestia której nie zamierzam roztrzasac jej jej słuszność), a czym innym artykuł gdzie autorka pisze ze jakby była bezdomnym psem to chcialaby mieszkać w korabiewicach. No błagam...
Koniec dyskusji z mojej strony. Koniec dyskusji z mojej strony.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję czytać ze zrozumieniem - nie umieściłam linka, by nie zostać posądzoną o rozpropagowywanie ( co mi zarzuciłeś), tym bardziej, że będzie kolejny szczegółowy artykuł-co również mogłeś przeczytać. Masz rację nie dyskutuj tylko zajmij się tematem osób, którym te zwierzęta najzwyczajniej nie są na rękę i nie błagaj tylko pomagaj :) Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...