Jump to content
Dogomania

Kuba perfidnie oszukany i wyrzucony na ulicę.


Tigraa

Recommended Posts

Kuba obecnie przebywa w lecznicy Arka w Kobyłce, we wtorek zostaje przewieziony do schroniska...
Ma wyróżnione ogłoszenia, ale odzew jest zerowy. Serce mi pęka, ale nie mam już jak pomóc :-(
Schronisko nie jest mordownią, ale jest tam ogromne przepełnienie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 674
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie otrzymałem od Ani informację, że Kuba nie radzi sobie w schronisku...
Nie znam szczegółów, ale i tak nie jesteśmy w stanie wyciągnąć go z tego okropnego miejsca, gdzie trafił dzięki swojemu "kochającemu panu". Uczucie bezsilności jest straszne, ale każdy ma jakieś zdroworozsądkowe granice, w tym lokalowe i finansowe. Niestety, nasze już dawno zostały przekroczone...

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam jeszcze żadnej wiadomości o nim, bo koleżanka, która jest tam wolontariuszką nie była w schronisku:-( Rozmawialam z nią kilkanaście minut temu i powiedziała, że przesłała innym wolontariuszkom tekst do wrzucenia na stronę adopcyjną schroniska i prosiła, żeby do niego zajrzały jak tylko będą na miejscu. Narazie nie ma odzewu:-(

Link to comment
Share on other sites

Pani Martyna tymczasowo wzięła Kubę do siebie, ale jeśli szybko nie znajdzie się dom, psiak wróci do schronu...
Wprawdzie dziś mieliśmy zapytanie o Kubę, ale pani sprawiała wrażenie bardzo "nieskomplikowanej"... Na dodatek psiak miałby przebywać na dworze, gdzie jest już kilka psów. W jego przypadku to zupełnie odpada, ponieważ nie toleruje samców. Za to w stosunku do suczek i ludzi, jest uosobieniem łagodności.

Link to comment
Share on other sites

P. Martyna powiedziała mi, że sytuacja prawna Kuby nie została jeszcze określona tzn. gmina musi najpierw podpisac zrzeczenie, bo na razie Kuba jest własnością gminy...
Mam nadzieję, że uda się mu szybko znaleźć nowy dom.
To co zrobił mu jego "pan" nie kwalifikuje się w ogóle do określenia. Nie ma takich słów po prostu.
Niestety sprawił też, że nie ufamy już NIKOMU nowo poznanemu i przyglądamy się każdemu, jak potencjalnemu przestępcy, co prowadzi do powolnej paranoi.
Nie ukrywam, ze o wiele trudniej nam będzie teraz wyadoptować psiaki, które mamy do adopcji :-(
Najpilniejszy jest jednak Kuba, a zaraz potem Horacy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kuba 10 dni temu trafił do schroniska w Józefowie...
Z kanapy za kraty...
Od "kochającego" pana do zimnego boksu...
zamiast zielonej trawy, pływania w jeziorze, biegania po lesie... zimny beton i tęsknota za straconym życiem...

Kuba to moja największa porażka :-(

Ewa czy możesz poprosić koleżankę, żeby wzięła go pod opiekę w schronisku?

winter czy możesz zrobić mu wydarzenie na FB?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-tygrysiczka']Kuba 10 dni temu trafił do schroniska w Józefowie...
Z kanapy za kraty...
Od "kochającego" pana do zimnego boksu...
zamiast zielonej trawy, pływania w jeziorze, biegania po lesie... zimny beton i tęsknota za straconym życiem...

Kuba to moja największa porażka :-(

Ewa czy możesz poprosić koleżankę, żeby wzięła go pod opiekę w schronisku?

winter czy możesz zrobić mu wydarzenie na FB?[/QUOTE]
Aniu, to znaczy, że ta Pani, która go tymczasowo wzięła znowu go oddala do schroniska?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Aniu, to znaczy, że ta Pani, która go tymczasowo wzięła znowu go oddala do schroniska?[/QUOTE]

Tak. Ona go wzięłs tylko na czas wyjaśnienia jego sytuacji prawnej, która nie była do końca uregulowana. Gmina musiała zrzec się psa... teraz jest niczyj :-(
Status: BEZDOMNY :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-tygrysiczka']Tak. Ona go wzięłs tylko na czas wyjaśnienia jego sytuacji prawnej, która nie była do końca uregulowana. Gmina musiała zrzec się psa... teraz jest niczyj :-(
Status: BEZDOMNY :-([/QUOTE]
A nie dałoby rady w zamian za zwrot kosztów utrzymania umieścić go u niej? Nie mogę dodzwonić się do Agnieszki, ale będę próbowała. Poproszę, żeby zwrócila na niego uwagę:-(

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, ale nie było mnie trochę. Mogę zrobić to wydarzenie, ale żeby tam ktoś w ogóle zaglądał, to potrzeba wstawiać aktualizacje i zdjęcia. Inaczej przepadnie to w milionach innych wydarzeń. Nie wiem czy lepiej nie zrobić mu ogłoszeń wyróżnionych na Tablicy na rożne województwa. Mogę wstawić na Łódź.
Czy ktoś kto ma kontakt z Kubą mógłby wstawiać aktualizacje na jego wydarzeniu?
Umieściłam go jakiś czas temu w grupie psów do adopcji na FB.

Link to comment
Share on other sites

dziś zadzwoniła do mnie jakaś pani w sprawie Kubusia, ale nie słyszalyśmy się dobrze, ma zadzwonić po południu...
Poza tym miałam tylko jeden telefon z ogłoszeń, gdzieś pod Krakowem, ale pani robiła wrażenie niezbyt rozgarniętej, a poza tym w domu były już 2 psiaki. A Kuba nie znosi samców.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...