Jump to content
Dogomania

Pies zrywa się i gryzie łapę / dziwnie kręci głową.


ArchiveDB

Recommended Posts

Mój 5-cio letni doberman ma dwa dziwne "defekty".

Po pierwsze - bardzo rzadko (raz na dwa miesiące góra) leżąc na podłodze (w pozycji "na płasko" - na łokciach), podkula tyłek i wyskakuje do przodu jak rakieta. Czasami zaraz po tym zaczyna merdać ogonem, cieszyć się, szczekać i gryźć własną nogę (tylną). Wygląda to tak, jakby sprawiało mu to frajdę (samo gryzienie). Wyskok wygląda raczej na wystraszenie się czegoś. Zastanawiałem się, czy mu po prostu nie cierpną łapy? Chodzę z nim regularnie do weta (szczepienia, złamany paluch z przodu itp.) i nigdy żaden nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.

Druga sprawa troszkę mnie przeraża, ale nie wiem czy nie przesadzam. To zdarza się bardzo, bardzo rzadko, ale zdarza. Kiedyś tak nie było. Mianowicie, gdy pies wystraszy się czegoś bardzo mocno kieruje wzrok w podłogę (bardzo nienaturalnie to wygląda) i jakby trochę kręci głową na boki. Jak gdzieś idzie to ją podnosi do góry a potem znów staje, patrzy w ziemię i kręci łbem na boki.

Czy to nie jest jakiś problem neurologiczny? A może tak bywa, jak pies się wystraszy? Dodam, że zdarza się to może raz na pół roku/rok i dzieje się tak np. w Sylwestra. Tylko, że nigdy nie widziałem takiej reakcji u psa, zawsze latał, drapał, piszczał, chował się do kibla. To jakiś paraliż?

Dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...