Jump to content
Dogomania

Od kiedy pies może mieć szczeniaki??


Madźka

Recommended Posts

skoro już piszemy o rekordach, dodam cosik od siebie, a raczej z "mojego"schroniska:
-sunia mix ON-11 szczeniąt, w ciągu 3 dni przeżył jeden, suka kładła się na/przy nich, nie potrafiła się nimi zajmować, ten ostatni przeżył tylko dlatego, że udało mi sie znaleźc mamkę, zabawnie wyglądała "jamniczka" z takim synkiem,który został adoptowany, po roku synek został oddany , bo był za duzy, rodzinka sprawiła sobie kolejnego szczeniaczka...., czasem żałuje, że znalazłam tą mamkę...
-sunia "ON"-11 szczeniąt, przeżyło 5 (4 przy niej, 1 przy mamce)

co sezon przybywają sunię z małymi lub w zaawansowanej ciąży....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cavisia']Anka, no ale to oczywiste, że są suki, które potrafią się zajmować szczeniakami, ale są też takie, którym trzeba nieco pomóc. Często zdarza się to suniom po cesarkach, które mają problemy z zaakceptowaniem miotu.[/quote]


no oczywiście, każda suka jest inna, w schronisku była równiez terierkowata sunia, urodziła 5 szczeniąt, przezył jeden, tylko dlatego, że był podstawiany a sunia trzymana , leżała przy małych, ale nie wiedziała co robić, ja bym to przyrównała do depresji poporodowej, inna sunia miała 4 szczenięta przeżył też jeden, było to rok temu, gdy były te mrozy do -30, maly przeżył , bo matka trzymała go pomiędzy udem przytulając do brzucha, nie było go widać, inne odrzuciła, poświęciła prawie cały miot, aby mieć pewność, że jeden przeżyje(sunie z tego postu sa juz dawno po sterylce, po zmianie kierownika schroniska okazało się, że wiele suk jest szczennych)

Link to comment
Share on other sites

Z oseskami i szczeniakami do drugiego tygodnia życia jest jeszcze jeden problem. Nie mają one zdolności utrzymania odpowiedniej ciepłoty ciała. Dlatego trzeba pilnować, aby szczenięta były przy matce, aby ta mogła je grzać. Szczeniaki co prawda mają instynkt dążenia do źródła ciepła, ale gdy spadnie im temperatura nie mają one już siły, aby do niego dopełznąć.
Ponadto suka odrzuca szczenięta które są już "chłodniejsze", więc dlatego ważne jest pilnowanie przez pierwsze dni suki z małymi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...