Jump to content
Dogomania

Dragon[*] odszedł na moich rękach.....


mosii

Recommended Posts

  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że mosii nie będzie jego ostateczną właścicielką. Dragon jest w domu tymczasowym... Dla niego kolejna zmiana opiekuna będzie dodatkowym stresem. Nie wiem czy da się go zresocjalizować na tyle, żeby był bezpieczny dla wszystkich...:shake:

Link to comment
Share on other sites

miał byc robiony profil ogólny krwi plus hormony tarczycy, nie wiem co tam wet jeszcze wymyślił, zobaczymy co wyjdzie, czasem niektóre rodzaje dysfunkcji wątroby dają się poznać po uszkodzeniu centralnego układu nerwowego , tzw encefalopatie wątrobowe ale moim zdaniem inaczej to wygląda i nie u takiego młodego i zdrowego psa, według mnie nic niepokojącego badania nie wykażą

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo wspolczuje Mosii. Nie jestem weterynarzem, ale to moze byc padaczka. Sa rozne odmiany padaczki. Nie wiem ja tak sobie gdybam zal mi bardzo Dragona, ale rowniez Mosii. Jak Mosii dzis opisywala Romence atak Dragona to biedna Romenka sie prawie poplakala, Mosii mowila, ze Dragon plakal on nie szczekal, nie wyl, ale plakal i caly czas przy ataku trzymal glowe w dole. Moze on ma jakies zmiany w mozgu?? Byc moze ktos bardzo silnie uderzyl Go w glowe. Moze dlatego ma jakies zmiany w mozgu. Byl taki temat na dgm gdzie konisia miala psa z podejrzeniem zapalenia mozgu. Moze by tam zajrzec:
[URL="gg:http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22861"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22861[/URL]
Moze to moze w jakis sposob pomoc. Zal mi i Mosii i Dragona. Dragonik to taki sliczny piesek. Psiaka musial ktos bardzo mocno skrzywdzic. Trzymam kciuki za badania i za Mosii.

Link to comment
Share on other sites

"niestety" wszystkie wyniki wyszły zupełnie dobrze, nie ma zadnych odchyleń od normy, wet wykluczył nerki, wątrobe, i tarczycę...
jutro wkleję wyniki, dzis widziałam je tylko w szpitalu.
rybon, miałas rację.
on dziś b. dobrze zareagował na rimadyl, ok 3 godz spał. co to znaczy??

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze jedno
jakiś czas temu kiedy zdecydowałam sie ratować slepe szczeniaki Essy(nie udało sie) słuszałam potem jedynie oskarzenia co robiłam zle, powiedziałam wtedy, ze nigdy wiecej nie podejmę sie czegoś o czym nie mam pojecia.
W tym przypadku tak własnie jest.
Choc mam psam, który przechorował zapalenie mózgu, nie wiem co jest Dragonowi, nie wiem jak z nim postepowac, co postanowć dalej, dlatego każda wskazówka jest dla mnie bardzo cenna.
Pomóżcie..........

Link to comment
Share on other sites

Mosii, mysle ze Ty sama musisz podjac decyzje.
I mysle ze jakakolwiek podejmiesz - nikt nie moze Ci nic potem zarzucac.
Ja bym osobiscie uspila (latwo mi mowic, nie moj pies....), bo balabym sie, ze nawet jesli jest to bol ktory powoduje ataki, i jesli ten bol jest pod kontrola, to w pewnym momencie moze sie wymknac spod kontroli.
Dragon w czasie ataku napewno cierpi. Jesli go ratujesz, to pytanie jest - do czego?
Kiedys mialam krolika - mial zapalenie uszu, dlugo leczylam - weterynarz dlugo chcial uspic, j sie nie zgadzalam. W koncu zrobiono rentgen czaszki - cwierc czaszki byla "wygryziona" przez bakterie.
Uspilam "zdrowego" krolika, bo nie bylam mu w stanie zapewnic, ze wylapie dzien zanim zacznie go to bolec... :-(
Pies nie ma poczucia czasu - albo czuje sie dobrze, albo zle, nie mysli o jutrze..... Wiec nie staraj mu sie przedluzyc zycia z tego wzgledu - on chce sie dobrze czuc teraz........

Bardzo Ci wspolczuje........ Patrze na jego zdjecie i mi go bardzo zal, wtedy mysle ze nie.... Ale rozum mowi inaczej... To jest chory pies - czy jestes w stanie go wyleczyc?

Bardzo o Tobie mysle.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mosii']"niestety" wszystkie wyniki wyszły zupełnie dobrze, nie ma zadnych odchyleń od normy, wet wykluczył nerki, wątrobe, i tarczycę...
jutro wkleję wyniki, dzis widziałam je tylko w szpitalu.
rybon, miałas rację.
on dziś b. dobrze zareagował na [B][COLOR=red]rimadyl[/COLOR][/B], ok 3 godz spał. co to znaczy??[/quote]

[URL="http://www.srdogs.com/Pages/rimadylfr.html"]http://www.srdogs.com/Pages/rimadylfr.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Monis,moj Reksio ma padaczke.Objawy ma troche inne niz Dragon.On sie trzesie,drzy i nie moze zlapac rownowagi-jakby go paralizowalo.trwa to ok.5 minut.
Monis,ja na Twoim miejscu szukalabym przyczyny,zrobila badania i dopiero wtedy podjela decyzje.Wiem ze jakakolwiek ona bedzie-bedzie sluszna.Trzymaj sie-jestem z Toba.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem ekspertem, ale tak się zastanwiam, że może wszystko naraz (kastracja, silne leki, zmiana otoczenia) tworzy mieszankę wybuchową i powoduje dziwne zachowania u Dragona.
Czy u Romenki też podobne sytuacje miały miejsce? Kiedy zaczęły się te dziwne "ataki": po kastracji, po rozpoczęciu podawania leku?
Myslę, że przed ewentualną decyzją o uśpieniu dobrze by było zrobić jednak Dragonowi tomografię mózgu i w razie potrzeby inne badania, o których zadecydowaliby lekarze.

Link to comment
Share on other sites

bioxetin:jakie moga byc nieprzadane skutki

Osłabienie, gorączka.
Osłabienie apetytu, mdłości, wymioty, biegunki, uczucie suchości w jamie ustnej.
[B]Bóle głowy, zawroty głowy[/B], bezsenność, [B]drażliwość[/B], nadmierna senność, męczliwość,[B] drżenia[/B], uczucie duszności,[B] niepokój[/B].
[COLOR=red][/COLOR]
[COLOR=red][B]Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#ff0000]O czym nalezy poinformowac lekarza:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[LIST]
[*]O tym, że jesteś uczulony na lek.
[*]Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, [B]że możesz[/B] [B]być w ciąży [/B]oraz gdy karmisz dziecko piersią.
[*]Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.[/LIST]ciaza to przeciez burza hormonow a kastracja tez:shake:
[URL="http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=332&idnlek=1196&menu=4"]http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=332&idnlek=1196&menu=4[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...