Jump to content
Dogomania

Bio-groom Magic Black


newfie

Recommended Posts

Witajcie

Czy jest wśrod Was ktoś, kto używał tego produktu? Mój pies o czarnej sierści wyblakł na slońcu (ma brązowe przebarwienia), zwłaszcza na ogonie i piórach łap, wystawiam go więc poszukuję skutecznego środka aby poprawić wygląd jego sierście, która poza kolorem jest w świetnej kondycji.

Pozdrówka dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Najtańszą ofertę znalazłam na [URL="http://www.tropik.pl"]www.tropik.pl[/URL]
Co do brudzenia - używałam go tylko do miejsc najbardziej wyrudziałych, tj piór na łapach, ogona i okolic uszu. Co do brudzenia - używa się go tak, że spryskuje się nim (aerozol) sierść, potem dobrze wyczesuje. Brudzi na tyle że przy normalnym "obmacaniu" przez sędziego nie powinno nic zostać na rękach, na zauważyłam tylko lekkie "zakurzenie" dłoni po czochraniu sierści w spryskanych miejscach.

Link to comment
Share on other sites

Puszka ma 125 ml, wygląda dokładnie jak taka z farbą w spray'u :lol:
Tak jak pisałam używałam tylko na pióra i ogon, i moim zdaniem tak na 4 razy powinno wystarczyć, a efekt jest naprawdę fajny. Też mam zamiar go użyć na światówce :diabloti:
To typowo wystawowy kosmetyk, nawet bez ponownego kąpania psa znika z sierści po max 2 dniach. Ale na ważniejsze wystawy warto ;)
NIe wiem jak z tym "nie-wyczesywaniem" - ja niufka mogę wyczesać :p

Link to comment
Share on other sites

Nie, używam dwóch szamponów: standardowo (przed latem, gdy sierść nie była wypłowiała) Iv San Bernard bananowego, a teraz po lecie szamponu do czarnej sierści firmy Trixie - sam szampon jest faktycznie koloru czarnego, chyba lekko koloryzuje sierść, ale może to tylko złudzenie... Próbowałam też szamponu do czarnej sierści firmy Gottlieb - efekt połysku super, ale żeby działał na kolor, to niekoniecznie :cool1:
Podsumowując moją walkę "o czerń" - szampony nie mają prawie żadnego wpływu, jedynie "od środka" Algolith (potrzeba trochę czasu), a na już - tylko Magic Black.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='puli']A używałas Bio Groom Black Shampoo? Piszą,że do czarnej sierści
[/quote]

Osobiście czarnego nie stosowałam bo ma Goldka :evil_lol: , ale moja znajoma stosuje u swojego czarnego teriera i efekt jest SUPER! Włos jest lśniący z mocnym pigmentem i można psa miziać do woli bez strachu o zabrudzenia.
Ja też przeszałm na kosmetyki tej firmy (przedtem Ives San Bernard banana) i jestem bardzo zadowolona z efektu. Warto spróbować. I ten zapach :p , który utrzymuje się przez blisko miesiąc .....

Link to comment
Share on other sites

Tolutkowa- dzięki! Ja mam tez ISB bananowe- sa o.k. i bardzo wydajne ale chciałam coś dla poprawy koloru. To,że intensywnie pachnie,to mnie akurat martwi,bo pies nie bedzie zadowolony,ale przed światówką się jednak skuszę na Bioo Grom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Tolutkowa- dzięki! Ja mam tez ISB bananowe- sa o.k. i bardzo wydajne ale chciałam coś dla poprawy koloru. To,że intensywnie pachnie,to mnie akurat martwi,bo pies nie bedzie zadowolony,ale przed światówką się jednak skuszę na Bioo Grom.[/quote]

Spoko! Zapach w trakcie kąpieli jest zdecydowanie mniej intensywny niż w wypadku ISB, ale potem nabiera wyrazu na wysuszonym włosie. Musieli jednak nieźle opracować ten zapach bo Tolkowi nie przeszkadza ;) .

Link to comment
Share on other sites

Tolutkowa,proszę,podpytaj jeszcze CTRa czy używała takiej odżywki:
[URL]http://www.tropik.pl/product_info.php/cPath/44_210_213_226_750/products_id/4882[/URL]
i nabłyszczacza:
[URL]http://www.tropik.pl/product_info.php/cPath/44_210_213_226_750/products_id/4871[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie osobiscie na codzień uzywam kosmetyków BIo Groom. Szamponów, odzywek, nabłyszczaczy itp. Moim zdaniem sa super. Szczególnie dla psów wystawowych. Robiac psy na wystawe bazuję w 98% na kosmetykach tej firmy. Co do szamponów podkreslajacych kolor sierści podpisuję się, że warto je mieć. Często używam szamponu podkreślajacego rudy kolor (u seterków). Efekt jest super. Chcac uzyskać lepszy efekt mozna szamponu nie rozcieńczać, szczególnie umiejscach bardziej wypłowiałych i przebarwionych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Tolutkowa,proszę,podpytaj jeszcze CTRa czy używała takiej odżywki:
[URL]http://www.tropik.pl/product_info.php/cPath/44_210_213_226_750/products_id/4882[/URL]
i nabłyszczacza:
[URL]http://www.tropik.pl/product_info.php/cPath/44_210_213_226_750/products_id/4871[/URL][/quote]


Odżywki sama używałam, tylko sprawdzę w domu czy to ta. W każdym razie to co zakupiłam (a właściwie zamówiła dla Tolka moja hodowczyni) dało super efekt. Włos jest śliski, lejący i cudnie błyszczący. Nabłyszczacz byłby już przesadą. Sąsiedzi doszli do wniosku, że kąpię psa co tydzień :evil_lol: bo niemożliwe aby pies dwa miesiące wyglądał tak świeżo! Oczywiście podpytam znajomych co oni stosowali u "czarnuchów" i dam znać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Wiem że temat stary ale to jest kompletne badziewie nie wiem czym sie zachwycacie :roll: Wypróbowałam tego niedawno, fakt - pies czarny ale co mi po tym jak przejdę po włosie po jakimś czasie i wszystko zostaje na rękach ? Dodatkowo kilka razy poczeszę i pies znowu jest przebarwiony na brązowo. Specyfik drogi i moim zdaniem kompletnie się nie opłaca. Ocena 2/5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...