Jump to content
Dogomania

Ca de Bou - BUBA za TM


kasumi

Recommended Posts

  • Replies 766
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kasumi,znowu właduje się z nowym watkiem:cool3:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/208753-Gdzieś-na-końcu-swiata-psy-znajduja-schronienie...-tylko-co-dalej?p=16981511#post16981511[/URL]


A najładniej Bubci w tych kakolach,cudnie po prostu :lol: gdzię Ty takie piekne zielsko znalazła,plener idealny dla takiej modelki :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja się zabiję, a raczej Bubę...

ostatnio nie podobało mi się jej ucho...., więc stwierdziłam, że czas wybrać się do weta, bo coś dawno nas tam nie było....
i co się okazało???

ma zapalenie ucha i skóra małżowiny wew. strony ucha zmieniona.........SUPER!

84zł zapłaciłam za Oridelmyl....

i w dodatku Buba tak wierciła się przy czyszczeniu uszu...wrr....cała jeździła po posadzce, trzeba było ją władować na stół (grubasss z niej :D ), to i tak zapierała się......

chciałam zamówić 2x12 kg. karmy (oszczędzamy wtedy ok. 30zł), ale zabraknie nam jakieś 18zł...i konto będzie świecić pustkami...


aha, mam rachunek, ale skaner ewidentnie ma mnie w du**e

Link to comment
Share on other sites

dobra, księgową to ja nie będę...liczyłam x razy i:


[CENTER][SIZE="5"][COLOR="#ffa500"]AKTUALNE ROZLICZENIE:[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

wpłaty: :loveu:
[B]13,5zł - bazarek /dogo/
105zł - bazarek /dogo/
100zł - bazarek /dogo/
200zl - Sylwia z allegro
100zł - Juona
160zł - bazarek /dogo/ (brakuje jeszcze 20zł)
96zł - nika&lola /molosy/
200zł - bazarek /molosy/
10zł - moni12
38.77zł (10euro) - Monika R. /fb/
40zł - Magda Cz. /fb/
50zł - Marta S. /fb/
100zł - aga4
50zł - spadek po TOYI
50zł - Roofi /molosy/[/B]
[SIZE="4"][COLOR="red"]RAZEM: 1313.27zł[/COLOR][/SIZE]

wydatki: :(
[B]50zł - karma Brit/5kg
209zł - karma Hills i/d/ 12kg
5zł - karma Brit/500g
10zł - zastrzyki
18zł - full wypas allegro
18zł - odnowione full wypas allegro
10zł - smyczka [/B] kupiona u taks
[B]65zł - obroża Bayer
24,5zl - kaganiec
2,8zł - adresówka
7,7zł - czopki
83zł - antybiotyki, badania itp. na babejszjozę
45zł - antybiotyk na babejszjozę
31zł - j.w.
18zł - wznowione allegro
6zł - pakiet ogłoszeń
150zł - Brit Care 12kg
40zł - karma ACANA 2,5 kg
42zł - zastrzyki
30zł - zastrzyki
32zł - zastrzyki
50zł - ACANA 2,5 kg
16zł - allegro
84zł - zastrzyk + maść na zapaleniu ucha
259zł - 2x12kg Brita[/B]
[SIZE="4"][COLOR="red"]RAZEM: 1306zł[/COLOR][/SIZE]

[COLOR="green"][SIZE="5"]SALDO +7.27zł[/SIZE][/COLOR]


nie wiem dlaczego mi wychodziło, że będziemy na minusie O.o nie ważne...

i źle wam napisałam nie wydałam 84zł za maść - za maść dałam 55zł, ale Bubek dostał jeszcze jakiś zastrzyk (coś chyba na świąd itd.)

i domu to samo - cierpi się dupskiem, tylko, żeby jej nie czyścić....chore uszko czyścimy do czwartku, a w piątek pojedziemy na wizytę kontrolną :)

Link to comment
Share on other sites

O Boziu,a co to przytrafiło sie Bubci ???Wiesz kasumi,nie wiem co sie dzieje z tymi uszami,ale bardzo duzo psów cierpi z tego powodu,w moim stadzie też co chwila mam problem.U moich ostatnio p.wetka stwierdziła,że to na tle alergicznym a ja nie wiem co ich moze uczulać :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja69']nie wiem co sie dzieje z tymi uszami,ale bardzo duzo psów cierpi z tego powodu,........ ostatnio p.wetka stwierdziła,że to na tle alergicznym a ja nie wiem co ich moze uczulać :([/QUOTE]

Mój wet uważa, ze psie problemy z uszami wynikają z kociego świerzbu. Mało kto podejrzewa, że psie zapalenie ucha to efekt świerzbowców.

Link to comment
Share on other sites

miała przewlekłe zapalenie ucha......ech...., ale po tym czyszczeniu już powinno być OK :)

ale ma pskudne zmiany na małżowinie od tego zapalenia..., jakby ciemne zgrubienia, które nie chcą zejść :(

zamówiłam już 2x12kg Brita, powinno dojść na dniach :)

Link to comment
Share on other sites

znowu Ci pospamuje ,dobra?? Nie urwiesz mi głowy co??

zapraszam na bazarki

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209152-Bajki-dla-najmłodszych-ale-mamusie-też-je-lubią-bazarek-do-dnia-15.06.2011[/URL]

i drugi
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209200-Biżuteria-na-moje-tymczasy-do-19.06-11-do-godz.22.00[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja69']znowu Ci pospamuje ,dobra?? Nie urwiesz mi głowy co??

zapraszam na bazarki

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209152-Bajki-dla-najmłodszych-ale-mamusie-też-je-lubią-bazarek-do-dnia-15.06.2011[/URL]

i drugi
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209200-Biżuteria-na-moje-tymczasy-do-19.06-11-do-godz.22.00[/URL][/QUOTE]

no jasne, że nie mam za złe :)

ja też wkleję 2 bazarki na zadłużone szczeniaki :)


kolczykowo:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/209074-*-KOLCZYKOWO-i-DECOUPAGE!!!-*-Na-Meeega-d%C5%82ug-3-szczeniak%C3%B3w!-17.06.-20.00?p=17042182#post17042182[/url]

i różności:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/209298-Pom%C3%B3%C5%BC-nam-sp%C5%82aci%C4%87-d%C5%82ug!-Depilator-masa%C5%BCer-kosmetyki!-do-25.06!-Zapraszamy[/url]!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasumi']a jaki z niej grubas się zrobił :D waży ponad 30 kg. /31kg. ważyła jak dostawała zastrzyki, bo miała jakiegoś wirusa, to ciekawe ile teraz waży :D/ musimy się wybrać do lecznicy...., zrobiły to najprawdopodobniej jutro..., bo nie podoba mi się jej ucho....i jeszcze pazury trzeba obciąć...[/QUOTE]

przytyło jej sie od tych pierwszych fotek..
a to zdjęcie z gratisami..boskie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']kasumi - przyznaj sie..ty w ogóle Bubulca nie ogłaszasz juz..coooooooooooo?
bo ja kochasz:)[/QUOTE]

przecież Bubek ma cały czas allegro, co ty mi tutaj opowiadasz? :P

dzisiaj od 16 do 19 podróżowała z nami po mieście :) idealny pasażer! :) lubi poobserwować, spokojnie siedzi...:)
byłyśmy przy okazji na kontroli uchów i wszystko ok, naprawiły się :) ale wetka powiedziała, że to lubi nawracać :(

i cholera, mamy tylko nieco ponad 7zł..., ale plusem jest to, że mamy karmy na 2 miechy :) tylko brak kasy na awaryjne sytuacje, np. tak jak ta teraz z uchami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']dasz rade...odpusc na chwile szczyle...i pomysl o Bubulcu i sobie....mała[/QUOTE]

szczyle muszę dokończyć..., a dla Bubka zrobię cegiełkowe....tylko teraz jest ciepło i nie chce mi się siedzieć i wysyłać kilka h zaproszeń :(

Link to comment
Share on other sites

Buba miała dzisiaj 4 ataki padaczki....:shake::shake::shake:

(na szczęście, gdy miała atak ktoś był w domu...)

1 atak był koło 10.30
2 atak był koło 12 (razem ze stolcem i moczem)
podczas tych 2 ataków była w domu siostra

3 atak był koło 15 (byłam wtedy ja i mama)

i o 16 pojechaliśmy do weta (akurat przyjechał tata z delegacji..) wet przepisał RELSED (2 dawki -w jakichś pipetkach....?- 10zł) i gdy byłby 4 atak to kazał podać do odbytu...

i 4 atak był koło 18.30...(akurat zostałam sama w domu...) szybko, ale z trudem podałam lek (ogon był tak zwinięty, że ledwo go odgięłam...) i dostała ADHD...:-o latała po łóżkach na półprzytomną..., chciała wchodzić na szafki kuchenne.....dobrze, że szybko balkon zamknęłam, bo nie wiem co by jej strzeliło do głowy.......
a teraz od ponad półgodziny spokojnie leży...., nawet wywraca się na plecy, żeby ją głaskać po brzuchu :)


chyba nie muszę opisywać co się działo, jak pies dostaje padaczki...?
bo widok jest okropny....pierwszy raz widziałam jak pies ma atak....

sądzę, że to przez pogodę...u nas jest bardzo duszno.........i mam nadzieję, że to tylko tak dzisiaj......, bo 15 lipca wyjeżdżam za 2 tygodnie za granicę......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fochu']ta pogoda daje wszystkim w kość :( mój potwór też chodzić nie chce
więc miejmy nadzieję że to faktycznie przez tę pogodę mała miała ten atak
Wymiziaj ją mocno za uszkiem ode mnie ![/QUOTE]

oby, oby....
zaraz ją wymiziam :)

byłam z nią na spacerze i normalnie się zachowuje :) jak na razie wszystko ok :) (tfu, tfu)

Link to comment
Share on other sites

Buba miała 5 atak koło 22, zadzwoniliśmy do weta i kazał przyjechać....
Zostawiliśmy ją na noc, sporo dowiedzieliśmy się o padaczce...

rano zadzwoniłam i:

Buba miała atak w nocy, dostała barbiturany (o ile czegoś nie przekręciłam...)
i spała...

potem koło 8.30 znowu atak, ponownie lek i śpi do teraz...

po podaniu leku atak mijał, nie było fazy pobudzenia

wet stwierdził, że teraz nie ma sensu teraz wprowadzać ją w śpiączce, bo i tak zasnęła i się regeneruje...


wet przepisze nam lek na padaczkę (zapomniałam nazwy coś na "i" chyba..)


odbierzemy ją o 17 i co dalej.....................? u nas każdy pracuje do 15, ja pomimo, że mam wakacje, to i tak chcę gdzieś wyjść, bo przecież mam te wakacje, jak wspomniałam, za miesiąc wyjeżdżam.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baster i lusi']Kasumi podczytuję wątek cały czas i tak bardzo wam współczuję.Chory pies to tragedia dla wszystkich w domu.co mówi wet da się to jakos nad tym zapanować?[/QUOTE]

no te leki...., ale ataki i tak moga się zdarzyć, jakieś pojedyncze...
tylko one (te leki) bardzo obciążają wątrobę..., więc trzeba co jakiś czas robić badania...sama nie wie co dalej...

Link to comment
Share on other sites

Kasumi, podczytuję ten wątek od początku, teraz miałam przerwę, bo odeszłam moja 9-letnia dożyca, która własnie miała padaczkę przez prawie całe swoje życie.
Padaczka ujawniła się w wieku trzech lat i zrobiliśmy wszystkie badania, które nic nie wykazały, czyli była to padaczka wrodzona. Dostawała najpierw bromek potasu, a potem luminal i ataki zdarzały się raz na kilka miesięcy.
A miałam też boksera staruszka, który przez kilka dni miał ataki z powodu zaburzonej gospodarki elektrolitowej.
Czy wet zrobił badania?
Bo przyczyn ataków może być bardzo dużo.
Trzeba koniecznie zrobić badanie poziomu amoniaku we krwi, poziomu elektrolitów, poziom cukru, oczywiście ogólne też. Przyczyna może też być w zaburzeniu krążenia, ucisku od kregosłupa i inne. Oczywiście tez guz mózgu, ale to najrzadziej.
Relsed, to wlewki dodbytnicze, które stosuje się w razie długiego ataku(ale na prawdę długiego, trwającego powyżej kilku minut), na codzień powinna dostawać inne leki, mój wet zaczynał od bromku potasu, bo najmniej szkodliwe dla organizmu, po chyba roku musieliśmy zmienić na luminal, bo bromek nie wystarczał.
Niestety, w przypadku padaczki leki dobiera się na zasadzie próbowania, bo każdy organizm reaguje inaczej.

Z padaczką da się żyć normalnie, moja dożyca funkcjonowała świetnie przez te 6 lat od ujawnienia choroby.
Oczywiście, adopcja takiego psa jest mocno utrudniona, bo ludzie się boją.

Przede wszystkim musi być porządnie zdiagnozowana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...