Jump to content
Dogomania

CACIB Ukraina Lwow 7,8.05.2011


Pointer11

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

proszę o poprawienie tematu wystawy, gdyż, tak jak pisze panbazyl jest ona dwu-, a nie trzydniowa i odbywa sie ona w MAJU, a nie w czerwcu.

Odnośnie wyjazdu - jeśli zdecyduję się na tę wystawę, to wybiorę pociąg.
Start: Kraków.
Jeśli ktoś chętny do wspólnej podróży, to zapraszam do kontaktu na priv.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']nie wiem, czy zdążę z przeciwciałami. Zobaczymy :)[/QUOTE]

nie trzeba robić testów. Tylko paszport i ważne szczepienia przeciwko wściekliźnie.
Niestety (lub stety) na granicy jest tak, że niezaleznie od tego czy Twój pies ma zrobione testy czy ich nie ma płacisz weterynarzowi parę dolarów np. "na kawę". Dzięki temu Twój pies przekracza bezproblemowo granicę.
Znam to ze słyszania wielu wystawców. W praktyce też potwierdzam - tak było w zeszłym roku podczas mojego wyjazdu do Uzhgorodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunny']nie trzeba robić testów. Tylko paszport i ważne szczepienia przeciwko wściekliźnie.
Niestety (lub stety) na granicy jest tak, że niezaleznie od tego czy Twój pies ma zrobione testy czy ich nie ma płacisz weterynarzowi parę dolarów np. "na kawę". Dzięki temu Twój pies przekracza bezproblemowo granicę.
Znam to ze słyszania wielu wystawców. W praktyce też potwierdzam - tak było w zeszłym roku podczas mojego wyjazdu do Uzhgorodu.[/QUOTE]

To nie do końca tak, "łapówkę" czy "upominek" życzą sobie Ukraińczycy, natomiast o przeciwciała mogą zapytać Polacy lub Słowacy (to powrót z Użgorodu).
Według przepisów Unijnych pies wjeżdżający do Unii ma mieć przeciwciała w innym wypadku może podlegać kwarantannie - Ukraina do Uni ni enależy więc ....
Oczywiście na granicach jak w życiu 100 przejeżdża i się udaje a 101 ma pecha i go sprawdzają. Ja należę do tych co mieli pecha i wracając z Użgorodu Słowacy zażyczyli sobie przeciwciała i nie było dyskusji miałam im pokazać i tyle. Na szczęście moi chłopcy mili je zrobione więc nie było problemu ale nastawienie Słowaka nie budziło żadnych wątpliwości co mogło by się stać gdybym tych wpisów w paszportach nie miała:( Osobiście nie zaryzykowała bym jazdy bez badań, tym bardziej że nie są to jakieś masakryczne koszty i zrobi się raz i pilnując terminu szczepień są dożywotnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunny']Witam,

proszę o poprawienie tematu wystawy, gdyż, tak jak pisze panbazyl jest ona dwu-, a nie trzydniowa i odbywa sie ona w MAJU, a nie w czerwcu.

Odnośnie wyjazdu - jeśli zdecyduję się na tę wystawę, to wybiorę pociąg.
Start: Kraków.
Jeśli ktoś chętny do wspólnej podróży, to zapraszam do kontaktu na priv.[/QUOTE]

[quote name='Darianna']Ja też jak już to pociągiem, aczkolwiek nie wiem, czy zdążę z przeciwciałami. Zobaczymy :)[/QUOTE]

ja już wieki nie jeździlam tam pociągami, gdyż to jedne z bardziej koszmarnych elementów przekraczania tej granicy. Jesli jakoś pogranicznicy z przejścia drogowego czy pieszego sa bardziej "ludzcy" to ci z kolejowego to masakra - jak dla mnie. Nie dość ze się czeka nie wiadomo na co i ile to jeszcze to trzepanie całego wagonu w poszukiwaniu nie wiadomo czego.... To żenujące. Ja jak miałam przekraczać pzrez Medyke i do lwowa potem, to zaw3sze szłam pieszym - szybko i bez jakiś zbędnych ceregieli. Od prawie samego pzrejścia po tamtej stronie są juz busy "marszrutki" do Lwowa, cena biletu jakaś śmieszna. Tylko nigdy z psem tak nie szłam. Do marszrutki pewnie z psem wpuszczą, jak się da za bilet na psa - tam sa tanie bilety! Na Huculszczyźnie z kozami jeżdżą w autobusach i to jest normalne.

I fakt, to maj a nie czerwiec....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']ja już wieki nie jeździlam tam pociągami, gdyż to jedne z bardziej koszmarnych elementów przekraczania tej granicy. Jesli jakoś pogranicznicy z przejścia drogowego czy pieszego sa bardziej "ludzcy" to ci z kolejowego to masakra - jak dla mnie. Nie dość ze się czeka nie wiadomo na co i ile to jeszcze to trzepanie całego wagonu w poszukiwaniu nie wiadomo czego.... To żenujące.[/QUOTE]


Ja też przkeraczalam granice polska- ukraińską pociągiem i żadnych problemow nie było :-). Więc chyba zależy jak sie trafi

Ale do rzeczy- zastanawiam sie nad ta wystawa, ale mysle raczej o podrozy samochodem. Towarzystwo juz mam, ale fajnie byloby, w razie czego, przekraczac granice w kilka samochodow- jakos tak razniej :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coyote Ugly FCI'][url]http://ksulviv.org/index.php?content_id=15&lang=ru[/url]

jak jets z tymi sedziami ??[/QUOTE]

W Rosji i na Ukrainie czesto tak podaja.
Podaja zaproszonych sedziow a na dwa tygodnie przed wystawa jak juz zgloszenia zamkniete przypisuja do grup i ras.
N apodstawie tej rozpiski mozesz sobie co najwyzej okreslic kto na pewno nei bedzie Cie sedziowal bo nie ma uprawnien:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Jak to jest z tymi przeciwciałami na Ukrainę? Myślę o Uzogrodzie (czy jak to się pisze). Robić? Nie robić? Na jakiej zasadzie? Jakie są koszta? Proszę kosztorys tu lub na PW ;)[/QUOTE]
to jak z pojściem do wrózki - albo się spełni albo i nie.... Jak chcesz mieć spokój wewnętrzny ze zrobilaś wszystko co trzeba - rób. Jak lubisz dreszczyk emocji - też mozesz zrobić a i tak na granicy zrobią to co uważają za słuszne dla nich i tylko dla nich.... Z psami tę granicę przekraczałam 4 razy - za kazdym bylo podobnie - nie ważne co masz wpisane w paszporcie, ważna była mała sumka na ukr przejściu - motywacja byla jedna - swojemu polskiemu wetowi płacicie za pieczątki to i mnie się też należy. Po stronie polskiej nigdy problemów nie było. To znaczy raz był, ale mieli go celnicy - wpisywali nam psy w system do komputera - nr chipa, rasa itd - i tu mieli poważny problem, bo w komputerze mieli tylko rasy typu onek, bokser..... Już nie pamietam czym byl mój labrador, leonbergery chyba wpisali jako kaukazy.... :)

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam Panbazyl ale mieliśmy ubaw jak polscy celnicy nie mieli w systemie ras które z nami jechały. Ręcznie wpisać nie mogli więc golden był labradorem, leonberger-kaukazem.... Biedny celnik/wet/ pocił się widząc nasze miny i od tamtej pory więcej nas do systemu juz nie wklepywali....:multi:
Nigdy tez o przeciwciała nas nie pytali a jeżdżę przez UK 8-9 razy w roku.
Zawsze należy mieć kilka eu w zapasie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']Potwierdzam Panbazyl ale mieliśmy ubaw jak polscy celnicy nie mieli w systemie ras które z nami jechały. Ręcznie wpisać nie mogli więc golden był labradorem, leonberger-kaukazem.... Biedny celnik/wet/ pocił się widząc nasze miny i od tamtej pory więcej nas do systemu juz nie wklepywali....:multi:
Nigdy tez o przeciwciała nas nie pytali a jeżdżę przez UK 8-9 razy w roku.
Zawsze należy mieć kilka [B]eu [/B]w zapasie;)[/QUOTE]

dolarów, Krzysiu, dolarów. Tak - razem byliśmy :) W systemie mieli chyba jeszcze jamnika - ale my jamnika nie mieliśmy ze sobą :)
Lubie tam jeździć - jedyne co jest pewne jak tam jedziesz, to ze nudzić się nie będziesz :) Na każdym kroku jakaś niespodzianka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant'] z zasady do polskich sędziów za granicę nie jeżdżę :eviltong: mam ich taniej w Polsce[/QUOTE]

Ja takze z zasady nie jezdze do polskich sedziow za granice, choc z zupelnie innych powodow :-). Tyle, ze tu masz podanych na grupe kilku sedziow- bez podzialu, przynajmniej poki co, na rasy. A zgloszenia przyjmuja do 17 kwietnia, wiec czas jeszcze jest.
Tymczasem zlikwidowali jedynego mnie interesujacego sedziego na VIII gr :-(

Link to comment
Share on other sites

Ja wlasnie zglosilam swoje psy, dwa teriery irlandzkie :)
Rok temu bylam na tej wystawie, milo ja wspominam, fajna duza hala, ani grosza łapówki nie zapłaciłam, na granicy wszyscy bardzo mili. Nie mialam zrobionych przeciwciał, wszystko na szczescie poszlo dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...