Jump to content
Dogomania

Schronisko w Hajnówce błaga o pomoc dla swoich podopiecznych


bbgm

Recommended Posts

[quote name='Selenga']To ja deklarowałam na facebooku, że zrobię allegro cegiełkowe.
Chyba wszystkie potrzebne informacje "tekstowe" już mam. Będę potrzebowała jeszcze zdjęcia, bo do ludzi obrazki najbardziej przemawiają. Na razie nie muszą to być zdjęcia w dużej rozdzielczości, więc te co są na wątku da się wykorzystać, tylko trochę ich mało a do zdjęć na empiku nie mogę wejść, każą się zalogować. Jak się aukcja skończy to wtedy będą potrzebne zdjęcia w dużej rozdzielczości, bo muszę zrobić cegiełki do wysłania darczyńcom.
Żeby nie dodawać niepotrzebnie roboty kierownikowi schroniska proponuję, że założę u siebie na serwerze specjalną skrzynkę pocztową do wysyłania zdjęć i wtedy jednym mailem będę je dostawała ja i suślik.

A jak chcecie zobaczyć jakie aukcje robię, to podobna aukcja jest tu: [URL]http://allegro.pl/150-psom-grozi-glod-brakuje-karmy-wszystkiego-i1807770269.html[/URL] (zakończona, ale niedługo będzie wznowiona)[/QUOTE]

Selenga, ja mam troche wiecej zdjec na email - dostalam od Suslik. Jesli chcesz moge Ci przeslac. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 942
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kufel już na forum Złoty Pies. :lol:
[URL]http://zlotypies.com.pl/viewtopic.php?p=2960#2960[/URL]
Pozwoliłam sobie skopiować zdjęcia z tego wątku, ale do ogłaszania nie są najlepsze. Gdyby była okazja zrobić mu lepsze - to się nieśmiało polecam (nie wiem, czy mnie z Kuflem stamtąd nie pogonią, najprawdopodobniej zasugerują ogłaszanie go szeroko wszędzie, gdzie się da - ale tyle to ja sama wiem. No, ale od czegoś trzeba zacząć).
Pozdrawiam
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kierownik schroniska']Te dziewczynki mają jeszcze brata czyli jest ich 4 w wieku ok 3-4 miesiące zostały zostawione w pudełku koło schroniska na koniec października. Są bardzo miłe i czekają zawsze na człowieka który przyjdzie i nie tylko da im jeść, czy posprząta ale weźmie na ręce przytuli i się z nimi pobawi.[/QUOTE]

Ok. Mam do nich zdjecia (tzn. do tej 3) i jutro zaloze dla nich wydarzenie. Dzieki. ;)

Link to comment
Share on other sites

Może zachętą w adopcjach będzie to, że niektóre psy przeszły szkolenie.
Niestety wirtualne adopcje wśród więźniów są mało realne. Większość z nich nie pracuje, czyli są na utrzymaniu własnych rodzin. Jak mnie uświadomiła Agnieszka treserka, większość z nich nawet nie ma świadomości jakie są teraz ceny. Bardzo przykładają się do pracy z psami i przywiązują się do nich. Kilku więźniów pracuje w schronisku, ale to też praca nieodpłatna. Sam zakład karny też ma niewiele funduszy i jest z nich rozliczany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kierownik schroniska']Te dziewczynki mają jeszcze brata czyli jest ich 4 w wieku ok 3-4 miesiące zostały zostawione w pudełku koło schroniska na koniec października. Są bardzo miłe i czekają zawsze na człowieka który przyjdzie i nie tylko da im jeść, czy posprząta ale weźmie na ręce przytuli i się z nimi pobawi.[/QUOTE]

Jakie sa warunki adopcji? Czy jest konieczna wizyta przed/poadopcyjna? Czy jest szansa np. pomocy w transporcie? I z kim sie kontaktowac w sprawie adopcji bezposrednio na miejscu (nr.tel, email, moze jest jakas osoba, ktora specjalizuje sie w adopcjach)? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Adopcjami zajmuję się ja tel.501594373 ciapek.schronisko.@gmail.
W naszym mieście nie zawsze musieliśmy robić wizytacji tu najczęściej wszyscy się znają chyba że z rejonu ale to nie zawsze było realne, najlepszy jest wywiad z osobą adoptującą. Wizyty poadopcyjne staramy się robić jak najczęściej.Jeśli chodzi o transport to posiadamy samochód ale mamy jak wiecie małe środki finansowe a paliwo jest nam potrzebne a ostatnio jest coraz droższe ale zawsze można się umówić jak się gdzieś jedzie przy okazji można jeszcze i to załatwić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beta&Czata']Kufel już na forum Złoty Pies. :lol:
[URL]http://zlotypies.com.pl/viewtopic.php?p=2960#2960[/URL]
Pozwoliłam sobie skopiować zdjęcia z tego wątku, ale do ogłaszania nie są najlepsze. Gdyby była okazja zrobić mu lepsze - to się nieśmiało polecam (nie wiem, czy mnie z Kuflem stamtąd nie pogonią, najprawdopodobniej zasugerują ogłaszanie go szeroko wszędzie, gdzie się da - ale tyle to ja sama wiem. No, ale od czegoś trzeba zacząć).
Pozdrawiam
Elżbieta[/QUOTE]


Witaj, na pewno nikt Ciebie od nas nie pogoni:) Będziemy ogłaszać Kufla, tylko przydały by się trzoszke lepsze zdjęcia do ogłoszeń.
Pozdrawiam/ Monika z Grupy Ogłoszeniowej Złoty Pies

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika i Max']Witaj, na pewno nikt Ciebie od nas nie pogoni:) Będziemy ogłaszać Kufla, tylko przydały by się trzoszke lepsze zdjęcia do ogłoszeń.
Pozdrawiam/ Monika z Grupy Ogłoszeniowej Złoty Pies[/QUOTE]

Witaj, Moniko. Jak widzę Pani Kierowniczka mnie uprzedziła. Ja od razu na PW poprosiłam Ciotkę Suślik o nowe zdjęcia, bo z tych, które są, mogę co najwyżej domyslać się, że wśród przodkow był jakiś golden (ja to taka od ON-ków bardziej, a goldeny znam z widzenia i (trzy sztuki) z głaskania (głaskałam "jolowe", czyli Sarinkę, Rudiego i Harrego ;)).
Pozdrawiam
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Wielkie podziękowanie od naszych podopiecznych.
W dniu dzisiejszym przyszła paczka żywnościowa, wczoraj była pani Sylwia Mroziewicz z Parcewa z paczką żywnościową, pani Ziniewicz zorganizowała zbiórkę żywności w LO w Hajnówce.
Na wasze konto wpłynęły różne kwoty pieniężne i dziękujemy Laurze Głowin z Biłgoraju, Chwastek Patrykowi z Andrychowa, Leończak Ewie z Łukta, Alicji Ragankiewicz z Zabrza, Grzegorzowi Wenc z Ropczyc, Jolancie Gablankowska-Kukucz z Krakowa, Stanisławowi Pogorzelskiemu z Warszawy, Aleksandrze Obidzińskiej z Warszawy, Goroszkiewicz Marcie z Warszawy, Barbarze Choroszucha z Białegostoku, Hannie Artysiewicz z Bielska Podlaskiego, Dominice Kosiek z Sanoka, Katarzynie Ślusarczyk z Radomia, Mari Szymońskiej , Marzenie Stankiewicz z Łodzi, dzięki tym ludziom mamy zapasu jedzenia na ok tygodnia kupiliśmy 700 kg kaszy, nasze pieski dzięki wam na razie nie głodują.

Link to comment
Share on other sites

wyczytałam na innym forum,że planują zorganizować w szkołach zbiórkę jedzenia itd w szkołach, myślę że wato się nad tym zastanowić ... wiem że trzeba by było napisać pismo do dyrekcji
Pomyślałam jeszcze o dodawaniu ogłoszeń na rożnych stronach z prośbą o wsparcie
co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia1982'][URL]http://siepomaga.pl/signup[/URL][/QUOTE]

Rozmawialam juz z p. Alina na ten temat. NIe wiem jedna czy juz sie wpisali na te strone. To zawsze pomaga. :lol:

[QUOTE]można jeszcze napisać do TVN z prośbą o reportaż na temat schroniska w programie UWAGA [URL]http://uwaga.tvn.pl/[/URL][/QUOTE]To mi sie bardzo podoba! Jestes pierwsza, ktora wyszla z tym pomyslem. Oni maja asa w rekawie - ten program dogoterapii w zakladzie karnym. Jako jedyni w Polsce! Jutro napisze do nich. Dzieki za pomysl!
:multi:

Link to comment
Share on other sites

Czy znacie jakies hotele, schroniska mlodziezowe, szpitale, etc. w okolicy Hajnowki, ktore moze zgodzilyby sie dostarczac do schroniska uzywane rzeczy takie jak reczniki, przescieradla, itp.?
Na Fb ktos znalazl art, ze bialostockie schronisko dostalo dary z miejscowego aresztu gdy wymieniali w postaci recznikow, przescieradek, materacy, a nawet plastikowych talerzy. Raz na jakis czas chyba kazda tego typu instytucja musi to robic. Wiec moze udaloby sie dogadac z nimi, by po prostu zgodzili sie je wtedy przekazac schronisku. Moze nawet staloby sie to swego rodzaju tradycja. Skoro wymieniaja wiec im i tak jest niepotrzebne. Co o tym myslicie? :-)
Tu jest link do art na ten temat: [URL]http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/bialystok/areszt-sledczy-pomaga-schronisku-dla-zwierzat,1,4907329,region-wiadomosc.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kolejny pomysl. Ale to musze miec zgode p. Aliny. Myslalam, by utworzyc takie samo wydarzenie na fb, ale w jezyku ang. Moge to zrobic bez problemu. Zapewne wielu z nas ma sporo znajomych za granica, ktorzy byc moze byliby zainteresowani pomoca gdyby wiedzieli o co chodzi. :fadein: Prosze mi tylko dac znac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...