Jump to content
Dogomania

Parys znalazl wymarzony dom:) DT przeszło w DS!:))


Uru

Recommended Posts

  • Replies 321
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

doddy,
z textem do ogłoszenia poczekam jeszcze chwilę na odp na powyższe moje pytanie, bo chciałabym sprecyzować powód alergii, jeśli wynik będzie niebawem. Część textu mam już w głowie, więc ulepię go szybko

Gizmolcu, jesteś piękny:loveu:

Link to comment
Share on other sites

GIZMO, 11 miesięcy
Pies mocno w typie American Staffordshire Terriera, o mocnej, silnej budowie ciała. Proporcjonalna, atletyczna sylwetka i mocno osadzona głowa tworzą z tego pieska stworzenie piękne i dostojne. Umaszczenie pręgowane, z białym znaczeniem dodają eleganckiego uroku.

Jakby tego było mało, w Gizmo odnaleźć można niezwykle zrównoważoną, dobrą psią duszę. To pies bardzo stonowany, spokojny, jednak nie przesadnie poddańczy czy głupi. Bywa, że ma swoje „zdanie”, które okazać potrafi wolną wolą. Mądry Opiekun będzie wiedział, że Gizmo to pies rozumny i inteligentny, z którym łatwo nawiązuje się kontakt poprzez właściwą interakcję.

Jest bardzo społeczny, w pełni zsocjalizowany z otaczającym go światem. Lubi ludzi, dzieci, inne zwierzęta. Nie sprawia problemów gdy zostaje sam w domu. Jest cichy i grzeczny. Spacery z nim to prawdziwa przyjemność. Będzie doskonałym towarzyszem zarówno rodziny, jak i osoby samotnej.

Można rzec – pies ideał! Zapyta więc ktoś: dlaczego porzucony, dlaczego bezdomny? Odpowiedź na to pytanie jest zarówno poważna, jak i banalna, jest wręcz groteskowa. Przyczyną bezdomności jest alergia Gizmo. Alergia jest schorzeniem powodującym, że skóra Gizmo staje się nadwrażliwa na alergen, którym jest ...... W konsekwencji konieczna jest więc eliminacja tego czynnika uczulającego i czasowe podawanie leków. To niewiele – ciśnie się na usta, prawda? To wystarczyło jednak poprzednim właścicielom Gizmo, by wyrzucić go z domu, umieścić w brudnym schronisku i skazać tam na śmierć. Nie zadano sobie tego trudu. Czy Ty zdołasz? Jesteśmy pewni, że tak. Każdy to może zrobić. Nawet Ty. Wystarczy pokochać Gizmo takim jaki jest i odpowiednio o niego dbać.
Jeśli w Twoim domu i w Twoim sercu jest miejsce dla psa, adoptuj Gizmo.

[B][I][SIZE=2]Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych AST[/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=2]0501797018
[/SIZE][/I][/B][I][SIZE=2][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/SIZE][/I]

FRASZKA O PLUSZOWYM, ŻYWYM PSIE
Cześć Gizmo – powiesz.
Cześć – odpowie pies.
Co tu robisz? – zapytasz.
Widzę życia mego kres.
Siedzę tu i czekam w bezruchu, choć czasem zaswędzi mnie to na brzuchu, to w uchu.
Gizmo – powiesz Ty – no, podrap się piesku!
Nie wolno mi – rzecze pies – stracę wtedy życie!
bowiem Wy ludzie, o nas psach z alergią, jak o zepsutych zabawkach myślicie!

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję że tabsy które posłałam wystarczą "na chwilę" dla Paryska i Nero

za tydzień będziemy u lekarza, postaram się o jeszcze, jak pisałam


EDIT

odnośnie testów śródskórnych ... trochę nie bardzo że robione są o takiej porze roku (to trochę sensu nie ma)
testy powinny być robione jesienią i zimą po kwitnieniu wszelkiego dziadostwa

i nie dajcie się namówić na odczulanie !!!
odczulanie zabiło moją Fionusię ... jestem pewna na 99,9 %

gdyby zamiast odczulania (o złej porze roku) i jednoczesnego podawania sterydów dostała neoral ... dziś byłaby dalej z nami

Link to comment
Share on other sites

Madziu, Fioneczka miała zrobione testy 8 marca
23 kwietnia wzięła pierwszy zastrzyk "odczulania"
i praktycznie od połowy maja było już tylko gorzej ... alergeny w otoczeniu (wszystko kwitło) + odczulanie czyli dawki alergenów w masakrycznym stężeniu do tego encorton i inne świństwa (podobno odczulania nie stosuje się ze sterydami) ... :-(
w czerwcu było tragicznie i tak do końca już zostało

gdyby wcześniej wykonali badania ... gdybyśmy w kwietniu zaczęli podawać neoral ... pewnie tak jak w przypadku Paryska i Nero byłby efekt
wiem u nas prócz alergii była pęcherzyca (w zasadzie to i tak pewna nie jestem pomimo badań) ... ale jestem na 100% przekonana że odczulanie NIE PRZYNOSI EFEKTÓW, może tylko zaszkodzić jak w naszym przypadku

a Parysek badań naskórka i krwi w kierunku chorób autoimmunologicznych robionych nie miał

nie odczulajcie go ... lepiej zróbcie szczegółowe badania

Link to comment
Share on other sites

z doswiadczenia z odczulaniem-potwierdzam,ze nam nie przynioslo to takze efetow. zrezygnowalismy po roku. fionka miala odczulanie na roztocza. przez caly rok niemal. plus enc.dostawal non stop w malych dawkach, zreszta je go do dzis. no ale to co moge powiedziec to to,ze na prawde jest w bardzo dobrej kondycji. mam takie poczucie,ze to dzieki enortonowi. Ogromnie jestem ciekawa wynikow Paryska

Link to comment
Share on other sites

... najbardziej żałuję że stać mnie było na to odczulanie

gdybyśmy zamiast płacić za to byle co, zrobili jej badania naskórka i krwi (test Coombsa, ANA) to wiem, że nie "zafundowalibyśmy" Jej takiego koszmaru ... to nasza wina ... wczesniej o kilka miesięcy podalibyśmy właściwy lek

doktor starał się leczyć Fionusię najlepiej jak potrafił ... jednak coś mu umknęło po drodze ... a mogło być inaczej :-(

ja cały czas będę twierdziła że odczulanie obudziło TO COŚ co zabiło naszą Niunię ... może się mylę

Link to comment
Share on other sites

A ja właśnie nieco ogłaszam Gizmolca z fraszką :)

Mnie w leczeniu Gizmo pociesza, że cokolwiek złego się dzieje i np. zaczyna się drapać wystarczy maść i zaraz mu przechodzi.
Obecnie znowu jest bez leków, na maści i szamponie. Ponieważ karma RC jeszcze do niego nie doszła, dostał z jagnięciną kilka dni i tfu tfu nie zapeszając nic się nie stało.
Pani dermatolog która go prowadzi mówi, ze jego stan w jakim do niej trafił to bardziej zaniedbanie niż jakaś koszmarna postać AZS (jaka jest np. u białego Nero).

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rozmawiałam z szalenie miłym panem o Gizmo. Wzruszyła go jego historia i zadzwonił aby sobie popłakać. Super mi się z nim rozmawiało. Pan jest jamnikarz, boi się amstaffów jak ognia, ale Gizmolca historia go bardzo poruszyła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...