Jump to content
Dogomania

Plastikowa czy metalowa?


Dziaga

Recommended Posts

Happy z metalowych w ogóle nie chce pić :|
Obecnie przerabiamy ceramiczne.
Na wyjazdy fajną miskę dostaliśmy do testowania od sklepu zoologicznego NaszeZoo.
Przysłali nam składaną miseczkę z silikonu - naszezoo.pl/pl/p/Miska-podrozna-skladana-dla-psa-i-kota/583
Rewelacyjna sprawa!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

My mamy ceramiczne na stojaku i dodatkowo metalowe, jedna jest zawieszona z wodą w klatce, a obie są na wyjazdy(ceramicznych szkoda)
Generalnie preferuję miski na stojaku ale z tego co widzę większość woli stawiać na podłodze co według mnie jest niepraktyczne.
Ceramiczne według mnie łatwiej się myje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Myślę nad zmianą misek z metalowych na ceramiczne i chyba będą te. Od dawna mi się podobają, mam nadzieję, że się sprawdzą. Może ktoś z Was je ma?

http://www.zoohurtowo.pl/files/1599480983/w7712251530.jpg

 

Ja mam, bardzo, bardzo dobrze się sprawdzają. Są dobrze wyważone, ta podkładka jest super, nic się nie ślizga, pies ich nie przesuwa.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam, bardzo, bardzo dobrze się sprawdzają. Są dobrze wyważone, ta podkładka jest super, nic się nie ślizga, pies ich nie przesuwa.

To super, a którą pojemność masz? 0,6L czy 1,6 L? Jeśli 1,6 to czy mogłabym Cię prosić o zdjęcie jak one wielkościowo wyglądają ? Bo na zooplusie są zdjęcia, ale kompletnie nie wiem która to która :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdecydowanie najbardziej zajebiste są ceramiczne, kamionkowe miski - ciężkie i stabilne. I to nie żadne trixi-pixi, ale takie zakupione na tzw. giełdach staroci, gdzie handluje się głównie szmelcem przywiezionym zza naszej zachodniej granicy. Takie giełdy-bazary funkcjonują w każdym większym mieście i można na nich wygrzebać czasem naprawdę fajne rzeczy, jak te niżej pokazane naczynia - służące teraz za zastawę dla psa, a które kosztowały razem całe 7 złotych. Miski mają średnicę 19 i 21 cm:

 

20af2w8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pies szura taką miską po całej kuchni. Ta chińszczyzna nie warta nawet 10 zł, bo w chińskim sklepie kosztuje 4-6 zł, zależnie od wielkości.

Ja mam takie miski już długi czas, nie szurają po ziemi bo mam specjalny stojak dostosowany do wielkości psa. 

Link to comment
Share on other sites

Vege - a, jeśli na stojaku, to tak. Ale jeżeli chodzi o umieszczanie psich misek na stojaku, to zdania uczonych są podzielone - czy to lepiej, czy gorzej dla psów. Spotkałem się nawet z radykalnym poglądem (chyba na Barfie), że psa należy karmić... prosto z podłogi, bez miski -  bo tak niby jedzą dzikie psowate. Ale jak wiadomo ekstremiści są i wśród psiarzy i przytaczam to tylko jako ciekawostkę. Moje psy zawsze jadły z misek umieszczonych na podłodze i choć wśród nich były także psy duże (bulmastif) i wielkie (bernardyn), żadne z nich nie nabawiło się z tego powodu skrętu żołądka, czy lordozy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja idealnych misek jeszcze nie znalazłąm :P

Plastik łatwo się przesuwa i jeśli pies jest kreatywny to może zachcieć mu się ją pogryźć ;)

Metalowe miałam długi czas (ok. 5 lat) i były ok, jednak z czasem zaczęła pękać ta guma na dole, która zapobiega przesuwaniu się i od środka na dole przy łączeniu spodu miski ze ściankami zaczynała się zdrapywać i rdzewieć (konkretnie firma dingo). Aktualnie mam drugi rok ceramiczne miski i są dla mnie prawie idealne - pies ich nie przesuwa (bo są ciężkie), łatwo je czyścić i nie grozi rdzewienie. Minusy takie, że nie mogą stać bezpośrednio na płytkach, są niefunkcjonalne w transporcie i trzeba uważać, żeby ich nie zbić ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...