Jump to content
Dogomania

6 miesiecy i nie stojace uszy


Agucha

Recommended Posts

Nie wiem juz co mam robic moj bul ma troche ponad 6 miesiecy i uszka mu wcale nie chca stac probowalem juz wszystkiego podklejania,masowania,kurzych lapek.Ostatnio po sciagnieciu plastrow uszka staly ale tylko okolo 30 minut i to wszystko podklejalem dalej ale znowu nic.Zamowilem chondrocan moze to cos pomoze bo ja juz sam nie wiem moze jakies propozycje ?? pozdRawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry ze sie wtrace do dyskusji ale ja mysle ze autor zrobil mine :/ dlatego, ze zadal pytanie a wy od razu znowu z tym rodowodem wyjezdzacie. to juz zaczyna byc smieszne. nie mozna juz zadac zadnego pytania bo od razu pytanie o rodowod. ciekawe tylko ze jak sie przejrzy internet to jest mnostwo psow z tym wspanialym rodowodem, ktore maja dokladnie te same problemy a czasem i gorsze...

Link to comment
Share on other sites

Ok, mają problemy - ale wtedy już szuka się rozwiązania u hodowcy, dlaczego przodkom uszy stały, a szczeniakowi nie. Jeżeli te uszy są uwzględniane na wystawach, to można wtedy spisać umowę, że w przypadku oklapniętych uszu pies nie będzie pełnowartościowy.
Co chcesz zrobić z uszami psa, które nie stoją, bo są za ciężkie? Nie można patrzeć po rodzicach czy dziadkach, bo nie ma potwierdzenia, że nimi są. A pies na wystawy się nie wybiera, skoro nie ma "głupiego" papieru. Więc chyba uszy są małe istotne, u psa do kochania?

Link to comment
Share on other sites

Autor tematu tylko sie spytal o rade i najnormalniej w swiecie rozmawia, bo moze sa inni, ktorzy mieli podobne doswiadczenia. przeciez nie napisal : jak mu te uszy nie stana to go oddaje do schroniska, wiec nie podawaj tutaj glupich sugestii, ze pies nie bedzie kochany z opadnietymi uszami.
temat dotyczy uszu a nie hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerfeta']Autor tematu tylko sie spytal o rade i najnormalniej w swiecie rozmawia, bo moze sa inni, ktorzy mieli podobne doswiadczenia. przeciez nie napisal : jak mu te uszy nie stana to go oddaje do schroniska, wiec nie podawaj tutaj glupich sugestii, ze pies nie bedzie kochany z opadnietymi uszami.
temat dotyczy uszu a nie hodowli.[/QUOTE]

Sposoby już wykorzystał wszystkie, brak efektów nie jest winą złych metod, a hodowli właśnie.

Link to comment
Share on other sites

nie widze tu zeby jakiekolwiek sposoby wykorzystal a poza tym nie ma sposobow na uszy, albo stoja albo opadaja i juz takie sa. mysle ze autor chcial sie spytac czy jeszcze w wieku 6 m-cy maja szanse sie podniesc.a ze jest to wina hodowli ok ale tak samo sie zdarza w rodowodowych ze rodzice championi, dziadkowie super a szczeniak rodzi sie z wadami i to czesto nie jedna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerfeta']nie widze tu zeby jakiekolwiek sposoby wykorzystal a poza tym nie ma sposobow na uszy, albo stoja albo opadaja i juz takie sa. mysle ze autor chcial sie spytac czy jeszcze w wieku 6 m-cy maja szanse sie podniesc.a ze jest to wina hodowli ok ale tak samo sie zdarza w rodowodowych ze rodzice championi, dziadkowie super a szczeniak rodzi sie z wadami i to czesto nie jedna.[/QUOTE]

A ja wyraźnie widzę:

[QUOTE]probowalem juz wszystkiego podklejania,masowania,kurzych lapek.Ostatnio po sciagnieciu plastrow uszka staly ale tylko okolo 30 minut i to wszystko podklejalem dalej ale znowu nic.Zamowilem chondrocan moze to cos pomoze[/QUOTE]

Są sposoby na uszy. Jeżeli uszy są lekkie, to chrząstka ukształtuje się tak, że będą stać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

smerfeta piec palcow dla ciebie moja kolezanka ma tez bulka w tym samym wieku co moj i tez ma identyczny problem.A pies jest z rodowodem a jego przodkowie nie mieli problemow z uszami.i co wy na to???? W hodowli powiedzieli zeby dawac duzo wapna to uszy same stana ale jakos do dzisiaj nie widac efektow :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ddawidd85']smerfeta piec palcow dla ciebie moja kolezanka ma tez bulka w tym samym wieku co moj i tez ma identyczny problem.A pies jest z rodowodem a jego przodkowie nie mieli problemow z uszami.i co wy na to???? W hodowli powiedzieli zeby dawac duzo wapna to uszy same stana ale jakos do dzisiaj nie widac efektow :/[/QUOTE]

Jeżeli w rasie jest wymagane, że pies ma mieć stojące uszy, to jeżeli nie staną będzie to pies niepełnowartościowy, tak? Umowa o tym wspomina?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...