Jump to content
Dogomania

Spaniel Brego-zostaje na DS u Zalkinaczy. Dziekujemy!!!:)


monika083

Recommended Posts

[quote name='yuki']Nie bardzo rozumiem, co to znaczy że odrobiłam lekcje. Jakaś ironia, czy sobie nadinterpretuję ? Niczego nie zarzucam, wyraziłam swoją opinię na temat metod Millana, nic więcej. Wychodzę z założenia, że nikt nie oddałby Brega do złego DT i tego się trzymam.[/QUOTE]
Nie ironia, wyjaśniłaś więc dziękuję za to, że wiesz o czym piszesz. I tego się trzymam. To nie jest nadmiernie częste zjawisko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='yuki'] i ciężko przez net rozróżnić czasem żart od "nieżartu" itd.[/QUOTE]

To jest wlaśnie najgorsze... Nie można na necie rozróżnić intencji drugiej strony, nawet buźki nie pomagają, bo każdy zawsze odczyta po swojemu, ale jakoś sobie radzimy Dogomaniacy co nie? ;):D

Witam po urlopie, spróbuję się jutro zdzwonić z P.Gosią
No i chyba za sierpień trzeba wysłać za karmę 100zł........

Mamy wplatę dodatkową od Piesi 10zł ( spuścizna po Tobim który już w DS :) )
Zaraz odszukam wątek rozliczeniowy...

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam :)

[COLOR=#ff0000][B]NOWY "ROZDZIAŁ" BREGO U ZAKLINACZY od 04.VI., zbieramy na karmę
[/B][/COLOR][COLOR=black]Yuki 10zł (wpłacone 16.VI.)[/COLOR]
Kizimizi 30zł (wpłacone 08.VII.)
Asia&Ginger 30zł (wpłacone 06.VII.)
Marta0731 20zł (wpłacone)
Kasiafiona 30zł (wpłacone 16.VII.)
Monika083 10zł

Bazarek Kora78/Kizimizi - 187,50 (wplacone 12.VII)
Od Piesi (od Tobiego, który w DS grzeje dopkę) - 10zł

Wysłane Zaklinaczom 19.VII. - 200zł za VI i VII



Monia wyślesz jakiś pieniążek? ;):)

Link to comment
Share on other sites

taki mail od zaklinaczy, jesli w istocie tak wlasnie wygladal.... to mnie sie to przestaje podobac.. bo chyba sobie jaja robią.
czyli nie napisali nigdy tekstu do ogloszen?

czy ktokolwiek, poza kizi troszeczke, oglasza Brego? czas mija i co? każą nam go zbaierac 1wrzesnia??

Link to comment
Share on other sites

No kurde jaki płatny DT, hotel udziela takiej odpowiedzi przy takim psie jak Brego, w ogóle przy jakimkolwiek innym, co raz lepiej to grzyby po deszczu mogą rosnąć. Chyba większość chciałaby uzyskać trochę bardziej rozwiniętą wypowiedź. Nie chcę się gotować, ale nie podoba mi się to po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o konkrety i tyle, tych których nie ma. Jak dostaję psa na Dt, to piszę o jego zachowaniu najdokładniej jak mogę. Do głowy by mi nie przyszło, żeby napisać takiego maila, że z psem lepiej, bo zwyczajnie byłoby mi wstyd, no ale może tylko mi. Nie kłócę się, wyrażam moje zdanie. Niestety na dogo było już tyle afer, że to przykre, ale człowiek robi się bardzo podejrzliwy. Zatem pożyjemy, zobaczymy, trzymam kciuki za Brega.

Link to comment
Share on other sites

Nie będę komentować i podgrzewać atmosfery. Jednak pamiętajmy, że dt dla takiego psa jak Brego za 100zł - ktos może poszukać lepszego. To tyle

Rozmawiałam wczoraj z p.Gosią. Nie odpisuje na maila, gdyż wyjechała jakiś czas temu na dłużej i nie ma dostepu do neta
O ogłoszeniu pamięta, nawet je zaczęła, lecz pilnie wyjechała i na pewno je "skonstruuje" ;) jak wróci. Za parę dni
Zależy jej, zeby Brego był ogłaszany w "pobliskich rejonach", by móc w razie potrzeby podjechać i pomóc

Poza tym Brego rzeczywiście coraz lepiej. Nie ma żadnych ataków. Ostatnio była u nich znów babcia, która pewnie nie wie jak postepować, i pewnie popełnia jakieś błędy, jednak na nią również nie ma ataków. Raz Brego leżał pod stołem, babcia przekładała nogę na nogę i go szturchnęła - zero reakcji. Popatrzył leniwym spojrzeniem i spał dalej

Brego się coraz ładniej wycisza, lekko się jeszcze nakręca jak zbliża sie spacer, ale pracują nad tym i jest coraz lepiej
Zostaje czasem sam z drugim psem (jest ich cztery i czasem nie idą wszystkie na spacer, tylko po dwa). Nie niszczy, nie hałasuje

P.Gosia określa go mianem wspaniałego kochanego psa :)
Uważa, że niedlugo można zacząć szukać domu

Link to comment
Share on other sites

No i git, oby tak dalej ;)

Marta, a tak na marginesie , to co za różnica czy Dt jest za stówkę, trzy stówki czy darmowy...jak za free to co dopytywać nie wolno czy o co chodzi ;) Ja wole chuchać na zimne, za dużo się naoglądałam. Grunt, że z Bregiem wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

ok wizyta się odbyła (w koncu) a oto relacja (zdjecia beda kiedy indziej):

Spotkaliśmy się z Janem, Brego i dwoma innymi psami na podwórku przed domem. Teren jak już pisałem maią świetnie ogrodzony, trawa specjalnie nie strzyżona dla psów.
Co do Brego:
W życiu bym nie pomyślał że ten pies był agresywny. Podczas wizyty Brego cały czas był spokojny, wyluzowany, radosny (trochę brykał). Ładnie się przywitał, potem chętnie przychodził żeby go głaskać. Równie chętnie garnął się do Jana i wdać było że jest mu przy nim dobrze. Nie zdradzał żadnych objawów lękowych w stosunku do Jana. Widać było natomiast że ma do niego jakiś respekt-szacunek. Nie sądzę aby było to wymuszone w jakikolwiek siłowy sposób. Z dużym prawdopodobieństwem twierdzę że jest to rezultat wielu godzin pracy.

Pracują z psem. Wg. mnie pracują dużo i najwyraźniej skutecznie, bo widać rezultaty. Wygląda na to że Jan odkrył jakieś zdolności Brego do tropienia. Bawią się/pracują razem w ten sposób, że Jan robi jakąś mieszankę zapachową (zmiksowana ryba z czymś tam) i kropi tym trawę. Na końcu tropu ukrywa przysmaki. Podobno działa doskonale. Brego ponoć bardzo to lubi. Poza tym dużo spacerują - najczęściej w parze, bądź trójce z innymi towarzyszami. Niekiedy jeździ z nimi na rowerze i psy nie wychylają się przed niego. Mówił że bardzo tego pilnuje. Jako opiekun dla psa wg. mnie Gość się sprawdza.

Co do tychczasowych napadów agresji psa Jan twierdzi że Spaniele ogólnie są trudne do prowadzenia. Spaniel wygląda jak miś przytulak i tak do niego ludzie podchodzą, a to błąd w wykonaniu osoby która da sobie wejść na głowę. Spaniele bardzo szybko to wykorzystują, a potem jest kłopot. Przy nas Brego nie próbował żadnej dominacji, ani nie przejawiał żadnych zachowań agresywnych. Na początku Brego ponoć miał zapędy aby przywłaszczać sobie i bardzo bronić zabawki, ale Jan "siłą spokoju" go tego oduczył. W tej chwili dzieli się zabawkami z innymi psami i pozwala ją sobie zabrać człowiekowi - widzieliśmy to na własne oczy.

Ciężko powiedzieć jak sytuacja wygląda jak nie ma opiekunów, ale w obecności Jana psy zachowywały się bardzo ładnie i wygląda na to że Brego dobrze zaaklimatyzował się w stadzie. Oprócz niego na podwórku były młody Ast i karłowaty Rotweiler. Jan mówił że zwraca dużą uwagę na to żeby podczas pracy/zabawy psy w pozytywny sposób spożytkowały energię tak, by nie było jej potem na międzypsie niesnaski. Dla każdego z nich ma inny zestaw zadań/zabaw w zależności od jego potrzeb i upodobań.


zadowoleni?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...