Jump to content
Dogomania

Airedale terrier dla ludzi pracujących


magmaj
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich posiadaczy pięknych i mądrych airedali [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon6.png[/IMG],
Chciałam się zapytać o bardzo ważną dla mnie kwestię, rozstrzygającą posiadanie przeze mnie psa rasy airedale terrier -bo marzę o takim psie, ale nie za cenę jego cierpienia.
Otóż razem z mężem pracujemy poza domem i nasz pupil musiałby pozostawać w domu przez ok 8-9h dziennie[IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon9.png[/IMG]. Jest to jedyny problem jaki utrudnia mi podjęcie ostatecznej decyzji o posiadaniu psa. Poza tym jesteśmy gotowi na wszystkie inne sprawy wiążące się z posiadaniem psa tej rasy (koszty utrzymania, tresura, wspólnie spędzany czas). Mamy dom z dużym ogrodzonym ogródkiem, nie mamy małych dzieci oraz chcemy aby pies był częścią naszej rodziny. Mąż chętnie widziałby się w roli tresera [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon6.png[/IMG]a ja bardzo chętnie zabierałabym psa na wspólny jogging. Jako szczeniak piesek miałby zapewnioną odpowiednią opiekę, jednak w dłuższej perspektywie czasu musiałby nauczyć się pozostawania samemu w domu na czas naszego pobytu w pracy.
Dlatego chciałam się dowiedzieć jak psy rasy airedale znoszą samotność 8-9h dziennie, czy da się je przyzwyczaić do takiego trybu naszego życia i czy wogóle jest sens myśleć o takim psie żyjąc takim trybem...
Będę wdzięczna za wszelkie rady w tym temacie dla dobra ewentualnego przyszłego airedala (lub nawet dwóch [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon12.png[/IMG]) w naszym domu..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...