Jump to content
Dogomania

Wątek zbiorczy Fundacji Pomocy Zwierzętom Bezdomnym "Szara Przystań" !!!


marra

Recommended Posts

[quote name='Gosiara']Moja kicie zabrał brat sasiadki,której kicia uciekła i nawet przez tydzien jej nie szukała...:crazyeye:ten pan wział kotkę do siebie żeby była bezpieczna...[/QUOTE]


No to pan bardziej odpowiedzialny niż właścicielka, dobrze, że tak to rozegrał :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='halbina'][URL="https://plus.google.com/photos/109000158564661961238/albums/5799569467472439713?authkey=CNvc7PCf0a2njwE#photos/109000158564661961238/albums/5797432844397554465"]...[/URL]

raaaaaaaaaatuuuunkuuuuuuuuuuu[/QUOTE]


Halinka nam tutaj uporczywie wysyła dzień nauczyciela ;) chyba przez pomyłkę albo ja czegoś nie widzę... Jestem dziś u Ciebie pamiętaj :)

Edited by marra
Link to comment
Share on other sites

W poniedziałek robiłam zdjęcia rozbawionemu stadku szczeniaków... wszystkie miały apetyt, bawiły się wesoło, nic nie zapowiadało tego, co stało się we wtorek... O świcie obudził mnie płacz jednego z maluszków, leżał i pojękiwał, kwilił... reszta rzuciła się na jedzonko, on nie... zaniepokoiło mnie to na tyle, że po konsultacji z naszym weterynarzem zdecydowaliśmy, że jak najszybciej trafić powinien pod opiekę specjalisty. I trafił. Niestety nie udało się mu pomóc, nastąpiła nagła niewydolność oddechowa i maluszek odszedł... Jestem porażona... Wykonane testy wykluczyły nosówkę, sekcja wykazała: jelita w normie, brak robaków, płuca z ogniskami zapalnymi, ale co dokładnie spowodowało te zmiany nie wiemy... najprawdopodobniej jakiś wirus lub bakteria, więc pozostałe maluchy też są zagrożone... z trwogą je obserwuję... ale one są rozbrykane i radosne, jedzą i świetnie funkcjonują. Proszę o wielkie kciuki, żeby tak zostało!
Dziś, w środę trzy maluszki czują się dobrze, ale kciuki nadal pożądane!

Link to comment
Share on other sites

Dzieci przyjaciółmi Fundacji "Szara Przystań"
Poznałam panią Katarzynę Buras na kursie komputerowym. W ramach zajęć mieliśmy przedstawić prezentacje multimedialne na temat swoich pasji i okazało się, że nie tylko obie jesteśmy nauczycielkami, ale że obie kochamy zwierzęta. Moja prezentacja dotyczyła prowadzonego przeze mnie domu tymczasowego i działań fundacji. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy już w wakacje odezwała się do mnie pani Katarzyna i uradowana przekazała mi wiadomość, że ma dla mnie niespodziankę. Okazało się, że pokazała swoim uczniom moją prezentację i poprosiła ich, żeby zamiast kwiatów na zakończenie roku szkolnego przyniesli jedzonko dla kociaków i psiaków fundacyjnych. Dzieci z klasy II b zareagowały bardzo emocjonalnie i wykazały się wielką empatią. Zebrały 175 zł., paczuszki z jedzeniem i puszki, a także całą stertę kocyków, posłanek, zabawek i smyczy. To wszystko przekazane zostało na moje ręce podczas lipcowej akcji w Arenie w Gliwicach. Dzięki temu darowi serca (pieniążkom) udało się zaszczepić podopiecznych mojego domu tymczasowego. Mnie osobiście najbardziej wzruszyły jednak dołączone kartki, w których każdy z uczniów pani Katarzyny opisał swoje uczucia do zwierząt i zwierzył się, jakie ma w domu zwierzątka. W ramach podziękowania stworzyłam kolejną prezentację adresowaną właśnie do uczniów klasy pani Katarzyny.
[URL]https://docs.google.com/presentation/d/1bOb4LiR0JKx3t-3zxsE-7UB2JEZM8h_2jELO_RqRVXc/edit[/URL]

Tuż po Dniu Edukacji Narodowej, nazywanym Dniem Nauczyciela, pani Katarzyna znów odezwała się do mnie. Tym razem zaprosiła mnie na spotkanie ze swoimi uczniami. Od razu przyjęłam zaproszenie i ze swoją dożycą - Inką odwiedziłam młodych zwierzolubów z SP nr 7 w Zabrzu. Nasz dom tymczasowy znów otrzymał wielkie wsparcie w postaci 200 zł. i darów rzeczowych. Inka spotkała się też z maluszkami z koła ekologicznego.
W imieniu fundacyjnych podopiecznych przebywających w moim domu tymczasowym oraz w imieniu samej fundacji i własnym najserdeczniej dziękuję wszystkim ofiarodawcom, czyli uczniom klasy III b SP nr 7 w Zabrzu. Szczególnie zaś dziękuję pani Katarzynie Buras za wspaniały pomysł i gratuluję jej efektów pracy pedagogicznej i wychowawczej!
Halina Binkowska
PS: Przyjaciół pozdrawiają moi rezydenci: Inka i Platon, Pomponia i Juruś oraz obecne "tymczasy", czyli koty: Znikotek, Armani, Fajka, Arlekinka, Cholonek i Silver oraz trzy siedmiotygodniowe szczeniaki
Zdjęcia ze spotkania z klasą III b SP nr 7 w Zabrzu (wychowaczyni: pani Katarzyna Buras): [URL]https://plus.google.com/u/0/109000158564661961238#photos/109000158564661961238/albums/5800249138487395345[/URL]


:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:

wysłałam na email fundacyjny, żeby szefowa wrzuciła na stronę fundacji na FB

Edited by halbina
Link to comment
Share on other sites

Poszukiwany młody mikropies, płeć bez różnicy. Kraków
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/233689-Ma%C5%82ego-pieska-(nie-szczeni%C4%99)-lubi%C4%85cego-koty-szukamy-Krak%C3%B3w"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233689-Małego-pieska-(nie-szczenię)-lubiącego-koty-szukamy-Kraków[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Halbina super historia z tymi dzieciakami, cieszę się, że rośnie nam nowe pokolenie ludzi wrażliwych na krzywdę i los zwierząt. To bardzo budujące. Oby więcej takich akcji ! naprawdę popieram. Ukłony dla Pani Wychowawczyni Katarzyny Buras.
Trzymam kciuki za maluchy, oby było wszystko wporządku bo przecież mają fajne życie przed sobą :)

[quote name='Jara']Poszukiwany młody mikropies, płeć bez różnicy. Kraków
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233689-Małego-pieska-(nie-szczenię)-lubiącego-koty-szukamy-Kraków[/URL][/QUOTE]

Proponuję zajrzeć do działu mikropsy :)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie potrzebuje pomocy dla rodezjana.
Szukam DT w Gliwicach, ale takiego gdzie jest kojec albo garaż, albo inne tego typu pomieszczenie. Bo do mieszkania on się nie nadaje, chyba ze ktoś będzie wiedział co robi i go przystosuje.
Psiur wymaga intensywnej pracy, dlatego szukam miejsca w Gliwicach, tak żebym mogła do niego dojeżdżać.
Wiem, sprawa beznadziejna, do tego pies ma zaawansowaną nużycę... ale może zdarzy się cud.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sisay']Słuchajcie potrzebuje pomocy dla rodezjana.
Szukam DT w Gliwicach, ale takiego gdzie jest kojec albo garaż, albo inne tego typu pomieszczenie. Bo do mieszkania on się nie nadaje, chyba ze ktoś będzie wiedział co robi i go przystosuje.
Psiur wymaga intensywnej pracy, dlatego szukam miejsca w Gliwicach, tak żebym mogła do niego dojeżdżać.
Wiem, sprawa beznadziejna, do tego pies ma zaawansowaną nużycę... ale może zdarzy się cud.[/QUOTE]

latwo nie będzie, napisałam smsa do koleżanki z Gliwic- też psiary może coś poradzi.

Link to comment
Share on other sites

KOchani zapraszam na bazarek dla naszych ogonów [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234064-Akcesoria-dla-psiaków-kociaków-koni-uopominki-idealne-na-prezent-dla-SZP-do-26-11-12?p=19862557#post19862557[/URL]

Wpadajcie, kupujcie, podnoście wąteczek :)

Link to comment
Share on other sites

To ja już z rana napiszę naszą cudowną nowinę bo nie wiem kiedy Majka tu zajrzy na dogo:) [B]Nasz wspaniały Fuksio ma domek !!!!:cunao::Cool!::Cool!::Cool!: wczoraj pojechał :) Trzymajcie za niego kciuki !!!! Fuks znalazł swoich ludzi na akcji adopcyjnej więc to jest bardzo budujące i przywraca sens takim wydarzeniom. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...