Jump to content
Dogomania

Hodowla.


Recommended Posts

Cześć. ;)
Od jakiegoś czasu planujemy zakup DONka. Lecz wachamy się przy hodowli.
I chciałabym się Was spytać, która hodowla jest lepsza:
REMO:
[URL]http://www.owczarek-niemiecki.pl/strona/indexpl.html[/URL]
Czy BOSS&BURSZTYN
[URL]http://www.boss-bursztyn.com/[/URL]
I miło by było gdyby padły jeszcze inne hodowle godne polecenia. Oraz proszę aby się wypowiadały osoby doświadczone. ;)

Link to comment
Share on other sites

Daria, myślę, że powinnaś skontaktować się z dwoma hodowlami i zobaczyć w jaki sposób hodowca do Ciebie podchodzi. Bo pomoc i wsparcie hodowcy jest bardzo ważne, także na długi czas po zakupie maluszka. Jeśli hodowca jest otwarty, chętnie opowiada o pieskach, osiągnięciach, wychowaniu, o przygotowaniu do wystaw i budzi Twoje zaufanie - super. Także nie pytaj, która hodowla lepsza, tylko łap za telefon i rozmawiaj z hodowcami, sama wyczujesz, z którym wolałabyś 'współpracować' przez najbliższe lata.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Teraz gdy Związek Kynologiczny uznał owczarki niemieckie długowłose za rasowe to wybrałabym tylko hodowlę z rodowodem FCI aby móc go wystawiać na wystawach ZKwP, a nie tylko na Klubowych z rodowodami F.C.I. Niby mała różnica tylko kropeczki, a jednak to duża, a nawet bardzo duża różnica. Nie jestem w tym specjalistka ale wiem że z FCI mogłam wystawiać na klubowych wystawach a z F.C.I. już w ZKwP nie.

Link to comment
Share on other sites

Twoje pytanie dotyczy dwóch diametralnie różnych hodowli.W Remo psy są typowo wystawowe,raczej drobne,średniego wzrostu.
Boss Bursztyn hoduje duże,o mocnym kościu,masywne długowłochy o mocnych głowach.
Psychiki psów też są różne.W Remo psy dynamiczne,ruchliwe,psy na wystawy.W Boss Bursztyn psy zrównoważone,spokojne,stabilne.
Mi zdecydowanie bardziej przypadła do gustu hodowla Boss&Bursztyn.
Ponieważ ja nie lubię donków o kościu pinczera.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam po raz pierwszy i pozdrawiam wszystkich miłośników DONków;) Dojrzałam wreszcie do kupna nowego pieska:lol: Pozbieranie się po stracie poprzedniego zajęło mi prawie rok:-( Teraz jestem gotowa. Zależy mi na znalezieniu dobrej hodowli. Czy ktoś zetknął się z hodowlą o nazwie [B]Scrato z Nysy.[/B] Upatrzyłam sobie na ich stronie piękną suczkę. Jestem w kontakcie mailowym z właścicielką. Podobno sunia w marcu ma być kryta. Szczeniaki będą po 2500zł. Bardzo proszę o opinie

Link to comment
Share on other sites

Polataj po forum dogomanii i owczarek.pl gdzieś wiele osób wypowiadało się o podanej przez Ciebie hodowli. Nie będę pisała czy dobrze czy źle lepiej samemu to wszystko poczytać i wyciągnąć własne wnioski z ich wypowiedzi. Ja psa pierwszego kupowałam z hodowli Weselska Zagroda w Brzozie k/Bydgoszczy. Hodowca i prowadzona przez niego hodowla jest super i mój pies też był super. Znajomi którzy od niego kupowali też bardzo są zadowoleni - psy zadbane, zdrowie. Hodowla godna polecenia przeze mnie i wielu moich znajomych. Ja obecnego Donka kupowałam w innej hodowli ze względu, na to że tam nie było akurat Donów tak umaszczonych jak ja chciałam, a ja chciałam tylko długowłosego podobnego do poprzednika, a nie chciałam czekać na następny miot w Brzozie. Teraz planuję kupić sunię ale już dam sobie czas i wybiorę właśnie z Brzozy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...